Svatební cesta

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

6thSun

Nenudil jsem se ani chvíli, což se mně už skoro nestává. Počáteční romantická idyla vygraduje přes postupnou psychologickou hru k znepokojivému thrilleru se střídmě (ale o to účinněji) dávkovanými hororovými prvky. Udělení plný pálky tak zabránil jen ne příliš uspokojivý závěr. Celkově ale každopádně velmi příjemný překvapení! ()

wipschka

Sakra. dobře se na to dívalo! Celou dobu jsem hrála režisérovu hru a hádala copak že se to na tom ostrůvku děje a nutno dodat, že se mi to i celkem dlouho uhádnout nepodařilo. Bohužel finále pro mě bylo hořkým zklamáním, protože jsem se opravdu obávala, že to dopadne zrovna tak a budou tam ONI! A taky že jo! Každopádně za mě kvalitní indie podívaná. Víc takových. (POZOR obsahuje instruktážní video pro porodníky!) ()

JohnCZ

Romantický úvod velmi rychle přerůstá ve velice znepokojivý thriller, který dokáže za pomocí minimalistických prostředků velmi slušně napnout a vyděsit. Atmosféra houstne až do docela drsného vyvrcholení, které mi už však přišlo spíše zvráceně vtipné, než děsivé. Samotná pointa navíc nepřekvapí a úplný finiš je takový nedotažený a působí zbytečně béčkově. Nicméně do poslední chvíle dost dobrý a funkční horor s velmi sympatickou ústřední dvojicí. ()

Ten Druhy

Nevýrazný, mdlý a nezáživný film s neujasnenými cieľmi, ktorý je žánrovo nevyhranený, no smeruje k hororu a ešte viac k sci-fi. Nechcem spoilerovať, ale skutočnosť, že príbeh pointuje vo chvíli, keď mladoženáč odkrýva "strašné" tajomstvo potom, čo manželke strčí ruku do vagíny, považujem za katastrofu. Možno nemám zmysel pre humor, ale na toto si o pár rokov už nikto nespomenie. Na dobrý nápad netreba vysoký rozpočet, na financie by som to nezvaloval. ()

Astaroth12

Na začiatku vidíme zamilovaný novomanželský pár,ktorý si to užíva ale ako plynie dej tak ich láska dostáva veľké zadrheli. Film si ide svojou kludnou cestou,sem tam nejaká psychická zátaž na organizmus ale najväčšiu devízu vidím v mysteriózne okolo toho čo sa tam deje a je to schopne prepracované.Aj keď je to nizkorozpočták z nanajvýš zo 4 hercami aspoň herci vedeli hrať a aj kamera na ten rozpočet bola dobrá.Aj keď príbeh sa opiera o dobrý nápad ale nieje to celkom pretavené do filmu,lebo čakal som kedy už príde nejaké vysvetlenie a nič.Film skončil z najmenej dvoj zmyselným záverom.Nie takto som si ten koniec určite nepredstavoval a u mňa o 1* menej. ()

Lama.Lama

Uf, atmosféra tohoto snímku by se dala krájet. Obvykle se nepouštím do filmů s hororovým nádechem, ale nelituji, že jsem si tohle pustila (i když jsem si to mohla pustit jindy než ve 2 ráno za bouřky). Ústřední herecké duo je perfektní, atmosféra (jak už jsem zmiňovala) je dokonalá - plíživá a znepokojující, závěr je úžasně vygradovaný. ()

hous.enka

Vše začlo nevinným nenaklepaným toastem a nevýraznou kávu bez aroma kávy... Pointa je jasná velmi záhy, ale on si vlastně film Honeymoon na nic jiného nehraje (a to je míněno jako pochvala): vykresluje proměnu vztahu dvou lidí v horizontu několika málo dní po svatbě. Jednotlivé stopy vedou k jasnému závěru, takže i Paul je zhruba v 50. minutě pochopí. Závěr není tedy žádným překvapením, ani se nekoná velké finále, rozuzlení. Jen zkrátka přijde, co přijít mělo. Honeymoon nejsou vůbec špatným filmem - a to v něm hrají jen čtyři herci - a svého diváka si jistě najde. Jeho jedinou chybou je, že věci nevysvětluje, neřeší: poslední scéna v posteli a nic?? ()

ledzepfan

Rozhodně je to moje krevní skupina. Atmosférické sci-fi s touhle tématikou fakt můžu, takže naladění bylo hodně pozitivní. Ale přes všechny sympatické klady to má i pár zádrhelů hlavně co se týče tempa, nešikovně napsaných dialogů (hlavně v těch vypjatých situacích) a nedostatečné gradace kdy celý film v nekonečných roztržkách a dohadování vyšumí tak něják do prázdna, díky čemuž působí i těch střízlivých 85minut jako věčnost... Sympatické, sežvýkatelné ale víc než silné 3 ze mě asi nikdo nevytříská. ()

schizmo

Temný a velice komorní thriller, jehož znepokojivost spočívá v tom, že do poslední chvíle prakticky nevíte na čem jste a cokoli bych naznačil, by bylo zatracené spoilerování, což by vám zkazilo tu neuvěřitelnou nejistotu, která se táhne napříč celým filmem jako zpěněná voda v řece. Poměrně překvapivě se můžou vyvinout líbánky, zvlašť když si nejste jistí, jestli za změnou chování vaší nejmilovanější osoby může nevypočítatelný lidský naturel, tejemství z dětství nebo něco mnohem horšího... ()

EastWicka

A z toho plyne poučení: NIKDY nestahovat mamince na disk romantické filmy s názvy typu Líbánky bez předchozího shlédnutí! XD Jinak, slušnej humusáckej horor. ()

maddy

Napriek udelenému hodnoteniu toho ide na Honeymoon pochváliť prekvapivo mnoho. Je to veľmi slušne natočené, má to priam vynikajúce ústredné duo, ktoré si získa značné sympatie (u mňa zabodoval hlavne Harry Treadaway z tohtoročného hororového seriálu Penny Dreadful, ktorého som tu na prvý pohľad ani nespoznal) a aj scenár je celkom zručne napísaný, nekladie postavám do úst žiadne nezmyselné repliky, ani ich v tomto žánri nenúti k nelogickému chovaniu. V prvej polovici funguje dokonca aj tá psychologická rovina. Problémom je však slabučký námet vykradnutý z tisíca podobných kúskov, ktorý by nevystačil udržať divákovu pozornosť ani v jednom desať minútovom príbehu z Verte Neverte a nie to sa s nim snažiť utiahnuť cca 90 minútový film. A zároveň aj v tom, že Honeymoon by chcel byť v druhej polovici silou mocou hororom. Film tak vyše hodiny (!) pomaly buduje atmosféru, snaží sa pôsobiť neuveriteľne záhadne, miasť diváka, držať ho v napätí nad nepredvídateľnosťou príbehu, ale na to stojí na veľmi chabých základoch, ani na to nemá najmenší dôvod. Ten dej je totiž tak jednoduchučký, neoriginálny a neskutočne predvídateľný, že v závere som sa až podivoval nad tým, že týmto chcela režisérka v dnešnej dobe prekvapiť. Ono totiž pointa prečo sa to dievča chová tak divne je stereotypná a nenápaditá. Po viac ako hodine čakania jednoducho nie je závere žiadnym zadosťučinením, len sa ukáže, že Honeymoon celý čas napínal úplne zbytočne. Je to vážne škoda, lebo ono je to skutočne natočené po technickej stránke veľmi fajn a jedna z najsympatickejších hereckých dvojíc v horore za posledné roky to tiahne hore (navyše som im nemal problém fandiť po celý čas), ale vo výsledku to je aj tak málo. Ako horor to nefunguje, pretože sa tu nie je čo báť a aj hororových scén je pramálo, ako dráma to vďaka hercom síce zaujme, ale vyslovene sa to nehodí do tohto príbehu a ten pokus o „záhadnosť“ je dosť naivný, keďže námet bol odpozeraný už snáď pred 40 rokmi. V tomto prípade u mňa nastala dosť paradoxná situácia, pretože ten film mi je sympatický, akurát neviem začo by som mu mal nahnať viac bodov. CELKOVO: 2* (4/10) ()

kaylin

„Honeymoon“ je pro mě velmi milé překvapení, které by se ke konci mohlo zdát trochu překombinované, ale originalita pojetí a vyústění se mi velmi zamlouvala. Opět ukázka toho, že i v pár lidech se dá natočit film, který je napínavý, hororový a místy skutečně děsivý. Janiak se nebrání gore, ale podává ho cestou, která je většinou snesitelná. Až na jednu skutečně hnusnou scénu v závěru, která je ale sakra důležitá. ()

Philcze

Slaboučký strašený, který táhne nahoru jen sympatickej casting. Je škoda, že se vývoj příběhu hodně tulí k mému oblíbenému hororovému subžánru, ale zároveň z něj nedokáže vytáhnout nic zajímavého nebo strhujícího. Dosavadně slušně budované napětí navíc kompletně utne dějové odhalení zhruba dvacet minut před koncem, po němž bylo samotné vyvrcholení maximálně předvídatelné. Honeymoon rád mate a mystifikuje, ale zároveň nám nedává důvod, proč bychom se o něj vůbec měli zajímat. 50% ()

stration

Vcelku sympatický kousek, který těží hlavně z tajemné atmosféry, sympatických herců a pěkného prostředí. Celé mi to trochu připomínalo delší epizodu z Akt X, což konec konců až zas tak nevadí. Film k závěru celkem přitvrzuje a dočkáme se i nějaké té chuťovky. Závěr je pak celkem přijatelný, sice nijak překvapivý, ale řekněme odpovídající. Celkově to není nic, o čem bych musel psát domů, ale za podívání to stojí. ()

Valsadora

Na tak nízkorozpočtový film, dobrá práce. Nic, co by překvapilo, ale zase nic, co by štvalo. I s jednou chajdou uprostřed lesa a dvěma zaláskovanýma novomanželama, kteří nám v průběhu první půlhodinky ukážou, jak by to u novomanželů mělo fungovat v podobě milostných scének, se dá pracovat. Slušnej průměr, scéna: "Vyndej to ze mě" zapůsobila. 6/10* ()

honajz2

Vadí mi, že ze začátku dlouho trvá, než se něco stane, ono jenom to nalezení Bey v noci uprostřed lesů se odehraje až v 30 minutě a za tu dobu nepřijde nic, co by pak bylo důležité k finálnímu vysvětlení. Ovšem ale od toho lesa se začne rozjíždět atmosféra a čím blíže to je konci, tím zajímavější a napínavější to je. Pomalu se dozvídáme, co se to vlastně v tom lese stalo, je to čím dál tím mystičtější a po přivázání k posteli začíná nejnapínavější část filmu, dojde k jedné nechutnosti a celkem drsnému finále a máme tu pak vysvětlení, které naštěstí není úplně blbé. Fakt, začít budovat atmosféru dřív (prostředí chaty u lesa a rybníku už bylo v tolika filmech a už moc nezabírá), tak by to bylo ještě lepší, ale 4* jsou taky dost. ()

zbyshek

Vcelku vydařený počin. V tomto filmu se sešli dva herci, kteří hrají ve dvou mých oblíbených seriálech. Rose Leslie je už z notoricky známé Game of Thrones, za to Harry P. Treadway je z Penny Dreadful. Už jen proto jsem stiskl tlačitko "play" na svém dvd přehrávači. Nutno říct, že jsem na konci nelitoval. Medové týdny, jak to přeložil nějaký tvůrce titulků, by se daly označit jako film s přívlastkem atmosférický. K tomu napomáhal fakt, že byl skvěle ozvučen. Samotný příběh není nějak světoborný, ale stavbou a aspekty v chování postav se dá popsat slovy konkurence schopný, za mně 60%. ()

peiton

Nahnevali ma,takto zavádzať diváka,ale to sa nerobí!1.tretina začína ťažkou romantikou (chata,člnkovanie..) až som premýšľala či sa dívam na tú správnu snímku.2.tretina začína ukazovať svoju pravú tvár (atmosféra,tajomnosť,nočná návšteva..),aby to na poslednú chvíľu skončilo takouto nevydarenou mysteri vsuvkou?!Lenže v popise žánru stojí thriller/drama.Mám pocit akoby bol scenár písaný na kolene o 5 minút 12 a scenáristu tlačí termín.Dopozerala som to,pretože som chcela vedieť u tohto 3.zákl.odpovede a síce ,,Kto,prečo a ako!".Či som dostala odpovede,ani neviem.Budem voči nim nekompromisná ked uvalím slabé 2 hviezdy a rýchle preč odtiaľto. ()

Caminzind

Atmosférické zjevení, které mi svojí hudbou připomnělo starší podivnost Let's Scare Jessica to Death. V první půlce se divák dovtípí podstatu celé věci, proto druhá půle pouze udržuje napětí a vrcholí očekáváným způsobem. Bohužel právě tato druhé půle postupně ztrácí dech a divák se může přistihnout, jak sleduje časomíru. Osobně bych uvítal více syrovosti, méně snahy o jakýsi přesah a méně romantiky, která se však dá u ženské autorky tolerovat. 70% ()

Havaj8

Nikdy nejezděte na líbanky na odlehlou chatu uprostřed ničeho, jasný ponaučení. Atmosfericky to nebylo úplně nejhorší, něco se začlo dít, našly se souvislosti. Jako napsaný to bylo dobře. I logika postav, kdy by každej inteligentní člověk chtěl odjet, tak i jeho to napadlo. Ale to vysvětlení už nebylo tak šťastný, bohužel rozpočet nemohl zprostředkovat pořádný alieny. Takže to bylo vlastně jenom takový drámo s lehkým nádechem sci-fi. ()