Isabelle Huppert získala dve zo šestnástich nominácií na najvyššiu francúzsku filmovú cenu Cézar, z toho jednu za fantastický psychologický thriller Elle. V ňom sa život ľadovej kráľovnej Michèle, ktorá vedie prosperujúcu spoločnosť na výrobu videohier, obráti naruby, keď ju v jej luxusnej vile znásilní neznámy muž. Namiesto nahlásenia zločinu na polícii sa neochvejná Michèle vydá na vlastnú päsť vypátrať násilníka. V majstrovskom erotickom thrilleri Paula Verhoevena očakávajte sarkazmus, sociálnu kritiku, napätie a predovšetkým výkon Isabelle Huppert, ktorej bola úloha šitá na mieru. (HBO Max)

IceQueen

Pračudesní ľudia vám v tom Francúzsku žijú. Ani jeden vzťah medzi tými karikatúrami nie je zdravý, ani jediná interakcia normálna. Celé to na mňa pôsobilo značne rozháraným dojmom. Príliš mnoho liniek, ktorým sa nedostalo adekvátnej pozornosti. Niektoré situácie vyzneli nevhodne komicky, ako keby farár do kázne zakomponoval nemravný vtip. Napríklad kolorované dieťa dvoch bielych rodičov. Navzdory viacerým rušivým elementom som sa na tejto absurditke celkom pobavila. ()

Aljak

Zaujímavá zápletka tohto psychologického thrilleru, kde sa to celé točí len okolo Elle. Tak ako sa stupňoval dej, rovnakým smerom sa stupňovala aj jej traumatizovaná osobnosť. Príbeh bol taký všelijaký, miestami sa nedialo nič, a potom zrazu všetko možné aj nemožné. Trochu som bol sklamaný z toho konceptu, ktorý mi napriek pozoruhodnej zápletke prišiel dosť necelistvý, občas dokonca chaotický. Ani sa mi nechce veriť, že Isabelle Huppert (predstaviteľka hlavnej postavy Elly) má už 63 rokov. Na svoj vek vyzerá veľmi zachovalo a pôvabne. ()

M.i.k.e

kurevsky divný,studený,nepříjemný a zvrácený film,který je úplně jiný než sem čekal a fascinující zároveň.Verhoeven na stará kolena viditelně formu neztratil a i když si asi Elle jen tak znova nepustím,do budoucna se tomu bránit nebudu.Isabelle Huppert výborná...80% ()

Darth Revan

Od mistra Verhoevena jsem viděl akční filmy s robotickým policistou, obřími brouky a Arnoldem na Marsu. Teď však přišel s komorním dramatem o silné ženě, jež soupeří s maskovaným násilníkem. A vyšlo mu to! Elle je neskutečně napínavý film, který i přes svou delší stopáž nepřestává nudit. Divím se jen, že nebyl jakožto vítěz Zlatého glóbu, nominován na Oscara. 5* ()

Caminzind

Otec je masový vrah, matka randí s gigolem, synovu snoubenku zbouchnul negr, tak co bych si taky nezapíchala s nějakým tím deviantem, který možná i vyrostl v puritánském prostředí. To by byl teda úlet. No, nevím... Tady je vážně tak překontrastováno různými podivínskými vztahy lidí z relativně slušné společnosti, že by tomu slušel spíš žánr komedie. Pořád by to však zůstalo velkým klišé bez výrazného motivu a bez atmosféry. Není to Haneke, není to Chabrol, není to satira a vlastně to ani není šokující. 65% hlavně za herecké výkony a nepředvídatelnost hlavní postavy. ()

Streeper

Očekávala jsem něco více napínavějšího, protože když se jedná o thriller, tak očekávám scény, u kterých budu napjatá jako struna, tady se to bohužel moc neobjevuje. Na druhou stranu se mi ale líbila postava Elle, kterou skvěle zahrála Isabelle Huppert, líbilo se mi, že jsem jí postupem filmu mohla poznat a zjistit, že není tak normální jak vypadá. Také musím říct, že mě překvapila zápletka, ale to je celé. Jinak je film zbytečné dlouhý a tím jsou některé scény zbytečné, například bych klidně oželela scény se synem a jeho přítelkyní. ()

bourec

Můj oblíbenec Paul Verhoeven jednou v rozhovoru řekl,že je šťastnej,že je z Ameriky pryč.No a jeho filmografie teď nejspíš nabere sestupnou tendenci na zábavometru.Elle je thriler asi jako králík kůň.Film je hlavně drama,plný úchylnejch postav,zlejch skutků,a perverzit.To by mi ani nevadilo,protože já mít takovouhle snůšku zmrdů a sviní na jedný hromadě,tak natočim na telefon takovou zvrhlou drastickou,krvavou pecku,že by se tady některý jedinci,brumlající nad nechutností tohodle filmu,doslova zhroutili,zblili,a pak voběsili.Paul to v Americe uměl,ale teď asi bude patřit do skupiny slintavejch dědků(Polanski,Trier a další),který točej podobně nudný hovna.30%. ()

1frida2

Reziser si byl jistý. Jistý v tom, ze pokud obsadí do teto role I.H. nemůže udělat chybu. Naopak, jasat si může. Neznám jinou takovou, která by to zahrála lip.A on též ne. Uhranuti az na pudu. ()

laik_60

Tak za tú hlavnú filmovú postavu by som poslal celý film do najväčšej žumpy. Hnusná podla zvrátená tvrdá samoľúba panovačná a predovšetkým poznačená detstvom a svojim otcom žena . Ale na druhej strane To ako Isabelle Huppert hrala .. tak to bol herecký koncert. Ktorý si ocenenie zaslúži. ()

dubinak

Paul Verhoeven je zahádář a je vidět, že si opravdu rád hraje s divákem i s hrdiny svých filmů na kočku a myš. Elle je velice kontroverzní případ, který ve mně vyvolal mnoho smíšených pocitů. Musím ale říct, že převládají ty dobré. Po celou dobu má příběh takový ten eroticky tajemný ''basic'' nádech, vše je ponořeno do spletitosti zdejších komplikovaných vztahů a ještě komplikovanějšího chování hlavní hrdinky, kterou mimochodem zahrála Isabelle Huppert opravdu oscarově. Navíc každých pár minut zazní, ze strany sympatické silné nezávislé ženy, výborné hlášky, které mi zážitek rozhodně nerušily. Co mě malinko zklamalo je, že se zápletka rozšifrovala velmi rychle a my tak neměli moc šanci dumat a další věc, co mě malinko zklamala byl celý ten vztah Michele ke svému ,,trýzniteli". Zkrátka a dobře byly pasáže, které bych ze scénáře vyškrtla a táhla příběh trochu jiným směrem, protože do té doby jsem měla zážitek velice intenzivní až znepokojující. Za ten slabší scénář ke konci je to na pouhé čtyři obstojné. ()

C0r0ner

Kdyby šlo o to, co je napsáno v popisku, byla by to určitě paráda. Takhle se ale jednalo o uhozenou šarádu několika lidí, která byla velmi groteskní a nereálná, takže mě po slibné první hodině začala ve své druhé půli nudit a občas i otravovat. Námět to byl skvělý, ale výsledek tedy nic moc. 55% ()

zette

Dobry eroticky thriller s povedenym scenarem a vybornou Isabelle Huppert (jeji vek bych tedy neuhodl) v hlavni roli. Skoda, ze je Verhoeven tak malo produktivni reziser... ()

campix

Paul Verhoeven je rozhodně jedním z těch režiséru, kteří se nebojí kontroverze, a za tepla ji dávkuje do svých filmů. Nejinak tomu je i u Elle. Už samotné uvedení formou obsahu zde na CSFD Vás ubezpečí, že ne všechno v tomto filmu bude standardní a hned první scéna Vás v tomto dojmu utvrdí. Pravděpodobně jsem nic podobného asi neviděl, ale Verhoevena můžu pochválit za dobře budované napětí a atmosféru, ale to je asi k výrazným kladům vše. Kapitolou samou pro sebe je Isabelle Huppert, která zde naprosto exceluje a také je na ní celý film postaven. Rozhodně zajímavé, ale celkem průměrné drama u kterého mě nominace na výraznější ocenění trošku překvapují. Asi se vyplatí šokovat. ()

Juto

Určite je to všetko dosť zvrátené, čo, samozrejme, nie je prekvapením ani zo strany herečky, ani režiséra, aj keď to, čo je na ,,Elle" vítané, je spôsob, akým kombinujú svoj talent, aby vytvorili film, ktorý sotva šetrí sexom, násilím a sadizmom. 7,5/10 ()

dr.fish

Tenhle příběh není odvyprávěný zrovna jednoduše. Odkrývá se to všecko postupně a atmosféra a hlavně závěr mi hodně připomněl Základní instinkt. Tohle je ovšem mnohem introvertnější, zato taky ale víc ujeté. Kole a kolem vzato dosti zajímavý snímek, který ale asi do filmotéky nezařadím. Vlastně ani nevím proč...70% ()

majo0007

Dráma - nie, thriller - už duplom nie. Psychologická hovadina o nadržanej puče. Týmto nad Verhoevenom definitívne lámem palicu. Podaktorí režiséri zrejú vekom ako víno, ale Verhoevenova tvorba od nového milénia je jak pokazené čučo z cukrovej repy. ()

okkac

Trvalo 10 let, než Verhoeven natočil další celovečerák a patrně to možná i bude jeho poslední dílo. Při svých 78 letech si už několika letou pauzu asi nebude moci dovolit. Zajímavé je, že se jedná v podstatě o francouzský film, podle francouzského románu, scénář napsal Američan, protože se původně snažilo o americkou produkci, aby se nakonec skončilo zpět ve Francii. A je to tak zas Verhoeven jak člověk čeká. Teda nahota, sex a brutalita. Skoro všechny postavy jsou tak trochu úchylné. Drama je to celkem dusné, ale ubrat 15 minut by neškodilo a rozhodně nečekejte něco akčnějšího. 7/10 ()

Deyw

bajka o tom jak starou babu znasilnuje soused...ty vole..nudna sracka..skoda..cekal sem vic..strasna bida..strasne logicky..uz vidim jak si to necha pro sebe po takovym mrdu.. :D strasny ()

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

74. Zlaté glóby - výsledky

74. Zlaté glóby - výsledky

09.01.2017

Bezkonkurenčním vítězem letošních Zlatých glóbů se stal muzikál La La Land. Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu film sedmkrát nominovala a sedmkrát ocenila. Nejlepší film - komedie nebo… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz