Lída Baarová

• Česko Lída Baarová (viac)

Mladá a krásna česká filmová herečka Lída Baarová dostane v roku 1934 rolu vo filme Barcarole, ktorý sa natáča vo filmových ateliéroch Babelsberg v Berlíne. Lída v úlohe exotickej krásky očarí davy fanúšikov v celom Nemecku. Málokto má v tom čase potuchy o tom, čo nástup nemeckých nacistov k moci spôsobí. Lída si užíva slávu aj náklonnosť idolu nemeckých žien, herca Gustava Fröhlicha. Obdiv k českej hereckej hviezde neskrýva ani sám ríšsky kancelár Adolf Hitler. Lídu však začne pozývať na veľkolepé večierky predovšetkým pán filmového priemyslu, minister propagandy Joseph Goebbels. A postupne vťahuje Baarovú do svojich diabolských sietí. Očarí ju svojou mocou, inteligenciou a bezhlavou zamilovanosťou. Baarová mu nakoniec úplne podľahne. Lenže vyčíňanie nacistov čoskoro prekročí všetky mysliteľné medze. Vojnu strávi Baarová už v rodnej Prahe, kde ju po oslobodení čaká obvinenie z kolaborácie... (TV Markíza)

She_Screams

Co to bylo? Žhavé výstřely se mohou jít zahrabat. Komika maminky Stašové budiž. Pauhofová vypadá, že při schůzce s Křížem jako Hitlerem každou chvíli vybuchne smíchy a při jeho výrazu není divu, tradičně komický Mádl fatálně osahává prsa, o Markovicsovi - Goebbelsovi ani nemluvě, milostná scéna se záběrem na nohu a vášně v plamenech neuvěřitelně tragikomická. Nepřeháním. Opravdu to sem patří? ()

NeverEver

Kdyz jsem na film sla, uz jsem slysela nekde komentar o tomhle filmu, ze je jako linoleum. No a me to linoleum zase tak moc nevadilo. Porad lepsi nez trisky v chodidle z "prave" drevene podlahy.... Pochopitelne jsem si vsimla "Berlinskych" lokalit tocenych v Praze, Machace aka Wannsee a dobovych dodelavek ala 1.rocnik FAMU, ale natolik me pohltil osud Lidy Baarove, ze me tohle nevadilo. Vedela jsem do ceho jdu, ne na dokumentarni film ZDF, ale na Filipa Rence. Docela me mrzi, ze tolik lidi na film vyslovene nadava, ale vzdyt vedeli co cekat, kdyz znali jmeno rezisera. Jeho rukopis byl, je a bude velmi podobny u vsech jeho filmu. Takze tato az snad neunosna mira kritiky je jen odrazem jejich vlastni hlouposti! Je nutne brat film s nadsazkou a misty opravdu pusobi amatersky (masakr zidovskych obeti, navsteva u Hitlera apod.), ale jak jsem rikala, me to zase tak moc nerusilo - a navic se rada smeju. Co me mozna rusilo vic byl cesky dabing nemeckych hercu, spis bych to videla cele v nemcine s titulky (ale byla bych asi v mensine a hlavne by to nedali nasi herci "beeee", ja?). Ohledne Lidy, reknu jen toto: byla to jiste bezpaterni dev*a, ktere imponovali penize a moc a pro roli byla ochotna udelat cokoliv. Kdyby se narodila o 70let pozdeji, byla by z ni uspesna a obdivovana zena. Jeji trest urcite prevysil vinu. A film urcite prevysil ty zlostne kometare. Za me: 3*** ()

