Hologram pro krále

• Veľká Británia A Hologram for the King (viac)

Když je americký obchodník (Tom Hanks) vyslán do Saúdské Arábie, aby zde, jak doufá, uskutečnil nejlepší obchod svého života, naráží zde na značné kulturní rozdíly. Navzdory počátečnímu překvapení místními zvyky a neprůhlednou byrokracií se mu nakonec s pomocí upovídaného taxikáře (Alexander Black) a krásné saudské doktorky (Sarita Choudhury) začíná dařit v neznámém světě orientovat. (Falcon)

bloodcountes

Nudný, klišoidní a nechutně korektní sluníčkový pohled na wtf absurdity jistého absurdního živočišného druhu, člověk z toho má smrdutou pachuť v ústech a frustrace, když vidí všechnu tu bídu světa, jak amerického, který si ve jménu zisku podřízl bez mrknutí oka větev pod zadkem a ted už jenom marně šlape vodu, tak i toho arabského, kde se staví okázalé metrpole v poušti ničeho bez lidí a bez života, který je navíc nechutně zdegradován všemožnými tabu a příkazy, vynucující si otrlost pokrytců a lhářů. Do toho ještě čínani, kteří jsou nejrychlejší, nejlepší a nejlevnější. Prostě dost sraček na to, aby to v člověku vyvolalo vztek nebo depresi. Navrch jako červivá třešnička na shnilém dortu ta wtf romance, kde máte věřit, jak si ta zafáčovaná obřezaná bréca užívá sexu. Uf. Ne, Tome, jestli jsi snad chtěl ukázat jak je to všechno (přes ty drobné lidské bolístky) skvělé a jak jsme všichni stejní a happy a kamarádi, tak ne. Ne. To se ti fakt nepovedlo a dost jsi mě vyprudil, to ti říkám. ()

Disease

Asi nejslabší Tykwer. Spíš takový standardní "film s Tomem Hanksem", čili trochu humoru, nějaká ta "člověčina", romantika a zmatky. ()

lucijelucije

Jo, já mám ráda filmy, které jsou zasazené do hledání sama sebe. Navíc tenhle Hologram je ze zajímavého prostředí a T. Hanks si myslím, zahrál amíka, kterej o této kultuře vlastně nic neví, báječně. Takový ten pohodový film, o nalezení vlastní identity a spokojenosti. Navíc je tady úžasný nenásilný humor, a to potěší. ()

DannyBoy80

Film lehce o ničem. Hanks dělá co může, ale moc toho dělat nemůže. Nejzajímavější je vyobrazení střetu kultur a prostředí. Vyobrazení vedra v Saudské Arábii je fajn, ale ono to na film moc nestačí. Je zde snaha to ozvlášnit uchlastanými Dány, ale ani to moc nefunguje. Film pro nedělní odpoledne. Do kina ani omylem. ()

dan4815

Spojení Tykwera a Hanksa muselo zafungovat, ale ono nic. Nuda ve sto minutách. Napodobenina Lost in Translation, kde sdělení mělo nějakou hloubku, kde si hlavní postavy sedly, a kde se na nic netlačilo. Zatímco v Lost in Translation to bylo pro Billa a tehdy mladičkou Scarlett životními rolemi, tohle je pro Toma Hanksa odpadní role. Ústřední postava je nevýrazná a nudná, celkově film není moc svižný a nenechává vás alespoň vtáhnout do pomalého tempa, ve kterém si nemůžete ani za nic najít to, co byste si mohli vychutnávat. Hanks přiletí do cizí zemi, kde stále čeká a čeká se svým týmem, poté kvůli výrůstku na zádech se dostaví do místní nemocnice, kde se "zakouká" do saudské doktorky. Film je ukázkou kontrastů dvou rozdílných kultur, asi to mělo být hlavním tahounem filmu. Problém byla ona povrchnost filmu, který nedokázal kromě tohoto nápadu víceméně nic nabídnout. Kdyby tam nebyl Tom Hanks a nebylo by to od Toma Tykwera, nedodíval bych se do konce. Přece jenom si film zasloužil za technické zpracování a pár scén dvě hvězdičky. ()

Terezinka198

Viděno v originálu. Na tento film jsem se těšila. Měla jsem ho stažený už pár měsíců a dnes jsem konečně našla čas se na něj podívat.. ve chvíli, kdy má u nás premiéru, jaká náhoda :) začátek mě navnadil a zaujal, potvrdil mi, že jsem sáhla po správném filmu, jak vyplním pozdní ráno.. střet americké a arabské kultury.. Řidič s MP3 místo rádiem mě pobavil.. některé rozhovory mě přiměly se usmívat také... ale potom přišla naprosto zbytečná "další zápletka v podobě zamilování se do nějaké nesympatické baby".. to jako vážně?! Nešla jsem sem pro podělanou romantiku, ale pro příběh! Takže slabší průměr, jenom za charismatický hlas Toma Hankse. ()

bobstock

Tom Tykwer ve své práci vlastně nikdy nic strašně nepokazil a přes obsazení velkého Toma Hankse zřejmě moc lidí tento snímek do kin nepřitáhl. Tak nějak proplul skoro bez povšimnutí a příznám se, že osobně jsem po shlédnutí traileru ani neměl zájem to nějak zvlášť vidět. Jenže jak to tak bývá, člověku se to nachomítne před nos a roztaje a proč vlastně ne. Toma mám rád, Tykwera taky :) a tenhle romantický pracovní výlet do exotických krajin jsem zakusil. Nakonec se mi stalo jako jen u pár kousků, že se svým způsobem do těch človíčků a jejich životů vhozených do neznáma zabouchnete. V titulcích chcete víc a víte, že už nedostanete. Velmi zdařilá práce, kterou ocení znalí v oboru, manželé cizokrajných žen a nebo prostě jen citlivé a vyzrálé povahy. Scéna pod mořskou hladinou je nezapomenutelná. Podceněný film. 80% ()

cesky_hrac

Tento film jsem našel čistě náhodně. Zaujal mě jeho název. Bude to jistě zajímavý film, pomyslel jsem si. Příběh vypráví o americkém obchodníkovi, který má přednést prezentaci samotnému králi Saudské Arábie. Pozná krásnou doktorku, která mu vyléčí.... Na zbytek se podívejte sami. Mně se film osobně líbil ale nebavil jsem se v celém filmu. Některé části mi připadali ,,suché". Celkové moje hodnocení: 76% Scénář: 7,5/10 Kamera: 10/10 Osazení: 6,9/10 Efekty: ?/10 Hudba: 7,1/10 ()

jasanka

Film jsem si pustila uplnou nahodou v letadle. Normalne bych se na neho nepodivala, proze bych ocekavala, ze bude plny predsudku a poamerictenych nesmyslu. Ano, byly tam, ale cely ten priheh a atmosfera me dostaly. Nekolikrat jsem se smala a celkove to bylo prijemne prekvapeni. ()

pilarius

Málo a navíc ne dost výrazného humoru na to, aby to pobavilo. Díky kulisám i castingu ale film udržuje diváka po celou dobu v příjemném rozpoložení a ponouká ho k zamyšlení nad ne až tak úplně běžnými věcmi. ()

ještěžiju

Filmu škodí ne až tak originální scénář. Nebýt toho exotického prostředí, tak by to divákovu pozornost neudrželo. Už tu byla zmíněna podobnost Ztraceno v překladu .. já přidám mimo jiné i Poslední šance Harvey .. jako milá oddychovka s oblíbeným Tomem Hanksem to nemá chybu, ale nic víc v tom nehledejte. ()

Galahad

Tendenční a velice nepovedená selanka na téma sbližování kultur. Když jsem před shlédnutím filmu viděl hodnocení, tak jsem nevěřil, že to bude tak špatné, ale teď vidím, že film je ještě dost nadhodnocený. Jsem velice zklamán. ()

BOURQUE

Prekvapivo dosť jednoduchý príbeh a veľmi „skromné“ zobrazenie „lepšieho životného prostredia“ Saudskej Arábie. Obrovské kontrasty a hlavne vzrušujúce porovnanie dvoch odlišných svet však nečakajte. Tu spíš dominujú „maličkosti“ (napr. význam „prstu“). Romantická línia je síce krátka, ale za to pomerne krásna (dojímavá scéna pod vodu). T. Hanks je pre rolu Alana (amerického obchodníka) ideálnou voľbou. Jeho príbeh je akoby šitá na mieru Hanksovej hereckej povahy. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Torpid

Pocitově mi to dost připomnělo Lost in Translation. Tom Tykwer točí jinak než Coppola, ale ta osamělost cizince v jiné kultuře, citlivě napsané postavy, nedoslovnost a upozadění příběhu , to vše mají oba filmy společné. Režisér a Hanks v té nejlepší formě. Pro tu přilepenou romanci v závěru jednu hvězdu dolů, i když si nedokážu vlastně představit jiný konec. Malý nenápadný filmový skvost. ()

Dm1tr1j

Solídne tri hviezdy. Film mal nádych tajomna a čakal som, že sa stane niečo čo vysvetlí tie podivnosti ale zdá sa, že to nechali len na saudskú náturu. ()