Svatební cesta

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

Lischai

Dobrá atmosféra, ale příběhově žádné zázraky nečekejte. Na konci se to nějak uzavře, ale je to přesně ta pointa, kterou čekáte od 15 minuty, a kterou jste už viděli od 60. let stokrát. Nepotěší, neurazí. ()

carlos 2010

Celkom prekvapenie: výborní herci aj réžia, dobra atmosféra, len mne vadil troška ten koniec. Ale film je dôkazom, že aj za málo peňazí sa dá natočiť kvalitný film. ()

bourec

No,prosim.Nějaká ta zatoulaná kačka,čtyři nesympatický herci,les,chata,a film je na světě.Ze začátku nuda ,podkreslená Šporclem a Roklem,a spousta blitek,který lezou těm lidem z tlam.Pak se to (ne)rozjede,a začne ještě větší uděsná nuda,s ještě větším množstvím kreténskejch scén.Prostě sem se po týhle velký zábavě rozhodnul,že si koupim kameru,a natočim taky něco.Slibuju,nudit se nebudete.20%. ()

Abes

Slušně stupňované napětí ale ke konci se to nějak zlomí a z líbánek se stává nudná podívaná, kdy koukáte na dva přemlouvající se novomanžele. On říká ano, Ona říká ne a jeden se snaží toho druhého přesvědčit tím, že má poslední slovo. Unavující záležitost. ()

dubinak

Tak tady se trošku přiznám, že jsem se po projekci mírně divila zdejšímu velmi kladnému hodnocení. Za mínusy tu beru asi především to, že je to po většinu času dost nuda, napětí graduje až někdy zhruba po 40. minutě a pak je tam skok dolů a zase se přesouváme do nudné části. Takže momentů, které by stály za zapamatování v průběhu děje rozhodně moc není. Taky bych určitě vybrala jiné herce, konkrétně bych přeobsadila spíš Rose Leslie, která mi byla nesympatická a to mi pak bránilo s ní nějak víc soucítit. Přesně nesnáším tento typ hororů o novomanželích, snoubencích nebo tak podobně, kteří po sobě lezou každých pět minut a polovina děje se vlastně vyplňuje jen milostnými scénami a to mě nějak nebere. Když už se teda něco začne dít, je to jen tak mírně hororová drama záležitost, která je jen lehce znepokojující. Závěr už je pak jen lepší a lepší. I když velice krátký. Jistý výjev mě tam docela dost šokoval a pointa mě mile překvapila. Takže aspoň za to rozuzlení a snaživé zpracování ty tři dám. ()

SHI-SHA

Už jsem si zvykl, že horory bývají na csfd často podhodnocovány, tak jsem místní hodnocení bral s rezervou a těšil se na dobrý horor. Bohužel, tentokrát je nízké hodnocení namístě. Trvá věčnost, než se film rozjede a když už to začne být zajímavé, přijde neúplná pointa a konec. ()

Larushka

Atmosféra byla budovaná pěkně. Závěr mi nijak nevadil. Ráda jsem viděla Leslie i Harryho v jiných rolích, než na jaké jsem zvyklá. ()

Nivenx

Na začátku filmu jde mladý pár plný lásky oslavit novomanželství do chaty v lese. Tam se v noci objeví světlo, které jim svítí do oken. Potom se Bea stratí v lese a když jí Paul přivede už je někým jiným. Téměř nic si nepamatuje a je ovládána nestvůrou, kterou má uvnitř sebe. To jí ovládá do doby, kdy to z ní Paul vytáhne a ona mu řekne pravdu a to je i Paulovo konec. Výborný film plný napětí, temné atmosféry a překvapení. Bohužel mi nesednul úplně konec, který byl i snadno odhadnutelný. Nízkorozpočtový film, ze kterého jsem spokojený a klído si to dám znovu. 75% ()

sir-dave

Nejprve si stačí pustit první minutu, aby se vědělo kdo tam hraje. Pak můžete přeskočit o cca 25 minut protože se nic nestane.. a vzápětí klidně o dalších deset minut, protože v té tmě stejně nic nevidíte. Po 45 minutách se ústřední dvojka už jen hádá, ke konci se objeví ještě vaginální chupacabra a vše směřuje k wtf závěru. A ten konec je fakt úlet, v podstatě to ani není nijak dovysvětleno. Všechno spíš postaveno jen na dialozích zrzky a jejího partnera. ()

cocrHeLL

Příjemná záležitost, příjemné překvapení. Atmoška byla fajně gradující a houstnoucí. Sympatické hlavní postavy přidaly příjemnému požitku z filmu. Myslím, že by se o Honeymoon klidně mohlo mluvit víc než o letošních "horrorových hitech", které fakt za nic moc nestály. Slečně režisérce Leigh Janiak se tento horůrek opravdu, mimo jiné jako její prvotina, povedl. Celkově jsem spokojen jak želva. Ne úplně odvařenej, ale spokojenej. Uvidíme, co si pro nás slečna režisérka připraví na příště! ()

Avathar

Tak toto mi sadlo priam neskutočne. Mladý, zamilovaný párik. Nikde nikto. Len akési svetlá prechádzajúce nocou. A lesy, v ktorých sa niečo deje... Prirovnanie k Trierovmu ANTIKRISTOVI vôbec nie je od veci. Atmosférická, tajomná pecka. Náznaky vysvetlenia v závere mohli byť viac tlmené, prijal by som väčšiu enigmatickosť, ale aj tak si cením, že režisér okolité "zlo" ešte "pre istotu" na plnú hubu neodhalil (resp. neukázal). ()

Tosi

Nevím, jestli Líbánky nazvat nezávislým hororem, nebo psychologickým thrillerem. Což je ostatně fuk, protože síla filmu spočívá ve znepokojující atmosféře, která přichází jen co odezní typický svatební úvod s nezbytnou romantikou. Pak už se to začne nějak kroutit, jeden z ústřední dvojice prochází nečekanou proměnou a přichází docela intenzivní a depresivní napětí. Prvky s paprskem světla do oken, ve mě evokovaly klasické horory z osmdesátých let, a tak nebýt konce, který byl prostě špatný, ještě jednu hvězdičku bych přihodil. ()

lennyd

Novomanželský pár chce strávit své líbánky v opuštěné chatě u jezera. Pobyt začne opravdu báječně, spousta novomanželského sexu, a všeho co k líbánkám patří. Jedné noci se ale Paul vzbudí, a jeho novomanželka nikde. Vydá se ji hledat, a nalezne ji zmatenou uprostřed lesa. Od tohoto okamžiku se Bea začíná chovat velmi podivně, jako by to ani nebyla ona - nepamatuje si věci z jejich života, zapomíná zcela standardní činnosti - a navíc se jí na těle objevují podivná zranění... První polovina filmu, kde vlastně o vůbec nic nešlo, mne paradoxně bavila o chloupek víc než ta druhá, hororovější část. V té první si vlastně divák užívá pohody novomanželské dvojice, pouze s předtuchou, že žánr filmu je někde trochu jinde. Druhá půlka je ale úplně o něčem jiném, včetně skoro závěrečné, a docela nechutné scény - nicméně ani druhá půlka není úplně marná. Trochu mne zklamal samotný závěr, ale to už je holt můj úděl, že se mi filmaři povětšinou samotným závěrem do noty netrefí (zde bych tak nějak očekával (a chtěl a dvojici přál)) závěrečný happyend, leč skutečný konec byl trochu jiný... ()

elanius

(6/2015) / Tak musím povedať, že Rose Leslie tu predviedla výborný výkon a k tomu ešte aj dobre vyzerá :). Hutný, pomalší film, ktorý by sa dal isto rozvinúť do viacerých smerov. Nakoniec je proste záver taký aký je a mohlo to byť aj horšie. Komu sa páčilo, nech skúsi aj Contracted, film iný ale taktiež o premene. (8/10) ()

