Film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby, nikým a nikdy neporazeným Jánom Žižkom z Trocnova, ktorý sa stal vďaka svojim činom legendou. (Magic Box)

atillacato

Honza unese Pipku jdou na výlet do lesa Pipka uteče protože jí Honza nesváže ani ruce. Honza jí najde a nabančí tmavému Kumánovi. A pak dál Honza utíká Pipka utíká Honza se pere Pipka se nasere. Ve finále Honza chce vzít Pipku přes půl evropy do Francie na výlet..... ()

ohneta

Tak čekal jsem to podstatně horší, po přečtení několika recenzí kritiků :) Mě osobně se to líbilo, herecké obsazení v pohodě. Akční scény také ok . Spíše taková akční řezničina s romancí :) Bylo tam par zbytečností, třeba jako snové vzpomínky , ty tam podle mě vubec nezapadaly a cele to pak pusobilo zmateně. Ale jinak pohoda . Už se těším na další film od Jákla, co jsem četl, tak chystá asi nějakou akční scifi. No uvidíme (y) ()

UnCool

Velmi hloupý film. Neskutečné množství nesmyslů završených fantazy zbraněmi jak z barbara Conana, tím že v roce 1402 zpívali: "Ktož jste boží bojovníci", přitom tento chorál vznikl mezi lety 1414-1420. Celý film byl jen o skupinkách špinavých lidí oblečených v šedivých oblečcích pobíhajících po lese. autoři si vůbec nezkusili zjistit, jak středověk vypadal, že nevévodila šedá, ale normální barvy. Člověk by se u Žižky těšil na pěknou bitvu s vozovou hradbou, no dočkali jsme se, byl v ní přesně jeden vůz. Na konci se objevila sice impozantní, ale už ne v boji. Jákl si měl rozmyslet jestli chtěl točit Statečné srdce, měl mít větší rozpočet, jestli chtěl točit Gladiátora, stačilo by mu méně herců, ale podstatně lepší techniku záznamu. Ale tento film je takový paskvil všeho a prostě to nefunguje. ()

kopirak

Hlavně aby to bylo hoooodně brutální, to je základ. Všechno ostatní nějak dopadne. To nevadí, že vozová hradba bude mít jen jeden vůz. To nevadí, že to celkově nebude tak nějak dotažený, hlavně ať je to řežba. Ze začátku to fungovalo, tak nějak od půlky už mi bylo jasné že je to blbost a půl hodiny před koncem píšu tuhle recenzi a přemýšlím co půjdu dělat místo sledování toho filmu.  Trochu mi to připomíná Krakonošovo tajemství.  První polovina 60% druhá 45% ()

EBBE

Rozhodl jsem se podpořit 4*, jasně není to žádný zázrak, ale mile překvapilo, zatím se rozkoukávám co byla fabulace co interpretace a co historického. Velmi hezká výprava i exteriéry, člověk kouká, když ty místa zná co z nich dá vymáčknout. Je to taková rozmáchlá drsná pohádka. ()

Korpy22

Velkofilm světového formátu na bedrech českého režiséra. Není to přeci jen velké sousto? Já myslím že ne. Přestože Žižka musel a musí čelit mnoha kritikám, na mě zapůsobil. Upřímně nemám nic co bych filmu vytkl. Nádherné, ponuré vykreslení středověku. Kamera výborná. Úžasný zvuk a celé to ještě doprovází casting rozmanitých herců, jak z česka, tak jiných zemí. Po vzhledové stránce je film úžasně umělecky zpracován a možná se jedná až o kýč (v dobrém slova smyslu). Co se děje týče, opět bych zde lehce nechal rozehrát jednotlivé charaktery a nešel jen tak po povrchu. Věřím, že tenhle film byla chuťovka pro historické rýpali, kteří zde budou hledat jednu nepřesnost za druhou,ale pro mě jako laika, to by krásný film ukazují dobu Žižky. Je to něco nového, originální a na českou republiku nezvyklého. ()

venca

stálo to půl miliardy a i s pomocí historiků kteří podle Jákla dbaly na historickou přesnost a zakoupení knih o historii za 100 tisíc se dopustí aby si žižka skočil do 17.století pro lamač mečů a vrátil se zpátky do roku 1400 aby ho mohl používat. Ve filmu je míň lokací než v podělaný ulici, máme tu les , zámek , 10minut Prahy , lom amerika pár jeskyní a jednu kapli je vidět že z půl miliardoveho rozpočtu hodně spolkl hvězdný Ben Foster a Michael Caine kterým tenhle film nesednul a větší snahu o vcítění se do postavy ve filmu odehrávají například Ondřej Vetchý nebo Karel Roden jako pruměrné béčko se na to šlo koukat ale dokazalo by se to natočit za polovinu a možná i lepší ()

k.adelaide

Nemám ráda takovéto historické filmy kvůli násilí, ale tento film jsem brala jako povinnost. A vůbec nelituji. Překvapilo mně samotnou, že se mi to líbilo. Děj byl napínavý až do konce. A přiznávám, že jsem na konci byla naměkko skrze historickou postavu Jan Žižky. Nehodnotím zde technické provedení filmu či historickou podobnost. Hodnotím pouze svoje pocity, které mi film dal, takže děkuji  p. Jáklovi, že se mu podařilo takové dílo. ()

