Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

iantomasik

mohlo by to být vydáváno za paranoidní scifi, ale asi je to spíš dokument. znamenitý zvuk a neustále se stupňující napětí. formálně je to nenápadné, ale mistrné. trochu se ale obávám, že znovu už bych to vidět nechtěl, což pro dosavadní Villeneuveovu tvorbu neplatilo. ()

Liam

Audiovizuální pecka. Příběh z drsného prostředí protidrogových bojů v americko-mexickém pohraničí, příběh o střetu dvou pohledů na svět, kde se dá najít víc, než by se na první pohled zdálo. Ústřední trio hraje jako z partesu, na plátně se střídají už teď ikonické scény v podání úžasné kamery maestra Deakinse a hřmí k tomu atmosferická hudba, která v těch nejlepších momentech zarazí diváka (a posluchače) do sedačky. A všechno tohle táhne kupředu sebejistá režie Denise Villeneuvea, která srší neskutečným drivem a dělá z tohohle filmu jeden ze zážitků roku. ()

Madlene

..." čo chýbalo?" Zeptal by se nejspíš kamarád z Blavy a musím se zeptat spolu s ním...super začátek, epická hudba (fakt episká), momenty, ze kterých vás mrazí...a pak, to všechno spláchne týpek, co si řeší pomstu horami mrtvol a agentka, co nakonec pod nátlakem udělá, co se po ní chce, protože tak to prost bylo nalikováno... Obrovská, ale obrovská škoda. Film měl velké ambice a stále má mé sypmatie, ale ten konec to celé tak trochu hloupě strhl. ()

Trapper33

Překvapivě hodně kvalitní film, naprosto vynikající Del Toro, kterého neméně skvěle doplňují Emily Blunt a Josh Brolin. Celý film navíc ještě vyzdvihuje skvělý soundtrack. ()

Georgex

Skvěle zvládnuté akční drama, které staví zejména na surovosti, reálnosti a jedinečné atmosféře mexických zapadákovů, které jsou prolezlé drogovými kartely. Denis Villeneuve dokazuje, že je velmi zručný režisér, protože i přes předvídatelný průběh mě dokázal držet v napětí až do konce. Tomu dopomáhá vynikající soundtrack, skvěle zvládnutá kamera a hvězdné obsazení v čele s Benicio Del Torem a Joshem Brolinem. Jediný problém jsem měl s Emily Blunt, které role příliš nesedla, i když podstatu své postavy hravě splnila. Moje hodnocení 75%. ()

Hollohlaway

Skvělá kamera!! Hudba!! Herecky také vynikající. Dramatické, syrové a odsýpající. Jen jsem měl trochu problém s Emily Blunt, ale kdyby ste mě zabili tak nevím jestli s její postavou nebo s ní jako herečkou. Nějak mi tam prostě neseděla , na zážitek z filmu to ale mělo vliv malý , až nepatrný. ()

Dexter256

Denis Villeneuve nám ukazuje sakra dobrou podívanou za posledních pár let. U jeho filmu je stále se na co těšit a jinak tomu není ani u Sicaria. Prostě parádní podívaná. Film plný hvězd a herců kteří jsou takovou zárukou kvality :). Emily Blunt v poslední době prostě top. Benico klasika jeho výkony jsou ke každé roli prostě 100% Brolin stará dobrá klasika. :) 80% :) ()

jefff

Villeneuvův režijní rukopis mi sedí. Mám rád to jeho mystično, dusnou atmosféru a akurátně dlouhé scény. Sicario má navíc fantastický soundtrack Jóhannssona, který má již místo mezi top filmovými skladateli jisté. Benicio i Brolin jsou charismatičtí a hrají svůj standard. Emily Blunt mám rád, ačkoliv mi její postava úplně nesedla. Samotný příběh zajímavý, napínavý, jen mi chybělo silnější finále. ()