Red John

"Hitler si mě k sobě zavolal, Lído. Strašně na mě řval!" Plačící Goebbels stěžující si Baarové do telefonu na svého krutého nepřejícího šéfa je jakousi esencí celého snímku, krásnou ukázkou toho, proč je Lída Baarová špatný film. V tomto okamžiku i nejotrlejší diváci nevydrželi a celý sál vybuchl v hlasitý smích. Rovněž ostatní okamžiky, které byly zamýšleny jako dramatické, působí vtipně a naopak, těch pár fórů jde úplně do prázdna. Renčův vymodlený opus zkrátka selhává vším: neujasněností, co a jak chce vlastně vyprávět, způsobem, jakým chce zobrazit Baarovou, ale i dílčími formálními složkami. V prvé řadě je to film velice povrchní, naivní a prvoplánový. Uťápnutá česká holčička v podání nevýrazné Pauhofové během pár minut povýší "from zero to hero" a uhrane celé Československo, Německo, Evropu, svět. Film se nezdržuje nějakým budováním reálií a charakterů, ale uhání zběsilým tempem dál. Vztahy a sňatky se navazují a uzavírají uchopením za ruku, německý film se dobývá v žertovné montáži zachycující návštěvy u jakési dialect koučky. Závratné tempo předznamenává roztříštěnost celého snímku, která postupně narůstá: scény jsou za sebe halabala naskládané, skáče se v čase i prostoru, o pár let i celá desetiletí, z minulosti daleké do minulosti nedávné; rámcové "titanicovské" vyprávění starou Baarovou nejen ruší, ale také zbytečně glorifikuje zobrazované události (Hubač se navíc v závěru stejně schovává za "Třeba to bylo jinak.") Jednotlivé scény doplňují uřvané hudební předěly, které však film netmelí, ale naopak ještě více zdůrazňují to, jak nedrží pohromadě. Velmi brzy se tak může rozvinout ústřední motiv filmu, a sice ošemetný, politikou podbarvený milostný... šestiúhelník? Plus mínus dva úhly. Vztahy mezi postavami se opět budují nepřesvědčivě, ale ono ani není s čím pracovat: všechny charaktery jsou zoufale šablonovité, ploché a v případě historických osobností až groteskně karikaturní. Hrabivá maminka Stašové dokola spíná ruce a zvolává „Tak jsi bohatá, dokázala jsem to!“, Adolf Hitler je zahrán jako v současnosti populární charakter autistického nerda ve stylu Sheldona Coopera, který strnule stojí a s kamennou tváří pronáší humorné repliky, a Gobbels? Kapitola sama pro sebe. Právě postava verbalovsky roztomilého kulhavého nekňuby, který neváhá obětovat trochu svého drahocenného času, aby se s nezáludným, upřímným zvoláním „Slečno Baarová!“ rychle belhal přes perón s pugétem růží, mě utvrzuje v myšlence, že Lída Baarová mohla být fantastickou romantickou komedií. Aspoň by ten unylý vizuál a laciná výprava (netuším, kam zahučel ten obří rozpočet) měly odůvodnění. Takovéto figurky samozřejmě nezachrání ani kvalitní herci. Ve filmu se sešly zřejmě všechny naše tváře, takže si spíše připadáte jako diváci prostřihů do publika při předávání Českých lvů než velkolepé uvěřitelné historické fresky. Tvůrci na to samozřejmě upozorňují už v trailerech, kde proklamují třeba účast Aloise Švehlíka, jehož role by spíše měla být chápána jako čestné cameo (nebo ještě lépe nenásilně obsazena někým neznámým), protože vystupuje asi ve dvou scénách a nemá pro děj žádný význam. Nezbývá než přijmout to, čím film je – béčkovým tupým výplachem s áčkovým rozpočtem, při kterém vypnete mozek a bavíte se: náckové, Hitler, stará auta, sem tam nějaká hláška. Posledním zbytkům serióznosti filmu podrážejí nohy podivná tvůrčí rozhodnutí (dabing německých herců, Hitler mluvící česky, intro, ohnivý sex, trikově neuvěřitelná sekvence návštěvy Berlína) a vyjde vám špičkové guilty pleasure, fantastický kýč, ve kterém si podávají ruce Jízda valkýr se slow motion stejně přirozeně, jako se Vůdce dvoří ženám. 5/10 () (menej) (viac)

