Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (viac)
Akčný / Krimi / Mysteriózny / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvorcovia:

Drew Goddard

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (viac)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Recenzie používateľa darthvader77 k tomuto seriálu (17)

Season 1 (2015) (S01)

Velice vynikající seriál, který má výborného hlavního herce. Charlie Cox by měl dělat audioknihy, pokud už nezačal, protože ten hlas to je něco, co se dá poslouchat pořád. Ukazuje to skutečné problémy hrdinství. Jak obtížné by bylo chodit někde po nocích mlátit lidi? Jaké jsou problémy "žádné zabití pravidla"? Co dělá hrdinu hrdinou? A má to vůbec smysl, když jednoho šmejda nahradí milion dalších ve vzniklém mocenském vakuu? Wilson Fisk je na druhou stranu jeden z mála antagonistů u nějž nejenom dostaneme pořádný úhel pohledu a sledujeme jeho milostný život. Navíc je zajímavé, jak sám si myslí, že dělá správnou věc. Zoufalstí, paranoia, nevědět komu věřit, neviditelný, nedosažitelný člověk. Přiznám se, že moc peněz byla zobrazena v tomhle seriálu výborně a tahle ta konspirace mne držela na okraji sedačky. O to víc je uspokojivý závěr, kdy maska spadne. Těším se na druhou sérii. ()

Season 2 (2016) (S02)

Výhodou toho, když začínáte na úrovni ulice je, že každé zvednutí sázek působí výborně. Líbilo se mi, jak druhá série dokázala navázat na zprvu zapomenuté a nedůležitě vypadající linky z první série (hlavně Gao a Yakuza) Frank Castle alias Punisher byl perfektní antitezí k Daredevilovi. Střet nejenom odlišných charakterů, ale i odlišných filozofií. Druhá linka týkající se Ruky dala celému seriálu mysteriózní skoro až fantasy hororovou atmosféru, která by se dala krájet. Elektra byla perfektní novačka se zajímavým arcem. Návrat Sticka a Kingpina velice potěšil a tahle série nechala otevřené dveře do budoucna. Líbí se mi depresivní vývoj Matta, který si nakonec musel vybrat mezi dvěma životy. Akční scény, ať už Punisherova deratizace nebo bojová umění v podání Daredevila byli jako vždy fenomenální. Též potěšil vývoj Mitchella Eliotta, který ušel pořádný kus cesty od první série. Vrcholová fikce to je jediné, co se dá říct. ()

Ti nejlepší z New Yorku (2016) (S02E03)

Jedna z nejlepších seriálových epizod ever. Souboj nejenom charakterů, ale především názorů. Zahráno naprosto bravůrně. ()

Season 3 (2018) (S03)

Přestože jsem většinu epizod opětkoval, tak se jedná za mne osobně nejslabší sérii celého seriálu z několika důvodů. A nabízí se přirovnání s Temným rytířem povstal. Tak jako v případě třetího filmu nolanovské trilogie je tady mnohem větší propojenost s první řadou než se druhou, což je teda dáno i událostmi z Defenderů, nicméně je tady mnohem více elementů z první série než z druhé, což je dané tím, že jak Punisher tak Ruka jsou v tuhle chvíli ze hry. Což není vůbec na škodu Wilson Fisk zůstává nejprokreslenějším záporákem celého netflix verse a Daredevil si zasloužil s ním nějaké zakončení. Akce je absolutně bezkonkurenční a souboj mezi zlým a hodným Daredevilem stejně jako útěk na jeden záběr z vězení jsou nejpamátnější scény z celého seriálu. Stejně tak brutální FBI linka, která svoji drsností dala vzpomenout na první sérii Punishera, ale která dávala vzpomenout na jeho absenci. Tež se mi líbila epizoda s Lee Tegersenem a Karen drsnej flashback, který ale ukazuje proč jsou i side charaktery hlubší než všechny postavy v Iron Fistovi dohromady. A jedno se o důstojné emocionální zakončení celé pomyslné trilogie. Daredevil se hodně změní projde si zajímavým arcem, kdy se znovu naučí cítit a dodrží svoje pravidlo. Jenomže to trpí i všemi neduhy The Dark Knight rises. Narativně je to nejvíce chybné ze všech tří sérií. Dex je šíleně nekonzistentní záporák, který si celou sérii vytírá zádel s Daredevilem aby ho pak zkopal bez námahy Fix a jeho jedinou schopností je dobré hazení věcí což je bs. Fix a Murdock dělají celou sérii jednu blbost za blbostí které pak vedou k debilnímu finále a jejich dohoda absolutně nedává smysl. Jinak videa ti kokoti měli točit už dávno. Zachránili by spoustu životů. Přesto pozitiva převažují nad negativy, ale nemůžu se zbavit dojmu, že série vyvrcholila ve druhé a nejlepším záporákem Daredevila je Punisher. ()

Zmrtvýchvstání (2018) (S03E01)

Red Knight rises je přesně co jsem potřeboval po další sračce Iron Fista. Je to o to více osvěžující, protože teď už mne naštěstí čeká jen to dobré z Netflix verse a tato epizoda zahajuje trilogii Daredevil Punisher Jessica, která bude fantastická. Matt je prostě na dně svých sil fyzicky i psychicky a potřebuje se znovu zvednout, vstát z hrobu jako Kristus. Treninková montáž epická, vzpomínky a scény s Fogym a Karen emocionální Líbí se mi, jak perfektně to využilo postavu otce kněze, který byl přítomný po celou dobu seriálu a tak se nemůžu dočkat, kam se tohle posune. Protože nejenom Daredevil ale i Kingpin se chystá na svůj návrat. Vynikající! ()

Prosím (2018) (S03E02)

Daredevil ztrací víru v boha a vydává se na mnohem kacířštější cestu samozvanectví. Foggyho dohání vlastní minulost a rozhoduje se mezi svým současným životem a rodinou. Karen objevuje návrat Rudého rytíře a Wilson Fisk hraje nebezpečnou hru. Prostě naprostá fantazie nemůžu se dočkat dalších dílů,. ()

Za dobrotu (2018) (S03E03)

Yes! Yes! Yes! Matthew je neustále rozpolcený nad svým superhrdinským konáním a udělat Fiska jeho takzvaným ďáblem je prostě hotová fantazie. Neustále lavírování nad tím, zda je jeho no kill pravidlo správně nikdy nestárne a líbí se mi rozhovory s jeptiškou stejně jako výslech právníka. Znovushledání s Foggym je srdcervoucí a ukazuje jak moc je Matt Murdock mentálně na dně. No a Karen také bojuje za místo v tom to dotáhnout do konce. Závěr s Fiskem je epický Devil is back!  ()

Zaskočení (2018) (S03E04)

Those are serious allegations. And false. We didnt try to shank him. HereVskutku Daredevil by pravděpodobně byl schopný zmlátit Thanose kdyby s ním bojoval na chodbě. Tahle epizoda měla jeden z nejlepších, nejbrutálnějších a nejoriginálnějších útěků z vězení, jaké jsem měl možnost vidět. Fascinující je, že to odstartuje zcela nečekaně, kdy se ukáže že Fiskova chapadla pořád sahají daleko. Matthew je ve fázi, kdy už je mu všechno u prdele včetně zda ho lidé považují za obyčejného slepce. Foggy se rozhodl, že ho už ho nebaví být do počtu a tak se rozhodl vydat kariérou Harveyho Denta, tak snad jemu ksicht zůstane v pořádku. Karen už přestává bavit zmrdi okolo a neváhá použít zbraně je-li to potřeba. No a agent Dexter zjišťuje velmi tvrdě, že Wilson Fisk je prostě Gigachad, který to umí chytnou za koule. Mezitím Najeem řeší trampoty doma. Myslím si, že tohle je důkaz, že se chystá paradní závěr celého seriálu. Celý útěk udělaný jednmím záběrem ukazuje, že Daredevilovi akční scény stojí nejenom nad zbytkem netflix verse ale jsou jedny z nejlepších vůbec. Nemůžu se dočkat zbytku epizod. ()

Perfektní hra (2018) (S03E05)

Myslím si, že to svědčí o schopnostech tvůrců seriálů, že můžou udělat celou epizodu Daredevila bez Daredevila a aby to bylo pořád zajímavé. Předně stylizace Dexova flashbacků a Fiskovo nakouknutí ve formě černobílého flashbacku uvnitř jeho apartmánu. Z toho stalkování a následného odmítnutí jsem byl extrémně nesvůj a blížící se katastrofa v podobě nového padoucha jak Fisk řekl se blíží. Líbí se mi jak smrt Jamese Weasleyho se po dvou sériích vrací jako bumerang a Fiskovo obvinění Murdocka je briliantní strategický tah. Stylizace celé epizoda, kdy konec je v podstatě prequelem je výborně originální tohel bude ještě zajímavé. A s těmi páskami to bylo srdcervoucí. ()

