Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

laik_60

pre mňa trochu zložitý scenár, Slušný začiatok, naznačujúci kvalitu filmu sa vtlačením "idealistky agentky" v strede premení na akési nezrozumiteíné klišé. Škoda. "Brolin v šľapkách" bol výborný :), Toro neskutočne dobrý. A johansonov saundtrack ??? tie mrmlajúce basy !!!! juj , už len za to ma film o bod viacej. ()

ad

Mohl to být moc dobrý film, Villeneuve je moc dobrý režisér, Deakins moc dobrý kameraman, téma je silné a zajímavě nahlížené, všichni herci ve vedlejších rolích hrají báječně, ale co naplat, když film nemá hlavní postavu?! Emily Blunt odehraje celý film na jednom výrazu, připomínající holku, která vybarvuje americkou vlajku a chybí jí červená pastelka. Ne, že by vůbec měla co hrát, její role je neskutečně pasivní, vůbec nic během filmu nezmění (možná šaty, ale i to nevím) a patří jí ty nejvíc klišé scény filmu. Chápu, že princip nováčka v týmu je osvědčený, ale i ten nováček by přeci měl alespoň trochu posouvat děj. A alespoň trochu hrát. Škoda a ještě jednou škoda, na další Villeneuveův film se každopádně stejně těším. ()

dubinak

Námět tohoto filmu je sice absolutně mimo moje znalosti a můj přehled o těchto záležitostech je poněkud ubohý, ale to neznamená, že na mě ta hutná atmosféra nedolehla úplně neměnně. Villeneuve dokázal svůj talent už několikrát s grácií distribuovat a přesvědčil diváky, že je to nový mistr mysteriózna, tajemna a nepříjemných situací. V Sicariu se opět rozhodl pro maximálně hvězdné obsazení a poskytl nám nevšední, zákulisní zážitek z drogového podsvětí. Snímek doléhá na diváka především svou autentickou surovostí a explicitností a ten si pak není ničím jistý. Brutálním podmazem je tu jedinečný soundtrack, kvůli kterému lituji, že jsem nestihla Sicaria v kině, a tak jsem si aspoň ohulila doma televizi. Nejvíc zapamatovatelnou scénou pro mě určitě bude ta, ve které se policejní jednotky bleskurychle projíždí nebezpečným centrem města a snaží se dostat přes hranice. Poprvé to ode mě není pro Villeneuva za pět hvězd, ale i tak mě zase přesvědčil, že si jeho další film nenechám rozhodně ujít. ()

boogieman

Na hollywoodske pomery ide o skvelú jazdu plnú neistoty, s trefnou hlavnou hrdinkou - je skvelé, že ide o ženu, a je naviac výborne zahraná. Film má svoje muchy (scéna v bare/po bare na hoteli, scéna pri autobusoch - vyklopte nám o čo tu ide), ale napriek tomu ide o uvedomelé dielo, ktoré v mojich očiach kvalitou hravo predčí väčšinu hollywoodskej produkcie. Herci, hudba, a Deakinsova kamera - všetko skvelé. Scenár je tiež dômyselnejší ako sa na prvý pohľad môže zdať. 4.5*. ()

C0r0ner

Myslím, že už jsem někde psal, že Villeneuve je jeden z nejlepších režisérů současnosti. No. Všechno, co natočil do Sicaria byla slušná amatéřina, protože taková perfektní režie, to se vidí s bídou jednou za rok. K tomu kurevská parádní atmosféra, neschematický scénář, žádné hraní v rukavičkách (jako v Patrole). Ve výsledku velké překvapení a velká spokojenost. 100% ()

epicek

Jako ono to nebylo vůbec špatné, ba naopak, příjemně to pohladilo na duši, bohůžel tam je pár ALE. Prvních 45 minut filmu,se strašně vleče. Když nepočítám akční začátek, tak jediné setkání na dálnici, tu první část snímku okořenilo. Ono, je naivní čekat to co jsem čekal já, akční nášup. On to nášup byl , ale spíš poloakční. Dalším problémém ( možná plusem) je to , že člověk tak něják celou dobu tápe a nedokaže si dát dohromady spojitosti, než dojde k poslední půlhodince. Pak vlastně pochopí celou podstatu filmu. Soundtrack byl vážně oslnivý, a zaryl se mi hluboko do hlavy, myslím že to i bravůrně podkreslovalo situaci na plátně. Abych to nějak shrnul, hodně zajímavý film a myslím že stojí za to ho vidět, jen si předem ujasněte, co od toho čekáte. You're asking me how the watch is made. For now just keep your eye on the time. ()

Flynn

V porovnání s Bondem, kterého jsem v kině viděl asi o 3 dny dříve je tohle kulkyzatahující napínák. Skvělý příběh, skvělé postavy.. .skoro škoda, jak již zde bylo několikrát zmíněno, že se linie nemotala okolo Del Tora a Brolina... to mohla být hustá kultovka... moje velmi velmi velmi oblíbená Emily Blunt je tady bohužel příběhově zrovna tím slabším dílkem v řetězu. Což je škoda... možná by si to zasloužilo ještě krapet více akce, ale to málo co tu je je v podkreslení s hudbou prostě napínací jak cyp. Skvělé a těším se na další shlédnutí. ()

fugazi

Sicario je ten typ filmu, po jehož skončení chvíli čumíte s otevřenou hubou do zdi a vůbec vám není příjemně. Je to silnej depresivní a extrémně krutej nápor na diváka, kterej je vtažen do děje hned od úvodních titulků. Při scéně s jedoucí kolonou jste prostě zaražený do sedadla džípu a vystrašeně čekáte odkud k vám přilítne kulka a ustřelí vám hlavu. Tenhle pocit trvá až do parádně vypointovanýho, nečekanýho a absolutně necenzurovanýho konce … 9/10 ()

zette

Hranicni oblast USA a Mexika je vdecnym tematem pro mnoho kriminalnich filmu. Villeneuveho rezie me opet nepresvedcila a namet je vedle hereckeho obsazeni to jedine, co me na filmu zaujalo. I tak mi za dva dny ze Sicaria v pameti nezustane nic, sotva prumerny pocin. ()

Martrix

V tomto žánru mistrovský kousek. Od první minuty, až do té poslední, si Sicario drží velmi zneklidňující atmosféru. Skvělá hudba, skvělá kamera, herci... . Přitom příběh včetně pointy není nijak složitý, ale tím jak věrohodně byl podaný...velmi znepokojující myšlenka, že by to tak opravdu mohlo být. Většina z nás si myslí, že vláda USA lže, intrikaří a zatajuje pravdu, ať už je jakákoliv...no a tohle je mmj. příběh o tom, jak to třeba funguje mezi USA a drogovými kartely. Tady se to označení...husťárna...opravdu hodí. PS: doporučuji se na Sicario podívat v klidu, bez vřeštících dětiček, kafrající ženušky...ideálně v noci, ale dobře ozvučené....ta atmosféra je tam velmi důležitá a pokud vás nechytne hned od začátku...bude to **jen** lehce nadprůměrný film o boji s mexickým drogovým kartelem. ()

PROCESOR

Atmosféra je to, co posouvá snímek dál než podobné filmy. Místy je tak mrazivá, že se bojíte pohnout. Děj je jasný a přímočarý, nejsou tam žádný zbytečný kudrlinky vokolo. Film ukazuje smutnou věc, že boj s drogami a kartely se nedá vyhrát. ()

Wormboy

Bezutesna, vizualne-strihovo-hudobne-herecky dokonala lahodka, aku som od Villeneuve-a veru necakal. Niezeby tento panko nevedel, ale oproti jeho predchadzajucim filmom ide skor o mainstreamovejsiu produkciu, avsak duchovne ide stale o Villeneuvea, ktory divakovi nic nedaruje. Moje ocakavania na prichadzajuci Arrival tak po Sicariovi vyrazne stupli a idem patrat po skorsich dielach tohto kanadskeho chlapika, ktory sa nam kristalizuje na jedneho z najtalentovanejsich reziserov sucasnosti. 4,5/5* ()

Juto

Film je o špinavej drogovej vojne s Mexikom. Príbeh sa pohybuje s pochmúrnou húževnatosťou a mätie očakávania až do svojej úplnej poslednej sekvencie. Filmu veľmi pomáha hudba, ktorá vytvára dusnú atmosféru. 8/10 ()

Pajky3

Přišlo mi, že Sicario byl chválen na všechny strany a možná proto jsem měl větší očekávání než obvykle. Obsazení bylo fajn, Emily Blunt mi nevadila, protože hrála to, co měla, ale je jasné, že dvojice Brolin a Del Toro ji zastínila. Jinak podle mě nic zvláštního, co by si zasloužilo extrémní chválu. ()

campix

Denis Villeneuve je mistr atmosféry, naprosto vynikající tvůrce, od kterého mi nesedl pouze Nepřítel. Jinak co film, to trefa do černého a Sicariem také ukázal svůj žánrový rozptyl. Takhle atmosférické kriminální drama jsem dlouho neviděl. Naprosto hypnotizující hudba spojená s výbornými scénami, skvělým obsazením a atraktivním dějem. Takhle by se to mělo dělat. Benicio Del Toro si pro sebe ukradl celý snímek. Škoda snad jen sem tam nejasných motivací a místy ne úplně přesvědčivým vyprávěním děje. Možná to byl ovšem záměr. ()

BoXBe

Výborným soundtrackem zkrášlená cesta Sicaria ke svému cíli. Deziluze je vděčné téma, v tomto atraktivním prostředí a takhle napínavě to každopádně stojí za vidění. Druhý pokus potvrdil výjimečnost a třetí pokus už chci zase na velkém plátně s mega zvukem. ()

dr.fish

Sicario je dle mého názoru zručně natočený film. Ovšem taky je úplně zbytečný. Člověku nic nedá, neposune, vezme energii. Prázdnota. 60% ()

mortak

Režisér a kameraman odvedli dokonalou práci, což o to, ale ten scénář je prvoplánový až hanba. Ameriku pořád pronásleduje chování CIA za vlády Ronalda Regana v osmdesátých letech, která se po letech útlumu způsobených Watergate, rozhodla aktivně vyvážet demokracii, a dopadlo to katastrofálně (viz třeba Salvador od Olivera Stonea). Villeneuve sám řekl, že chtěl ukázat jak se léty boje proti narkotikům stala Amerika stejným monstrem jako nepřítel. A to dle mého tvrzení velmi daleko od pravdy. Bohužel, scénář tuto lež vypichuje dost podivnou postavou Emily Blunt, která se vůbec nechová jako profesionál, ale jako rozmazlené tvrdohlavé děcko. Jenže křehká a (skoro) mravně dokonalá žena uprostřed mužského světa vlků, tomu prostě scénárista nemohl odolat. A tak je Sicario ukázkou mistrovství režiséra stojícího na vachrlatém scénáři, který mu podráží nohy. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)