Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

Doomedx

Obsahuje velice malé spojlery: Pro mě osobně zklamaní roku, očekával jsem od Sicaria MNOHEM VÍC a jsem z toho celkem smutný, první polovina se nesla ve velice pomalém až někdy nudném tempu, ale i tak se mi snímek celkem líbil ve výsledku. Cesta do Juárezu byla famózní, pro mě nejsilnější okamžik filmu, když neberu v potaz večeři u konce. Benicio klasicky budil respekt i hrůzu. Hudba byla perfektně odpovídající atmosféře celého filmu a některé záběry (hlavně pohledy na města) mě vrátily zpět do Enemyho a syrovost celého snímku zase k Prisoners. Nemůžu si ale pomoct, ale mám pocit, že mi něco ve filmu chybělo a jelikož jsem očekával mnohem víc tak přemyšlím jestli 3/4*. 70% ()

agassi68

Vynikajúca záležitosť v štýle oko za oko. Pohybovať sa v žumpe znamená byť tiež hnoj. Komu sa nepáči, môže ísť hľadať spravodlivosť do menšieho mestečka.. Benicio znova v žánri, ktorý mu svedčí najviac. Škoda, že som sa neubránil porovnaniu s Traffic. Inak plný počet.. ()

Páně

Villeneuve už ve Zmizení dokázal, že dokáže hodně dobře pracovat s atmosférou a když k tomu přidá ještě trochu syrové reality, je na to zkrátka radost pohledět. No a ta jeho vychytralá práce s divákem, opět na jedničku s hvězdičkou. To jak diváka uvrhne do samé esence špíny pohraničí USA s Mexikem pohledem v podstatě vyjukané ženy, je jedním slovem nádhera. Přičteme-li navrch Johanssonův minimalistický, ale zároveň monumentální soundtrack, musí z toho všeho nutně vyjít uznalé zachrochtání milce atmosferické pomalosti a špíny. ()

Rockerman

Syrově drsný thriller o boji spravedlnosti s mexickými drogovými kartely, přičemž se to prolíná a někdy není jasné, kde ta spravedlnost vlastně je. Idealismus a korektnost musí jít stranou, když máte co do činění s lidmi, kteří se neštítí ničeho, ani vražd. V sázce je i jedna osobní pomsta a ta fakt stojí za to! Výborná hudba i kamera, do ideálu mnoho nescházelo. ()

fr3ak

Výborně obsazené, skvěle šlapající drama, jedno z největších překvapení tohoto roku, silné čtyři. Edit (26.1.2017): Nasrat! Dávám plný kule, film zraje jak víno. ()

Lyžař

No Secario mě opravdu překvapilo. Už nějaký ten měsíc nic podobného nevyšlo, nikdo nenatočil. A ejhle. Je to tady. Napětí, podvraťáctví, zloba, neuvěřitelnost, akce, nevím co ještě. Je tam toho moc a moc a zase je tam tlupa chlapů a jedna žena. Jakoby záměrně. Bez ní by to nefungovalo. Ať už to hraje kdokoliv. Režie: *****; Scénář: ****; Herci: ****; Hudba: ***** ()

rekkky

For this time, skilled director Denis Villeneuve made movie about theme, which is situated in the area of borders between USA and Mexico. Spectator can very patiently found out, what is all about this mission. In the end, there are some issues, which gives you clues for thinking about whole situation of fugitives and gangs. On the one hand it is acted movie, but on the other hand there are people, who are living in this mess every day. Emily Blunt is acting in very good shape. ()

cmuchalprvni

Sicario je napínavým filmařsky efektním thrillerem, který však od napínavého vibrace způsobujícího začátku zklame kvůli nedostatku vyšší podstaty. Aby mě film dokázal plně zaujmout, nestačí jen subjektivně seriózní postoj k dané problematice, který oceňuji, že je znát! Po celý film souzním s Emily Blunt, která je frustrována a není schopna ovlivnit jisté nekalé úmysly, které Del Toro a Brolin mají, jež jsou nám neobjasněny a nevíme jejich přímý motiv. Tito dva mužští představitelé mají více příležitostí a možností ukázat svoje herecké umění než-li ona. Strach a paranoia senzitivně zobrazená ve velmi uspokojující atmosféře v čisté bezohlednosti provází drtivou část filmu, která je perfektně doprovozena soundtrackem. ()

RakeW

Velmi působivé... Herci, kamera, akce, hudba, tempo... Jenže se za tou hutnou atmosféru schovává řada zjevných nesmyslů, které v takto realisticky střiženém policejním thrilleru nemají co dělat. ()

BOURQUE

Film s tvrdým začiatkom. Prvá polovica takmer bezchybná avšak v druhej polovici paradoxne viac priestoru dostanú osobné ciele a aj samotné tempo sa trošku spomalí. Herecky perfektne zahrané (trio E. Blunt, B. Del Toro a J. Brolin v absolútnej harmónii), ale záver by mohol vyť trošku vypracovanejší. Každopádne však vo svojom žánru je to jeden z najlepších snímok v roku 2015. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Raziel_cz

