Jessica Jones

• Česko Jessica Jones (viac)
USA, (2015–2019), 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson (viac)

Keď tragédia ukončí jej krátku kariéru superhrdinky, Jessica sa usadí v New Yorku a otvorí si vlastnú detektívnu agentúru zvanú Alias Investigations, ktorú volajú na prípady, v ktorých sú zapletení ľudia so špeciálnymi schopnosťami. Jessica trpí post-traumatickým stresovým syndrómom a chce robiť dobré skutky, ale jej hlavným cieľom nie je záchrana sveta, ale svojho bytu a snaha prežiť nejako každý deň. Seriál podľa grafického románu pre dospelých, toto nie je príbeh superhrdinky pre deti. (Disney+)

venalce

Ano, takhle nějak mají vypadat plnokrevné komiksové seriály, je vidět, že jim Netflix prospívá. Nejprve chci říct, že mě i tento seriál chytil a až do konce poslední epizody nepustil, člověk se ovšem neubrání srovnání s Daredevilem, který byl první ve své kategorii. A právě v tomto srovnání vychází Daredevil jako vítěz (asi tak, že Daredevil je 100% a Jessica "pouhých" 90%), přeci jen tam byla lepší práce s příběhem a záporákem. Když jsme u toho záporáka, zpočátku jsem měla s Tennantem problém, čekala jsem vážně laděnou postavu, tak mi dvě, tři epizody trvalo, než jsem si zvykla na typicky tennantovského excentrického šílence, ale opět chválím tvůrce za to, jak si dokázali pohrát s divákovými pocity vůči němu (v jedné epizodě nepochopitelný šílenec, v další ho člověk skoro litoval, aby se pak všechno zase obrátilo, atd.). Osobně bych byla pro větší provázanost mezi seriály, nestačí mi pár zmínek a úlitba v podobě staré známé v jedné epizodě, v tomhle ohledu jsem čekala něco víc. Nicméně, už aby byl další seriál! ()

strixsr

Od druhé poloviny seriálu je vše (krom Davida Tennanta, jehož postavě jsem nepokrytě fandil) naprosto otřesné. Celkově doporučuji nesledovat. ()

Yoda sama

Keď som videl, aká puča to píše, bál som sa. A možno aj právom. Má to za hrsť skvelých scén a príbeh je na niektorých miestach fajn a zapadá do celkového temného univerza (veľa ľudí pokape, nemá to rozprávkový koniec), Jessica je samozrejme extrémne sympatická čoby cynická alkoholička s morálnymi zásadami, Tennant sa celkom vyšantil a... to je asi tak všetko. Tých trinásť dielov je príliš mnoho na to, aby sa to neutápalo v papierových postavách, náhodných zvratoch a pomaly únavných vzťahoch len pre to, aby som dostal to, čo som dostal. Naviac, nech bol akokoľvek desivý a pravdepodobne jeden z najzaujímavejších aj vrámci filmov, Kilgrave je ako záporák premrhaný potenciál, proste sa s ním dalo lepšie vyhrať a urobiť z neho naozajstného skoro až poloboha. Druhá séria ma však zaujíma určite viacej, než sólovka Lukea Cagea. ()

Timak

Pomalý rozjezd, řekl bych hodně pomalý. Vlastně, koukal jsem na to jenom kvůli pochvalným recenzím a kvůli velmi dobrému pocitu z Daredevila. No a zhruba kolem třetího dílu mě to začalo bavit. Ovšem takhle temný Marvel jsem ještě nezažil. Je to až neuvěřitelné, kolik toho musí hrdinka unést (a to nemyslím fyzicky) - několikrát jsem se přistihl, že nenávidím hlavního záporáka za to, co jí všechno udělal a dělá. Takhle propracované postavy - i ty vedlejší - to je prostě novinka. A všechny dosavadní filmy MCU (až asi na druhého Capa, ten se trochu přibližuje) jsou prostě jenom slabým čajíčkem pro malé děti. Tohle by jste jim ale asi pouštět nechtěli - a ani neměli. Hurá, hurá, hurá. A ten závěr byl prostě skvělý :) ()

Mishqo

90% ... Ďalšia marvelovská pochúťka od Netflixu. Po Daredevilovi k nám prišla Jessica Jones, ktorá je veľmi atypickou hrdinkou, ale za to svojská a stvárnená výbornou Krysten Ritter. Daredevil mal temnejší nádych, no aj tento seriál nezaostáva v kvalite. Úvodné titulky - hudba a vizuál - sú jedny z najlepších aké som kedy videl a nepretáčal som ich ani pri jednom dieli :D ()

Gallagher

Komiksový noir jako kráva s parádní atmosférou. Sice jsem viděl jen úvodní epizodu, ale nadšení je veliké. A nejvíc se mi na tom asi líbí ta civilnost navzdory tomu, že to vlastně má být seriál o superhrdinech. Jessica si nabíjí telefon, Jessice došel toaleťák na hajzlu, Jessica je strachy posraná z hlavního padoucha a tak dále. K tomu si připočtěte tunu násilí, nezávazného šukání a skvělého Davida Tennanta, ze kterého jde mráz po zádech. Perfektní rozjezd (který třeba chyběl Daredevilovi) a už se těším na zbytek série. ()

Lukyn007

Daredevil to není, přesto je JJ další marvelovskou trefou do černého. A jdu s kůží na trh a řeknu, že David Tennant je nejlepší záporák z celého prozatímního marvelovského univerza. 80% ()

dragon94

Tohle je prostě, spolu s Daredevilem, jiná komiksovka. Propletený příběh, zajímavě napsané charaktery, skvělé akční scény, a hlavně žádné jednání v rukavičkách z tohodle seriálu dělají skvost jemuž se nevyrovnavají ani vysoko rozpočtové komiksové blockbustery. Surovost a složitá psychologická stránka celého příběhu funguje na výbornou a dělá ze seriálu prvotřídní akční thriler. 5* 90% Druhá série nedostala bohužel žádného záporáka a vše stavěla jen na postavách, které má Jessica podle mého nejzajímavějších ze všech jejich bratříčků na Netflixu. Přesto však, že to bylo celkem dobře koukatelné si druhá série nezaslouží více než silnější 3* 67%, Třetí série je asi to nejhorší série ze všech defenders sérií. Celá série byla hrozně natahovaná a nic se v ní nedělo. Navíc trailer neprozradil mnoho a přesto v něm byl vlastně děj celé série. Což vypovídá samo o sobě. Ale poslední dvě epizody byly skutečně parádní. Třetí série by si zasloužila tak 6-8 epizod. Bylo by hrozně super, kdyby se na konci ukázal Daredevil. Pro toho ten fight ve tmě byl jako dělaný, ale chápu, že Jess potřebovala vlastní vítězství. "You either die a hero or live long enough to see yourself become the villain." 2* 31% Celkově 3* ()

MI-380

V první epizodě můžeme sledovat drobnou nemytou vystresovanou alkoholičku, která působí dojmem, že si ani nedokáže dobít mobil. Jsem ale zvědavý co bude dál: zatím 60% (1967 hodnotících, 79%). Po pěti epizodách zvedám hodnocení na 70%, úroveň napětí i hlavní hrdinky stoupá. Po deseti epizodách: hodnocení padá zpět na 60% (je krásná, ale neskutečně protivná a iracionální, dialogy mi občas připomenou legendární Plan 9). ()

LizianShaw

Pokud čekáte, že jste objevili další akční Marvel hit jako Daredevil, tak jste bohužel na omylu. V Jessice se skoro vůbec nebojuje, je to spíše takové noir drama, kde je občas nějaké to napětí, ale ne moc. Netflix perfektně zvládá obsazování postav, každá ná něco do sebe, prostě není charakter, který byste si neoblíbili. První série kraluje s Purple Manem, ten je nejlepším záporákem Marvelu na 100 procent, David Tennant prostě dokonale zahrál psychopata s groundbreaking schopnostmi. Krysten Ritter to také hraje dobře a zaujala mě i krásná R. Taylor, která to v komiksu také rozjíždí, tak snad v budoucnu i tady. Takže po dokonalém Daredevilovi se to jeví jako zklamání, ale samostatně je to super seriál. S1 - 8,5/10 Druhá série je víceméně stejná jako první, jen tu není Killgrave (nebo ano? :)) Líbí se mi, že je tajemnější, dost dlouho se neví kdo je záporák, a není to černobílé, dokonce ani ve finále a to bylo fakt dechberoucí. 8,5/10 ()

