Lída Baarová

• Česko Lída Baarová (viac)

Mladá a krásna česká filmová herečka Lída Baarová dostane v roku 1934 rolu vo filme Barcarole, ktorý sa natáča vo filmových ateliéroch Babelsberg v Berlíne. Lída v úlohe exotickej krásky očarí davy fanúšikov v celom Nemecku. Málokto má v tom čase potuchy o tom, čo nástup nemeckých nacistov k moci spôsobí. Lída si užíva slávu aj náklonnosť idolu nemeckých žien, herca Gustava Fröhlicha. Obdiv k českej hereckej hviezde neskrýva ani sám ríšsky kancelár Adolf Hitler. Lídu však začne pozývať na veľkolepé večierky predovšetkým pán filmového priemyslu, minister propagandy Joseph Goebbels. A postupne vťahuje Baarovú do svojich diabolských sietí. Očarí ju svojou mocou, inteligenciou a bezhlavou zamilovanosťou. Baarová mu nakoniec úplne podľahne. Lenže vyčíňanie nacistov čoskoro prekročí všetky mysliteľné medze. Vojnu strávi Baarová už v rodnej Prahe, kde ju po oslobodení čaká obvinenie z kolaborácie... (TV Markíza)

Killda

Ordinace v nacistické zahradě... Scénář by se nehodil ani do vesnického ochotnického divadla a zpracování je parodií samo na sebe. Kdyby se ty nekřesťanské peníze raději rozdělily mezi deset talentovaných, mladých tvůrců... místo toho se ale česká kinematografie snaží poctít a bránit jednu z nejvychcanějších "hvězd" minulého století. Naštěstí neúspěšně. ()

Autogram

Najskôr som si musel odmyslieť značnú nepodobu s Lídou a to sa mi podarilo veľmi rýchlo, keďže Táňa mi je veľmi sympatická. Slabá podoba je u všetkých historických postáv, ale film nestavia na imitáciách, ale na niečom inom. Mňa film dostal do nálady presne, ako chcel a užil som si ho. Ostatní nech si kritizujú ohnivé milovanie s Goebbelsom alebo iné detaily, ktoré do filmu oprávnene patrili. –––– Láska je touha po kráse. –––– Nesmíš být slepá nad tím, co se tam děje. Všechno se to může proměnit v prach. –––– Ale vy se války bát nemusíte, slečno Baarová. Vy stojíte na správné straně. –––– Američané mají Gretu Garbo. My máme vás. –––– Myslím, že váš trest bude vždycky převyšovat vaši vinu. ()

Ravi

Herecky dobré, biograficky zajímavé, ale režijně bezduché. Hlavně, že je pan režisér s výsledkem, dle svých slov, spokojen. Scénář by chtěl ještě dalších 14 let na dopracování (viz zajímavosti). Ani Fröhlichovo kouzlo, ale ani Goebbelsova přitažlivá inteligence, o kterých se stále ve filmu mluví, tedy nijak nevynikly. Těžko se pak sžívat s motivacemi, zápletkami a dějem celkově, jelikož je na nich založen. Nejvíce ve filmu vynikl Pavel Kříž, který z mála vytěžil naprosté maximum. Bohužel je Lída Baarová jen dalším českým filmem, na který se brzy oprávněně zapomene. 20% = 1/5 ()

Pedross800

Jiskřičku naděje, že to přece nemůže být tak špatné jak tu z hodnocení vyplývá jsem živil po celou tu dlouhou dobu, co jsem film neustále odkládal a odsouval......ale tohle je vážně špatný, plytký a povrchní průser,. Je vidět, že ani dostatek peněz a dobří herci nestačí, pokud nejsou správně vedeni. Mě totiž i ta Pauhofová, kterou jinak mám rád a vím, že hrát umí, moc nepřesvědčila.... a že měla co hrát o tom není pochyb..... ale ani u ní ty emoce nebyly opravdové. Velké zklamání. ()

