Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (17)

Jessica Jones (2015)

První řada: ***: Marvelosvsky propracovaná podívaná, která patří rozhodně k tomu lepšímu. Není tak debilní jako Agent Carter, ale bohužel ani tak poutavé jako Daredevil. Jessica je výborná... bohužel občas má momenty (asi v rámci PMS) a chová se jako neskutečná krůta. Logika jde v tu chvíli stranou a vše co vidíme je jen oslí můstek tomu co má následovat. Co ji nelze upřít je schopnost překvapit (předesílám o této postavě z MARVEL světa jsem před tím neslyšel) a (co považuji za dokonalé) provázanost a propracovanost s Avengers, Daredevilem a Agents of S.H.I.E.L.D. Na závěr jen poznámka k volbě hlavní hrdinky (Krysten Ritter). Dobrá volba. Od ní ty jízlivé hlášky a protivné vystupování opravdu funguje :) Druhá řada: ** Sešup a celkem dost. Kdyby seriál začal druhou řadou, ani bych ho nedokoukal. Jessica se chová jako totální (věčně chlastající) slepice a z jejího "chování od rány" se stala jen "nerudná pipka". Napětí nefunguje a díky absenci "jízdy" jako v první řadě je to nehorázná nuda. Jediné co stojí za podívání je sedmá epizoda, ze které se dozvíme něco z minulosti. Třetí řada: * jeden by si řekl, že hoší to být nemůže. Může. Neskutečně zbytečně nafouknuté. Scénáristé několikrát trapně kličkovali, aby stejně došli k tomu kam to směřovalo od začátku (více u jednotlivých epizod). I polovina by bylo moc a mohlo to být o poznání důstojnější rozloučení s JJ. Osobně i zamrzel nevyužitý potenciál Luka. Všichni fandové komiksu vědí jak na tom Luke a Jessica jsou. ()

Série 1 (2015) (S01)

Marvelosvsky propracovaná podívaná, která patří rozhodně k tomu lepšímu. Není tak debilní jako Agent Carter, ale bohužel ani tak poutavé jako Daredevil. Jessica je výborná... bohužel občas má momenty (asi v rámci PMS) a chová se jako neskutečná krůta. Logika jde v tu chvíli stranou a vše co vidíme je jen oslí můstek tomu co má následovat. Co ji nelze upřít je schopnost překvapit (předesílám o této postavě z MARVEL světa jsem před tím neslyšel) a (co považuji za dokonalé) provázanost a propracovanost s Avengers, Daredevilem a Agents of S.H.I.E.L.D. Na závěr jen poznámka k volbě hlavní hrdinky (Krysten Ritter). Dobrá volba. Od ní ty jízlivé hlášky a protivné vystupování opravdu funguje :) ()

Série 2 (2018) (S02)

Naprosto otravné a brutálně nudné. Co fungovalo v první sérii, tady není a díky tomu vyplave na povrch nuda a neskutečně protivná a otravná Jessica. Jediné co stojí za podívání je epizoda #7, která má alespoň nějakou informační hodnotu. ()

Série 3 (2019) (S03)

Neskutečně zbytečně nafouknuté. Scénáristé několikrát trapně kličkovali, aby stejně došli k tomu kam to směřovalo od začátku. 6 epizod max a mohlo to být důstojné rozloučení s JJ. Osobně i zamrzel nevyužitý potenciál Luka. Všichni fandové komiksu vědí jak na tom Luke a Jessica jsou. ()

Dokonalý burger (2019) (S03E01)

tak tomu říkám slušný sešup. ještěže tohle končí... větší nudu a zbytečné kecy jsem dlouho neviděl (a 50 sekund na konci to fakt nezachrání). ()

Nemáš za čo (2019) (S03E02)

OK... pokus o zrod "Hellcat" se počítá, ale totální ignorace závěru předchozí epizody jen naštve. Takhle fakt ne děti. ()

Nehnevám sa (2019) (S03E03)

prakticky se nic neděje a opět si musíme na validní informaci počkat na posledních 10 sekund epizody... ()

Zákaznícky servis je pripravený (2019) (S03E04)

konečně se děj posouvá "někam". Bohužel je stále rozmělňován osobní linkou lesboidní právničky (co bývala Trinity), který mě vůbec nezajímá (protože nemá k hlavní lince co říct). ()

Kiež by (2019) (S03E05)

seriál regulárně přestávám zvládat. když už se začne děj někam posouvat, vymyslí scénárista nějakou totální kokotinu jen aby bylo možné nafouknout počet epizod. Proč ta kráva do té cisterny lezla? Snad bylo jasné co se stane? ()

Ľutujúca tvár (2019) (S03E06)

Ta samá hovadina jako minule. Opět zbytečná klička jak přidat pár epizod. Opět plácání se v několika příbězích (úplně k ničemu). Opravdu seriál si zaslouží konec. ()

Zápasnícky chvat (2019) (S03E07)

Jak jinak... vždy se najde důvod proč záporáka pustit a plácat se s nám několik dalších epizod. Jediné co stojí za to, je "roadtrip" a závěrečná bitka (nebo spíš hra). Zbytek je zbytečná vata. ()

Baví ho byť pred kamerou (2019) (S03E08)

Tak tohle je čistej vycpávkovej odpad. Jediné co má nějakou informační hodnotu jsou poslední 3 minuty (a ty ještě končí tím nejdebilnějším způsobem). Původně jsem nechtěl dát ani hvězdičku, ale za vykuchanou protivnou rašpli (jediný a největší přínos epizody) ji dám. ()

Dnes som niečo urobila (2019) (S03E09) odpad!

A je to tady. Kličkujeme a natahujeme co to dá (najednou si kráva sundá masku a hovno spadne na větrák). Vše mohlo být dávno vyřešeno. Nechápu proč musí točit 13 epizod když mají materiál jen na sotva polovinu. ()

Nohavice hrdinky (2019) (S03E10) odpad!

Nejzbytečnější a nejnudnější epizoda celé série. Klidně můžete přeskočit. ()

Hellcat (2019) (S03E11) odpad!

Důkaz, že predchzí epizodu lze přeskočit. Díváme se totiž na vše znovu. Něco jako dovysvětlení všeho co se stalo. Ne že by to nějak pomohlo vyřešení hlavní linky sériového vraha. Sice mnohem více koukatelné než minule, ale za flashbacky s ropuchou si odpad zaslouží. ()

Kopa červov (2019) (S03E12) odpad!

Stailo deset minut a seriál jsem opět nenáviděl. Tolik debilních dějových twistů během 50ti minut jsem ještě neviděl. Jen se potvrdilo, že polovina epizod byla jen nastavovaná kaše. Seriál se dolonale pohřbil sám. ()

Všetko (2019) (S03E13)

To že se ukázal Luke bylo milé, ale nevyužité. Pak už to šlo dle očekávání. 10 minut pryč a první debilita (scénáristická klička k protažení děje) je tady. Co oceňuju je snaha o uzavření všeho co jen šlo. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)