Já jsem rád, když se buduje napětí. Ale ne, když se buduje hodinu. Nebo dvě. A pak se stejně nic nestane. Sicario (proč se ten film tak jmenuje?) tak pro mě je mimořádně frustrujícím zážitkem. Scénář je sice příjemně přízemní (ačkoliv pointa musí dojít každému, kdo se trochu orientuje v tajných službách, během čtvrt hodiny), ale z principu nemůže vystačit na takovou stopáž. Připravte se tedy na věci jako deset minut záběrů na jedoucí auta, patnáct minut seznamování s postavou irelevantní pro děj či až ridleyscottovskou kamerovou onanii (asi trénink na Blade Runnera 2). Výsledek vypadá pěkně, ale za to utrpení fakt nestojí. A za akční ho může označit jenom idiot. ()

KHkomiks

Jooo, tak tohle je jinej svět. Tady se to s ničím nemazlí, Benicio del Toro je jako vždycky super, hraje přesně toho týpka, kterýho skoro vždy, nejpodobnější asi s rolí z Únosců a Trafficu. Emily Blunt a Josh Brolin mu skvěle sekundují, ale veškerou pozornost na sebe spíše strhává Mexikánec Toro. Super realistický akčňák, který je něčím mezi Perníkovým tátou a Narcos. Pro milovníky krimi-akčňáků asi povinné. ()

Evander

Průměrná akční záležitost s otřesnou Emily Blunt v hlavní roli. Věřím, že prakticky kdokoliv, jakéhokoliv pohlaví, by danou roli zahrál lépe. Benicio Del Toro výborný jako obvykle. S ohledem na má očekávání, je pro mě Sicario zklamáním. 65% ()

Wargoo

Od Shutter Island a Dark Knight, najlepšia úvodná scéna s vypyplaným soundtrackom, ktorá bez okolokov zájde pod kožu, a atmosféru nepovolí až do úplne poslendej sekundy. Benicio je herecký skvost, o tom niet pochýb, Brolin si rolu užíval pravdepodobne viac ako pri Evereste, a zasadenie naivnej agentky FBI do prostredia bez bariér a morálnych zásad len umocnili tie kontrasty, na ktoré chcel režisér poukázať. Kontrasty medzi riešením problémov. So stiahnutými rukávmi, v saku a kravate na americkej strane, a potrebu zavrieť oči, vypustiť morálne myslenie, nasadiť si rukavice a nejaký ochranný oblek, ktorý nedovolí krvi dostať sa až na kožu na kolumbijskej / mexickej. Villeneuve natočil vynijakúci film, a Jóhannsson vytvoril jeden z najlepších soundtrackov, aký som kedy počul, a že ich mám už napočúvaných ! 5***** a 82,182% ()

strikeman

Po přečtení zdejších komentářů jsem byl natěšený na thriller roku, ale bohužel... Nevím, nějak mi tam chybělo napětí, strach o hlavní hrdiny. Emily Blunt je vlastně jen takovou pozorovatelkou - ani nachvilku jsem neměl strach o její život. Díváme se na boj s mexickým kartelem, ve kterém všichni (spoiler) "klaďasi" přežijí. Čekal jsem nevzhledný krvavý biftek, dostal jsem úhledně propečený. Od filmu na takové téma čekám, že mě emocionálně roztrhá na kusy... 69% (PS: V rámci putování po krásách Mexika mne mnohem více uchvátil třeba napínavý Muž v Ohni Tonyho Scotta) ()

GOREGASM

Sicario je peklo, respektive aby jste se hned nelekli nekompromisní projektil do divákovy hlavy. Čím více filmem jako uměním žijete, tím více si Sicario užijete, ba co víc, budete se v něm stejně jako já blaženě topit. Hutný začátek svou intenzitou (pulsující soundtrack je pro fanouška povinností) sice nenajde ve zbylé stopáži vyvážený protipól (Villeneuve hned od první vteřiny nasazuje laťku neudržitelně vysoko), ale to vůbec nevadí. Sicario je úplně jinak poskládaný film než kupříkladu předešlý Villeneuveův masterpiece "The Prisoners". Jedno ovšem mají krom osoby režiséra společné. Silné hrdiny, ze kterých nejde spustit oči a to nejen díky za kamerou opět geniálnímu Deakinsovi a nápady hýřícímu režisérovi. Dynamický, temný a nekompromisní thriller, kterým Denis Villeneuve potvrdil a to s konečnou platností, že každý jeho další film budeme vyhlížet s velkým očekáváním. 100% P.S. Benicio Del Toro ()

Quijote

asi bych počkal s tvrzením, že to je nejlepší film roku 2015. ale se soundtrackem to prostě nevydržím. po dlouhé době (naposledy to byl myslím snowtown) naprosto dokonalé souznění zvuku a obrazu. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)