Mates Hradecky

Něco je tady špatně...především název. Titul by měl znít třeba "Hitler, Goebbels - kamarádi, Baarovou maj´ tuze rádi" či "S Goebbelsem v posteli". Divákovi dychtícím po poznání životního osudu Lídy Babkové (Baarová bylo umělecké jméno po spisovateli Jindřichu Šimonu Baarovi) mohu pouze doporučit skvělý dokument Třeštíkové či přečíst si knihu Útěky Josefa Škvoreckého, z které jsou některé úseky použity ve filmu. Scénárista ve snaze zaujmout patrně především německé publikum vybral jen to nejskandálnější a nejdramatičtější. Celkový dojem nezachránilo ani celkem slušné obsazení. Především výborný Karl Markovics jako Pepík Goebbels či kontroverzně obsazený "Štěpánek" Kříž jako Hitler, který výborně předvedl onen pověstný chladný ocelový pohled, kterým Áda dovedl přítomným nahnat hrůzu. Zcela přirozená byla i Táňa Pauhofová v hlavní roli a též dobře zvolená Zdenka Procházková v rozsahem nevelké roličce Baarové těsně před smrtí vyprávějící o svých láskách. ()

Fracek

Film byl natočen jako divadelní kus. Žádné ohledy na podobu hraných aktérů příběhu. Nenabídl nic víc navíc než by se odehrálo na každé průměrné divadelní scéně. Pro mě zklamání, Tento příběh má obrovský potenciál. A navíc zde naprosto nebylo ani náznakem zobrazeno, jak Lída přežvýkavala ty nacistické kidy v zahřáté postýlce s Josefhem. A pochybuji, že by se Josífhek neubránil pochlubit se svým antižidovským harmonogramem. Takže tak nějak celé o ničem. ()

ssarka

tak jak už je asi pravidlem,zase se neshodnu s většinovým hodnocením zde....od filmu jsem čekala-dle kritik i komentů zde- totální propadák a že se prosměju nad trapností až do konce..nebudu lhát že i režisérova politická orientace mě značně ovlivnila...a ono ejhle,dalo se na to dívat a to dokonce tak,že velmi...jen se vyjadřím k nejzákladnějším výtkám zde...Kříž jako Hitler byl dokonalý a narovinu,pokud odborníci zde alespoň JEDNOU viděli nějaký dokument o Hitlerovi,tak si mohli všimnout,že Hitler byl pověstný svou gestikulací a mimikou,kterou ovládal umění projevů...TÍM PÁDEM JE ASI JASNÉ,ŽE PRSKAL...nevidím na tom nic neobvyklého,naopak takový detail beru jako poctivou práci filmařů a tím netvrdím,že se mi to líbílo...dabing mě nijak nerušil,sice by se to u pětihvězdičkových filmů stávat nemělo,ale Renč není pětihvězdičkový režisér,takže tak...nadabováno skvěle naší dabérskou velehvězdou p.Preissem...taky už bych dala pokoj Mádlovi,hraje dobře a to že vypadá pořád stejně a všichni si ho pamatují z pubertální komedie celkem asi není jeho problém,ale váš,že se neumíte přes to přenést a prostě to opustit...velké plus dávám za celkem přesné držení se knihy-jediné výpovědi Lídy Baarové,až na tu šibenici a pár nepodstatných detailů se jí filmaři drželi přesně a to se dnes cení...takže za mě opravdu milé překvapení a sama jsem to ani nečekala..rozhodně dívatelné opakovaně...3,5 hvězd ()

TOPmoovie

velmi dobra technika filmu, kamera. a umelecky dobre vykradnute historicke temy. zrazu akoby fasisti hrali aj inee vojny o ktorych sa v ziadnych vojnovych dokumentoch nehovori :))) kto to chce historicky vypitvat a z kritizovat, a rozumie tomu...tak si asi tento film neuzije.)) ()

klaranapoli

Náhodou, já musím teda pochválit tuto českou tvorbu. Skvělé herecké obsazení (Pavel Kříž naprosto výtečný Hitler). Ten příběh je až divně neuvěřitelnej musím říct....ale za mě spokojenost ()

knoxwile100

Velkolepé jakožto srovnatelné ze světovou filmařinou to určitě není. Dost mi to tam kazí hlavně Hitler v podání Kříže, toho mohly rovnou na kříž pověsit, protože mu nejde věřit noc mezi očima a charizma zůstalo zřejmě pod knírkem. Zato Goebbelse byl již povedenější. Nejvíc se mi ovšem líbila Fialová a to není poprvé, jen nevím, jestli to je tím, že se mi líbí nebo že přesvědčivě hraje, snad obojí. Celkově jsem po přečtení komentářů zdejších kritiků čekal větší fiasko. Takže zklamaný nejsem. Silnější 3 * ()

Peddro

Chyba ve filmu: Při popravách osloví herce Michala Dlouhého ,,pane majore", ale má dvě pěticípé hvězdy, což je označení pro podplukovníka. ()

trx2010

Neměl jsem od toho žádná očekávání a i přesto mě to zklamalo. Film na mě působí jako by jim před začátkem natáčení došly peníze a zaběhl se režisér. ()

Dzedzy

Horšího Hitlera jsem ještě neviděla. Velmi špatně zahraný. Za to víc hvězdice tenhle film dostat nemůže a zřejmě je to i důvod celkově nízkého hodnocení tohoto filmu. ()

Al90

Podle hodnoceni jsem cekal nehoraznou sracku,ale nakonec dalo se na to koukat,sice mistama pritazene za vlasy ale vcelku v pohode film :) ()

mavin

Ty wole to je kurva mazec! Za 80 mega se tu točí o kolaborantské fašistické děvce z Prahy. Co děvce, KURVISKO to navíc bylo. Exhumovat a pověsit. ()

schialli

"Dobrý den. Máte hezký klobouček." Š. Šafránek Teda ne! To řekl A.Hitler. Nevim, na jednu stranu mi to přišlo úsměvný, na druhou jsem si říkala, že si s tím scénářem mohli pohrát trochu víc. ()

Kreptry

Nemůžu říct, že mě film zklamal na plné čáře, ale nebylo to přesně to, co jsem očekávala. Točení životopisných filmů je těžké, a pokud se to nepovede, může z toho vyjít naprostá patlanina čehosi. Proti Filipu Renčovi nic nemám, jako režisér mi nevadí, a když vidím jeho jméno podepsané pod nějakým filmem, neodsuzuju ho. Lída Baarová byla nešťastná herečka, která svou naivitou přinesla utrpení pro svou sestru, matku a vlastně i otce - tu Táňa Pauhofová zahrála vcelku dobře. Ovšem dabing Goebbelse nebyl zrovna vydařený, v mnoha scénách jsem nevěděla, zda se mám smát nebo plakat jak nepřirozené to bylo. Jsem ráda, že jsem film viděla, i když to ve mně nezanechalo takový silný zážitek. ()

semo99

Pokus o rencovsku bombasticku melodramu vo velkom style sa premenil za pritomnosti velkolepych efetov na chabe rozpravanie o tragedii jednej kariery... Tragedii jedneho zivota... Tragedii jednej rodiny... Zaverom aspon palec nahor Dlouhemu - rola bezcitnych hajzlov mu naozaj svedci - a tiez Krizovi-napriek tomu co som cital neurobil postave Hitlera hanbu, naopak, vsetko si krasne nastudoval a prskal naozaj ako ten skutocny...ach jo Lydusko, keby si to len vtedy podpisala (MGM)... Zas ale co by potom Filip zral,ze jo... ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)