venca163

It's a man's world. Určitě je to dost dobře natočený a má to pár opravdu dobrejch scén (třeba první výlet do mexika má parádní napětí + hodně pomáhá Johannssonova hudba (rest in RIP btw)). Ale pro mě zásádní fuckup: když budu chtít uskutečnit takovou netriviální akcičku jako parta kolem Del Tora a Joshe Brolina, tak si jako figurku z FBI nevyberu zrovna takhle labilní a nepředvídatelnou hysterku jako Emily, která navíc na všechno reaguje, jako kdyby doteď u FBI vařila piccolo. Poslední tečkou ve zklámání bylo to zoufale našroubovaný finální "šokující prozření Emily" v podhraničních tunelech, kde sice divák z její reakce chápe, že "prozřela", ale fakticky vlastně vytáhla zbraň na kolegu, co zatýkal nějakýho mexikána. Film podle mě vůbec nebyl vystavěnej jakože z pozice nezávislýho pozorovatele, ale právě tak, abych po každý scéně společně s Emily nevěřícně kroutil hlavou nad tim, jaký se tam dějou praktiky. Ale právě tohle násilný tlačení do toho, co si o tom všem mám myslet, mi to trochu zprotivilo. #proHrstKokeše (70%) ()

P1tr

Dennis Villeneuve potvrzuje svojí pozici mezi nejzajímavějšími a nejlepšími režiséry současnosti tímto mrazivým thrillerem, ve kterém se pozitivní momenty pro postavy hledají velmi těžko a je to pro ně dosti drsná jízda. Režisér tuto krutou atmosféru tvoří velmi nekompromisně a často vás bude z kombinace vizuálu a hudby opravdu mrazit a při sledování nelze mít u Sicaria dobrou náladu a přílišné potěšení z aktuálního dění, ale takové příběhy jsou někdy potřeba a i přes tvrdost tohoto diváckého zážitku se i díky jeho intenzitě a jasné a čistě realizované umělecké vizi jedná o film, který stojí za to vidět, neboť veškerou negativitu dokáží tvůrci prezentovat atraktivním způsobem, který vás vtáhne. ()

giovanni3

K filmu mne přitáhlo kvalitní hodnocení a účast Emily Blunt. Celkově chválím kameru, exteriéry a ve finále i slušné herecké výkony. Co se děje týče, tak ten lze shrnout dosti krátce. Jediné "překvápko" je minulost tajemného poradce. Po úvodních asi 30 minutách jsem čekal akci, úplatné policisty, nějakou tu přestřelku.. Místo toho nastala gradace děje formou "sundáme pár gangsterů od pohledu na dálnici", či "sleduje nás auto", či "budeš mluvit (protože mám sebou barel vody)". No čekal jsem víc, ač jsem měl myšlenky na 4z5, tak zůstávám u 3... ()

kenkaku

Tenhle film je k nasrání... opravdu jo. Úvod je dost slibný... převoz vězně je mega-bomba (ta atmosféra by se dala krájet) a pak... nic. Totální plató. A já opravdu chci orgasmus opakovaně. Ne jen takhle ošulit a zahodit. Ve chvíli kdy pipka sedí v baru a loví (Shanea z The Walking Dead :)) jsem reálně - a nasraně - uvažoval o dvou hvězdičkách. Pak se to ale náhle zvrtne a film začne opět nabírat tempo. Není to ale už takové (prostě si mě nechali vychladnout moc) a dokonce ani vypointování faktu samotného Sicaria šrám nezahojil... uvidíme tedy co udělá druhá projekce ,když už vím co (ne)čekat. ()

