Lída Baarová

• Česko Lída Baarová (viac)

Mladá a krásna česká filmová herečka Lída Baarová dostane v roku 1934 rolu vo filme Barcarole, ktorý sa natáča vo filmových ateliéroch Babelsberg v Berlíne. Lída v úlohe exotickej krásky očarí davy fanúšikov v celom Nemecku. Málokto má v tom čase potuchy o tom, čo nástup nemeckých nacistov k moci spôsobí. Lída si užíva slávu aj náklonnosť idolu nemeckých žien, herca Gustava Fröhlicha. Obdiv k českej hereckej hviezde neskrýva ani sám ríšsky kancelár Adolf Hitler. Lídu však začne pozývať na veľkolepé večierky predovšetkým pán filmového priemyslu, minister propagandy Joseph Goebbels. A postupne vťahuje Baarovú do svojich diabolských sietí. Očarí ju svojou mocou, inteligenciou a bezhlavou zamilovanosťou. Baarová mu nakoniec úplne podľahne. Lenže vyčíňanie nacistov čoskoro prekročí všetky mysliteľné medze. Vojnu strávi Baarová už v rodnej Prahe, kde ju po oslobodení čaká obvinenie z kolaborácie... (TV Markíza)

Lucas87

Pustil jsem si to a viděl, v nejbližším roku tak neučiním. Není to takovej filmovej trhák a jít na to do kina. Tak lituji peněz za vstupenku. ()

Stíba

Rozhodně nesdílím rozhořčení většiny a Renče za důstojné natočení příběhu Lídy Baarové můžu pochválit. Vizuálně mnohem působivější i než většina dražších zahraničních filmů v dané tématice, velice dobře obsazené se skvělým Karlem Markovisem v roli Goebbelse a dějově vyvážené bez zbytečného zatěžování a odskakování k historickým souvislostem, které stejně každý zná (nebo by alespoň měl). Pro mě tak ve finále příjemné překvapení. ()

chrispe

Ten film se mi nelíbil. Udělala bych ho rozhodně dvojjazyčně. Obě hlavní představitelky mě nedokázaly přesvědčit, že jsou Lída Baarová. A to jak fyzicky, tak hraním. Je to sotva dva dny, co jsem přečetla knihu Života sladké hořkosti - autobiografii Baarové - a tak můžu posoudit, že scénáristé z ní moc nečerpali. Nemyslím si, že by ve svých pamětem byla Lída Baarová stoprocentně upřímná, ale vytáhnout z bulváru a klepů to "nejlepší" a vrazit to do filmu, aby byl zajímavější, mě prostě vzhledem k tomu, že už nikdo nikdy stejně nezjistí, jak to všechno doopravdy bylo, hodně neuctivé. Nelíbila se mi ani role Hany Vagnerové, která si přišla do "trosky" kopnout, aby jí stejně nakonec plivla do tváře, že jak vidí, je potrestaná dost. Navíc to za Vágnerovou udělal tento film. Zkrátka si myslím, že každá mince má dvě strany a tady byl vidět jen líc a rub už moc ne. ()

gazogazo odpad!

Jako tady není důvod nedat odpad . Těsně před konc em (asi) jsem naštěstí přepnul na "líbáš jako ďábel" a sral jsem z toho jak můžou bejt dobrý záběry !! Tak si představte jak hluboká je Baaaaarova žumpa.. pro mne adept na největší filmový podvod desetiletí. Goebbels jako smrt je dobrý dno. ()

ludva10

Za mne tedy strašně emocionální film vyprávějící pohnutý osud jedné z našich nejlepších předválečných hereček. Jen Pavel Kříž mě v té roli Hitlera vůbec neseděl. ()

GIK

Obsadit komika do role Hitlera byla chyba. Úsměvu při jeho cholerických záchvatech se snad nemůže ubránit nikdo. Komediálním vrcholem je poprskání Goebblese. Ostatní ale zvládli své party celkem dobře. Nejvíce se mi líbili asi Novotný, Mádl, Dlouhý a Procházková v roli staré Baarové. Film se z 90 procent věnuje kariéře Baarové v Německu. Spíše se to mohlo jmenovat Lídiny německé zálety. ()

stratocasta

Czechsplotation 1.0. Herr Rensch je nový Sandler, tzn. 80 míčů za televizní look, kde už fakt chybělo jen aby nacisty postihl akutní průjem po zkyslým sauerkrautu emocemi a dobou zmítanou Frau Pauhoff. Naprosto to v sobě krystalizuje všechnu předchozí empirii Bezdružic a toho našeho "evropského Hollywoodu", kde jakmile jde kamera k zemi, abyste obhlédli parádní vzorek pneu lidových aut, úplně cítíte, jak smrděly Zemanovi v kině nohy. Lepší lahůdky tenhle rok nebude. #hitlerjegentleman ()

Mrijnyk

Jsem trochu na rozpacích... Bohužel musím stejně jako spousta jiných taky přiznat, že mě film zklamal. Ovšem ne technickým zpracováním - kamera mi vůbec nevadila, naopak některé záběry byly moc povedené (Orlí hnízdo, vlak uhánějící do Prahy, "retro" záběry z Berlína 1934), velmi dobré byly kostýmy i hudba. Herecké výkony byly většinou výborné, hlavně Pauhofová a Stašová, Křížův Hitler a Markovicsův Goebbels mi ale opravdu nesedli... toho Hitlera obzvlášť jsem Křížovi nevěřil, i když uznávám, že je to dost nevděčný part, obzvlášť když jako český herec mluvíte česky... Největší problém vidím ale ve scénáři, který se podle mě snažil být tak dramatický a bombastický, až to kolikrát opravdu přehnal. Sexuální scéna s Goebbelsem, postava J. Mádla, ale hlavně ta vyfantazírovaná scéna s omilostněním těsně před popravou... upřímně nechápu proč. Vždyť osud Lídy Baarové byl už tak dramatický a neuvěřitelný, tak proč ho tak lacině přikrášlovat? Další darebnost (bohužel častá nejen v českých filmech) podle mě bylo, že scény v Německu nebyly natočeny v němčině, opravdu hodně to ubralo celému filmu na věrohodnosti (i když s tou si, chápu, Renč asi ani moc hlavu lámat nehodlal) a hlavně nechápu tu motivaci - že by opět onen imaginární masový divák? Takže scény v Německu natočíme česky, ale do Hollywoodu budou Baarovou lákat v angličtině, přičemž titulky netřeba... aha, logické. A ať mi nikdo neříká, že ve filmu hráli většinou čeští herci a že to není důležité - doporučuju historické filmy takové Agnieszky Holland, která jazykovou situaci respektuje a ejhle, funguje to výborně. Na druhou stranu nemá cenu se rozčilovat nad drobnými nepřesnostmi, není to dokumentární film a u mnoha kapitol života L. Baarové se skutečnou pravdu nikdy nedozvíme. Nemůžu ani říct, že by bylo tolik scén tak trapných, že bych se musel smát - rozpačitost čaje s Hitlerem i Goebbelsův pláč do telefonu ve svých pamětech Lída Baarová popisuje podobně. Zkrátka, tento film mohl být mnohem, mnohem lepší... ale asi by bylo potřeba, aby se ho ujal jiný režisér a jiný scénárista, kteří by k tématu nepřistupovali v zájmu komerčního úspěchu takovým bulvarizujícím způsobem. ()

bearmeedek

Na film jsem se těšil a zároveň na něj šel s nemalými obavami. Kdyby chtěl někdo natočit životní příběh o Lídě Baarové, musel by to být televizní seriál. Zde byla předložena "německá etapa", hlavně pro Čechy citlivá záležitost. První půlka filmu byla celkem slušná, z druhé jakési těžko popsatelné rozpaky. Možná i trochu deprese z jejího těžkého osudu (který si sama cílevědomě řídila). Neměl jsem problém s Křížovou rolí Hitlera. Myslím, že postava byla dost podobná a ne každý filmař si troufne tuto roli zařadit do svého filmu. Větším problémem byl Goebbels. Nepředložil to, čím údajně byla Lída tak fascinována. Zato Vlasáková v roli Goebbelsovy ženy naprosto přesvědčila. Takže vážení: špatné to nebylo. Kdyby to byl průser, tak by se o tomto novém českém filmu tolik nemluvilo. Kdyby stál totálně za houno, tak to každý přejde a jde dál. ()

MilesTeg

Filmy Filipa Renče mě nikdy moc neoslovovaly, takže jsem na tenhle nešel s přehnaným očekáváním. Zklamán jsem tedy v průměru nebyl, ale stačí se podívat na rozporuplná hodnocení - tenhle film šel opravdu kompletním spektrem hvězdiček, od žádné k pěti. Je velmi nevyrovnaný, jak v typovém obsazení (téměř nikdo se svým předlohám nepodobal ani vzdáleně), tak ve výkonech jednotlivců, skvělé scény (téměř mrazivé) se střídají s trapnými a přecházení některých životních období rychlosti blesku se střídá se zbytečným lpěním na detailech. Scéna milování se záběry do plamenů, to je stejné ztvárnění sexu jako záběr na západ slunce nebo včelky na květu a ten úplný závěr je úplný blábol. Rádoby dokumentární rozostřené záběry dam Babkových na výletě v Berlíně by mi tolik nevadily, kdyby se v nich paní Stašová s Táňou nepitvořily jako fanoušci baseballu na detailním záběru velkoplošné projekce na stadionu. Na druhou stranu výkony Markovicse, Kříže, Vlasákové, Mádla, Dvořákové, Burkhada a Pauhofové (v tomto pořadí) byly vynikající až dobré, ostatní buď nedokázali nebo bohužel neměli co hrát. ()

BAJOHA

Dávám pravdu všem, že dabing nic moc, chvilkami až někdy mrazí. Přese všechno tenhle film hodnotím nadprůměrně. Film se mi líbil a Pavel Kříž je zde opravdu nechutně povedený Adolf. A když se srazí ve filmu kluci z Kobry 11 a Komisaře Rexe, je to ještě zajímavější. Navíc je to český film a něco takového se zas dlouho nenatočí. Po filmu "Ve stínu" další výborný český film. ()

Inozuka

Způsob vyprávění obšlehnutý z amerických bijáků (mimochodem dohnaný do absolutní zrůdnosti), průměrní herci, až parodické scény a výrazně zjednodušující děj. Na Lídu Baarovou se sice dá koukat, ale podruhé tento film asi bude chtít vidět jen málokdo. Výprava je sice chudší, ale není zas až tak strašná - snad kromě pitomého použití dobových záběrů Berlína a celkem se mi film líbil i po kostýmní stránce. Táňa Pauhofová není sice špatná a snaží se, ale co naplat, má tu smůlu, že není Baarové moc podobná, což jejímu výkonu dává punc nevěrohodnosti. O Křížovi a Markovicsovi se radši nebudu vyjadřovat, oba jsou spíš parodií svých postav než jejich obrazem. Z herců obstál snad jen Burkhard a Dlouhý, kteří jsou výborní a totéž by se dalo říct i o Hubovi, kdyby jeho role milujícího a dobráckého správňáka nebyla už asi desátou v pořadí. ()

Manhatten

Průměrný film, který se dá velmi lehce odstřelit, ale když od toho nechcete moc, tak to celkem uteče. Trochu se pobavíte u Křížova Hitlera, u některých scén si vzpomenete, že ti recenzenti měli pravdu, když říkali, jak je to špatný, ale jako odpolední oddechovka za snížené vstupné v klubu důchodců, celkem dobrý 5/10. ()

Veronica27

Čekala jsem teda velký propadák, kupodivu to nebylo zas až tak špatné.Ale....Pavel Kříž, jako - Adolf Hitler, to prosím opravdu ne !!! Parodie, jako vyšitá.Podobnost snad jen řekněme si, vidíme knírek aaaa to bude asi on.Co se týče hlasu, nebo projevu, chůze či gest, nulová podobnost.Goebbels docela ušel . ()

Psycho.R

Renče jsem přestal mít rád za jeho agitku, ovšem o nic nemění na tom, že ví jak natočit film i to, ze ma oko. Ovšem naprosto idiotský plochý scénář je největší slabinou filmu. Příběh je nepoutavy, dialogy trapné. Jediný, kdo dokázal ze své role vykresat je Pavel Kříž, kdyby ho bylo ve filmu mnohem víc, myslím, ze by me i celkem bavil. ()

pirulka

Opäť sa musím opakovať, milujem životopisné filmy, je to moja slabosť. Baví ma keď si po pozretí filmu môžem- musím- a chcem dohľadávať informácie, sledovať rozhovory, čítať články, prezerať fotografie skutočných hrdinov...zaujímať sa o daný príbeh viac :) aj táto snímka je toho príkladom, čiže moje hodnotenie je jasné :)) ()

quixote

Nemám vůbec nic proti T.Pauhofové, naopak, ale na Baarovou se prostě nehodí. Můj tip na tuto roli by bývala byla Aneta Krejčíková. Celý film je jeden velký přešlap a promarněná příležitost. ()

neo93

Není to rozhodně taková hrůza, jakou jsem čekal, ale žádný skvost to taky není. Nový český film od F.Renče, jenž se zabývá osudy slavné české herečky, ženy, která se zamilovala do jednoho z nejmocnějších nacistických pohlavárů, Josefa Goebelse. Tento hlavní motiv, osudová láska, avšak nemůže utáhnout celý film. Snímek se sice též zaměřuje na rychlý vzestup slávy herecké hvězdy v německém filmovém průmyslu, tak i na její strmý pád, ale nezachází příliš do hloubky. Po nějaké době se také dostaneme k samotnému Goebelseovi a poté i následkům ukončení jejich problematického vztahu, který postihl nejen ji samotnou, ale i celou její blízkou rodinu, včetně rodičů a sestry též herečky. Je pravda, že na to, že se v podstatě jedná o historický film, měl být rozpočet, poněkud vyšší, jelikož některé scény vypadají až vtipně. Co mě rozhodně potěšilo, byli herecké výkony především Karl Markovics, Gedeon Burkhard, tak nakonec i Pavel Kříž jako Hitlera nebyl úplně nejhorší. Potěší také půvab a krása Tatiany Pauhofové v titulní roli, tak i plejáda českých hvězd v menších či větších rolích. Není to zcela špatný film, ale pro lepší hodnocení by toho musel nabídnout mnohem, mnohem více. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)