Svatební cesta

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

VanTom

Mladý zamilovaný páreček tráví líbánky na osamocené rodinné chatě v lesích u jezera, když tu se náhle začne žena chovat jaksi podivně… Anotaci děje jsem nečetl, takže mě průběh i celkem překvapil a dlouho jsem jen hádal, kam směřuje. Sice pointa ve výsledku nijak zvlášť nedopadla (člověk si řekl: "Hmm"), ale všeobecně zanechalo zručně natočené, atmosférické indie-hororové drama dobrý dojem. ()

klima777

Až trestuhodně nevyužitý potenciál. Žádné mrazení, žádná propast odcizení, žádný černohumorný škleb. Jako by si Leigh Janiak řekla: "Chci natočit horor, ono už z toho něco vyleze."----------- Ano, kachničky jsou duté a prázdné. ()

manonfire

Herecky i dějově perfektně vygradovaná záležitost, která nemá zapotřebí děsit lekačkami. Vůbec přitom nevadí, že nemá překvapivé rozuzlení, ani akčně vyhrocené scény. Sakra, musí to mít něco do sebe, protože čtyři hvězdy dávám hororům velmi výjimečně. 70% ()

netahlo

Po pocatecnim, misty az nesnesitelnem, cukrovani mladych novomanzelu, se atmosfera paradne vyhroti a v tu chvli se jedna o spickovy atmosfericky thriller s prvky hororu. Bohuzel, konec stal totalne za vylizprdel ... ()

herr_carter

Nakonec dá se říci příjemné překvapení. Za pomoci snažících se herců, vzrůstající tíživé atmosféry a finálního rozuzlení tak mohl vzniknout film, který Vás přinutí být postupem času neustále v pozoru a čekat, cože se vlastně skrývá za zvláštním chováním hlavní představitelky................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

666Carnage

Tak tohle bylo drsný. Nejdřív pohodička, klideček nějaká ta atmosféra a pak bez dýchání dojezd filmu. Moc povedený film. Závěr byl moc dobrej. 75% ()

klukluka

Tak krásně vykreslený intimnosti novomanželů, tak perfektne zobrazená milostná chemie, tak rafinovaně budované napětí, a ve výsledku pod 60ti procenty? :( To je křivda :(. ()

HonzysKISS

Kecal bych, kdybych říkal že jsem se na to nepodíval kvůli Leslie. Ovšem takový atmosférický orgasmus jsem fakt nečekal. Hned jakmile skončí ty jejich romantické blbosti a stane se zásadní zlom, tak jsem normálně přestal mrkat. Opravdu jsem ze snímku nemohl spustit oči. Oba dva herci to zahráli parádně. Hlavně z Rose jsem měl už opravdu strach, ten její pohled při závěru snad nikdy nezapomenu. Tady ani hudba nebyla vůbec špatná. Jedinou větší chybou bych dal to, že to mohlo mít nějaké lepší vysvětlení. Příběh není nějak extra zajímavý. Velké hodnocení si tenhle film zaslouží z největší stránky díky atmosféře. Kdyby to mělo lepší nápad a víc originality, tak bych tomu dal hned plný počet. ()

lucijelucije

Naprosto upřímně říkám, že tu jednu hvězdu navíc jsem dala za kouzelnou a naprosto fantastickou Rose. Jinak snad nemám co říct. Popis tohoto snad thrilleru ani neodpovídá tomu, co jsem viděla já. Filmy kolem mimozemšťanů jsou mraky, a vždycky to většonou stojí za ztracenou bačkoru, ale tohle teda bylo unikum. Kdyby však Honeymoon nedopadl, tak jak dopadl, ta bych se dívala na tuto netvorbu o něco méně skepticky. Ale v tomhle případě se to fakt nedalo. ()

peetriss

Honeymoon je důkazem, jak lze z dějového minimalismu vytvořit atmosférické maximum, a jak lze s nízkým rozpočtem nakontcentrovat patřičné dusno. Jen ten závěr mohl být údernější. ()

jurasino

Klasika, mame tu dalsi "there's-something-in-the-woods" typ horroru, ktery ovsem prinasi neco noveho. Je to neco mezi Evil Dead (1981) a Invasion of the Body Snatchers (1956). Docela to funguje, co mi ale trochu vadilo je v podstate nevysvetleny konec a plno nezodpovezenych otazek tykajicich se deje filmu. SPOILER: Co bylo jako to svetlo z lesa, a co to sakra vytahla z te ******** (kdo videl, vi co myslim ;)) ()

Prochy38

Upřímně jsem tento filmek vyhledal kvůli nádherné R. Leslie. A když to mělo i nádech hororu, fakt mě to táhlo ještě víc. Film ale dost zvláštní. Nejsem schopen asi říct, jestli dobrý nebo ne. Líbilo se mi to. Tak nějak mi to přišlo dost originální. Něco nového. Rose se předvedla, slušelo jí to a byla dobrá. Tvůrci si nebrali servítky a krví se nešetřilo, stejně jako záběry, které slabším povahám vyženou poslední jídlo zpět, kudy přišlo… Ale jo, mně to sedlo. Zajímavé, místy dost děsivé a napínavé. Zvláštní konec ve mně spíše nechal smíšené pocity než nadšení nebo že bych byl rád, že konec je. Líbilo, spokojen… ()

Ollie235

Překvapivě dobrý horor, který těží především z toho, že po celou dobu není pořádně jasné, co se děje a proč. Především tím vytváří solidní napětí a dobrou atmosféru, která se drží až do konce. Samotný závěr je poněkud zvláštní a na můj vkus nedotažený, ale i tak mě tenhle kousek velmi potěšil. Navíc bylo docela příjemné sledovat Rose Leslie mimo Game of Thrones. Čtyři hvězdy jsou rozhodně na místě. ()

fredisek

Zruinování svatby a líbánek jako toho vysněného vypinterestovaného cíle života si dal Honeymoon víc než skvěle. I přes nádhernou artovou fazónu a Harryho Treadawaye mu ale něco chybí. Fakt, že se z hororu překlene do sci-fi, je možná překvapivý, ale působí zmatek. Jako drsná studie vztahu těsně po svatbě je geniální, jako horor i jako sci-fi fádní. ()

Gore

Připadá mi jako bych sledoval úplně jiný film než zbylí recenzenti, neboť pro mě to byla nehorázná sra*ka. Hlavně první půl hodinka, kdy nejen že to byla tak hrozná nuda, že jsem musel sledování filmu na dva dny zastavit, ale navíc dialogy byly tak hloupé a nesmyslné až za uši tahající, že mi úplně zprotivily herectví Rose Leslie, a to kvůli ní jsem si film pustil, abych ji viděl taky jinde než v GoT. Zhruba za hodinu to začalo být trošku zajímavý, ale asi jen na 10 minut. Dal bych odpad, ale že herci po příšerné půl hodince už moc nemluvili, tak se to i přes nudu dalo jakžtakž vydržet. ()

Silviaxx

Ozaj slušná záležitosť zozačiatku idylická neskôr desivo atmosferická. Jediný incident zmenil život naruby sladkým novomanželom, ktorý sa dlho zo svojich medových týždňov neradovali. Jednoduchý nočný incident sa stal pilierom celého filmu, a dokázal atmosféru kráľovsky vygradovať, a to bez použitia čohokoľvek. To, že sem tam v noci chatu presvieti silné svetlo alebo je niečo v lese až tak strašidelné samo o sebe nie je. Skôr tá situácia, že v lese sa niečo stalo a my nevieme čo, prečo sa novomanželka správa ako sa správa, prečo sa to celé deje - toto presne vytváralo tú skvelú temnú, záhadnú, nepríjemnú, tiaživú atmosféru. Nemôžem si však pomôcť, ale záver mi robí vrásky na čele. Ostalo to pre mňa otvorené viac akoby som chcela a očakávala, potrebovala som aspoň niečo a tie náznaky boli fakt len veľmi letmé. Každopádne oceňujem, že som bola v napätí počas celej stopáže, avšak na druhú stranu neoceňujem, že sa Honeymoon pre mňa nijak neuzatvorilo. Krásne minimalistické, ale nie príliš uspokojivé a jednoznačné. 3,5/5 ()

Illy

Yep, tohle bylo dobrý. Nečekal jsem nic moc, dostal solidní horůrek. Atmosféra se povedla, hercům nemám co vytknout... a pointu jsme sice čekali, ale i tak se bavili. ()