Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Tvorcovia:

Scott Buck

Predloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (viac)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

silvusaak

Tak takhle teda ne. Krome Daredevila a Defenders Marvel s temito serialy slapnul pekne vedle. Namety to ma, ale obsazeni hercu, hrozne natahle sceny, mizerna hudba, me to zklamalo. I pri statni karantene se daji z nudy delat lepsi veci nez cucet na tyto serie. Ach srdicko me zabolelo. ()

Simon.Dobes

Pamätám si na obdobie, keď som pozeral prvú sériu a aký som bol z toho hotový. Dával som ju spolu s Daredevilom na prvé miesto mojej obľúbenosti. A to najmä preto, že sa tu rozoberala The Hand a objavovali sa tu postavy, ktoré poznáme z predošlých seriálo (Claire, Gao). Pamätám si i na to, ako som bol zaľúbený do Collen. V druhej sérii, som pocítil určite slabiny a nebavilo ma to tak, ako kedysi. The Hand bola po Defenders preč a už nemali tak zaujímavý námet. Tam potešila zase Misty Knight - jej prítomnosť vyzdvihla kvalitu. Krásna Alice Eve tiež sérii pomohla najmä svojim hereckým výkonom. Tak, ako pri všetkých marvelovských netflix seriálov, má i tu mrzí, že seriál bol zrušený a nevideli sme pokračovanie. Osobne dúfam, že sa Danny i Collen vrátia na obrazovky späť do MCU. ()

Domca.Dousek

Iron Fist je za mě zbytečně hejtovaný. Např.    Finn Jones mi do té role sedí jak p***l na hrnec. Akce tam je sice trošku méně, ale to mi vůbec nevadí. Příběh a postavy to za mě skvěle balancují. Jessica Henwick je skvělá a společně s Finnem mají suprovou chemii. Za mě zcela zasloužené čtyři hvězdičky. ()

breebee

Můj první Marvel seriál, ze začátku jsem tomu moc šancí nedávala, začala jsem koukat hlavně kvůli Finnovi, kterýmu role fakt sedí a dává si to slušně, stejně tak jeho kolegyně, Jessica Henwick, která si po fiasku jako Sand Snake vylepšila reputaci. Fighty hodně dobrý, tady asi není moc co vytknout, hlavní hrdina taková kombinace Iron Mana a cpt. America, může být. Děj občas trochu vázne, skvělý je to asi tak do 8. dílu a pak se to začne tak prapodivně zpomalovat a táhnout, teď finishuju desátej, takže jsem ještě zvědavá na finále. ()

Trunks odpad!

Podobná hovadina jako Arrow. Opět se hrdina vrací z nuceného exilu do svého města potírat bezpráví. Stejně jako kolega od CW i Iron Fist je dědicem rodinného impéria v hodnotě miliard a o svá práva musí bojovat s těmi, které pokládal za přátele. Kdyby to alespoň nebyla do oka bijící kopírka, další várku flashbacků už nesnesu. ()

lindanovak odpad!

Děj nápadně připomíná konkurenční seriál Arrow, avšak Iron Fist je mnohém ještě tupějším seriálem, nežli jeho spolubojovníci z Netflixu. ()

Pilgrim6

Ten hate, co se vede na (anglické části) internetu si to rozhodně nezaslouží. Ze všech 4 Defenders je to na nejslabší hodnocení, ale pořád je to solidní 3/5. Iron Fist trpí asi nejvíce tím, co se projevilo u ostatních, a to že nemá dost materiálu na 13 dílů a příběh úplně nechytne. Pořád je to ale řemeslně super udělané, postava Coleen Wing to hodně táhne nahoru, vývoj většiny postav je zajímavý a Finn Jones je dostatečně sympatický na to, aby na něj člověk vydržel koukat necelých 13 hodin. Iron Fist není žádný převrat, ale zabaví a čtveřici důstojně uzavře. ()

Sheemass

Mistr kung fu, který vlastně ani žádný mistr není. Iron fist, Danny Rand je již čtvrtý seriál a čtvrtá postava Defeders, osobně doufám že do týmovky Danny (Finn Jones) trochu víc potrénuje, protože jeho kung fu nebylo chvilkami moc povedené. Co se týká obsazení, tak zde nemám jediný problém, ať už hlavní postavy (Finn Jones či Jessica Henwick), nebo vedlejší, především pak David Wenham, který si většinu scén kradl pro sebe. Děj a jednání některých postav bylo občas předvídatelné a hloupé, ale i s tím se dá žít, ale bojové umění především pak Iron fista bylo místy k smíchu a na tom by měli zapracovat do budoucna. Jinak při srovnání s ostatními hrdiny u mě stále vede Daredevil. ()

Dixie_Cara odpad!

