Rachel Heggie slúži ako ochrankyňa zákona v malom mestečku Inveree. Jedného večera na ceste do nočnej služby spozoruje, ako mladý delikvent riskantnou jazdou zrazí osobu stojacu uprostred cesty. Keď však dobehne na miesto zrážky, automobil je síce viditeľne poškodený, no po zranenom niet ani stopy. Po nástupe do zamestnania nahlási nadriadenému mimoriadnu udalosť, pričom oboznámi kolegov o možnej osobe, ktorá sa voľne pohybuje po mestečku, a mohla by potrebovať lekársku pomoc. Keď už to vyzerá, že mladík bol zadržaný bezdôvodne, jedna z hliadok privádza na policajnú stanicu staršieho, neznámeho muža, ktorý popisom sedí na možného poškodeného z nehody. Napriek tomu, že nemá žiadne mimoriadne vonkajšie zranenia, pôsobí čudesným, svojským dojmom, ktorý na počudovanie u všetkých, ktorí s ním prídu do styku, vyvoláva obrovský rešpekt a strach zároveň. Kto je vlastne onen neznámy? Prečo prišiel? A akými schopnosťami to vlastne disponuje, keď dokáže nazrieť do čiernej časti duše všetkých zúčastnených a dokonale nimi manipulovať? (*CARNIFEX*)

rollman1

Hi hi hi, he he he. Tohle byl můj šálek kávy a při tom to je tak jednochuché udělat Rollmanovi radost. Stačí pár lidí, jeden mysteriózní pán, policejní stanice a brutální mordy a máme tady náběh na Guilty pleasure týdne. Ikdyž se film začíná projevovat až spíše v druhé polovině, ta první určitě nemusí být přetočená. Poznáváme budoucí nebožtíky, kteří mají svá tajemství a postupně se odkrývají na povrch. Finále je už pak jen třešnička už na tak dobrém dortíku. Spokojenost ()

Pítrs85

Let Us Prey je přesně ten typ filmů, u kterých si říkáte "teď... tak teď... tak ale už... no tak teď, teď už se to rozjede" a ono ne, nerozjede a nerozjede... To závěrečný inferno bylo možná fajn, ale působilo to na mě, jako kdyby rejžu už nebavilo jen líné vyprávění a řekl si, že by to chtělo trošku té akcičky. No prostě jak pěst na oko. Irský horory mě zatím nikdy nezklamaly a ono ani tohle není kdovíjakej průser, lež bohužel mě to neoslovilo, ani co by se za utrženej nehet vešlo (ano, jediná scéna, u který to se mnou škublo, páč vlastní zkušenost, že :-). ()

JASON_X

Film má vskutku impozantní rozjezd už při úvodních titulcích - pečlivě promyšlený každý záběr s působivým hudebním doprovodem. A zdařile pokračuje i dál, i když scénáristi dost okatě opisovali u Stephena Kinga (http://www.csfd.cz/film/69307-boure-stoleti/komentare/). Ovšem musí se jim nechat, že "kingovskou" atmosféru trefili skvěle a Cunningham je jen o trochu horší padlý anděl než Feore. A děj ještě navíc vyšperkovali několika hezkými "nekingovskými" brutalitkami. No a když jsem si už myslel, že film se pomalu chýlí ke konci a nemůže mě už ničím významně překvapit, vstoupil na scénu jako deus ex machina zkrvavený trnový homocop s pumpou brokárnou a citáty z Apokalypsy, přivodiv mi nefalšovaný kinematografický orgasmus. Tak vytříbeně pokleslá fantasmagorie se opravdu mohla zrodit snad jen v hlavách ožraleckých a násilnických irských katolíků. Nebýt představitelka Rachel taková oplizlá tlama a nemít Cunningham na konci svůj pitomý proslov, bez váhání pětím. ()

Morholt

Spokojenost. Liam Cunningham si s chutí střihl záhadného chlápka, který na každého něco ví a vidí všem až do žaludku a bavili mě i další herci. Sedla mi atmosféra policejní stanice kdesi v irském zapadákově i řezničina, která v poslední třetině filmu přišla. Možná se tu trochu moc žvanilo, ale vzhledem k již zmíněným hercům mi to celkový dojem nepokazilo. 75% ()

malylada

Dobrý námět na působivou zápletku, která určitou originalitou naplnila mé očekávání. Daří se drastická akce, gore a těmto momentům se nedá co vytknout, zvlášť šílenec omotaný ostnatým drátem s brokárnou je perfektní. Ostatní postavy jsou dosti hloupoučké a dementní myšlenkové pochody tuto mysteriózní vyvražďovačku sráží. Malinko drhne prostřední pasáž, kde se toho příliš zbytečně namluví hloupými dialogy mezi nemasnými postavami a pekelná pasáž přijdou úplně ke konci. Chtělo to zručněji celou stopáž vyvážit a celkově to na mě působilo nevyrovnaně.......6/10 ()

kaylin

Snímek „Let Us Prey“ zůstává celkem příjemným překvapením, které nám přišlo z britských ostrovů a Irska, snímek, který je celkem nápaditý ve svém provedení a to i v rámci gore, které je až nečekaně dobré a je ho nečekaně dost. Tohle je prvek, který se mi velmi zamlouval a který film ještě o něco oživil. Když nechcete nic náročného, ale takovou příjemně temnou hororovou zábavu, snímek „Let Us Prey“ vám to nabídne. ()

stration

Velice zajímavý a originální námět sráží dolů naprostá předvídatelnost děje. Tak si člověk myslí, že se celý příběh bude ubírat, tak se i ubírá. Všechny zvraty působí vykalkulovaně a slouží pouze jedné myšlence, na které stojí celý film. Jinak herci nevadí, gore místy slušné, ale co naplat, když se to celé dá prokouknout během prvních deseti minut. ()

TheDon

Těch pětapadesát si tenhle ostrovní spektákl rozhodně nezaslouží. Nadprůměrná podívaná s pekelným koncem. Kdy naposledy, nebo vlastně kdy vůbec, jste viděli rachitickýho frajera ovázanýho ostnatý drátem s brokovnicí v ruce? 80% P.s.: kvůli tomu hepáči hvězda dolů, jinak bych to nemilosrdně opětkoval ()

Havaj8

Pravdou je, že podobnej horor jsem ještě neviděl. Děsivej podivín, kterej do všech vidí, jak do jogurtu a banda policejních úchyláků. Toho kecání tam bylo opravdu až moc, což chvílema dost uspávalo, ale to mysteriózno kolem strejdy nutilo to dokoukat. A po tý gore stránce jsem si jenom šmakoval. A že těch pasáží nebylo zrovna málo. Takže když si lehce odmyslíme ten amatérskej komparz a podíváme se na ty pozitiva celýho filmu, vyjde z toho celkem průměrná a koukatelná řezničina. ()

bourec

původní nadšení po druhym promítnutí trochu opadlo,ten film je veskrze průměrnej,nahoru to hnala zajímavá hudební linka na pozadí,a závěrečnej masakr.Jinak ale žádná sláva.50%. ()

dubinak

Tento O'Malleyho celovečerní debut je taková podivná, nemastná, neslaná věc. Teď o měsíc později po projekci bych vlastně ani nedokázala slovy popsat, o čem byla. To je hlavní problém děje. Zmatečnost, nenávaznost a těžké určování žánru. Tohle je vlastně taková zvláštní směska, která na můj vkus nebyla podaná moc atraktivním způsobem a na to kolik mysteriózních náznaků tento film obsahoval, vysvětlujících momentů bylo žalostně málo a v konečné fázi, když o tom tak polemizuji, moc mi to nedávalo smysl. Britové mají tendenci slučovat důležité se zbytečným a pak z toho vznikají právě tyto divnotvorby, které nejsem zpětně schopná vysvětlit. Mínusem byli i herci, kteří mě vcelku otravovali a nenaladili mě za celou stopáž na tu správnou vlnu. Pointou už jsem si pak jen potvrdila, že se režisér potřebuje ještě chvíli rozkoukávat. Tři slaboučké. ()

PavelVanekArt

Nebylo to špatný. Mouchy to mělo, theologicky to bylo zajímavý, ale chybělo mi tam něco. Zahraný fajn, první půlka atraktivnější než druhá. Postava Satanáše byla super. Technicky hodně velkej nadprůměr, kamera, střih, hudba. S klidem 4* Ale v tomhle theologickým směru mi mnohem víc sedlo He Never Died. ()

ecceHOMMO

Najviac sa mi páčila úvodná sekvencia a záverečná dvadsať minútová štýlová vyvražďovačka. To medzi tým malo svoje muchy (a dosť veľké). **/*** ()

PiLgRiM

Pokud jste ve Skotsku a nějakým nedopatřením se stanete pachatelem, či obětí nějakého přestupku nebo trestného činu, dbejte na to, aby jste se vyvarovali jakéhokoli kontaktu s místní policejní složkou, neboť jestli takhle vypadá tamní pravidelná noční šichta, tak je to DOSLOVA očistec. ()

herr_carter odpad!

"On to ví...........a co ví..???.......HOVNO!!!". Neuvěřitelná splácanina všech možných žánrů s účastí top idiotských herců - bože na co si to kývl Liame???.....................moje hodnocení = 0 z 10. ()

iXtr3m3

Začínalo to nádejne, mrazivá hudba, mrazivé mesto bez života, minimalistické spracovanie policajnej stanice a jej osadenstva, krvavé efekty na úrovni. Ale inak to nemalo ani hlavu ani pätu, polovica vecí nevysvetlených a konanie postáv a ich minulosť spojená so zložinom na taký malý počet postáv neprijateľná. ()

Corpsegrinder

Nakonec ne. Velice zajímavej začátek bohužel připravil na hodně nudnej prostředek kterej zaručeně zabil celej zbytek filmu. To nudný kecání a celkem wtf situace na policejní stanici bylo šílený. K tomu si připočtěte asi osm velice nepříjemnejch herců kterejm trvá velice dlouho než konečně začnou chcípat. Gore slušný, atmosféra taky, takže takový slabší dvě. ()

Standic1

Několik perfektních scén, které posouvají tento kousek k těm kvalitnějším. Nebýt utahaného začátku, tak přidám ještě o hvězdu navíc. Nic strašidelného se nekoná, ale Let Us Prey udrží vaši pozornost naprosto bez problému. Pěkný nápad a o co víc, podařilo se ho i prodat skrze perfektního Liama Cunninghama. Irsko opět boduje! ()