Akret

Minulý týden jsem viděla dokument, včera film. Tuto kombinaci vřele doporučuji, neboť dokument ukazuje (aspoň pro mě) povrchnost Lídy Baarové. Film už je jen pohádka, ve které se sice občas objevní nějaký střípek z reality, ale v celku jde jen o uhlazený příběh, který zjednodušuje, příliš straní hlavní hrdince a je vůči ní velmi nekritický. Rozhodně nejde o žádný velkofilm a bohatě stačí vidět jej jednou, ale zase ta kritika mi přijde přehnaná. Řada hereckých výkonů není špatná (Procházková, Stašová) a film se dá bez problému dokoukat dokonce, aniž by člověk usnul nebo byl znuděný. No a ten Hitler, to je problém...ono to možná nebylo špatně zahrané...ale Kříž je přece Štěpánek z Básníků a vidět ho v roli Hitlera..to prostě rozesměje. ()

Nuf

Pohádka o tom jak Renč "režíroval" film za peníze hlavního sponzora Agrofertu a produkce Daniela Landy pro Ovčáčka se Zemanem...u toho k tomu zneužil Baarovou, pár dobrých herců, hodně peněz a divácká očekávání...maglajz, který neví čím chce být asi jako jeho režisér. Závěrem si neumím představit Třeštíkovou s dredy jako pravdoláskařskou studentku...že by nějaké vyřizování účtů za dokument Zkáza krásou o Baarové?! ()

Georgex

Ten, kdo viděl dokument paní Třeštíkové z téhož roku, nemá absolutně žádný důvod vidět toto poslední dílo pana Renče, pokud ho tedy nezlomí zvědavost jako tomu bylo v mém případě. Neříkám, že film nemá světlé momenty, naopak v první půl hodině to působí překvapivě dobře a má to i celkem solidní atmosféru, nicméně po odjezdu do Německa se to celé začne sypat jako domeček z karet až se to posléze změní v estrádu vedenou Pavlem Křížem a Karlem Markovicsem. Ono, typově byli oba herci vybráni skvěle, ale jakmile promluví, tak je to čisté utrpení, což je bohužel problém takřka celého hereckého ansámblu. Všichni jakoby jenom předříkávali před natáčením pročtené texty, bez emocí, elánu či jakéhokoliv vcítění do role. Navíc jsou zahraniční herci naprosto nevhodně nadabováni, což nejenom že ubírá na autenticitě, ale často to opět nechtěně působí komicky, což by v daných momentech nedokázal ani Uwe Boll. Každopádně pokud se přes výše uvedené dokážete přenést a chtěli byste se pokochat fascinující výpravou hodnou jednoho z nejdražších českých filmů, tak té se bohužel taky nedočkáte, jelikož to téměř celé působí jako nízkorozpočtová televizní inscenace, což se dá vysvětlit pouze tím, že Filip Renč není typem režiséra, u kterého by se vyšší rozpočet projevil na výsledné kvalitě filmu. Moje hodnocení 30%. ()

Styxos

Největším průšvihem tohohle filmu je ambicióznost. LB bere nějaké scény ze života slavné herečky a lepí je dohromady. Asi někdo zapomněl říct tvůrcům, že film nedělají poslepovaný hala bala scény, ale příběh. A ten tu prostě není. Film tak připomíná mišmaš scén, ve kterém se divák prostě musí ztratit. K tomu si připočtěte naprosto sterilní režii a plochý postavy. Samozřejmě nesmí chybět nějaký odhalený prsa a sex. Je to škoda. Materiál je hodně zajímavej a jako seriál by to mohla být pecka. Tak třeba příště ()

jefff

Film na jedno shlédnutí. Chybí tu silné scény, gradace i dobrý scénář. Příběh je sterilně nalinkovaný bez hloubky. Pauhofová je dobrá herečka, ale role ji nesedla. Neměla charismatickou auru, kvůlí ní by seděli všichni na zadku včetně führera. Dobrý výkon podal snad jen Markovics v roli Goebbelse. Kříž je jako Hitler nezajímavý, a hlavně dabing to úplně zabil. ()

Čtec

Myslím, že došlo k fatálnímu omylu při obsazení hlavní role. Táňa Pauhofová je moc krásná, ale to je myslím jediné, co má s Lídou Baarovou společného. Na jedné straně je krása jemná, citlivá a hřejivá - a na té druhé straně naopak chladně mramorová. A nemůžu si pomoci, ale já vidím Baarovou jako necitelnou mrchu. A to prostě Pauhofová není a se svým úsměvem mrchu nevykouzlí :-) ... Je to, jako kdyby si výtvarník spletl teplou barvu se studenou. To není jen chyba, to je omyl zásadního charakteru - přehození plusu a mínusu. ()

Casablanca odpad!

