Radim Kraviec alias Káčko (Hynek Čermák) sa vyznačuje vysokou inteligenciou a talentom pre dokonalý podvod. Kde iní siahajú po zbrani, on využíva lesť, armádu právnikov a monštruózny kapitál. Bez mihnutia oka okráda štát o miliardy korún. Uvedomuje si však hranicu, ktorú nesmie prekročiť a ľudí, čo mu stoja v ceste, fyzicky nelikviduje. Vďaka kontaktom na politickej scéne pripravuje ďalší svoj triumfálny kúsok - ovládnutie spoločnosti Čepra, ktorá kontroluje všetky zásoby pohonných hmôt v republike. Ak to vyjde, urobí obchod storočia. Káčka však nečakane zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, ktorý spolupracuje s hospodárskou kriminálkou. Nemožné sa stáva skutočnosťou. Nepolapiteľný tunelár Káčko končí vo väzbe a štát nepríde o miliardy korún. Aspoň zatiaľ nie. Keď sa Kraviec vďaka šikovným právnikom dostane už onedlho na slobodu, rozbieha neľútostnú mašinériu pomsty. Jeho povestná opatrnosť aj chladná myseľ nenávratne miznú, prekračuje všetky hranice a z finančného zločinca je zrazu neľútostný sériový vrah a krvavý mäsiar. (TV JOJ)

L_O_U_S

Pachlův tým je mi po Cirkusu Bukowsky velmi sympatický a nalákat mě na Gangstera Ka nedalo až takovou práci. Hynek Čermák je sympaťák a film je to příjemný. Jen ta zjednodušení pro diváka mi přišla i jako neprávníkovi trochu úsměvná. (1 083.) ()

kajas

V roce 2013 vznikl na motivy knihy investigativního novináře Kmenty "fiktivní filmový životopis" jednoho kmotra, o dva roky později přišel na řadu další padouch (opět na motivy knihy stejného autora). "Gangster Ka" má sice přesvědčivého Čermáka a několik dalších snaživých herců ve vedlejších rolích (třeba takového Filipa Čapku bych opravdu ráda viděla na plátně častěji), ale stejně jako ostatním zdejším kolegům mi nesedli vypravěči (ano, bylo jich víc!) a zapamatovat si jména všech politiků a bossů bylo taky nad moje síly. "Příběh kmotra" lepší. ()

Anglie

Po docela dobrém Cirkusu Bukowsky jsem byl zvědavý, s čím dalším přijde Pachl. A udělal mi radost. Film je opravdu povedený, snad jedinou větší chybu vidím v nápadů dvou voiceoverů, což je nápad spíše nešťastný než špatný. Spousta lidí tu (a oprávněně) chválí Čermáka, ale přitom je přehráván jak Bjelacem, tak Svátkovou (kteří jsou opravdu vynikající!!) a i Jeřábek v menší roli politika Kleina je celkem slušný. Zajímavé téma, pěkně vykreslená atmosféra, vhodná hudba od Věrčáka.. Už se těším na konec listopadu! ()

TheDon

V popisku filmu mi chybí ´životopisný ´, protože se jede naprosto přesně a striktně podle opravdových událostí. Invence režíséra naprosto chybí a v některých momentech by byla docela potřeba. Jedinej, kdo mě přesvědčoval celej film je Predrag. Zbytek seriálovejch herců se moc nesnažil a v mých očích celý to herecký obsazení zbytečně degraduje celej film na úroveň televizní inscenace. Čekal jsem víc, čekal jsem hutnější atmosféru a když už mluvím o té invenci, stejnej barák, kterej tam byl v pár záběrech už si zahrál v Boleru (2004). Pro mě koukatelný, ale bohužel ničím nevyčnívající. 60% P.s.: Radovan je stejně bedna a ještě si i pamatuju, když mi odpověděl na mail. ()

sofiapetra

Problém těchto filmů údajně podle skutečnosti (tedy podle skutečnosti, jak si to představují novináři, že to asi tak probíhalo) je právě to, že je to všeobecně tak známé. Takže sledovat to není ani trochu napínavé. Že Krejčířovi zamordovali otce, že měl super vilu se žralokem a že se mu z ní podařilo pláchnout jak Copperfieldovi, když tam bylo nasáčkovaných asi třicet policajtů, ví u nás opravdu snad každý (a zrovna tahle scéna se ve filmu nepovedla vůbec, protože takhle to logicky prostě být nemohlo; někdo z těch policajtů mu samozřejmě vědomě pomohl). Takže nezbývalo než srovnávat, jak se s vizáží a gesty Káčka vyrovná Hynek Čermák. A řekněme, že slušně. I když si normálně typově moc podobní nejsou. ()

Petroff

Taková ta česká nízkorozpočtová plácačka... Tzn., že všichni něco plácaj... jakože jede nějakej příběh. Někdo po někom jde, někdo umře, někdo někoho zabije. Celou dobu je mi jedno kdo, koho, co... A pak byl konec, hurá. Druhej díl? Cože? To už asi ne, děkuji nepěkně. ()