Iron Fist je neskutečně černobílý seriál, kdy padouši a hrdinové jsou předem rozřazeni již od samého začátku a po dobu celé série se to vůbec nemění. To, co mi ale doopravdy pilo krev byly dialogy a interakce mezi hlavními postavy vůbec. Velká většina z nich (a to snad skoro v každém dílu) je totiž založena na citovém vydírání, vzájemném obviňování a vytýkání, co kdo udělal. Je fakt na hlavu pořád poslouchat, jak někdo něco udělal špatně, jak někdo zradil pracně nabytou důvěru, jak někdo odešel, když ho zrovna potřebovali... Je pravda, že současný film se tím hodně řídí, ale tohle bylo vážně moc. Další mínus bych viděl v tom, že se autoři snaží rozvíjet více dějových linii zároveň (i když ke konci se jim to zase smrkne), což ale způsobuje zbytečný zmatek, přílišný počet postav a scény, které nedávají smysl. Chtělo by se říct, že plusem budou alespoň akční scény, ale upřímně proti ostatním snímkům s podobně zaměřeným tématem nijak nevyčnívají (například Dardevil byl v tomhle mnohem lepší). Třešničkou pak je hlavní hrdina, který podobně jako já nedokážu pochopit proč jsem se na tohle díval, nedokáže rozlišit padouchy od klaďasů a vůbec působí dojmem, že přesně neví co dělá, což se ale s výjimkou Trinity dá asi říct o všech. ()

Mraxis

Velké zklamání.. Po velice dobrém seriálovém zpracování Daredevila, které bylo temné a s příchutí komixu se drželo u realismu, přichází Iron fist. Naivní a ne zrovna zajímavý či charismatický protagonista, který se spojí se svým vnitřním či a když to či není zrovna v piči, tak vyvolá na pár vteřin žlutě svítící ruku, kterou dokáže prorážet zdi, vytvářet šokové vlny a odrážet kulky... Jenže, aby v tom bylo napětí tak jeho či je permanentně v piči a tak sledujeme okolo 13ti hodin většinou konverzační drama o tom, jak se emocionálně nevyvážený jedinec potýká s různými problémy a většinou je řeší velice hloupě. Občas se dostane do potyčky s někým nebezpečným, kde ve vyrovnaném boji nakonec vyhraje a většinou bez pomoci svého piči. Choreografie za moc nestojí a boje se většinou odehrávají ve tmě. Kladné body udílím za hlavního slizkého záporáka, který je zábavně zahraný, a dobře se sleduje. Pak za sem tam nějaký humor a občasné prolínání s charaktery ze seriálu Daredevil. Ovšem na 13 hodin je zábavy zatraceně málo a většinou máte chuť se mlátit do hlavy o stůl nad rozhodnutím hlavního hrdiny a nad tím jak může být nevyrovnaný, hloupý a nedisciplinovaný průměrný bojovník klasifikován všemi okolo jako živoucí zbraň. Všechno to vrcholí v posledním díle, který je tak ukrutně klišé až je to nestravitelné. 35% ()

KiJi

VÍCE NEŽ SHAOLIN ALE DOSTÁVÁ DOST DO DRŽKY. DIVNÉ NE? To je mi totiž u hlavního hrdiny fakt záhadou. Po půlce seriálu zatím dvě, tedy nic moc. Rozhodně těží a vychází z Daredevila. Atmosféru od titulků po strukturu děje má velmi podobnou. A to je velký problém. Zde to nefunguje, je to přece jiný příběh, jiná postava. Chápu, že vytváří jako Avengers shodné prostředí pro komiksovou partu z New Yorku, která přijde v podobě Defenders. Jenže stejné „fóry“ nebudou mít efektivitu pro něco či někoho jiného. Iron Fist není tak dobře napsaný ani zahraný. Je dost nudný, děj rozvláčný plný prázdných plků a kecá se i tehdy, kdy by se moc mluvit nemělo, zejména během akce. A ta také šla o několik úrovní dolů. Choreografie soubojů je dost slabá, nezajímavá, skoro na úrovni Walker, Texas Ranger. Do diváka valí spoustu kung-fu póz, postojů, ale skutek utek. Hlavní herec je v nich příšerně toporný. Bohužel není ani přesvědčivý v roli Dannyho. V jednu chvíli se chová jak sluníčkář, jindy jak dement, pak jako velký drsňák a mstitel, kterému se projevují trochu psychické problémy. Jestli má vyobrazit rozpolcenost postavy, mezi Dannym a Iron Fistem, a navíc s morálním dilematem, tak se mu to nedaří. Bez efektu také zůstávají budhistická moudra, které čas od času utrousí. Naštěstí tu máme další postavy v podobě velkých businessmanů, sourozenců Joy a Warda, kteří tomu dávají trochu šťávu a života; protagonista Warda je pěkný hajzl, i když možná tragická postava (ale herec má velmi pěkný hluboký hlas a srozumitelnou angličtinu). Takže jestli se něco zásadního v další půlce první série nezmění, ke druhé už mě nic nepřitáhne. Po shlédnutí: tak se bohužel nezměnilo. Už vím, co mi jeho kung-fu připomíná - filmy ze 70. let třeba s Jackiem Chanem...ale jeho kung-fu je o hodně na jiné úrovni. ()

Anatar

Bohuzel po dobrym rozjezdu, trosku sesup plny klise o tom jak zabijet je spatny a to nejhorsi byli "bojove sceny". Serial zachranuje Ward a jeho dejova linka, ktera je zajimavejsi nez linka hlavniho hrdiny. 60% ()

Radim98

Nebylo to zlý, ale není o tom moc co říct. Jakožto poslední, kdo přišel na svět z rodinky Defenders, si nevedl špatně, celkem v klidu uhájil druhé místo před otravnou JJ a nudným LC, ovšem na Daredevila je to asi táááákhle daleko. Především pro svůj prázdný scénář, násilně "překvapivé" zvraty v ději a hlavně pro absenci záporáka-to je v případě Iron Fista opravdu školácká chyba-má to být největší challenger z celých Defenders a kde byla jako ta challenge? Postavit to na Haroldovi je tady naprosto mimo mísu, škoda. I přesto tu vidím potenciál na budoucí příspěvek do očekávané týmovky, což rozhodně nemůžu říct třeba o Lukovi a proto to prozatím stačí. Uvidíme, jak se povede dát to dohromady, těším se. ()

Lockdown

Tak kdo se tedy stal nakonec nejlepším seriálovým ochráncem Netflixu? Luka a Jessicu bych posunul o patro níž, než ostatní dva počiny z důvodu, že jim zkrátka něco chybělo. Proti ďáblovi z Hell's Kitchen nemůžu mít křivého slova, ale po dokoukání Iron Fista nemůžu hodnotit jinak než slovem TOP! Úžasný příběh, který může s postupem dalších řad růst a růst a kvalitní casting, kdy vám žádná z postav vyloženě neleze krkem. Tvůrci navíc rozjeli parádní šarádu s vývojem postav, takže nakonec budete sami překvapeni, jaká že to postava vám v mysli uvízne nejvíce po skončení seriálu. Co je opravdu malé mínus je obsazení těch zápornějších postav. Přeci jen postava typu Kingpina či Punishera by seriálu prospěla možná ještě více. Jsem tak nesmírně zvědav závěrečnou týmovku, která bude doufám důstojným vyvrcholením těchto čtyř výtečných komiksových pecek. 90% ()

Jarvis555

Zatiaľ najslabší diel zo série Defenders. Ak by som mal Iron Fista porovnať s Daredevilom tak fist je slabší o 50% a to vo všetkom . Zle natočené súboje bez výrazného efektu.Charizma hercov slabá. Ešte, že tam je Ward, ktorý to všetko trošku zachraňuje. Najviac nepochopená vec bola absolútne žiadne využitie schopnosti iron fist, jedine načo bola dobrá bolo rozbíjanie stien that´s all. Pre mňa osobne sklamanie. Najlepšie postava WARD. 5/10 ()

flouny8

Těžko říct, kdo je větší uplakánek: Arrow nebo Iron Fist ? Potkat se tyhle dva v jednom seriálu, tak by nejspíš docházelo k masovým sebevraždám. navíc choreografie soubojů je vyloženě směšná, děj takový nijáký a k tomu pořád to fňukání... ()

zuzrik

Po Daredevilovi a Jessice docela studená sprcha. Nezajímavý origin a celkem nudné postavy. Po dvou epizodách mě to začlo celkem nudit ale koukatelné to určitě je. Snad nepotáhne Defenders ke dnu. ()

draxus

Osobně moc nechápu, proč většina lidí tenhle seriál tak zatracuje. Přijde mi, že už jen hlavní postava je mnohem zajímavější než třeba u tolik chválené Jessicy Jones. Hlavní hrdina se po patnácti letech, což je prakticky většina jeho života, dostává z mnišského kláštera do civilizace se svým naprosto naivním pohledem na svět. Musí se potýkat s problémy se začleněním do společnosti, intrikami všude kolem něj, navíc k tomu řeší pro něj evidentně stále neuzavřenou nehodu, při které zemřeli oba jeho rodiče, díky které navíc očividně trpí PTSD nebo něčím podobným. Po dějové stránce je to průměrná marvelovka. Je tu poměrně silná záporná postava, která jde doslova přes mrtvoly, záhadami opředená The Hand, hezká hlavní hrdinka v podobě Jessicy Henwick a další řada zajímavých postav. Bojové scény jsou více než vydařené. Navíc zde nechybí ani řádný cliffhanger, který láká na sledování další série. Za mě pět hvězd. ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (viac)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (viac)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (viac)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (viac)