Masrii

Jelikož jsem byl Daredevilem nadšený, tak jsem si samozřejmě další seriál Defenders nenechal ujít. Je to trošičku z jiného soudku, nicméně záporák je opravdu dokonalý. Občas to bylo trochu pomalejší, ale podle mě je lepší, když děj příliš neodbočuje tak, jak tomu je u některých dalších seriálů, kde "superhrdina" má v každém díle jiného nepřítele, kterého vždycky na konci dílu nečekaně sejme. Jasně, na 13 dílů to asi nebylo, ale já si to užil. 85% ()

dinsdale

Od třetiny do poloviny jsem se začala trochu nudit. Pak to ale nabralo takový spád, jaký jsem dlouho neviděla. Nenapadají mě žádné mezery nebo chyby, které u takových situací bývají běžné. Killgrave-ova schopnost je tam chytře zpracovaná, že jde člověku mráz po zádech z každé jeho scény. A všechny takovéty klišé věci jako pití alkoholu, "asi nejsem schopna nikoho milovat", pocity viny a zodpovědnosti, všechno by to mohlo být trapně melodramatické, ale není. Je to tam velmi poklidně a přirozeně. Dobré vedlejší postavy a příběhy. Třeba Carrie-Anne Moss a nakonec Rosario Dawson. ()

P1tr

Jessica Jones rozhodně není klasickou superhrdinskou show, neboť jí ani tak nezáleží na tradičních žánrových prvcích, ale zabývá se mnohem hlubšími a závažnějšími tématy souvisejícími se svobodou a psychikou hlavní hrdinky, díky čemuž jde o emočně velmi silný a vtahující zážitek, který se od konkurence výrazně odlišuje. S hlavním tématem souvisí konfrontace se záporákem, který je zde detailně vykreslen a nestojí pouze bokem, nýbrž je integrální částí příběhu a patří k nejpropracovanějším Marveláckým antagonistům. Bohužel se u tohoto seriálu projevuje tradiční Netflixácký nešvar a to přestřelený počet dílů, kdy by rozhodně bylo vhodnější natočit méně epizod, ale i tak je Jessica Jones tím lepším ze seriálové produkce Marvelu. ()

3 AM Code

Varovani: tohle nema se svetem nabliskanych superhrdinu spolecneho temer nic. Jessica Jones je v podstate cela (vsech 13 dilu) "origin story". Jeden z nejdepresivnejsich a nejbrutalnejsich serialu roku. Studie lidskeho zoufalstvi a selhani, ale i vule zatnout zuby a jit dal i kdyz uz jste uplne na dne. Jedine co musim vytknout je prilisna delka, objektivne bych to videl tak na 9-10 dilu, natahovani do objednanych 13 dilu je znat. Na druhou stranu poslani "origin story" je naplneno kompletne, na konci serialu budete o Jessice, jeji sile i slabostech vedet vsechno. IMO zatim nejprokreslenejsi postava ze vsech Marvelovek. PS: obsazeni je perfektni a Kilgrave David Tennanta nechava jako hrozba v prachu i technicky mnohem nebezpecnejsi padouchy. Holt PG-13 marvelovske filmy vam nikdy nepredhodi takovou porci zmaru jak si to dovoli Netflix. ()

kenkaku

První řada: ***: Marvelosvsky propracovaná podívaná, která patří rozhodně k tomu lepšímu. Není tak debilní jako Agent Carter, ale bohužel ani tak poutavé jako Daredevil. Jessica je výborná... bohužel občas má momenty (asi v rámci PMS) a chová se jako neskutečná krůta. Logika jde v tu chvíli stranou a vše co vidíme je jen oslí můstek tomu co má následovat. Co ji nelze upřít je schopnost překvapit (předesílám o této postavě z MARVEL světa jsem před tím neslyšel) a (co považuji za dokonalé) provázanost a propracovanost s Avengers, Daredevilem a Agents of S.H.I.E.L.D. Na závěr jen poznámka k volbě hlavní hrdinky (Krysten Ritter). Dobrá volba. Od ní ty jízlivé hlášky a protivné vystupování opravdu funguje :) Druhá řada: ** Sešup a celkem dost. Kdyby seriál začal druhou řadou, ani bych ho nedokoukal. Jessica se chová jako totální (věčně chlastající) slepice a z jejího "chování od rány" se stala jen "nerudná pipka". Napětí nefunguje a díky absenci "jízdy" jako v první řadě je to nehorázná nuda. Jediné co stojí za podívání je sedmá epizoda, ze které se dozvíme něco z minulosti. Třetí řada: * jeden by si řekl, že hoší to být nemůže. Může. Neskutečně zbytečně nafouknuté. Scénáristé několikrát trapně kličkovali, aby stejně došli k tomu kam to směřovalo od začátku (více u jednotlivých epizod). I polovina by bylo moc a mohlo to být o poznání důstojnější rozloučení s JJ. Osobně i zamrzel nevyužitý potenciál Luka. Všichni fandové komiksu vědí jak na tom Luke a Jessica jsou. ()

