Richie Lanz (Bill Murray) se vždycky snažil být rockovým manažerem. Svého posledního zbývajícího klienta vezme na USO tour po Afghánistánu. Po sérii nepředvídatelných náhod se Richie ocitá v Kábulu na pospas osudu. Opuštěný, bez peněz a bez pasu. Pokračuje série nepředvídatelných náhod. Při jedné takové náhodě objeví mladou dívku s mimořádným hlasem a rozhodne se ji přemluvit a připravit pro Afghánskou verzi American Idol. (geklon)

venison

Zajímavě obsazený sranda film přitažený za vlasy z jiného prostředí, než je zvykem.. Bill Murray to celé perfektně utáhl a ostatní velmi povedeně sekundovali.. Bruce Willis si zahrál starého armádního pardála zase z jiného úhlu, Kate Hudson byla ta nejlepší posh prostitutka a Zooey Deschanel zvládla i méně populární polohu. Chápu, proč to u diváků propadlo, ale i tak bych tenhle pohodovej film zas tolik nezatracovala :-) ()

SamVimes

Zklamání. Na rockové turné hudebního producenta Billa Murrayho po Afghánistánu jsem se těšil, jenže Rock the Kasbah bohužel nevyniká herecky (Murray si odehraje svoje, ale filmu se jaksi daří úplně zazdít Zooey Deschanel, Kate Hudson, Bruce Willise i Dannyho McBridea ve vedlejších rolích), nevyniká scénářem, který není příliš nápaditý či vtipný, a nevyniká dokonce ani hudbou, jež připomíná spíš plytký pop-rockový mišmaš servírovaný nějakou středoproudou rádiovou stanicí. ()

Vajonek

Obecně mám vážně moc ráda Billa Murrayho, bohužel se ale občas stává, že mi (zvlášť v některých novějších komediálnějších věcech) přijde tak nějak v křeči, nepříliš vtipný, nepřirozený. Ne tak ale v tomto filmu. Mám pocit, že ta role je vyloženě pro něj. Úžasně si tady dává všechny polohy postavy Richieho, věříte mu, když je překvapený, dojatý, když se bojí, když je odevzdaný nebo naopak odhodlaný. A ty jeho hlody (Danielle Steel, srab vs. dezertér atp.), no prostě tady zase jednou válí. Celkově je tento film dobře zahraný, občas zazní nějaká stará dobrá hitovka. Líbí se mi, že se sem podařilo vsunout i nějaké to poselství (důležitost boje afghánské ženy za rovnoprávnost). To je ale asi tak vše, co mohu vyzdvihnout. Film má podle mě velmi slaboučký, na hlavu postavený příběh, zasazení do Afghánistánu, které má být zřejmě něčím ozvláštňujícím a zajímavým, na mě vůbec nefunguje (ba naopak mi to kvůli tomu přijde o to umělejší a přiblblejší). Nebýt aspektů, které jsem sepsala výše (zejména pak Billa Murrayho), byla by to pro mě jedna velká nuda. Takhle za tři a 60 %. ()

Hanys_

Ještě v první půlce to pořád nevypadalo tak zle, Murray se snažil hláškovat (v rámci scénáře), Kate se zase pochlubila svou sexy postavičkou, ale v té druhé se děj stal fakt nezajímavým. Btw. Willis si to tu na ploše 5 minut odehraje s jediným znuděným výrazem. Přesně takový jsem ale já měl i po skončení filmu. ()

BOURQUE

Zvučné mená vo filme, ktorý mal rozhodne na viac. Postava R. Lanza je pre B. Murrayho perfektná. Výborná K. Hudson. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

bearmeedek

Cha cha ... tento film není pro každého. Pro mě to byla nečekaně dobrá zábava. Sáhnul jsem po nízko hodnoceném filmu s námětem, který by mě mohl trochu zaujmout. Nic jsem ten večer nečekal. A jaké překvapení, já se dobře bavil. Byl tu ten můj humor a k tomu jako bonus tři výborní herci. Podle komentářů zbytečná účast Willise. Proč by si nemohl zahrát obyčejnou, až epizodní roli? Sice by v ní mohl hrát kdokoliv jiný, ale právě ta "značka" tu jen potěšila. Svého chlápka vojáka - spisovatele zahrát v poklidu dobře a jeho hláška o posmrtném vydání jeho knihy byla zlatá. A zrovna Bruce tuto roli asi zadarmo nehrál. Někdo si to musel sakra přát. Bill Murray byl i po létech dost záživný a Kate svou postavou (i postavou) opravdu bavila. Zajímavé bylo i pojetí přestřelky u afghánské vesnice, kde se bitva odehrála pro diváka jen zvukově (střelbou) a obraz doprovázel jen pohledem na přiblblý výraz obličeje Billa, momentálně v bezvědomí ležícího. Škoda že u nás vidělo jen pár lidí, z nichž si jej většina ani nezasloužila. ()

TommyDiamond

Bill Murray je bezpochyby dobrý herec, ovšem postavy, které posledních pár let hraje, jsou jak vybarvené přes kopírák a neuvěřitelně mi splývají. Je to samej exot, bohém, vyžitej alkoholik a životem protřelej stařec.... Přesně jsem tak věděl co bude Murray v Rock the Kasbah hrát. Příběhově mě snímek příliš neoslnil, ovšem nebezpečné afganské prostředí a dobrá hudba vytvořili solidní a koukatelnou atmosféru. Dám snímku dvě hvězdy ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Málo komedie, hudby a Bruce se Zooey mají jenom štěk. Měli se spíš zaměřit víc na drama "kultůrního života" afghánců. ()

BardDeLune

Mělo to potenciál, zejména díky Murraymu, Leem Lubany a Arianu Moayedovi, kteří byli opravdu skvělí, ale scénáristé toho prostě nedokázali využít a z filmu je spíše dobře odehraná fraška, a je to škoda. ()

mac000

Bill Murray jako Richie Lanz je k sežrání. Bere život takový jaký je s tím, že každý den může přinést něco nového, co znamená novou příležitost. A tak to bere i tehdy, když se ocitá ve zdánlivě zoufalé situaci v Kábulu, kde mu utekla jeho zpěvačka a vzala s sebou peníze i doklady. Ale Richie si okamžitě získá nové přátele (placeného zabijáka, luxusní call-girl a pašeráky zbraní), kteří jej v tom nenechají. A když potom uslyší jedné noci na ooušti z jeskyně kozelný zpěv a posléze pozná Salinu, jeho muzikantská duše okamžitě vycítí šanci... Originální titul filmu parafrázuje název písně skupiny The Clash, jež byla inspirována zákazem západní populární hudby, kterou vyhlásil roku 1979 iránský režim. Píseň samotná ale ve filmu nezazní, protože tvůrci nezískali k jejímu užití autorská práva. ()

RoyBatty444

Pozerateľné čudo o karme, haluzné a nie moc vtipné s veľkým počtom hluchých miest a veľmi štandardným výkonom Murraya a podpriemerným Willisa (moc sa tam aj tak nevyskytuje). ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)