Pomsta je sladká... Keď si najnebezpečnejší nájomný vrah na svete Arthur Bishop (Jason Statham) myslí, že svoju vražednú minulosť má dávno za sebou, jeden z jeho najobávanejších nepriateľov nechá uniesť jeho priateľku (Jessica Alba). Aby ju zachránil, musí sa Arthur vydať na šialenú misiu. Má za úlohu spáchať tri takmer nemožné vraždy a využiť všetky svoje schopnosti, aby to vyzeralo ako nehody s následkom smrti. (Forum Film SK)

0verseer

Väčšinu akčňákov možno rozdeliť na znesiteľne blbé a vyložene blbé, kde už ide blbosť snímku aj na úkor akcie. Prvý Mechanik bol síce po scenáristickej stránke blbý, ale dokázal sa udržať v rovine únosnosti natoľko, aby mi to nekazilo nazveme to zážitok z akcie. Pokračovanie je však natoľko blbé, že sa vám postupne znechucuje aj akcia a ku koncu som už urputne očami tlačil čas na hodinách, pretože moja hranica blbovzdornosti sa začala fatálne prelievať. Tak padáme zo štyroch na dve * a tajne dúfam, že trojka už nebude... ()

WolfIssen

Není to vůbec špatné, ale byla by tu jedna velká chyba. Film je totiž mrzutě krátký. Na 3 tak promyšlené akce, navíc s proniknutím do neproniknutelných míst je potřeba více prostoru. Všechno bleskurychle uteče a na konci zjistíte, že se všechno Arthuru Bishopovi povedlo jako po másle bez větších potíží a zádrhelů. Možná kdyby byly na začátku vynechány zbytečné romantické scény, nebylo by to na škodu. Ještě že Jason Statham opět nezklamal v roli ušité na tělo. ()

vieriX

Prostě takova klasická Stathamovka hrdina vykosi skoro všechno co jde a ani se u toho moc nezapoti a nějaké šrámy a naznak že je zranitelný tu moc není.Plus že je tu akce a ani není špatná rychle odsejpa. ()

XXXXXXXX

Další vykleštěná a lobotomizovaná akční pohádka tentokrát s názvem: Kterak kohoutek pro pich i (skoro) tři vraždy spáchal. Pohodlně se usaďte milé děti a poslouchejte: Za sedmero horami a sedmero zmrdvýchvstání žil kohoutek Artur. Jednoho krásného dne potkal slepičku po několika plastikách a byla to láska na první pírko. Zlotřilý strakapoud mu však slepičku krutopřísně odloudil a poslal jej eliminovat černého kocoura Moura, vepře Pepře a kozlíka Toníka. Následkem tohoto kontraktu si Mour nešťastně skřípnul pracku o rezavý hřebík, vepř Pepř se rozhodl že si vyzkouší bungee jumping bez lana a Kozlík zase splývání bez potápěčské výbavy. Ďábelský strakapoud si mezitím krutopřísně probíral peží a pózoval u toho na kameru. Kohoutek se následně vrátil pro slepičku, strakapoudovi trošku počechral peří a jestli se neuslouložili, souloží spolu se slepičkou dodnes. Konec pohádky. ()

knihovna

Mám problém - nevím, jak ten film vlastně hodnotit. Jason je můj oblíbenec a zrovna tak Tommy, ale Jessica Alba je tak neuvěřitelný herecký prkno, že tyhle dva hravě přebije svým neuměním. Navíc se mi ani trochu nelíbí, takže škoda, že ji hlavní zloun rovnou nesejmul. Asi by naštval Jasona, ale filmu by to prospělo. Akce celkem odsejpá, exteriéry jsou parádní, takže trojku dám. Ale čekal jsem víc. ()

DJ Kritik

Narozdiel od filmu Mechanik je toto pokračovanie o tom, ako sa chce človek vymaniť zo starého spôsobu života. Ale i v tomto pokračovaní je to plné prepracovaných akčných scén. Nič čo by diváka podobných filmov nebavilo. ()

unrocker

Ano ano, jde o ještě lepšího agenta 007 co dělá na opačné straně dobra, ale je to nadupané! Hodnotím skvělou výpravu a lokalizaci všech scén a prostě produkce skvělá, film má správný akční náboj a šlape, ano člověk musí oddělat pár hvězdiček za trošku nereálné scény ala superman , ale jinak koukatelná akce! ()

horor2

Pokračování Mechanika je svižnější a modernější, ale nedosahuje kvalit jako originál či remake. Přesto dávám plný počet, protože jsem od filmu očekával akci a chtěl jsem vidět Stathama jak každého skope a to jsem dostal, takže u mě dobrý :-) ()

DeDanu

Prostě Jason Statham. Kdo hledá něco jiného, musí o dům dál. Pan T.L. Jones ukázal, že mu smysl pro nesmysl a humor také nechybí. Bavila jsem se o mnoho víc než u MEG. ()

fifox

Takhle má vypadat akční sequel. Nabouchanější, technicky vymakanější, působivější lokace (hlavně bulharská Buzludža je fakt unikát) a zkrátka po všech stránkách lepší. Obzvlášť je třeba vypíchnout jedinečný casting - ke Stathamovi přibyla věčně mladá a krásná Jessica Alba, správně šíblej ale charizmatickej Tommy Lee Jones a královna nejen asijskýho filmu Michelle Yeoh, kterou si pamatuju hlavně coby parťačku Jamese Bonda ze Zítřek nikdy neumírá... Atentáty, který má Arthur Bishop spáchat, se svojí impossibilitou rovnaj úkolům z diáře Toma Cruise, ale není tady kladenej takovej důraz na přípravu, technikálie apod. To může být škoda, protože v Mission Impossible si na detailní seznámení s průběhem mise docela potrpim, ale beru to, že v tomhle bijáku jde hlavně o epickou exekuci, a ta se daří.. ta se sakra daří. Mechanic: Ressurection je zkrátka sequel, pro kterej se vyplatí zapomenout na to, že film má ještě staršího neduživýho bráchu. ()

subic

Už si ani nevzpomínám, o čem byla jednička. Dvojka má začátek jak z nějaké bondovky, ale tempo pak celkem rychle vychladne. Je to zase taková naháněná Jasona, který umí skočit v Riu z lanovky rovnou na rogalo, běhá, skáče i bez trička, zase všechny přepere a je neprůstřelný. Ale k závěru se tam objeví Tommy Lee Jones se šílenou kozí bradkou a ten je docela zábavný, takže to tak trochu dorovná. ()

ostravak30

Možná se oproti prvnímu dílu film zase tolik nezměnil. Kdo ví, přeci jen jsem ho viděl o víc jak půl roku dříve. Jenže zde je z Arthura Bishopa doslova někdo na pomezí Ramba a Supermana. Nejenže ho nezasáhne žádná kulka, ale on zvládá úplně vše. Nemožné na počkání a nejlíp hned. Mechanik zabiják: Vzkříšení je jako kombinace Mission: Impossible a akčních filmů Chucka Norrise, kterým se ale dnes kritici s odstupem času smějí. Tady bylo přehnáno prostě vše. Nakonec těch akčních filmů  o hrdinech, kteří musí na totálně nesplnitelné mise a oni je splní samozřejmě hravě je dnes už na desítky a trochu je to pořád dokola. ()

a0001

Nezmyselné, bez nápadu, nasilu. Nečakal som od filmu prevahu inteligencie a reality, no priznám sa ani nie zase úplný opak, ten ma vo filme šokoval. Takže typická USA shit zábavka pre offline diváka. Prvý diel mechanika neporovnateľne kvalitnejší. ()

DonBraso

To byl materiál tohleto.Prej vzkříšení.Prdlajs.Zbytečný intelektuální film o ničem a pro nikoho,jen pro věrný Stathama a jeho muskulatury.Je to vlastně s podivem,když jsem u minulý dílu neváhal i dát čtyři hvězdy,zde je to vážně i ty dvě moc.Vlastně v čem je vůbec zakopaný pes?No víceméně už v Riu,kde začátek začne akčně,že sekvence trvá stěží 3 minuty a nebaví.Vlastně Bishop jak skočil na ten padák,tak měl už frčet radši někam na žrádlo a vykašlat se vůbec na takovou misi,kterou mu režisér skvostě připravil.Co naplat,zbytečný díl jak přehršel reklam na dálnici,kdy to vlastně nemáte ani chuť číst,zde na to koukat.T.L.Jones tu musel hrát snad z donucení,jinak ten jeho part zde vůbec nechápu.Jessica je tu jen obal pro pány,který bohužel moje přirození nezvedne do správného úhlu,tak jen Jason a jeho charisma.Scenář je jasný jak čistý slipy a posraný,jen s tím rozdílem,že zde jdete hnědým dopředu.Bishop daruje své lásce,kterou pozná během tří minut i svoje hodinky a už to začíná bolet jak dostat ránu od šustění papíru dvouch pisálků,hlavně,že je nějaká akce.No ta není sice tragická,ale je pitomá.Vlastně je tu mix Hitmana a Ethana Hunta,kdy během pár minut je boss mrtvej.Vlastně nekonzistentní tempo se začně právě díky jednomu pánovi co vlastní jachtu a má za lubem,že udělat tři mise pro Bishopa je hračka.No ona je,jen se spoustou toho patosu okolo.Když je tu snad nejlepší scéna na lodi,tak bohužel nestačí se tam podívat jednou,ale rovnou dvakrát a začít od píky znova.Vlastně si říkám proboha proč.To jako,že jednou vyskočil na loď jinak a podruhý samozřejmě opět jinak.Nejdřív aby normálního nýmanda i ve vodě napadlo se opět vrátit na tu loď,tak ne Bishopa ten si odpluje radši do další zeminky do Bulharska plnit nic,jen aby divák měl pocit,že je to vážně nonstop akce.Smysl to postrádá pořád,jen se vodí za nos,aby těch pár prachů se prodalo,že jak Bond kouknete do pár destinací.Další spoilerovská scéna je,kdy Bishop se má infiltrovat za bossem právě,kterýho hraje Lee Jones.Zde máte opět ideální představu skvělého střihu,kdy si tam někdo u toho compu cpal drogy do palice.Jste v šachtě u výtahu,předtím si tři minuty děláte plán mise.No a když nevíte jak to natočit a ještě o tom upozornit diváky,že je to těžký projít,tak prostě uděláte střih a voalá Bishop přešel bezpečnostní rizika jak nůž máslem a už kecá s Tommym Lee Jonesem,kam půjdou příště hrát blackjak či si zajít za nějakou holkou do bordelu a ještě si dát snad sbohem a šatáček.Poslední lodní scéna opět napustí občas dobrou akci,na nějaký ten sci-fi výbuch z Movie Makeru,které je i zde bráno jako to poslední,co by člověka trápilo.Co naplat,dodívat se to dá,ale je to dětinské,nemá to koncept,je to vše předem dané a ještě se z diváků dělaj hovada,že takhle to natočit neumí jen tak někdo.Fór je,že je to o prsa snad ještě horší,než poslední Kurýr.Ten restartoval sám sebe,ale mechanik zapomněl součástky nejspíš v oceánu a nemá šanci je najít,natož je dát dohromady. ()

Knightey

Typickej akcni film s nesmrtelnou hlavni postavou a neuveritelnym stestim na vsechno kolem sebe.... Mozno zkouknout, pouze pokud clovek u filmu opravdu nechce premyslet a jen se pobavit prumernim akcnim filmem. ()

Jadro

Jedna hviezdička za Jasona, druhá, za jeho doslova mužský trend. Inak to je totálne zbytočná slátanina zabíjania, hľadanie cieľa, zabíjania a ešte trošku zabíjania. Film mohol kľudne skončiť hneď po 20tich minútach, kedy bol prvýkrát na lodi s jeho zajatou milovanou Jessicou. Vtedy tam bolo o polovicu menej zabijakov a to sa nemusel predvázať po celej zemeguli s ďalšími "najatými" vraždami, aby nakoniec spáchal tú najtrápnejšiu... ()