iXtr3m3

V tomto seriáli nie je psycho len hlavný záporák, ale celý seriál je psycho vrátane hlavnej hrdinky. Ale správne psycho... :) ()

wooozie

Spojení Marvelu a Netflixu a jejich výuka o genderové rovnoprávnosti, se kterou mám menší problém. Už od chvíle, kdy mi došlo, že se bude řešit jedna jediná hlavní zápletka, mě počet 13 epizod trochu vyděsil, protože jsem se obával vaty a že též seriálu bude v některých momentech docházet dech a tah na branku. Bohužel se mi mé obavy potvrdily, protože zatímco některé epizody byly velmi zajímavé, některé byly vlastně nudné. Taky jsem možná konečně pochopil, proč mají studia občas strach zvolit za hlavní postavu ženskou hrdinku. Myslím si, že nikdo se do role Jessicy Jones nehodí lépe, než věčně naštvaná a sarkastická Krysten Ritter, která prostě tyto potvory hrát umí, jak už ukázala v Breaking Bad. Nicméně když přijdou na řadu scény s drsným vyhrožováním od detektivky, která je nalomena alkoholovým démonem, tak vám to přijde jako ty lacinější scény ze seriálu Arrow (apod. srandy od CW). Další problém je záporák a nejenom jeho jméno – Kilgrave, jako i když si z toho dělají postavy srandu, neznamená to, že je to míň laciné a hlavně logika jeho chování a občas i dalších postav je často vážně pochybná. Nicméně dávám tomu šanci i do druhé série, protože i přesto to má solidní atmosféru, zajímavé postavy a celkově je to komiks, který by si vystačil možná i s minimem superhrdinských zásahů a s větším důrazem na samotnou práci Jessicy Jones a jednotlivých případů v jednotlivých epizodách, zaměření na morálku, vlastní démony a vztahy, v nichž to superhrdina nemá nikdy jednoduché. S01: 6/10. ()

adam9

Po pilotu: Noirovský styl Jessice pekelně sedí. Krysten Ritter mi připomíná Elizu Dushku, takže u mě za obsazení jedna podtržená. Celá ta potemnělá aura kolem silného hlavního záporáka vypadá až hororově. UPDATE: Zde se výběr scénáristů , potažmo i režisérů nepovedl. Jessica Jones začala skvěle, nakonec je z ní ale lehce nadprůměrný seriál, který sice táhne na hlavní ženkou superhrdinku, ale kolísá v několika klíčových oblastech. Až na vylamování zámků a trhání kladek, sem tam pár tygřích skoků, se prakticky žádných superschopností nedočkáme a celý seriál i kvůli tomu nakonec spadá spíše do kategorie potemnělé mysteriózní detektivky. Jessica je PI, který měl řešit plno případů a pomáhat slabším lidem, ale po celých třináct epizod řešila jen jeden případ, a sice svůj osobní. Kilgrave byl jako záporák vynikající, ale proč se každá epizoda musela věnovat jemu? Takhle z toho od poloviny seriálu byla ohraná písnička a věčný hon na někoho, koho Jessica mohla, ale "nechtěla" oddělat už už po pár dílech, aby si nakonec uvědomila, že to musí udělat v posledním dílu. Přesto je to Marvel, je to seriál o ženské hrdince a hlavně to má sympatické ústřední, nikoliv vedlejší, postavy (Kilgrave byl prostě úžasný psychopat ála Joker), a tak to rozhodně do průměru zařadit nemohu. Mou pozornost si Jessica udržela snadno , ale bohužel jistá amatéričnost od tvůrců ji stojí plné hodnocení. UPDATE: Koukám, že jsem byl i přes čtyřhvězdové hodnocení až moc negativní, přitom se hodně těším na druhou sérii :D ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (viac)