Ďábel, kterého znáš (2018) (S03E06)

Na jednu stranu nejbrutálnější epizoda, kdy Wilson Fisk zvráceným nápadem s Dexterem a Daredevilem je nechutný a pošpinil celou ideu hrdiny, ale na druhou stranu celý seriál by mohl skončit tady a tvůrci výjimečně natahují moji suspenzi víry, abych přijal to, co se děje na obrazovce. A nejsem si úplně jistý, jestli to v dalších epizodách dobře obhájí na stranu druhou tohle byla senzační epizoda, takže dávám tentokrát slabších ale pořád plných pět hvězd. No a smrt ředitel Bulletinu naštvala. Těž potěšilo, že konečně vidíme Kingpina v jeho komixovém ohozu. ()

Následky (2018) (S03E07)

Další slabší epizoda scénaristicky, která ale drží hype. Myslím si, že byla blbost pro Matta lízt vůbec k Melvinovi, ale což drží to napětí. Líbil se mi rozhovor s jeptiškou stejně tak jako Foggyho odhalení a Karenina těžká situace, protože si musela vybrat mezi prací a přítelem ten rozhovor s Elliotem jauvajs. No ale nejlepším momentem epizody je prostě zjištění agenta Najeema a jeho team up s Daredevilem no prostě paráda. Těším se na další epizody. ()

Nahoře a dole (2018) (S03E08)

Karen zahrála dámský gambit Foggy si v ničem nezadá s Harvey Dentem, tak snad skončí líp a Dexter je koukám jméno pro psychopaty v každém seriálu. Daredevil si prožije svůj Skywalkerovský moment. Uvidíme jak se to dál vivine, ale i když to drhne stále slabší počet a vrchol netflix verse. ()

Odhalení (2018) (S03E09)

Šachová partie mezi Fiskem a Murdockem pokračuje, kdy jeden přechytračuje druhého zatímco FBI ve stavu, kdyby potřebovala další návštěvu deratizéra Franka Castla. Spousta emocionálních odhalení. Dávám pět za to napětí a za dialogy a vnitřní Matthewovi pochody, ale je čím dal tím více jasné, že tématicky tato série je možná skvělá ale podobně jako TDKR je narativně těžce problematická. ()

Karen (2018) (S03E10)

Tahle epizoda ukazuje jak emocionálně plochý byl Iron Fist. Ward Meachum najme zabijáky na Dannyho a nic se neděje a po zbytek seriálu se to ignoruje. Tady z neumyslného zabití bratra udělají emocionální srdce celého dílu. Lee Tergesen asi rád hraje trpící otce, co jim umře syn a jeho návrat tady potěšil. Štve mne nicméně, že další díl co Daredevil dostává na budku od nějakého psychouše bez schopností. Kurva není možný aby tohlo hovado bylo lepší než zasranej Punisher. Ale stále to má tah na branku, takže furt se to ve slabších pětce drží. ()

Setkání (2018) (S03E11)

No moje suspense víry slábne z toho, jak moc Fisk ohýba Federály a teď očividně i soudy, ale tak stali se už šílenější věci. Následky smrti kněze jsou silné a Matthew je zlomený, ale ještě jednou se tedy rozhodne vydat do rukou spravedlnosti. Kingpin sám už je zpátky v psycho módu, když může popravit agenta no a jeptišku brzo navštíví v oblečku jejího synka pseudo-Daredevil. Budou zajímavý sledovat, co se bude dít dále. A závěr kdy Daredevil odhalí svoji identitu je nejsilnější moment seriálu a to tvůrci dokázali prodat perfektně. ()

Naposledy (2018) (S03E12)

Uchvatné, ale upřímně řečeno nemám vůbec ponětí jak to mají v úmyslu ukončit během jedné epizody. Najeemův je nejtragičtější v celém netflix verse. ()

Nový ubrousek (2018) (S03E13)

Co naplat třetí sezóna Daredevila je vskutku The Dark Knight Rises se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Dex totálně promrhán jako postava a štve mne, že tuhle sezónu Daredevil s ním nedostal pořádný rematch. Dohoda s Kingpinem absolutně nedává smysl a zůstává nejdebilnějším momentem celého seriálu. Přesto se jedná o relativně uspokojivé prozatimní zakončení a závěrečná řeč Matthewa na pohřbu byla dojemná. I tak se jedná o celkem zklamání, protože tahle série určitě měla navíc. Líbí se mi, že Nadeem dostal poslední smích proti Fiskovi. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)