Aristes

Docela bavilo, nicméně když už tedy Pachl chce do tuzemské kinematografie přispět nějakou tou gangsterkou, tak bych spíš ocenil, kdyby přišel s něčím skromnějším, z čeho nebude tolik čpět snaha si na něco hrát, a zároveň osobitějším, co by více odráželo české poměry. Ono totiž odkoukat něco od filmů zejména americké produkce, a pak to přesadit do českého prostředí, prostě působí poněkud úsměvně. ()

honajz2

Viděno v RegioJetu při cestě ze Zábřehu do Prahy. Své chyby to určitě má, třeba bůhvíjak silnou atmosféru to nemá, pak i scénář má několik hluchých míst a celkově to je spíš mírný nadprůměr, ale jinak jsem celkem spokojený. Obzvlášť na úroveň českého filmu je to zpracované skvěle - nějaké napětí to má, kamera a herecké výkony jsou dost solidní a hlavně to celé dokáže působit skutečně vážně, je tam opravdu minimum míst, které by vypadaly trapně nebo směšně. A to jsem si myslel, že něco takového se tu natočit nedá, ale Pachl kupodivu dokázal, že jo. Zaujalo mě to, ačkoli mě tenhle žánr a typ příběhů moc nebere - a už jen to bych považoval za drobný úspěch. Jestli si to někdy pustím znova sice nevím, ale na české poměry fakt slušná práce. Slabé 4* ()

M.i.k.e

pro mě osobě mnohem lepší než Příběh Kmotra a zcela určitě nejlepší český film loňského roku...chybičky se najdou,ale ta hodinka a půl uteče jako nic a největší zásluhu na tom má vede zprofanovaného příběhu hlavně výborný Hynek Čermák...80% ()

rakovnik

Na české poměry je jedná o profesionálně natočenou kriminálku, byť upozornění na konci filmu, že se nejedná o příběh Radovana Ká, působí úsměvně. Myslím si, že filmaři se mají věnovat svému žánru. Čili investigativní reportéři mají pátrat a odhalovat kauzy v reportážích a umělci mají ztvárňovat svou fantazii. Tohle míchání fakt, domněnek, umělecké licence a drbů působí sice ve výsledku věrohodně, ale křiví realitu. Lidi jsou zbytečně naštvaní na postavy, které v příběhu poznají, ačkoli se o ně údajně nejedná. ()

Martin741

Jan Pachl mi sice nic nehovori ako rejza, ale ako domaci /jo, som cechoslovak/ pokus o gangsterku film posobi dobre. Chyba vsak vyraznejsie herecke meno, nepoznam tam nikoho, aspon mohli zlanarit Hadeka alebo Judit Bardos. Nametovo je film na urovni, ale scenarom, televiznym spracovanim a priemernymi hereckymi vykonmi nedokaze sa dostat ani do do nadpriemeru : 60 % ()

Hennes

Skvěle zahrané a filmařsky zpracované. Oceňuji i to, vylézt s tímto filmem na veřejnost, ale na druhou stranu, stejně si vysoké politické špičky své ohlídají a nic takového jako film jim ublížit nemůže. Kdo tahá za nitky bude tahat dál a ještě dá takovémuto filmu zelenou. Ale jde hlavně o film, který působí velmi věrohodně a nic podle mého nepřehrává. Thriller z našeho prostředí je mi mnohem bližší než ty americké. Jako se mi líbil PŘÍBĚH KMOTRA i tento film je ukázka, že i v Čechách umíme skvělé thrillery. ()

Figu

Z vytipovaných českých filmů 21.století po kmotrovi pokračuju gangsterem Ka. No malinká podoba a lehká inspirace z právě zmiňovanýho kmotra tam samozřejmě je, nicméně i když se Hynek snaží sebevíc, za mě na Vetchýho nemá. Ale ke Káčku... Ať má vejšku jakou má, nesere se s ničím, jde přes mrtvoly a je totální suverén! A to se mi líbí. Falešnejch krys je okolo jako sraček a věřit se nedá ničemu a nikomu... Pěknej pletenec událostí. Hrozně se mě líbil i výkon Bjelace, nejen jako zabijáka a pravé ruky Kraviece, ale i jako vypravěče! Jo, fajn. Těším se na pokračování. 75% ()

Rodriguez

Po hoooodně dlouhé době velmi solidní gangster film! Káčko je talentovaný od přírody, aby svojí inteligencí vytvářel dokonalé podvody! 90% ()

bourec

Film natočenej na profi úrovni,jenže na rozdíl vod Příběhu kmotra mě to absolutně nedokázalo vtáhnout do děje.Na český poměry kvalita,ale vzpomínat budu snad jedině na absurdní scénu ze sejfu ve skříni plnym prachů,při kterym se mi do hlavy vkrádala otázka.K čemu?Na deset piv a flašku rumu nepotřebuju skříň bankovek,debilní káčko.50%. ()

zette

Jako fanousek serialu Cirkus Bukowsky jsem se tesil na celovecerni debut Jana Pachla. Predevsim me ale zaujal namet, kdy po filmovem zpracovani Kmotra Mrazka prisel na radu Radovan Krejcir... Filmy o mafianech proste divaky pritahuji. Gangster Ka je velmi dobre natoceny film, s vybornou atmosferou. Jako jinym uzivatelum, mi nekdy vypravec prisel zbytecny ci otravny. Tech informaci vsak bylo tolik, ze bez "uvedeni do deje" by slo vse podstatne "nasackovat" do sta minut jen sotva. I pres nekolik der ve scenari se divak nemuze nudit. Zajimave je herecke obsazeni, velmi dobry vyber. A Hynek Cermak exceluje, jeden z nasich momentalne nejlepsich hercu, preji mu vice hlavnich roli. Na druhy dil do kina urcite pujdu, tento viden v ostravskem Cinestaru. ()

necisty

Myslím, že hlavním tahákem tohoto filmu je příběh, který zajímá snad každého, kdo se alespoň trošku orientuje v politice nebo ekonomice státu. Škoda jen, že víc, než ještě herecký talent pana Čermáka, jeho neuvěřitelnou podobu a dva vydařené vtipy (bazén a spermabanka), nabídnout nedokáže a dokonce si chvilkami hraje na nejdrsnější gangsterský film. Jakoby jsme žádný jiný neznali, že? ... GA Cinema ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (viac)