Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

Dan9K

Při sledování jsem si uvědomil, že Tarantino buď točí westerny celou dobu, anebo byla tohle prachobyčejná gangsterka. S povděkem kvituji, že Osm hrozných už není film, ze kterého čiší mainstream. Tohle je jeho ryzí styl. Stejně jako v Gaunerech či Pulp Fiction se střídají výborně napsané dialogy a akce v poměru 10:1, díky čemuž je akce o to překvapivější a údernější. Zároveň to není taková samohana, jakou předvedl v Death Proof. Tady ty dialogy mají smysl. Úvod pro mě nebyl jen čekáním na akci, ale skvělou předehrou a vynikajícím seznámením s těmi hlavními charaktery, podobně jako v Sedmi statečných se nejdříve seznámíme s Chrisem a Vinem. Může vyvstat otázka, jakou měli záporáci motivaci vyřešit svůj problém zrovna tímto způsobem, ale že bych v tom neviděl logiku, to si nemyslím. Skvělé herecké výkony, snad kromě Madsena. Opravdu bych nevyčítal Samuelovi, že si tenhle film vzal na svá bedra, protože to mu vždycky moc sluší. Velký tahák pro mě byla hudba Ennia Morriconeho a jsem moc rád, že zas po dlouhé době vznikl velmi výrazný a odvážný soundtrack, který se nebojí kašlat na zaběhnuté principy. Možná je škoda, že všechna Enniova hudba není původní, na druhou stranu je dobře, že některé výrazné pecky se konečně dostaly do filmu a neskončily v zapomnění kvůli ignoranství John Carpentera. Přítomný gore je naštěstí hlavně prostředek, nikoliv cíl. Bohužel spousta diváků ho jako cíl vnímá a z toho je mi smutno. Velmi mě pobavil zcizující prvek ve formě vypravěče. Určitě to není Tarantinův nejlepší film, ale moc mě potěšil a spolu s Gaunery na mě působí nejsevřenějším dojmem. ()

kulyk

Výborné, není co dodat. Dostal jsem, co jsem čekal a co jsem si zasloužil. Jen zopakuji své varování pro ty, co pohrdají zlodějnou (rozuměj - jsou počítačově negramotní), obléknou hodobóžové tesilky, přičísnou plešku a vyrazí si do kina. Vezměte z domova oblíbený podprdelník, protože jestli vám v polovině nedají desetiminutovku na protažení, brčko či chcandu, zdřevění vám řiťky do stavu, kdy se sice můžete domnívat, že pouštíte jen tichého ducháčka, co prosvětlí atmosféru v sále, ve skutečnosti se však poserete jako za mlada a pak už je pozdě na hrdinství. ()

troufalka

O tom, že se s Tarantitem míjíme jsem psala už dostatek v minulých komentářích. Aby nebyla mýlka - uznávám jeho originalitu, beru jeho humor ovšem jen do té míry než mi ho zhatí přehršlí krve a rozstřílenými mozky. Oproti jeho předchozím filmům jsem nabyla dojmu, že ubylo akce, první polovina tak zřejmě nenudila jenom mě, ale i jeho saklní fanouše. Dovedla bych ocenit jakýkoliv originální příběh, dokonce i za cenu krve, ale tady se dá konec předpokládat, takže moment překvapení ani způsob jak k němu dojde se pro diváka nekoná. Aspoň tak to vnímám já. ()

Spooner

Čekal jsem tarantinovskou onanii a tu jsem nakonec také dočkal. Překvapivě mi to ale nevadilo tolik, jak jsem se obával. Quentinovo obří ego je cítit z každého záběru, celé by se to slušelo tak o půl hodiny zkrátit a některé dialogy jsou fakt zbytečně natahované a o ničem. Obzvláště prostřední hodinka tím silně trpí. Jenže co na plat, když to Tarantino zachraňuje svou sebejistou a neselhávající režií, v níž si skvěle pohrává s mnoha motivy a žánry. A navíc má po ruce opravdu šťavnaté obsazení, které si zde vychutnává každou vteřinu. Obzvláště velký prostor pro výtečného Waltona Gogginse mi udělal ohromnou radost. Nová tarantinovská klasika, kterou bych si pouštěl kvůli vypiplaným dialogům a přehršelu nápadů opakovaně, se tu tak nezrodila a Tarantino si místy sám pod sebou podřezává větev. Kvalitní film, u něhož budou jeho skalní fanoušci slintat blahem, to však i přesto je. 70% ()

