Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

vzdyo111

První dvě série jsem vnímal jako kvalitní televizní produkci, ale až na pár filmařských fines a hereckých výkonů mě nijak neuchvátily. Třetí série je ovšem zcela vynikající, po filmové i herecké stránce, ale hlavně scénář je neskutečný. ()

DarkViper

Po první sérii šla kvalita rapidně dolů a u té 3 už fakt umírám nudou. Poslední 2 série to ale zachránily. Má to svoje kouzlo a herec Soula je třída ne že ne. Chápu, že režisér cílil na to, že nehledě na koho si hrajeme, jsme v nitru nezměnitelní. ()

Gemeroid

Saulovi to prostě přejete. Je to ten nejvíc sympatický chlapík, kterého jste kdy na televizní obrazovce potkali. A i když to myslí všechno dobře, i když se snaží prorazit seč může, čuráckého bratra ze sebe neodpáře. A tak sledujete proměnu ne zcela nepodobnou té, kterou si prošel Walter White, ovšem s tím rozdílem, že tady ten osud znáte. Potkáte zde spoustu známých tváří, Salamanky, Baraka Obamu a hlavně skvělého Majka (a ano, nevím jak se to píše a jsem línej to gůglovat). každou další řadou to nabírá na obrátkách, Jamie vystrkuje hlavu ze Salovy kukly, roste a nabírá na síle, aby se nakonec roztříštil ztracen v nové identitě, kde bude nikdo. Mám rád tento seriál, Saul je prostě frajer. Není se co divit Kevinu Costnerovi, že balí holky na to, že je Bob Odenkirk. ()

antolikopoli

Pokiaľ hľadáte seriál o Saulovi Goodmanovi z BB tak sa oplatí pozerať len tretiu a štvrtú sériu. Prvé dve opisujú slabšieho právnika ktorý nevie čo chce a beha zo strany na stranu ako strážny pes komunistického objektu cez ktorého brány nikto neprešiel minimálne 10 rokov a kŕmia ho hodením potravy cez plot. Seriál počas tohoto obdobia často nudí a mávate často problém sa k nemu vracať. Zvyšné 3 diely sa dajú pozerať. Mal by som vám priblížiť aj posledné série. Napíšem len toľko že pomaličky sa vec lepší a prichádzame k tomu Saulovi ktorého poznáme. 4* aj s ťažkým srdcom. ()

Lacro

Absolutně brilantní spin-off, který není jen hoden rozvést děj a postavy z Breaking bad, ale tenhle seroš je absolutní plnohodnotná dramatická špička kterou Saul, Mike, Kim, Gus, Ignacio, geniální scénář a režie dostali do naprostých výšin. ()

Little_Sawy

Stejně jako Breaking Bad i tohle je vyloženě nejhůůůstější seriál co jsem mohla skouknout v jednom roce, jelikož jsem mi tenhle Squost dlouho unikal a já na něj narazila omylem, co ani náhodou, a byla jsem příjemné překvapená prvou a druhou sérii že když jsem pátrala po hercové herecké kariéře, zjistila jsem, že bude pokračování a to mě příjemně zahřalo při srdéčku že jsem už celá paf co přinese Saul Goodman nového. I když Breaking Bad movie alá El Camino jsem ještě pořád neviděla jelibo to odkládam na špeciálnu chvíľku. ()

injoy

Vývoj postav, příběhu a to jak to postupně graduje...  poctivá filmařina. Tomuhle nesahá, drtivá většina seriálové tvorby dnešní, doby ani po kotníky. ()

