Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

Warle

Hugh Jackman dodržel své slovo a naservíroval všem ultimátní rozlučku se vším všudy. Drsné, krvavé, brutální, smutné a nemilosrdné zakončení celé série. Herecké výkony absolutně bezchybné (Dafne Keen bude obrovský objev), 2 půl hodiny utečou jak voda a v závěru se vám chce jen brečet, protože víte, že je prostě konec. Hugh Jackman v Loganovi nechal vše co mohl a je to zatraceně znát. Troufám si říct, že tohle byla jeho životní role. Škoda, že to přišlo až po 17 letech. ()

David661

Bezúčelná brutálnost v přehnané míře ubírá na uvěřitelnosti. Napínavý western ale pro jakou příležitost? (Nájemní zabijáci jdoucí po dětech? Vážně?) ()

Lionheart

Asi nejdrsnější komixový film, který jsem viděl. Naštěstí brutalita zde není samoúčelná (ikdyž se jí zde nešetří), ale velmi dobře ilustruje bestialitu hlavního (anti)hrdiny. Jsem šťastný, že se Wolverine (a Jackman) dočkali takového zakončení. ()

Vargen

Brutální krvavá řezačka - přesně to, co Wolverinovi chybělo. Jednoznačně nejlepší film z celé ságy. Tenhle film plně naplnil mé očekávání, dávám 100%. (Hlavně si počkejte na potitulkovou scénu!) ()

buzzwoody

Hugh Jackman se loučí s Wolverinem a posledním snímkem o hrdinovi z adamantia se postaral o to, aby se nám po něm zatraceně stýskalo. James Mangold musel výsledný film naředit trochu delší stopáží a pozvolným tempem, aby vichřice jménem Logan, složená z toho nejbrutálnějšího, nejdepresivnějšího a nejsyrovějšího materiálu, co kdy jaká komiksovka viděla, nesmetla diváky ze sedadel i s popcornem. U Logana nejde o příběh, a nakonec ani o tu akci (byť je fantastická a konečně správně autenticky krvavá), ale o postavy, o hlavní dvě postavy, jejichž osudy nabírají ke konci tragické směry. Hugh Jackman exceluje jako stárnoucí a zlomený Wolverine, na němž je znát, čím si ve svém skoro 200 let dlouhém trpkém životě prošel a Patrick Stewart zase jako nemocný a blouznící Charles Xavier, na němž se vydatně podepsala tragédie z nedávné minulosti. Nemít Akademie předsudky ohledně filmových žánrů, viděli bychom se s těmito pány na příštím předávání Oscarů. Smutné odchody obou postav pak tak nějak patří k důstojnému zakončení jejich příběhů, na jejichž konci je symbolicky poetický poslední záběr s převráceným křížem jako tečka za slovem dokonalost. ()

IvoB

X-menovský film opět po dlouhých letech opět posouvá hranice subžánru a přináší nám film, který zvysoka kašle na otřepané superhrdinské klišé. Hrdinové tu nejsou jen ploché figurky, ale hluboké charaktery, které se skutečně musejí potýkat s vlastními činy. Prostě ohromná depka, která si nebere servítky – a to ani po stránce zobrazení násilí. Nebýt vulgarismů a brutality, měl by film takřka oscarové ambice. Je to jednoduše velmi osvěžující komiksový film a parádní rozloučení s ikonami subžánru. Tady je podrobnější recenze. ()

Drirr

Ještě že se podařilo na starý Wolverinovy kolena prošlápnout Deadpoolovi ten Rkovej rating. Neumim si představit, jak by ten film vyzněl, kdyby postavy místo těch všech "Fuck!" říkali třeba "jejda!". Každopádně nejsilnější komiksový film za dlouhou dobu především proto, že svou brakovou komiksovost a brutálně živočišnou akční složku doplňuje o mnohem naléhavější témata, které dávkuje s klidem, vkusně a bez přílišného patosu. Úžasně sedící hudba, jeden z nejlepších hereckých výkonů Jackmana a zrod hvězdy v podobě Dafne Keen, o téhle dívce budeme zřejmě v následujících letech slýchat velmi často. Film, kde se s X-meny potkaly Gran Torino a Potomci lidí. Film, který možná po čase zase mění kurz superhrdinských filmů stejně, jako to kdysi udělali první X-meni. 90,01 % ()

Danken

8/10 Syrové drama o strastiplném životním osudu jednoho mutanta s dlouhými drápy. Brutalita v naprostém pořádku. Rosomák si takovou bye bye story rozhodně zasloužil. A jednou, až budu slavnej, tak chci X-23 jako bodyguarda! ()

merit1

Nemôžem sa ubrániť dojmu, že Logan: Wolverin je síce výborný akčný film, ale poskladaný z už videného. Road movie v štýle Terminátora, s hrdinkou, ktorá je kombináciou Eleven ( Stranger Things ) a Mindy Hit-Girl ( Kick-Ass ), moto naháňačkami ako z Mad Maxa a farmárskou rodinou pripomínajúcou oklieštenú verziu Sedmych statočných. Avšak z réžie je cítiť istota a láska k materiálu, pričom aj remeselne je film na vysokej úrovni. Vyniká choreografia súbojov, práca s hercami a zaujímavý výber lokácií. Posledný diel trilógie o Wolverinovi vyčnieva nad predchodcami a prítomnosť profesora Xaviera ( „Chucka“ ), aj keď s veľmi obmedzenými schopnosťami, film osviežuje ( vlastne ma Charles bavil možno ešte viac, ako v najlepšej forme ). ()

Darth Maul

Bolestivá rozlúčka s drahými X-Menmi. Z neohrozených bojovníkov sa stali vyprahnutí starci bez chuti žiť. Charlesova myseľ je rozkolísaná a Logan nosí v náprsnom vrecu košele adamantiový náboj. Depresívny tón sa trošku zmierni, keď títo dvaja nechajú do svojich bezútešných životov vstúpiť Lauru a vydajú sa na cestu za vykúpením. Pieseň Hurt je dokonalým epilógom Loganovho príbehu. ()

jasiska

Veľmi sa mi páči paralela medzi zánikom éry hrdinov z filmu a filmom samotným, predstavujúcim asi posledné štádium popularity filmového žánru komiksových hrdinov. Už to nie je Spider-man, ktorý porazí záporáka, zachráni Mary Jane a príde happyend. Dokonca ani Deadpool, ktorý si robí srandu zo seba i zo svojich žánrových predchodcov. Logan vie, že v realite dobro nie vždy zvíťazí a hrdinov je ako šafránu. Komiksovým filmom ešte úplne neodzvonilo, ale tak ako westerny, sú už asi za zenitom a Logan predstavuje smer, ktorým sa možno poberú. ()

Hanes88

Jasně, že nemůžu jinak!!! Hodně drsně natočeno, není to žádná pohádka...Výkony hlavních herců super a děj se povedl parádně. Opravdu jsem si to užil. 95%. ()

bloodcountes

Ale já nechci, ab to skončilo! Nechci a ne a ne a ne... chci ještě Logana !!! Chci Wolverina!!! Doprčic takhle nešikovně, upatlaně a neheroicky mají skončit jak Profesor, tak Wolverin??? To neee! ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)