tahit

Chvilku jsem přemýšlel, ale nemohl jsem se hned rozpomenout, zda už jsem tuhle scénu někdy viděl. Zmrzlý dřevěný kříž v zasněžené krajině se sochou Ježíše Krista. Tu jsem si uvědomil, že podobný moment byl použit i ve starém československém filmu Tenkrát o Vánocích. S tím rozdílem, že ovšem kolem pochodovala vojenská jednotka. Při vší úctě k Tarantinovým filmům, prostě těch 167 minut bylo příliš dlouhých. Až na pár výjimek, zejména v druhé polovině, není opravdu důvod, proč to znova někdy vidět. ()

Wacoslav1

Něco takovýho může natočit fakt jenom Tarantino. Banda vocasů se skoro 2 hodiny dohaduje a pak se jenom tak z plezíru rozhodnou, že se mezi sebou navzájem pozabíjejí! Tak samozřejmě, že takhle lehký to není. Všechno co se ve filmu děje má svůj význam a nakonec to do sebe i pěkně zapadne nutno uznat. Nevím no těžko se mi k tomu vyjadřuje starý Tarantinovky mám rád, jenom jsem měl pocit, že z nástupem Kill blila 2 se z tohohle režiséra stal hroznej pozér a od tý doby už to prostě není ono, Tenhle film se určitě svým pojetím blíží jeho starší tvorbě konkrétně si bere hodně z Gaunerů, ale už to na mě tak dobře nefunguje, hlavně délka je šílená a můžou tam bejt sebelepší kecy, ale u mě to automaticky sráží 1* dolů. Co se jednotlivých protagonistů týče, tak Jackson, jak už je u něj tradicí jede další excentrickou roli starýho rasistickýho negra a snaží se ukrást si prostor pro sebe kdykoliv je na scéně. Někdy se mu to daří víc někdy míň. Russel a Roth odehrají tak nějak svoje standarty. Tatum tam naštěstí není dost dlouho na to aby mě stihnul začít srát. Ženština v podání Jennifer Leigh střídá lepší chvilky z afektovaným přehráváním no a Madsenovi mohl někdo vysvětlit, že tohle je kinofilm a ne další low budget zetko kterým propluje se znuděným nezájmem a typickým všechnomámvpíči výrazem. Nejvíc mě zaujal Googins kterého moc neznám a třeba v Mačetě se jenom mihnul, ale jeho postava a její motivace mi tu přišla nejzajímavější. Nakonec, ale filmu slabší 4* dám nejenom za šťavnatý masakr na konci, ale napodruhé jsem ledacos pochopil a kupodivu mě to i docela bavilo.70% ()

belldandy

Jednota místa a času, osm lidí, kteří se neznají a nevěří si. Hutná atmosféra, při které si můžete jen pomalu odpočítavat: A zbylo jich ... Proč to vlastně někomu připadá nudné? ()

Davies182

Udělal to zas! Dokonalý scénář, výborné dialogy, pohlcující atmosféra. Napětí v každém filmovém okénku, a to se tam v podstatě furt jenom (napínavě) kecá. Žádný jiný režisér mě nikdy nedonutí dusit se v záchvatech smíchu pokaždé, když dojde na brutální a patřičně krvavé zúčtování s představenými charaktery. Quentin se holt umí nebrat vážně a je v Hollywoodu po právu jedním z nejčastěji zmiňovaných tvůrců. ()

gogo76

Kľudne ma majte za 9-teho hrozného, ale musím priznať silné sklamanie, ktoré som si pred filmom nepripúšťal. Tarantino? Western? Morricone?, kurva to musí byť bomba! Ale nestalo sa. Keď nevieš kudy -kam rozdeľ film do kapitol. Keď sa snažíš prebrať spiaceho diváka, musíš s ním priamo komunikovať...To najhoršie čo film ponúka je takmer jeden a pol hodinový!!! rozjazd plný nie veľmi chytľavých a často sa opakujúcich dialógov. Akcia - nula, rozumej žiadna... Za ten šialene dlhý čas sa NIČ neudeje. S.L. Jackson nastúpi do dostavníku a po hodine z neho vystúpi. Nuda však nekončí. Dusná atmosféra-žiadna, pretože nebolo z čoho. Raz kecá jeden raz druhý. Po presune do chatrče je to o čosi lepšie, ale až po ďalšej viac ako pol hodine sa konečne začne niečo diať. Divák však ostáva tak znudený (ten, ktorý už nezaspal) , že mu to je celkom jedno. Záver to čiastočne vylepšil, ale toto je dosť prúser, vzhľadom na hviezdne mená. Príbeh dokopy nič moc. Ja zbožňujem westerny, preto mi nikto nemôže vytýkať, že sa vyjadrujem k niečomu, čomu nerozumiem a Boh je mi svedkom ako som sa na film tešil. 60%. ()

pepo

Stále zamrzí, keď vidím niečo takto úžasné a nie je to dokonalé. Hlavne v prvej tretine zbytočne uťahané a sebaukájajúce, potom jeho to už strašná pecka akú som očakával Ja to proste Tarantinovi žeriem. ()

Tom_Lachtan

Tam kde Tarantino začal, tam se i vrací, tohle totiž jede na vlně Reservoir dogs, přestože dialogy nejsou až tak břitké, jak by se hodilo, ale zato jsou tu o pár chlupů zajímavější charaktery. Přesto mám ale s těmi postavami trochu potíž. I když na první pohled působí titulní osmička jako sbírka vizuálně i charakterově unikátními postavami, tak se ukáže, že to jaksi není pravda, některé postavy jsou tak ozvláštněné jen a pouze tím, že mají divnej klobouk a barevné brýle, nebo otravným mexickým přízvukem. A to je obrovská, obrovská škoda, plocha na prokreslení postav tu totiž je, jenže první část filmu svůj prostor ani zdaleka nevyužívá a věnuje se jen planým plkům, které nejsou ani zvlášť zajímavé, ani důležité. Pak se naštěstí dojede do něčeho-jako-hostince, kde se konečně rozpoutá ten pořádný dialogový pordel, ke kterému se brzy přidají nějaké ty kulky. Jasně, mohlo to bejt asi bžilionkrát lepší, některé voiceoverové vysvětlovačky jsou na pytel er cetera. Pořád je to ale kurevsky fajn film. ()

Xmilden

Quentin natočil určitě slabší snímek než do nebes vynášeného Djanga a určitě i než Hanebné pancharty, přesto ovšem je na míle vzdálen konkurenci. Pokud tedy vůbec nějaká hrozí. Celý film na svých bedrech táhne opět neuvěřitelně skvělý L. Jackson, kterému začne v závěru sekundovat Walton Goggins. K příběhu se mě moc prozrazovat nechce, kdo ale čeká podobně odsýpající příběh jako v minulých dvou filmech bude zklamán. Děj se rozjíždí tentokráte pomaleji, ale musím říct že zato druhá polovina je v mých očích jedním slovem skvělá. Jednou jsem dokonce i vyprsknul smíchy. Budu se samozřejmě těšit na reprízu a stejně tak na další kousek fanatika z videopůjčovny. 85% ()

Arbiter

(obsahuje spoilery!) Osm hrozných paranoiků obývalo dům, jeden nejistou ruku měl a zbylo jich sedm. Sedm hrozných paranoiků hltalo hořký květ, dva se jím zakuckali a zbylo jich jen pět. Pět hrozných paranoiků chtělo pasti klást, ale ono jich stejně bylo víc jak osm a děj se přestal rýmovat a krev a mozky a sníh a bonbóny a kafe a koule a negři a nezbyl ani jediný. A nebo zbyl. ___ Tarantino dekonstruoval western, až z něj moc nezbylo. Děj, do půlky stavěný v duchu trpělivých detektivek Agathy Christie, se poté změní v něco jako nevybíravý mlýnek na maso. Oživlá dřeva na krásných záběrech prkenně proklamují své repliky a narativně je film pro to a pro pozvolné tempo velice chladný, místy plyne z těžka a divákovo uspokojení končí kdesi na půli cesty k Red Rock. Tarantino si splnil westernový sen a jako bonus si opět kopl do zbytkové esence Konfederace v duši současného redneck Američana. Já se zasmál jeho lásce k zase o kousek explicitnějšímu násilí a vymazleným bonmotům. Nepovedlo se ale to nejpodstatnéjší - vybudovat v té velkorysé stopáži koulervoucí napětí a šokující rozuzlení. Urvaný ruce a huba plná negrů mi nestačila. Agatha Christie : Quentin Tarantino - 10 černoušků : 1 negr s hlavou, ale bez koulí ()

Vitex

Naprosto mě překvapily poslední dvě minuty (čtení dopisu), které tento skvěle natočený, ale vším tím tarantinovským krvavým balastem zahlcený film pozvedávají o pár pater výš. ()

Ampi

Počasí projekci Osmi hrozných přálo. Trochu mi osmý Tarantinův film připomínal westernovou Věc od Carpentra. Asi je to zimou, Kurtem Russelem a Enio Morriconem. Herecké obsazení a jeho kvalita výborná. Oproti Djangovi tu chybí Christoph Waltz a jeho dr. Schultz. Něco tomu chybělo a nevím co. Co bylo navíc bylo příliš krve a moc dlouhá stopáž. ()

LiVentura

No, Tarantino je rozhodně štěstěnou nejpolíbenější režisér v celém světě.. děla si, co ho baví!!! Respekt... Ale tohle už není starý dobrý western, ale jakási krvavá jatky-ozní podívaná obhroublého završení. Přítomnost Morriconeho je cítit a typické tóny jeho orchestru dělají mnohem zajímavější atmosféru, ale určitě to nestačí. ()

cheyene

Ještě před zhlédnutím Osmi hrozných mě naplňovaly lehké obavy, že snímek s takovou stopáží založený zejména na dialozích, bude spíše nudným přírůstkem do Tarantinovy filmografie. Jsem rád, že mé tušení nedostalo reálné kontury a byl jsem brzy vtažen do děje tohoto westernu, jemuž se nedá upřít perfektně vystavěná atmosféra, čemuž napomáhá nejen samotné prostředí, ale tradičně perfektní hudba mistra Morriconeho. Quentin Tarantino má pro filmování cit, což opět dokazuje, stejně jako svůj smysl pro výběr herců, kteří nezklamali. Každá z kapitol, z nichž se Osm hrozných skládá, má hodně do sebe a dialogy, které se mohou zdát nudné, zdlouhavé či o ničem, mají naopak sílu pro dokreslení finálního dojmu z utvořených vztahů mezi postavami. Potlesk a palce nahoru si pak Tarantino zaslouží za vynikající zvrat v ději a též za to, že neupustil od prvků, na které jsme v jeho filmech zvyklí, tedy na hektolitry prolité krve, až to mnohdy hraničí s nevkusem. Čas mi u Osmi hrozných rychle plynul a být tam o něco více akce, neváhal bych s pátou hvězdičkou, o které stejně pár dní po zhlédnutí uvažuji. Jsem si skoro jistý, že si osmý Tarantinův počin ještě nejednou pustím a poté možná i přehodnotím. ()

Fiftis

Spoilers everywhere. Ďalší výborný film od Quentina Tarantina, ktorému sa nebojím dať plný počet. Inak ja dávam plný počet aj filmom, ktoré dosahujú asi tak 80%né uspokojenie. Tomuto filmu síce niečo chýbalo a mal aj pár chýb, ale to je každého osobný názor. K tomu, čo chýbalo - taký Django mal plno miest, kde sa dej odohrával a plno krásnych scenérií, tu som sa cítil trocha stiesnene. K tých chybám - nie som úplný milovník tých Tarantínovských prestrelov a sci-fi scén ako napríklad krv z otrávených ľudí, ktorá striekala ako z hadice (podobne to bolo v Kill Billovi) alebo explodovanie Bobovej hlavy, akoby na neho niekto použil guľku na upírov. Ale ako som napísal, to je každého osobný názor. Film je hlavne plný kecov, ako každý film od Quentina, ale ani tu tie keci nenudia. Na western som čakal viacej strieľania ale je fakt, že tých postáv tam veľa nebolo. Škoda tiež, že bolo menej "outdoor" scén. Najviac sa mi páčil Jemes Parks a Ribana Zoë Bell. Hudba bola skvelá, hlavne piano Tichá noc. Dalo by sa ešte veľa napísať, niektoré situácie som si predstavoval inak, ale celkovo to bolo super, 182 minút mi tak rýchlo ešte neubehlo a škoda toho konca, ja by som rád ešte videl krátke pokračovanie v deji. (27.12.2015) ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz