Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

Hunt

Ano, jedna kapitola filmu je zdlouhavá a poněkud unaví, jistě by pomohlo, pokud by se některé dialogy v této části pokratily, aby to bylo stravitelnějsi - zároveň je to celé obrazově velice vytříbené, na mnoha místech vtipné a ve výsledku krvavé jak z Shakespearova dramatu,... ehm z Tarantinova bijaku;) Nemá to takový nadupaný spád jako Django či Pancharti, přesto povedený snímek. ()

filmfanouch

Dnes už snad všichni onanují nad Tarantinovou genialitou a Tarantino už si v podstatě může dělat co chce. Tady ale šlápl trochu vedle. To, že to vypadá jako divadelní hra je fajn (Protože Tarantinovy filmy jsou především o dialozích) ale sakra mohlo to být lepší. Více promyšlenější, více do sebe zapadající a méně smysl nedávajících věcí. Jinak ale fajn film a především Tim Roth imituje Christopha Waltze a nezní to divně. Takže přece jen palec nahoru! ()

lamps

Tarantino stále ve formě, a co víc, od onoho proslaveného magora z videopůjčovny, jehož filmy byly narvané odkazy a mnohovrstevnými příběhy, se tímto dílem definitivně povznesl na tvůrce vlastního originálního žánru, kde mohou jeho skalní fandové příst film od filmu větším blahem a kde se citují jeho vlastní předcházející díla. Hateful Eight je snad stokrát více "tarantinovská", než jsme si vůbec mohli přát, a takřka celá druhá polovina představuje nepolevující divácký orgasmus, kterého jsme si mohli v Djangovi užít sotva třicet minut. A není to jen zásluhou brutality, dynamických krvavých zvratů nebo všech úžasných herců.... Quentin má především skvěle napsaný scénář, dost možná dokonce lépe než v jakémkoli filmu po Pulp Fiction, kdy v rozmezí úvodních devadesáti minut perfektně představí čtyři hlavní a několik vedlejších postav a nechá je společně uzavřít na minimálním prostoru překypujícím houstnoucí atmosférou nedůvěry, lži a smrti. A samotný přechod k nevyhnutelné explozi násilí a zúčtování nemohl dopadnout lépe a Tarantino naplno prokázal, že se ve svém žánru formálně neustále zdokonaluje, přičemž stále dokáže vyvážit napětí a akci svým ikonickým nadhledem a vtipnými dialogy, které tentokrát vůbec nejsou "o hovnu", ale každý z nich má v mistrně gradujícím příběhu své opodstatnění.... Výtky se ale najdou, a nemyslím si, že se jedná o pseudointelektuální kydy a neadekvátní postřehy vycucané z prstu - především se během celého filmu nelze zbavit dojmu, že záchranný plán, tedy jeho nejdůležitější motiv, je přehnaně a zbytečně vykonstruovaný a složitý (což se mi u podobně laděných Gaunerů nestalo ani na sekundu), postavy občas jednají nesmyslně (Tatum, který po svém prvním výstřelu dál zůstal trčet v úkrytu) a najde se tu i jeden laciný scénáristický fail, který při Quentinovo vypravěčském mistrovství jen těžko akceptuji (náhlá přítomnost vševědoucího vypravěče - Quentina). Přesto, natočit něco takového, na minimálním prostoru a v divadelních kulisách, takhle brutální, štiplavou a megazábavnou formou, to je prostě geniální filmový......... úlet ;) 85% ()

Shakers

Niektoré Tarantinové filmy ma bavia a niektoré zas nie. A tento je niekde uprostred. Vlastne by to ani nebolo zlé, keby úvod nebol taký dlhý, lebo od polky sa to pekne rozbehne a všetko začne dávať zmysel. Pekne natočene, dobre obsadene a super zostrihané, len keby to bolo kratšie. 70% - 3* ()

Pepinec

Asi je načase, aby Quentin začal točit olympiády, protože rozdíl mezi délkou jeho filmů a dobou konání her už snad není ani týden. Poslední hodinu celé kino stálo, aby nám neupadla prdel, ale jinak fajn. Zachránil to hlavně Salmonel, kterému v polovičce naštěstí došla trpělivost a tasil, ono totiž tolik keců by zabilo i tetky na pavlači. Jsem vážně zvědav, jestli si na příští Tarrantinův film budu muset vzít dovolenou... P.S.: Když už musela být ta nesmyslná nominace pro Jennifer, tak snad v kategorii make-up, ne? Kromě sraček na ksichtě filmu nic víc nedala. ()

Big Bear

Quentin co film, to jiný žánr i když rukopis je vždy rezeznatelný. Tady nám naservíroval klasický western. Ale kdo se těší na vyprahlé pouště Mexika či Arizony, bude řádně zchlazen stejně jako hrdinové filmu sněhovou bouří ve státě Wyoming. Divák hned od začátku vidí ve filmu ty staré známé obličeje a i když jinde brblám když naši stále nasazují ty samé herce, u Quentinovch filmů bych byl asi notně otřčesen kdyby tam nehrál Jackson, Madsen, Roth ad... Takže si spokojeně mlaskáte hned od prvních metrů snímku. Na rozdíl od ostatních zde mi ty delší konverzačky vůbec nevadily. Kochal jsem se inteligentností textů i jednotlivými přízvuky pasažérů v dostavníku. Kamera, prostředí, hudba, všechno jedna báseň. V poslední třetině, kdy dojde na akci dostane divák standardní porci krvavosti což milovníky Quentinových filmů může jen těžko překvapit, natož jakkoliv šokovat :-). Naopak, z leckterých komentů zde odvozuji, že mu mají za zlé, že k tomu došlo až v závěru filmu :-) ! Mně tam vadilo něco jiného. Quentin si rád hraje s časovou osou u svých filmů. Příběh různě přeskakuje, vrací zpět, předbíhá děj atd.. aby pak dezorientovanému divákovi ke konci vše geniálně spojil. Dle mého názoru to tady lehce odflákl. Možná, že vlastně celkem jednoduchý westernový příběh o záchranné akci a sněhové bouři nebylo nutné jakkoliv složitě šroubovat... Já to ale čekal. Závěr byl pro mně zkrátka takový na Quentina moc jasný, moc rychlý, nejeden padouch vlastně ani neměl moc prostoru pro závěrečnou řeč :-). Pokud mne s ním Quentin 2 hodiny seznamuje, tak ta jedna kulka v mžiku dělá jasnou tečku za níž nic pro diváka už není... To je ale jen maličká výhrada. Celé jsem si to užil, tohle se klidně může zařadit po bok westernové klasiky. Ne protože to točil Tarantino, ale prostě proto, že je to dobré! Za mne je to za 4 přitlučená prkna na dveře. * * * * ()

JohnnyD

Prvý krát som mal dojem, že Tarantinovi drhne scenár. Tá prvá tretina nie je vyslovene zlá, no bavila ma ešte menej ako plky v Death Proof. Základným problémom je, že scenár je proste kostrbatý a nedotiahnutý. Také množstvo okatých expozičných dialógov som nevidel už strašne dlho. Tarantino zrazu nevie predstaviť postavu inak než tým, že ju niekto druhý spozná a dá monológ o tom, kto to je. Really? K tomu sa uchyľuje najlepší scenárista minimálne generácie? Ako začne Tarantino pomaly skladať tajomstvo a hlavne, podobne ako u Djanga, nastane isté deus ex machina (tentokrát v podobe vstupu rozprávača do príbehu), ktoré nakopne príbeh, už je to starý dobrý Tarantino (i keď po ohlasoch som čakal ešte viac krvi). Napriek Tarantinovým vyhláseniam o svojom najlepšom scenáre, Hateful Eight budí presne opačný dojem. Čo je strašná škoda, lebo potenciál bol obrovský. Ale ego robí svoje... PS: Jennifer Jason Leigh je úplne maniakálne bohovská!!! ()

playboxguest

Mám spoustu známých, kteří vám řeknou, že jak je film nezaujme v první půlhodině, nemá pro ně dalšího smyslu trávit nad ním čas. Jenže s některými filmy, knihami, ba i lidmi, se to má tak, že když jim věnujete svou pozornost a čas i za překonání faktu, že vás z kraje příliš neoslovily, mohou s postupem času příjemně překvapit nebo dokonce i vygradovat v něco velkolepého, na co se jen těžko zapomíná. The Hateful Eight je přesně ten případ. Dvě hodiny se mi před očima odehrávala divadelní hra plná tlachání, která mě málem uspala spolehlivěji jak práskání krbu nad rozehranou šachovou partií. Když v tom nudné klopýtání odnikud nikam konečně nabylo pointu a film vygradoval v hodinovou akční grotesku plnou absurdní akce, zábavné brutality a tlachání o něčem. Poslední třetina je pětihvězdičková poctivě tarantinovská záležitost, v níž ty předchozí dvě dvoucípé třetiny, u nichž jste si v klídku mohli usrkat kafe, konečně dostávají smysl a povyšují se o píď výše. Jen škoda, že časově nuda převyšovala nad poctivou zábavou a když zvážím kolem a kolem, nemám chuť tuhle osmičku ani kvůli kvalitnímu kule rvoucímu konci absolvovat podruhé. ()

Madsbender

17.2.2016, Gartenbau Kino, Viedeň, 70mm Roadshow (predohra: 3 min., prestávka: 15 min., celková dĺžka 185 min.). Nielen najlepší (pokojne si miesto toho dosaďte najvyspelejší či najkomplexnejší) Tarantino, ale jeden z najopojnejších a najpodnetnejších filmov za celé roky. V 70mm verzii som sa cítil, akoby som tam skutočne bol s nimi. ()

Beckett51

Krev, sníh, herecký koncert, božská hudba, mistrovská režie, nadmistrovská kamera, humor, téměř dokonalý scénář a Roy Orbison v závěru. Co víc si přát? ()

hippyman

Django to sice není, ale pořád a opět skvělý Tarantino dokazuje, že na režisérské sesli ještě má co předvést. Totéž by se dalo říci o skladatelském peru Ennia Morriconeho, které ani po padesáti letech aktivní tvorby dosud nevyschlo. Když se k tomu přidají ještě perfektní výkony prakticky všech herců a detektivní zápletka s geniálním rozuzlením, máme tu tři hodinky kvalitní filmové podívané. Jen pak z té druhé řady člověka trochu bolí za krkem... 80% [předpremiéra ČSFD, Lucerna] ()

Disk

Osm hrozných je geniální film úplně stejně jako Hanebný pancharti. Quentin Tarantino maximálně využil jeden interiér, napsal fantastické postavy a Ennio Morricone k tomu svým soundtrackem přidal na atmosféře. Jasných 5/5. ()

Pilda17

Typické skvělé dialogy Tarantina jsou bezesporu fantastické a jen těžko mohu něco vytknout. Bohužel se nezbavím pocitu, že právě The Hateful Eight ubližuje délka a šílená ukecanost. Divák musí počkat pomalu dvě hodiny než se začne něco pořádného dít. Když přichází rozuzlení, vše se rozjede, začne lítat krev a to jsem očekával možná o trochu dříve. Ono koukat dvě hodiny na maníky, kteří konverzují, ač třeba kvalitně a řeší věci, které diváka baví, tak je toho prostě příliš. Šel bych do plného počtu, ale Django nebo i Hanebný Pancharti jsou jinde a nechali ve mě daleko silnější filmový zážitek .. 7/10 = 75% ()

Rosaviva

Westerny já fakt nerada. Django se mi líbil, proto jsem tomuhle filmu vůbec dala šanci, když je to od stejného režiséra a to i přesto, že trailer mi přišel dost hrozný. No ale jako ne, tohle se ti Quentine fakt nepovedlo. Délka je naprosto neadekvátní ději, který tam vlastně ani není. Skupinka chlapů se dostane do vánice a je nucena přečkat několik dní v chatě s rozbitýma dveřma se skupinou jiných chlapů. Asi hodinu a půl tam mluví o ničem a pak se najednou rozhodnou, že by byla mnohem větší zábava, kdyby se navzájem postříleli. Celkově strašně nesympatické obsazení (Tim Roth se snad snažil předstírat, že je Christoph Waltz, nebo co?), soundtrack se mi taky nelíbil, příběh nebyl, vtip nebyl (kromě těch dveří, tomu jsem se i po páté s chutí zasmála). 2* a ještě bych tak nějak počítala, že když se film jmenuje Hateful Eight tak tam bude osm postav, místo toho jich tam bylo snad patnáct. ()

Aky

Tarantino má už asi věčný handicap spočívající v tom, že natočil takové filmy jako Pulp Fiction nebo Gaunery, s nimiž už bude navždy v tomto žánru srovnáván. Osm hrozných je zbytečně dlouhé, protože chvílemi rozvláčné, krev je často samoúčelná a humoru je pomálu. Nicméně scénář je chytrý, vynalézavý, doposledka těžko předvídatelný, herci jsou dokonalí, byl bych nespravedlivý, kdyby řekl že to není dobrý film. ()

Cappuccino

Do príchodu k Minnie to bolo dobré, po príchode parádne, potom som už len čakal kto je s kým, kto proti komu, kto zomrie prvý a ako zomrie a do toho všetkého som hltal Tarantinove skvelé dialógy a jeho svojský, situačný humor. Po piatich mesiacoch dávam filmu plný počet a môže za to geniálny Tarantino! ()

GilEstel

Dopis od Lincolna: „Drahý Marquisi. Doufám, že tě tento dopis zastihne v dobrém zdraví a náladě. Mě se daří dobře ale přál bych si aby ve dni bylo více hodin. Mám toho tolik na práci. Časy se mění pomalu ale jistě. A jsou to muži jako ty, kteří je udělají jiné. Tvůj válečný úspěch je čest nejen pro tebe... ale i pro tvou rasu. Jsem velmi hrdý, kdykoliv o tobě zaslechnu nějákou zprávu. Stále ještě je před námi dlouhá cesta... ale ruku v ruce... vím, že se tam dostaneme. Chci jen abys věděl, že v mých myšlenkách doufám... že se znovu setkáme. Do té doby...zůstávám tvým přítelem. Má Mary Todd mě volá, takže je nejspíš čas jít spát. Se zdvořilým pozdravem... Abraham Lincoln.“__ tak to je text, který dokáže odzbrojit každého bělocha. Něco na tom je. Pro mě Tarantino předvedl svůj lehce nadprůměr. Ale děj a zápletka byly asi až příliš banální. Pokus to utáhnout jen dialogama se podařil jen částečně. _____________Nevím tedy proč v tom sněhu všichni tahali kolový vůz místo saní. Asi jsem moc detailista. 75% ()

Ruut

Upgrade 2018: Zase musím měnit názor. Po vychutnání si v klidu blu ray … prostě Tarantino dozrává k dokonalosti ------ Jak bych popsal Osm hrozných své šedesátileté kamarádce, která ráda chodí do kina na zajímavé filmy napříč všemi žánry a která viděla i pár Tarantinových kousků: Hele prvních 87 minut je úplně prázdné tlachání o ničem, které se bude líbit asi jen náctiletým děckam, které nemají co na práci. Obrovská ztráta času. Pak je tam jedna velice nechutná historka. No a po ní zbylých cca 70min občas někdo do někoho jiného střelí, ale pořád je to hrozně ukecané a zdlouhavé. Opravdu netuším co by to člověku s tvým rozhledem a životními zkušenostmi mohlo dát. ()

S.Quentin QUALE

Nechce se mi porovnávat Tarantinovy filmy, nechce se mi používat superlativy......a už vůbec se mi nechce nic moc prozrazovat, protože každý promarněný moment překvapení by bolel. U Osmi hrozných bude nejvíc záležet na divákově obecné schopnosti vydýchat talky film, protože tohle bezesporu je Tarantinův nejukacenější kus. A je skvělý! Bohužel a taky zcela pochopitelně, když ve vztahu k tomuto přihlédnu ke třem hodinám stopáže, rozhodně ne všem se zalíbí. Mě to ale netankuje ani trochu, protože řeknu vám, já si velice nehatefully Hateful Eight zařadím na třetí příčku v žebříčku nejlepších talky filmů. Tarantino je prostě master dialogů, který (pohybujíc se samozřejmě na tenké hranici mezi geniální zábavou a hutnou nudou) i z prosté zápletky plete svižný bič čechrající divákův úsměv. Jediným zklamáním je pro mě Morriconeho hudba, která je pouze udičkou a která byla lehce pocítit pouze pár minut v úvodu a intenzivně jen v traileru. Doporučuju na 95%. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz