Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Mylouch

Do filmové pohádky zase jednou pronikla příroda. Rytmus, některé herecké výkony i střih bohužel zůstávají na úrovni televizní produkce. Sympatický počin ()

Mrkvič

Hodní, zlí, klasické vystřídání rolí a mně nic neříkající herci. Navíc předabovaní čeští herci. U mě tohle nemohlo bodovat. Pobavil snad jen kovář v roli prince, ale jinak nic, co bych si z filmu mohl zapamatovat. ()

JimmyII

Troufnu si říct, že od pěti hvězd tuhle pohádku sráží jen nedotažená dramaturgie, která se projevila hlavně na šílené stopáži ((možná za to může střihačova (im)potence)). Úvodní sekvence, než se oba chaláni setkají, měla být skutečně jen úvodní a nezabírat dobrých 30 minut, což mnohé odradí. Přitom pak děj nabere spád, dává logiku a míří od výchozí situace k jasnému cíli, jak už to v pohádkách má být. Během této pasáže je Láska na vlásku krásně výpravná, příjemně dospělá a místy spíš připomíná špinavé středověké fantasy, než televizní pohádku. Hlavnímu dvojrolníkovi Spišákovi to příjemně jde, obě princezny/selky jsou milé a milování hodné, kamera si to dává a prostředí je parádní. Nápad obsadit Hanáka jako krále vyšel brilantně! Kolem a kolem je Láska na vlásku velmi nadprůměrný kus, který potápí jen přílišná zahleděnost sama do sebe. Příště ostřejší nůžky střihače a úsudek dramaturgův! ()

RonaMidu

jeden z typů pohádek,které se mi líbí - srozumitelný příběh,hezké exteriéry i interiéry,většina herců ne příliš profláknutá (aspoň ne u nás) a hlavně bez křeče....takže i když by film mohl být trochu svižnější a tím pádem kratší,boduju hodně příznivě ()

Johnny.ARN

Na to, že to vlastne nemalo nejaký stred, alebo niečo, čo by oddelilo úvod od zvyšku, to bolo celkom príjemné. Celestína nezavadzala, čávo si zahral do sýta a kostýmy s výpravou boli tiež veľmi fajn. 3 z 5 ()

plechulka

Hurááá, konečně pohádka, kde hlavní hrdina/princ/kovář nevypadá jako kluk, ale je trochu sexy chlap !!! Už jen pro tohle si 3* zaslouží - příběh spíš podprůměrný, ale zase hezké exteriéry a kostýmy - asi tak o 2 třídy výš než den předtím viděná také ČR/SR koprodukce "O zakletém králi a statečném Martinovi" ()

oveckaoa

Tohle je snad nejlepší pohádka za minimálně 5 let. Nikdo se tam nepitvoří trapně nepřehrává a co je nejlepší hraje to co má a není mě z něho nebo z ní na blití. Bohužel je zde jedno velké mínus a to je stopáž , která je zbytečně dlouhá a než se to rozjede je zde zhruba 30 minut vaty , která by šla klidně vynechat. I celá linka se sultánem, který se zde ani neukáže jde k šípku a je zbytečná plusové body za Celeste. Optimálně 60 za celkový dojem 20 ještě přihodím. ()

skretik

Nudné, zdĺhavé, nepresvedčivé výkony hercov, predvídateľné na každom kroku... ale nie tak milo rozprávkovo... achjáj... a tie vlky, a tie vlky... ()

majkl44

Příběh dobrý, dabing (hlavně českých herců) celkem na prd a celkové pojetí filmu mi připadalo takové nemastné neslané. Škoda. Byly tam věci, které se mi i líbily. Například svět v kterém se pohádka odehrávala nebo kostýmy. Nejlepší asi byl český herec Hanák jako Uherský/Slovenský král :-) ()

Eleanor05

Slováci ukázali Čechům, jak natočit pohádku. Ne hloupou slátaninu natočenou ve studiu za tři koruny s rádoby humorem. Ne Troškovskou taškařici s přehnanými nehistorickými kostýmy a nechutně se pitvořícími postavami. Ne přihlouplý muzikál s neskutečně nesouvislým dějem (zdravím Tři bratry!). Ale pohádku v tradičním duchu. Pěknou, romantickou, ačkoli v závěru narativně trochu odbytou a místy zdlouhavou. /// Zdejší nízké hodnocení si vykládám jako logickou odezvu většinového diváka v národě, kde jsou nejnavštěvovanějšími tuzemskými snímky Babovřesky a Kameňáky. Je jasné, že takový divák pak nedokáže docenit vkus, pěknou kameru, vesměs neokoukané herce a absenci každoročně nesnesitelné Bohdalové s Mádlem, které nabízí tato pohádka. Pro ty ostatní (minoritu), je Láska na vlásku neočekávaným vítězem letošních Vánoc (samozřejmě v rámci nových pohádek). Objektivně je to na 2* a půl, ale kvůli zdejšímu ignorantsky nízkému ratingu zdvihám na 3*. ;-) ()

zdenny

Totální bomba to nebyla, nicméně příjemné překvapení ano. Řekl bych, že se jednalo o volnou adaptaci „Prince a chuďase“ a musím říct, že to nebylo špatné. Jako pozitivum vidím velice kvalitní výpravu. ()

drackula

Nebolo to vyslovene zlé, ale nový rozprávkový kult z toho určite nebude. Malo to dobré momenty, ale druhý krát by ma to už asi nebavilo. Účasť Celeste Buckingham čisto marketingová, tých pár ušušlaných viet a divných pohľadov by som herectvom nenazval. 50% ()

Kosmik 1

Trošku podhodnocená pohádka ne? Pro mě je teda jednoznačně jedna z těch lepších, které se v poslední době vyskytují v našich luzích a hájích. Příběh je sice jednoduchý a prostinký, ale také zajímavý a dobře natočený. Herecké obsazení se mi líbilo, stejně tak výkony všech herců a hereček. Příjemná pohádka na druhý svátek vánoční a pro mě milé překvapení. Pro ty, co tu dávají odpad, tak nevím, co byste ještě chtěli. Si natočte svou vlastní a pak se můžete naparovat u zrcadla "experti". :D Dle mého je tu spousta kritiky, která jde ale úplně šejdrem... 70% ()

Kali4

Studený jak psí čumák se zápletkou, kterou můžete shrnout asi takhle: záměna, láska, nápoj. To by teoreticky nemusel být problém, kdyby to mělo padesát minut a ne hodinu padesát, takhle je celkem utrpení sledovat skoro dvě hodiny Spišáka s jedním a tím samým výrazem, kterak... nic nedělá. Ale nebudu lhát, Celeste Buckingham je kus, jedna hvězda za ní. I když hraje jak největší ochotnice z Horní Dolní, vedle Spišáka se neztratí. ;-) Každopádně koukněte radši na tohle. ()

Ravi

Bál bych se tento film nazývat pohádkou. Spíše je to historií inspirované romantické drama. Po režijní a kameramanské stránce bravurně zvládnuté, ale scénář kulhal na všechny čtyři nohy. Bohužel se někdo nechal příliš unést vším tím okolo a kostru příběhu odflákl, jak mohl. Mrzí mě to, jelikož jsem si po půlce filmu ještě myslel, že je to nejlépe se rýsující pohádka za posledních patnáct let! 60% = 3/5 ()

Autogram

Toto mala byť pýcha slovenskej televíznej rozprávkovej tvorby? Rozvláčny príbeh o jednej trápnej výmene, ktorý by vystačil akurát na desaťminútový večerníček. Láska je iba v názve, vo filme kde nič tu nič, len biedny herecký výkon hlavnej mužskej (chlapčenskej) dvojpostavy a zúfalé dialógy. Za zmienku stojí len Judit Bárdos, ale veľa priestoru nemala, a záverečná pieseň, podľa ktorej ale nemienim hodnotiť. ()

giovanni3

Již jsem k Vánočním pohádkovým premiérám skeptický, ale v tomto případě to dopadlo ještě dobře. Příběh je zajímavý ono , aby si byli princ a kovář podobný jako dvojčata není jen tak což krásně podtrhlo finále samotného filmu. Celkově příběh relativně předvídatelný, ale není nezajímavý. Chválím povedené exteriéry, Hanáka, casting na bokové postavy (třeba zbrojnoši či chlapy z hospody mi hodně seděli a byli velmi uvěřitelní stejně jako ochránce prince, šašek či x dalších postav) naopak mi příliš nesedl samotný princ/kovář a ani princezna (Je "úžasné" že se prozpívala kamsi na MTV, ale "zpěvačka" není totéž co herečka natož dobrá herečka. Na stranu druhou její role neměla zas tolik dialogů a neměla tedy možnost předvést něco "navíc".). Na 3* to bylo s přehledem, myšlenky na 4 jsem zavrhl a pod 3 jsem ani nezvažoval. Prostě jsem se celou dobu bavil (Kdyby pár minut odpadlo, tak by se zas tak moc nestalo.) + jsem nezažil nějaké pohádkové šoky, které ovlivňuje naše moderní doba => naštěstí je tato pohádka vesměs "klasická" (odmysleme to že je pronesena i věta, že princ chce kariéru - to bylo dost mimo..). 3z5 ()

Čtec

Láska na vlásku je fajn pohádka, protože je - normální. Nikdo se v ní nepitvoří, nejsou tam žádné laciné ani jiné "kouzelné" triky, jak to poslední dobou bývá. Zato vyniká krásnou kamerou a plně využívá slovenské exteriéry (i interiéry). Hlavně Oravský hrad, který je opravdu pohádkový. Na námětu není co zkazit, to je věky prověřený Twain. A Celeste, ať je to s ní jak chce, tak na neapolskou princeznu se docela hodí a titulní písničku nazpívala pěknou... Jako vtip mi ale přijde, že se slovenská pohádka dabuje do češtiny. I když, zřejmě se tím vylepšila barva hlasu představitele ústřední dvojrole. A Matohohu předabovali z brněnštiny do češtiny... Ovšem co bije do očí, je nízké hodnocení od Slováků, oproti Čechům. Jak příznačné. Kdyby byla pohádka česká, bylo by to zase naopak. Za mne je to objektivně na lepší čtyři hvězdy. Pět dávám záměrně, abych alespoň svou troškou vyvážil někoho, kdo dá, aniž by se díval, odpad, a to jen proto, že si přečte jméno Buckingham. ()

tommy187

Láska na vlásku odo mňa dostala štyri hviezdičky preto, aby som jej aspoň čiastočne zvýšil jej mizerný priemer, ktorý si rozhodne nezaslúži. Neviem akú logiku v nej rôzni inteligenti hľadajú, keď sa jedná o obyčajnú vianočnú rozprávku, ktorej účel bol rozveseliť a spríjemniť náladu počas vianočných sviatkov. Autori stavili na marketingovú 'príťažlivosť' Celeste Buckingham, ktorá sa v celom filme objavila asi 15 krát a celkovo v ňom bola dobrých 9 minút, no prečo nie, keď sa naskytla taká dobrá možnosť ho vyhypovať? Láska na vlásku ma rozhodne nesklamala, a ako program verejnoprávnej televízie príjemne prekvapila. http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/laska-na-vlasku_29.html ()