Sdoom

S největší pravděpodobností film roku. Dlouho jsem nezažil, že by v kině mohlo být slyšet spadnout špendlík, a takových scén je v Sicariu víc než dost. Intenzivní, chladné, bez servítek, tenhle film mě uchopil v 1. minutě a pustil mě až při závěrečných titulcích. Vše ještě umocňuje temná atmosférická hudba Jóhanna Jóhanssona, která je pro mě naprosto jednoznačným kandidátem č. 1 pro oskarové nominace. O hereckém obsazení není třeba se dlouho rozepisovat, Emily Blunt dokazuje, že je jednou z nejlepších hereček současnosti, Del Toro je démon a Brolin dodává trochu nadhledu. Film, který chci vidět znovu a znovu. (kino Cinema City, orig.) ()

femme fatale

Kamera Rogera Deakinse a režijní vedení Villeneuva nás během příběhu nenechají vydechnout. Zásobují nás intenzivním až nepříjemným napětím, které prostě nedovolí odtrhnout se od plátna. Scénář je jasně směřován do propletené hry, která není černá nebo bílá, je velmi komplikovaná a my stejně jako hlavní hrdinka postupně ztrácíme naivní představy "o těch dobrých, bojující na správné straně" neboť na konci je jasné, že aby obě strany mohly hrát společnou hru, musí se jedna přízpůsbit druhé a hranice mezi nimi mizejí. Film se však nesnaží nějak zásadně soudit či moralizovat, je tak realistický, jak jen může být. Ukazuje koloběh násilí, které prostě nemůže za dané situace přestat, ba naopak chaos, destrukce i mizejicí základní lidské hodnoty vše jen prohlubují. Scénář ani řežie nám nenutí jednu danou pravdu či řešení problému, avšak závěrečná "podpisová" a "balkonová" scéna jemně naznačuje jakousi možnost jednotlivce, jak se rozhodnout, přestože to, co se děje nemůže vcelku ovlivnit. ()

Maynard.

žádná hudba, žádný napětí, žádná akce, žádnej supr příběh. Sak na ryby, ta tohle sem se vážně těšil i sem dokonce přemejšlel na kino návštěvě, což se naštěstí nestalo. Herecký obsazení parádní, Del Toro a Brolin jsou parání dvojka. Jejich ženskcý protějšek nic moc- taková pěkná holka a vona tam ty vole celou dobu chodí v šedivým tričku? Od tohodle rejži sem čekal sakra sakra větší vodvaz. Tohle byla ukolébavka bez sebemenší známky napětí. No a že by se nějak vyšvihnul drogovej kartel plnej Mexikánců? To taky nee. ()

Lukoboss

D. Villeneuve natočil další vynikající film, nejspíš si ho pomalu zařadím mezi zajímavý režiséry. Prostředí mexických kartelů se jen tak neomrzí, je to studnice nápadů, motivů a příběhů okořeněná pekelnýma jalapeños. Casting naprosto parádní, nebyl tam slabej článek, no a naprosto tomu vévodí B. Del Toro, přestože moc nemluví a vyskytuje se tam, řekněme, občas. Jeho role je výborně napsaná, nemá to chybu. Co je další super záležitost, je audiovizuál. Soundtrack je minimalistickej, ale tak neuvěřitelně dává scénám grády, že to působí, jako když pomalu natahujete strunu a čekáte, kdy praskne. Kamera úžasná - letecký záběry, prolínačky, detaily, hra s plánem (první, druhej i třetí plán obrazu mají vždy svou váhu a podstatu), klobouk dolů. Jak rád bych tomu dal plnej počet, a že by si to rozhodně Sicario zasloužil. Nedám a důvodem je E. Blunt. Ne jako herečka, ona roli zvládla naprosto v pořádku, ale tím, jak je ta role napsaná. Já chápu, že měla být tou naivní (lidskou) protivahou tomu všemu, té hrozné a kruté realitě, která v tomhle prostředí číhá na každým rohu. Měla být průvodcem diváka tím vším a konfrontovat ho s něčím, co si asi umí představit jen málokdo. Nicméně rozhodně nepůsobí jako členka zásahové jednotky FBI - popravdě s takovou povahou by to asi jen těžko mohla dělat. Prostě rozumím tomu záměru tam takovou postavu dát, ale z diváckýho hlediska je to úplná hrůza. Takže toto byla jediná věc, se kterou jsem ve filmu bojoval. Až je mně líto, že tomu dávám "jen" 4*. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)