ilegal1983

Po dvoch zhliandutiach s titulkami a dabingom som dospel k zaveru:Film nefunguje v ziadnej rovine okrem jedinej, emocionalnej kde vam pride Katky naozaj luto co s nou budu koli politickemu zameru dorabat.Petr Jakl proste na to nema a mal to rezirovat niekto ovela skusenejsi no nestalo sa tak.Direktorsky sa tak jedna o slabe dielo a to vcetne strihu,scenara atd.Najhorsie na tom je ze scena uniku Kateriny priam od ohniska je uplne smiesna.Proste rozhovor-Ohnisko-Strih a Katka uteka v lese.Podobne nestatsne je rieseny vlastne i jej unos.Akcne sceny pripominaju skor televizny film ktoremu ako tak napomahaju snad len tie herecke vykony.Obsadenie je tu velkolepe a pod lepsou taktovkou by fungovalo vyborne. ()

yastrab

Kdyby měl film název Pepa z depa,tak by se nikdo nedivil. Bohužel díky jménu našeho nejslavnějšího vojevůdce a reklamě, diváci oprávněně očekávali "něco", co se nedostavilo. Lesní drama, které postrádalo smysluplný příběh a pohádka o unesené nevěstě tomu nic nepřidala. Chápu, že nejde o dokument, který by co nejvěrněji popisoval dobu a skutky Jana Žižky, ale tohle ho nepřipomínalo ani trochu a jeho jméno v názvu filmu je výsměch. Dvě hvězdy za akci a digitální zpracování našich hradů a středověké Prahy. ()

kremenak

Tak pokud od toho nic necekate,tak jednou se na to podivat da.Ale jen vazne jednou.Jinak je to romanticky film o jednom rytiri,bohuzel ne o Ziskovi a jeho zivote.... ()

Kinepa

3+, po chvilce jsem to vypnul, ale nakonec jsem se napodruhé díval. Na české poměry je to dobré, ale v celosvětovém měřítku asi ne. Mrzí mě, že to moc nekoresponduje s historií a podle mého názoru jsou na zfilmování zajímavější části jeho života. ()

Named

Kdyby film vyšel před 10-15 lety možná by měl větší úspěch. Klasická Hollywood slátanina, kdy za všechno může ženská. Střih otřesný, pár scén bylo fajn jinak hrůza. Jákl si možná najal historiky pro calpáty, vozy a závěrečné 2 minuty filmu. Ben Foster výborný, i když jsem byl ze začátku velmi skeptický. ()

Tony.Janosti

Upřímně vůbec nechápu,jak si pan Jákl mohl myslet,že uděla historickej film z konkrétního prostředí(ještě k tomu z jeho rodné země) a bude ignorovat fakta a čekat ,že to bude mít úspěch..??Herci to nenahradí,to jsou prostě historický fakta!Beru to jako obrovský selhání pana Jákla.Ale snad se z toho poučí a doufejme ,že ještě někdy dostane šanci dělat na tak obrovským filmu. ()

lui2

No...jako vážně?! Jako to co od toho čekám, na co se těším, o čem to má být, tak je posledních 10 sec.? Jinak nějaká slátanina o lásce, smyšlených blbostech o ničem ... točeno v lomu ... Na to nebylo potřeba kvalitní herce, to mohla odehrát chátra z Ulice a podobných míst, kde sdružují ty nejhorší imitace herců. ()

Enon

Kdyby ty peníze Petr Jákl spláchl do záchodu, udělal by líp. Absolutně zbytečné 2 hodinové nic, které vám předá nulové emoce. Jsou zde velmi špatné postavy, které nedostávají dostatečný prostor na to aby vám na nich záleželo, nebo abyste si k nim vůbec vytvořili jakýkoliv vztah. Jediný snesitelný je tu Lorak, který aspoň trochu působí hrozivě. Romance mezi Kateřinou a Žižkou je hrozně na sílu a vůbec tu nemusela být, stejně tak s ní spojené půl hodinové pobíhání po lese. Střih je KATASTROFÁLNÍ, akční scény jsou nepřehledné a tento střih a hektická kamera pouze zakrývá špatnou choreografii. Střihá se i ve scénách kdy prakticky vůbec žádný střih není zapotřebí, nebo jsou zde scény, kde si dvě postavy povídají a jakmile si řeknou 3 slova, hned se přemístíme někam úplně jinam. Tudíž ty postavy potom působí ploše a jejich rozhovory a vzájemné interakce působí nuceně a máte pocit, že žádná nemá žádný charakter. Vizuál není špatný, na můj vkus je to ale až příliš šedivé, není potřeba si hrát na to jak je to hrozně temný film tím, že tam střelíte 50 odstínů šedi. Pak jsou zde scény, které působí jako by vám autoři říkali:„Vidíte jak je to temný?” A úplně vám to cpou, že abyste to prostě viděli (scéna dítěte na kůlu), nepůsobí to vůbec přirozeně, opět jenom tak, že to chce scénář. Hudba byla docela v pohodě, ale také žádný zázrak. Takže, Žižka velké zklamání. 25% ()

1234Horymir odpad!

Odpad dávám kvůli názvu filmu Jan Žižka. Kdyby to autor pojmenoval ve smyslu "Americký historický film podle skutečných událostí", tak to vůbec nepouštím, ušetřím si 15 minut života a nemusel bych filmu snižovat průměr. ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (viac)

ČSFD Award pro Bena Fostera

ČSFD Award pro Bena Fostera

08.09.2022

Při příležitosti uvedení nejdražšího českého filmu do kin přinášíme všem filmovým fanouškům radostnou zprávu o udělení “ČSFD Award” americkému herci Benu Fosterovi, představiteli Jana Žižky. Foster,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry

16.10.2021

Aktualizace: Tak se zdá, že se herec těšil na důchod předčasně. Později svá slova změnil a jeho zástupce potvrdil, že hodlá pracovat i nadále.   Původní zpráva: Smutná zpráva z britských ostrovů.… (viac)