Kusbi

Pokud jste neviděli Breaking Bad nebo se vám snad z nějakého důvodu nelíbilo, tak pro vás asi tenhle seriál nemá smysl, ale jinak je to naprosto skvělá záležitost, která mi bude dlouho ležet v hlavě a hlavně mi bude dost chybět. Nic moc lepšího totiž momentálně na poli seriálové tvorby nanajdete. A unpopular opinion na závěr - je to lepší než Breaking Bad. ()

cist

SPOILERY. Ti co čekají od seriálu jenom akci budou v závěrečných dílech tvrdě zklamaní. Z pořádné jízdy, kdy se lišácký Saul Goodman škrábe po společenském žebříčku za uznáním a lepším životem, za záchranu holého života v poušti, ale i za prachsprostou zábavou, kdy si bere na paškál náhodně vybrané nýmandy z baru, které se svými kumpány obírá o pár stovek dolarů; vše se rázem přehoupne do černobílé eseje o ztracených nadějích: postavy se mátožně a bezbarvě komíhají v bezčasí a horkotěžko se snaží alespoň trochu vrátit čas do dob, kdy barevné právníkovy psychedelicky barevné kravaty střídaly jedna druhou.  Obrovská poklona všem tvůrcům, že nehleděli na prvotní očekávání diváků, kteří k "pořádnému bijáku" potřebují tu správnou akci, honičku a rozuzlení, které se jim strká až pod nos. Obrovský dík dramaturgům hudby, tvůrcům titulků, které až s posledními díly začnou dávat smysl, kameramanům...za tento v pravdě gesamtkunstwerk dík. Volejte Saulovi je jedna velká seriálová sága o průměrném človíčkovi, který se nehodlá vzdát svých snů, ať to stojí co to stojí. ()

marden

Když tento seriál oznámili, měl jsem strach, že to bude horší odvar Breaking Bad. Teď když Saul skončil, nedivím se některým lidem, že ho považují za lepší seriál. Já zůstávám věrný BrBa, ale není to kvůli tomu, že by Saul měl nějaké zásadní problémy. Pouze mi příběh BrBa sednul víc. I přesto je to výborný seriál, u kterého jsem se nenudil. Myslím, že ty části, které neodkazují na BrBa jsou silnější než když začnou zaplouvat do materiálů BrBa. Tvůrci si ale zaslouží veliký respekt, udrželi se na uzdě a neudělali z toho BrBa 2, ale opravdu vlastní dílo. Scénář je skvěle napsaný, plný zvratů, napětí, mezilidských vztahů, ale také tu máme více správně dávkovaného humoru. Kamera, hudba, herecké výkony, o nich nelze než říct, že jsou na nejvyšší úrovni. ()

Vasourek

Tenhle spinoff tvori spolu s Breaking Bad spicku televizni serialove tvorby. Must see pro kazdyho, kdo chce nejakou kvalitu a umi ocenit i skvely pomalejsi pasaze. Dominuji tomu uzasne barvite napsany charaktery, vsechny. :) ()

peto.smeto

Približne pred takými desiatimi rokmi mi kamarát odporúčal seriál Breaking Bad (v slovenskom preklade Perníkový tatko), o ktorého existencii som mal len chabé základné informácie, keďže som mal v tom období obmedzenejší prístup k internetu a venoval sa skôr knihám a komiksom. Už po zhliadnutí úvodných epizód sa v mojom prípade ale vôbec nedalo skrývať nadšenie, keďže som bol okamžite vtiahnutý do skvelého deja, herecké výkony ústredných protagonistov mi v mnohých okamihoch vyrážali dych, a scenár mi viac než výrazne pripomínal dramatickosť zbožňovanej trilógie Krstný otec. Po poslednej piatej sérii som seriál zaradil do osobnej top trojky moderných televíznych projektov. V roku 2015, kedy oznámili spinoff Better Call Saul, som mal vyššie spomínanú kriminálnu drámu napozeranú do detailov, a tragický príbeh Waltera Whitea mnou razantne zarezonoval. Laťka bola nastavená vysoko, mnohí z divákov pri sledovaní nového výtvoru tŕpli či tvorcovia dokážu prísť ešte s niečim originálnym. A sakra, ono sa im to podarilo! Better Call Saul v mojich diváckych očiach dokonca Breaking Bad v niekoľkých aspektoch prekonáva. Opäť raz premakané výkony známych aj nových tvárí, premyslená a možno jemne neprístupnejšia kinematografia s rozvláčnejším, ale zato prudko satisfakčným postupom deja, a epické momenty, ktoré sa určite zapíšu do klenotnice seriálovej dramaturgie - najmä mnou včera zhliadnuté megafinále považujem za dokonalý, hodinu a niečo trvajúci umelecký skvost. Bez okolkov jednoznačný must see pre fanúšikov seriálov, postojačky tlieskam všetkým, ktorí sa na tomto univerze podieľali, a verím, že nielen mne sprostredkovali unikátny zážitok, ku ktorému sa budem vždy rád vracať. ()

Orion12

,,Its SHOWTIME !,, Better Call Saul. Srdcovka. OMG. Z malého bratříčka velkého bráchy Breakig Bad se stalo něco víc. Žádnéj trapnej spin off co byli první dvě série, jízda která se od 3-4 série nezastaví a jede až do samého konce, skáčeme mezi všemožnými dějovými linkami, Gus buduje své impérium, Salamanca impérium, Hector bože Hector ten je boží. Nacho dost tahá, hlavně 4-5 série je jeho magnum opus. Stačila jedna scéna a Nacho je ultimátní character. Lalo, z kterého jde strach podává úžasné výkony, Mike který má mnohem více prostoru než v BB. Všichni právnící, buduvání charakteru postav, kdy pochopíte proč se každá postava chová tak jak se chová. Jediné co bych vytknul je velká výpln hlavně s právničinou je tady hodně právničiny, ale potom ty scény s drogovými gangy stojí opravdu za to, no a posledních pár hodin seriálu je neskutečné magnum opus, kdy to prostě chcete vidět jak to dopadne. Dechberoucí šestá série se ukončí asi v půlce a pak se vracíme do doby po smrti Walta Whita a začíná poslední kapitola Breaking Bad, kdy se vrací všichni naposled a začíná největší dechberoucí závěr a všechny kapitoly se uzavřou. Nevím jestli je šílenější, že jedna věta v první sérii BB, která si myslíte že je vtip dává po dokoukání BCS uplně jiný význam. Krásně se všechno spojí a já mohu říct jen Nashle Albuquerque !!! ,,I want you to know IT WAS ME MEEE ALL TIME !... Nacho Varga,, ()

Menrisek

Better Call Saul je podle mě nejlepší seriál co jsem zatím viděl. Sequel a zároveň i prequel k postavě Saula z Breaking Bad bylo přesně to co jsem potřeboval vzhledem k tomu, že jsem si postavu ihned, co jsem ji viděl, zamiloval. V seriálu můžeme vidět Saula jak se pracně dostal k právnickému oboru a jak musí řešit své rodinné a zároveň i klientské problémy. Zakončení Saula dopadlo přesně jak jsem si myslel že skončí a vůbec si nestěžuji, protože cesta kterou si prošel spolu s Kim byla úžasná a napínavá od začátku do konce. Vytknout tomuhle seriálu jde jen snad to, že má trochu pomalejší rozjezd, ale pokud se přes to dostanete, tak máte neskutečný kinematografický zážitek. 10/10. ()

Bilcusinho

Na Saula jsem začal koukat až po zhlédnutí Breaking Bad (a nutno říct, že by to tak měl podle mě udělat každej). Než jsem se k němu dostal, bylo pro mě BB fakt naprostou a zdánlivě nepřekonatelnou špičkou mezi seriály, rozhodně jsem si nemyslel, že by to měl v nejbližší době nějakej jinej seriál dorovnávat.. no a pak přišel Saul. Těžko teď říct, kterej z těchto dvou seriálu mám radši. Asi spíš zůstanu u verze, že jsou oba na stejný úrovni a dělí se u mě o první příčku. Objektivní hodnocení bude stejně nejspíš možný až po nějaký době, co se mi to rozleží v hlavě a já už nebudu v euforii z toho, že jsem to dokoukal cca 4 hodiny před psaním týhle recenze. Ale teď ve stručnosti - Better Call Saul je zkrátka seriálový masterpiece, který bude bavit nejen fanoušky Breaking Bad, ale i ty naprosto neznalý (těch ale asi moc nebude). Skvělé herecké výkony u všech postav, zábavné dějové zvraty a hlavně stoupající tendence kvality celého seriálu, podobně jako u BB. Duo BB a BCS se rozhodně nebude snadno překonávat. 10/10 ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov