První česká cestovatelská reality show. Po africké cestě v roce 2009 vyráží cestovatel Dan Přibáň vstříc novým dobrodružstvím po Jižní Americe. Tentokrát se výprava rozšířila na dva trabanty, polský fiat a stařičkou Jawu 250. Mezinárodní posádka složená ze čtyř Čechů, dvou Poláků a jednoho Slováka se řídí heslem: Když se chce, tak to jde! Tento tým snů projel za čtyři měsíce 20 tisíc kilometrů tím nejkrásnějším a nejnáročnějším, co může Jižní Amerika nabídnout. (Česká televize)

strelenka

Náš český "žlutý cirkus" má můj velký obdiv. Ne každý by ze snu byl schopný vytvořit to, co dokázali vytvořit tito lidé. Díky skvěle zpracovanému filmovému materiálu, díky lidem, energii z obrazovky přímo sálající si ve mně našli fanouška, který si pro ně našel místo v srdci. ()

papuchalk

Nejprve jsem naštěstí viděl film, a byl jsem z něj nadšen. I když je mi pořád lehce nesympatická hlavní a na světě nejdůležitější a nejvtipnější postava, ten pan Příbáň. Tento díl trabantů je nejzábavnější, nejlépe natočený a také nejzajímavější samotným cestopisem. Po všech stránkách dotažené, opravdu je potřeba zatleskat jak se všichni zlepšili, když si vzpomenu na ten první díl. No a pak jsem zahlédl na ČT seriál, což je mega-rozšířený obsah filmu, a došlo mi, že ten film skoro nemá význam protože v něm chybí strašná spousta věcí :D Pět hvězd má tedy ten seriál. No ale mám pocit, že tohle je už jaksi vrchol série, a že cokoliv dalšího už bude jakési vykrádání, slabší odvar, tedy pokud nevymyslí nějakou změnu koncepce. A zdá se, že si to uvědomili i tvůrci, jelikož další díl bude údajně více vztahový, s více ženami, a bude to jakoby reality show. Takže asi blbý :/ ()

GzL

Zatím největší ubohost z páně Pribáňovy dílny. Co nás čeká příště? Hlavně to je Reality-TV, k dokumentu to má daleko! ()

Merenre

žádné velké nadšení se nekoná - spíše zklamání. Dva díly trvá než se vůbec vypraví. Tři další díly se neděje absolutně nic, než že jedou nekonečnou dálnicí napříč amazonii a neustále opravují auta. Nevidíme takřka nic z přírody, kromě okolí cesty a už vůbec nic z místní kultury, zajímavostí, života apod. Jediné, co máme na očích je ta nejnesympatičtější představitelná banda sestavená z několika podivných pražáčku s přízvukem, z nějž mi krvácejí uši, dvou poláků, kteří vypadají, že utekli z nějakého ústavu, jedne šeredné ženské, která se mihne na kameře asi tak 3krát za celý seriál. Jediný, který není na ranu, je tam ten Slovák, ale ten má taky repliku jednou za díl. Prvních pět dílů bylo tedy doslova nudných, teprve 6 nahodil trochu tempo, a to je teda docela pozdě na 12dílný seriál i za předpokladu, že by uroven vydržela až do konce. ()

@nthr4X

Nemám co vytknout, celé vás to tak uchvátí jako by jste to prožívali s nimi. Nádherná příroda, nevyzpytatelné cesty...prostě super podívaná. ()

Desmi

Podrobnější mapování cesty absolutních nadšenců v krásných žlutých žihadlech. Celkem pěkně se povedlo zachytit množství malérů a problémů před a během cesty. Já bych asi odešel na nervy, ale tahle partička byla vybavena velkou měrou trpělivosti a obrovským odhodláním (a taky trochou potřebné drzosti), takže vše bravůrně ustála. Jejich dobrodružství stálo mnohé, ale bylo vidět, že ani jeden by neměnil. Nejvíc mě asi dostala ta opuštěná brazilská dálnice, neměl jsem o ní tušení.. ()

Saxos

Stejně dobré, jako předchozí cestování zemí - nezemí. Je to sice podobné, že si myslíte, že už jste to viděli, ale zdání klame. Největší poučení: jediným problémem jsou vždy a všude úředníci. ()

milford

Sice hodnotit po prvním díle je trošku předcǎsné a ne zrovna vypovídající, ale musí říct že první díl je udělaný stejným stylem a humorem jako Trabantem až na konec světa, jen těch detailů a příhod je (logicky) více. Smál jsem se stejně jako v kině a opět to ve mě zanechalo pocity a touhy nékam vyrazit. Věřím že toto tempo bude jen stoupat a spolu s filmem dotvoří super zážitky z této cesty kokotů :-) A opravdu je lepší prvně zkounout film a až poté toto, divákovi docvakne více věcí neź kdyby se kouknul prvně na seriál a pak na film, který by se zdál takovým sestřihem (nejlepšího? Uvidíme :-) ). ()

Nechic

Skvělý dokument podaný trochu jinak než je divák zvyklý od "profesionálů". Tohle je prostě video z výpravy, která všechno řešila sama. Žádný doprovodný štáb, žádný vrtulník, prostě sami odkázaní na sebe. Nečekejte poutavé šoty o každé památce, kterou měli při cestě ani sáhodlouhé historické příběhy, tohle je dokument o expedici a o tom dokázat nemožné. Divák prožívá každou minutu s hlavními aktéry a v duchu s nimi cestuje pralesy, pouštěmi a horami. Za takové zpracování jedině plný počet ! ()

vabambule

Super zpracování, bezva střih, krásné záběry a Maluch s polskou posádkou bych přirovnala ke Scratovi z DOby ledové, nebo k tučňákům z Madagaskaru (no, k těm možná spíš) :D ..a tra-tra-tra-tra z hlavy nedostanete... ;) ()

Michaluss

Svěží výprava, bez hluchých míst! :) Každá vteřina baví stejně, jako ta předchozí a jediné, co člověku vadí je, že to má konec... :) ()

SantaCruz

Východoevropská seriálová perla :) Nečekejte nudný dokument, ale road show movie 21st., která Vás vtáhne už od znělky až po titulky. Gratulace boys (y) a zároveň přeji good luck na klokanech :D (Trabi - forever) P.s. Pamatuji jak otec letoval zapalovačem děravý plovák od benzínu :D ()

kuri-noha

Krásná dokumentární story o uskutečnění neskutečné cesty, která vás přemístí na nádherný kontinent, kde se stanete členem posádky. Velice hezky natočené - ani bych u takové party hic nečekal tak kvalitní filmový výsledek, který svým nadšením a zpracováním vyrovnává speciály Top Gearu. (Pro porovnání: roční výdělek Jeremyho Clarksona z tohoto pořadu je cca 10krát vyšší než rozpočet Trabantem Jižní Amerikou). ()

Beaka9

Myšlenka je to pěkná, ale za kvalitu obrazu a zvuku a zejména za nesympatického hlavního protagonistu dávám tři hvězdy. ()

honza.g

Pro ty, co někdy vlastnili trabanta, je to skoro povinnost. Ale především je to ukázka, že i cestopis může být napínavý jak thriller. Nápad,scénář a střih je základ, ale překvapiola mne kvalita obrazu a hlavně zvuku. Jestli se tahle móda využívání moderní videotechniky pro kvalitní "amatérské" filmy rozšíří, tak s máme na co těšit - už jsem doufal, že kvalitní TV tvorba se po vzniku desítek TV kanálů rozptýlí natolik, že bude nenalezitelná, takže TV sbvět odumře na svou velikost (lidé pžejdou masově na youtube a jiné formy stahování kvůli snadnějšímu vyhledávání a zjišťování diváckého zájmu) a teď tohle: zase lidi sledují čas, kdy jde jejich oblíbený seriál! ()