První česká cestovatelská reality show. Po africké cestě v roce 2009 vyráží cestovatel Dan Přibáň vstříc novým dobrodružstvím po Jižní Americe. Tentokrát se výprava rozšířila na dva trabanty, polský fiat a stařičkou Jawu 250. Mezinárodní posádka složená ze čtyř Čechů, dvou Poláků a jednoho Slováka se řídí heslem: Když se chce, tak to jde! Tento tým snů projel za čtyři měsíce 20 tisíc kilometrů tím nejkrásnějším a nejnáročnějším, co může Jižní Amerika nabídnout. (Česká televize)

Tomatec

Tak tohle mě fakt baví, úžasně čistý dokument, nádhera. Tahleta partička z tramtárie se mě nějakým záhadným způsobem vyhýbala a to byla velká chyba. 10 dílů který jsem zčíhnul na posezení, mě udělalo šťastným člověkem. Celá rodinka včetně mé 5ti leté dcerky se ptá, kdy už konečně zase pojedou trabanti. Chlapcům se zadařilo vytvořit unikátní film, kde si pět hvězdiček zaslouží, jak scénář a režie, ale především perfektní kamera a střih. No a písničku si zpívám každé ráno když jedu do práce, a je jedno, že jedu ve škodovce, děkuji Dane. ()

bambiz

Neskutečná paráda! Tomu říkám skutečně profi seriál! Když odhlédnete od skvělého scénáře (obdiv k odvaze podniknout takovou cestu není už třeba rozebírat a tady se ukazuje, že nejlepší scénáře píše doslova život sám), tak musíte uznat, že kamera je úžasná, střih a režie strhující! Díky za tohle dobrodružství! ()

Karel.Racek

K popisu filmu bych dodal, že je to i komedie.Poláci jsou komedianti, slovák je tichý blázen a naše sestava je směsice všeho. Dokument, který vtáhne do děje protože to není dokument ale splněný sen. Jo a Trabant je opravdu AUTO ač se to nezdá. ()

Entfak1

Tohle jsem viděl až po filmu a mohu říci, že jsem neprohloupil. Když jdete na rande s holkou, tak taky hned nemusíte vědět, jak se jí tak piha na kozách vzala. A tady je to stejné. Film navnadí,popíše. No a se seriálem dostanete detailnější info, že to vlastně tak easy fakt nebylo. ()

skipik12

Nerikám, že je to špatné, to vůbec. Ale kdo kdy zažil jakoukoliv expediční cestu na vlastní pěst, shledá toto průměrným, ne-li podprůměrným. Prostě atmosféra, když se vydáte někam na "blint" a cesta je cíl, je neopakovatelná. Za mě tedy pěkná projížďka Jižní amerikou, která nás s přáteli teprve čeká. Jen škoda, že se tam člověk skoro nic nedozví :) Problémy s trabantem me fuck nezajímaj :) Ps: mohl bys být krapet míň namyšlený a arogantní :) ()

sbinda

Neuvěřitelný, ale ještě lepší než "Napříč Afrikou". Všech 12 napínavých dílů jsem i z bonusy jsem doslova zhltnul. Podle mě měli kromě drzosti i neskutečný štěstí... Posádka malucha si musela získat srdce všech diváků. Kde se dají tak vtipní a zrelaxovaní šílenci sehnat? Motorkář (taky šílenec) si musel jistě celou cestu gratulovat, že včas přesedlal z pincka na 250. Tohle je srovnatelné nebo ještě lepší než výpravy produkované Top Gearem. Za mě 95% a doporučuju všem. ()

cause

Tahle výprava mě hodně bavila. Skvěle složená parta lidí, kterou nepřejde humor snad při ničem ( já bych se složila, kdybych u hranice zjistila, že nemám pas!! ). Zábavnou a naprosto přirozenou formou nám prezentují krásu i nástrahy Jižní Ameriky. Neskutečně mi přirostli k srdci.. a tenhle trip jim fakt závidím :)) ()

prasjanko

Jednoducho úžasné. Film o priateľstve medzi národmi: Takie w Bistrici niemaczie - Také tam nemáme. Mám zasvinenú obrazovku, ako som nevedel od monitora oči odlepiť :-) ()

mustela

Trabantem Hedvábnou stezkou se mi docela líbilo, v českých poměrech to byl slušně udělaný cestopis, který byl ozvláštněný tím, že jeli v trabantech. Teď už se ta trabantí tématika opakuje až moc, navíc to sklouzlo k tomu, že ty auta mají čím dál tím hůř připravené, takže zajímavý cestopis se mění jen na záběry nadávajícího Přibáně, kterému se kvůli zanedbané údržbě zase něco posralo nebo poláků, kteří umí jen vulgárně nadávat a ztrácet pasy. Tento seriál byl pro mě ztráta času. Navíc jsem si na vlastní kůži zkusil, že dálková jízda (několik tisíc km) 40 let starým vozem je pohodový výlet, na kterém potkáte spoustu milých lidí a odpočinete si. Opravdu to není o překonávání schopností lidí nebo strojů. To si může myslet jen člověk, který nevytáhl paty z ČR a dokáže rozsekat octávku i na trase Praha - Brno. ()

barny120

Nečakal som že to bude také super. Dobrodružná jazda cez prales a Andy. Krása. Seriál je plný krásnej prírody a problémov s autami. Odhodlanosť posádky je na vysokej úrovni. Super sa to pozeralo. ()

r3musko

Baví ma to sledovať, lebo títo ľudia sú presný opak mňa. Ja keď niekam idem, potrebujem mať všetko naplánované aj s komfortným ubytovaním. Títo dobrodruhovia sa vydali na výpravu do neznáma a majú môj obdiv. Dobrý únik z každodennej šedej reality života aj keď len z pohľadu diváka. Potešilo by ma, keby Marek zo Slovenska dostal viacej priestoru, ale chápem, že je to CZ produkcia. ()

Adri.

Jakkoliv mám ráda trabantí filmy, seriál tomuto projektu prostě sluší mnohem víc. Pár nenásilně podaných faktů, autentické záběry jihoamerické krajiny a zdejších obyvatel, neodolatelné vtípky svérázné partičky, a to vše okořeněné dramatem v podobě technických problémů. Takže sečteno podtrženo, mně tu vůbec nic nechybělo. ()