Kdyby to autoři zamýšleli jako frašku, tak bych zvážila změnu... Ale oni to asi mysleli vážně. I tak jsem měla dojem, například z dabingu Viktora Preisse, že si z toho někteří dělají prostě "prdel". Úplně nejvíc mě dostaly scény s plameny, ve kterých se promítají ksichtíky milenců... Podle mého promarněná šance. ()

Death

Můj největší problém, který s tímto filmem mám je, že jsem mu nevěřil vůbec nic. A to u snímku, který popisuje životní příběh slavné herečky není dobré znamení. Neznám sice moc podrobně osud této herečky, ale to jak ho popisuje tento film je zoufale nepřesvědčivé. Absolutní absence nějaké atmosféry, emocí či dobrých hereckých výkonů. Přitom příběh samotný těchto momentů nabízí tunu. S Renčem je to jak na houpačce, něco se mu povede a pak přijde hodně studená sprcha. ()

venca163

Byla to docela Bída (Laarová), ale pro mě ne až taková, jako jsem se dle čsfd ohlasů bál. Je rozhodně trestuhodný, jak dokáže Renč promrdat těch asi 80 mega, co na tenhle film dostal. To chce fakt talent. Asi prostě jen koupili na natáčení dražší chlebíčky, jinak si nedovedu vysvětlit, jak s takovym rozpočtem (kterej rozhodně nešel na nějaký zvučný jména) může vzniknout film, co vypadá jak z nejteleviznější produkce. To je docela ostuda a to bude asi i to, co na tom lidi nejvíc sere. Mě navíc ubíjí, jak byly zase nezvládnutý emoce a "vyhrocený" scény s potenciálem ala-Schindlerův seznam působily zase úplně jalově a prázdně =/. To je hrozná škoda - ale starýho Renče (a kurvu) novejm kouskům nenaučíš, to už prostě neni o prachách. Na druhou stranu aspoň jsem se něco dozvěděl o jedný z nejslavnějších zlatokopek první poloviny 20. století. Herecky to bylo zvládnutý dobře a českejm počinům já tak trochu nadržuju, vim. (60%) ()

P1tr

Renčova Lida Baarová je nekoherentní, patetická a často nechtěně vtipná záležitost, která s nadějným skutečným příběhem pracuje velmi nešikovně a nezvládá ani ty nejzákladnější filmařské prvky a často působí herecky i vizuálně velice amatérsky. Tohle se opravdu nepovedlo a jedná se o trapné dílo, ve kterém nefunguje nic, jak má. Co jiného ale čekat od snímku, který obsadí Pavla Kříže jako Hitlera. ()

LexBarker

Filip Renč využil dobře rozpočtu a natočil velkolepý dobový film o ženě,která sice měla talent,ale nebyla moc vzdělaná a ani neměla žádný extra rozhled...O politiku se nezajímala a nedošly jí důsledky rozhodnutí pro která se rozhodla.Velmi se mi líbilo obsazení Gedeona Burkharda do role Gustava Fröhlicha,jakoby herec vystoupil z hlubin času...Celkem působivý film,kdy dvě hodiny utečou ani nevíte jak. ()

kenkaku

Love story mezi Goebbelsem a Baarovou. To je přesně o čem ten film je. Vždyť i končí tím, že krom popisku "jak to bylo dál" s Lídou se dozvídáme (jako by nás to mělo zajímat) i co se dělo s Josephem. Paradoxně nejzajímavější na celém příběhu je dopad tohoto vztahu na okolí (rodiny obzvlášť). No a zpracování (Renč)... začátek neskutečně otravný (ty rozmazané scény při titulcích - PROČ???), pak následuje relativně zajímavá "cesta nahoru" a pak... ani nevim. Asi po 60 minutách jsem se začal nudit a hledal jen mouchy. Asi tak. ()

MaMitti

Po všech těch odsuzujících slovech na adresu nejnovějšího filmu od Renče jsem čekala opravdu velký propadák...ale ne, možná o co ta očekávání hrozného byla větší, o to víc mi film nepřipadal tak strašný...protože ona ta očekávání většinou vždycky bývají přehnaná, ať už v dobrém nebo špatném směru, ať už ve filmu, nebo v životě :-)...Suma sumárum - prostě Renč no, nic víc nic méně. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)