uiu

SPOILERy: Každý má rád jiný typ hororu a každého baví/děsí něco jiného. Na tento horor jsem se těšila kvůli zdejším komentářům a častému doporučování. Ovšem co je důležité u žánru horor je jeho subžánr. Kdyby mi někdo řekl, že se jedná o horor s mimozemšťany, už bych se na film tolik netěšila a asi si jej ani nestáhla, protože tenhle typ hororů nevyhledávám. Novomanženský pár se vydává na lesní chatu na jejich líbánky. Jednoho večera najde Paul svou manželku v lese nahou a úplně mimo. Od toho večera se chová divně a každou noc ji budí podivné světlo svítící jim do ložnice. Rozjezd je hooodně pomalý, ale atmosféra je hutná. Nevíte, co se jí stalo a proč si nepamatuje určité věci, abyste nakonec zjistili, že ji nahradila nějaká mimozemská entita. Pro mě obyčejný zdlouhavý průměr subžánru, který nemusím. ()

oveckaoa

Pobavil mě komentář jakéhosi Prochyho a jakési číslo, že film je brutální a režisérka se to nebojí ukázat jasně sni dál v celém filmu jsou jen zhruba 3 záběry na ženské s krvavým flekem na nohách tomu říkám brutalita takový Braindead se proti tomuhle může jít bodnout. Ženská s chlapem jdou na líbánky na chatu kde ta ženská dříve žila. 30 minut se tam laškují a pak jednou ta ženská vyleze v noci ven něco uvidí a něco do ní vleze (netěšte se nic neuvidíte). Následně se změní nechce s ním spát (nedivím se jí) a je divná tak se on snaží přijít co jí je. Cca 70 minuta a stále se nic neděje pak to režisérku přestalo asi bavit tak tam dala jakože zápletku s neviditelnými mimozemšťany a už máme konec. 20 procent za hlavní herečku na , kterou se jedinou dá dívat. 57 procent je slušný úlet přijde mě, že se tady opět uměle navyšuje hodnocení smutné, že něco takového šlo do kin jakákoliv epizoda Pata a Mata má lepší scénář a i děj. ()

hroubek

O tento film jsem se začal zajímat, jen co jsem si přečetl, že tam hraje Rose Leslie. Trailer se ukázal být zajímavý, takže jsem si řekl proč ne. Film rozhodně není špatný. Začátek je příjemně romantický a doslova idylický. Krásné záběry na zamilovanou dvojici a přírodu. A pak přijdou první noci a všechno je pryč. Atmosféru to má, ale na mě byla prostřední část trošku pomalejší a nudnější(na podruhé mnohem lepší). Naštěstí závěrečná část vyráží doslova dech. Jsem zvyklý na dost brutální scény, ale tahle mě byla obzvláště nepříjemná. Napětí by se v tu chvíli dalo krájet a nepříjemné mrazení v zádech je povinnost. A pak přijde konec, který se prostě povedl. Herci jsou hodně dobrý a jejich výkon dokáže udržet pozornost. Honeymoon je hodně povedený film, který dokáže, že i s málem se dají dělat zajímavé věci. ()

Steny94

Zaujímavé, to teda určite. Prvá polovica filmu však pre mňa šla až príliš pomaly na to, aby som dal viac než priemerné hodnotenie. Herci boli skvelý, no ich láskyplné rozhovory ma veľmi neupútali a zamilovaná časť filmu, kedy bolo cez ich medové týždne ešte všetko krásne a dokonalé ma nudila. Druhá časť sa ale skvele nakopla a od scény, kedy musel manžel vyvaliť dvere do kúpeľne to šlo tak, ako som si to od tohto projektu sľuboval. Konečne hororové s dokonale temnou atmosférou. Na intenzívnu scénu na posteli asi ešte dlho nezabudnem. Take It Out! Škoda ale, že pred tak skvelým finále bola tak nudná predohra... ()