Druhá časť kriminálneho thrilleru o osudoch bezcitného gangstra, inšpirovaných skutočnými udalosťami podľa námetu Jaroslava Kmentu, ktorý je autorom knihy „Padrino Krejčíř". GANGSTER KA: AFRIČAN je voľným pokračovaním zločineckého ťaženia Radima Kravieca alias Káčka. Po nepochopiteľnom úteku priamo z rúk polície, opúšťa Kraviec Českú republiku. Začína nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá čo stratiť.
Teraz začína vychádzať na povrch všetok odpad, ktorý po sebe zanechal. Káčko sa presídľuje na Seychelské ostrovy, v rukách má zmenku na 80 miliónov, ktorá môže okamžite položiť premiéra aj vládu. 6 miliárd z vytunelovaného podniku ČEPRO sa pomaly minulo, je potrebné prísť k novému zdroju príjmov a aj za cenu toho, že by spôsobil štátny prevrat. Česká republika tak exportuje do sveta gangstra prvotriedneho formátu. Či na Seychely alebo do Juhoafrickej republiky, všade tam, kde tento zločinec vstúpi likviduje miestnu mafiu a nastoľuje vlastný systém. Na povrch sa derú negatívne vlastnosti jeho charakteru v závislosti na vysokej miere užívania drog a alkoholu. Káčko sa mení z nadpriemerne inteligentného podvodníka na najtemnejšieho gangstra, vraha a obchodníka s drogami. A to je miesto, z ktorého nie je možný návrat...
Záverečná časť temného príbehu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdôrazňuje fakt, že spáchané zlo nemôže byť iba tak prepáčené. Aké sú mechanizmy organizovaného zločinu? Je možné nad nimi zvíťaziť? (Magic Box SK)

Figu

Dvojka, která jede pořád ve svým tempíčku z předešlýho dílu, ovšem už je to určitě trochu slabší odvárek. Opět musím vyzdvyhnout výkon Bjelace! Ten chlap mě baví a vyprávění příběhu díky jeho přízvuku a barvě hlasu má svoje kouzlo. Úžasná vsuvka je ta s tím byznysem s hajzlpapírem. Na českou kinematografii jde o skvělej dvoudílnej počin, kterej má hlavu a patu. Hynek si tím řekl o větší pozornost, páč hereckej potenciál v něm určitě je! 70% ()

agentmiky

Druhý díl začíná přesně tam, kde končí jednička. Káčko utíká před policií z republiky a za svou další destinaci k životu volí Seychely, následně JAR. Teď už ale k hodnocení. Velmi se mi líbil nažloutlý filtr, který byl ve filmu využit. Dávalo mu to o kapku více autentičnosti a hlavně to pomohlo vizuální stránce. Čermák s poupraveným účasem opět vrhal na každou stranu vražedné pohledy. Prostě typický prototyp člověka, s kterým můžete být za jedno, ale pokud jen řeknete špatné slovo nebo nedejbože mu bodnete kudlu do zad, tak nečekejte, že to s vámi dobře skončí. Čermák to zahrál doopravdy podmanivě, chvilkami jsem věřil, že se snad každodenně v podsvětí pohybuje. Bjelac si v roli Dardana kradl chvilky, kdy se objevil na obrazovce, jen a jen pro sebe. Opět musím trochu zkritizovat herce s úlohou hlavního vyšetřovatele, který mi na roli úplně neseděl a dokázal bych si výměnou za něj představit lepší alternativu. Dvojka má své mrazivé momenty, při kterých vám bude tuhnou krev v žilách, dokonce se dočkáte přestřelky, který má pro jednu hlavní postavu fatální následky. Hodně podobné jedničce ve všech ohledech. Bavil jsem se. Za mě dávám 85 % ()

chelseaman22

Pokles kvality je citelný, a proto se scénáristé rozhodli, že přidají na hrubosti a vulgarismech. Kdybych nesledoval Narcos, tak by se mi možná azyl na Seychelech pozdával více. Smůlou je to, že na uvedených ostrovech se ale vůbec nic neděje, což padreho trápí natolik, že začne kopulovat s každou, které se vyskytne v jeho dohledu. A že jich je. 63% ()

PROCESOR

Dvojka Káčka šlape dál ve svižném tempu. A mít ho za nepřítele, by asi nikdo nechtěl z nás. Můj největší obdiv měl ale kriminalista, který se nejen že nenechal zkorumpovat, ale šel po něm i když mu klacky pod nohy házely samotní nadřízení. Kvůli takovýmto obyčejným lidem co dělají svou práci dobře a s pokorou věřím, že nejsme ještě úplně v prdeli.... ()

Frajer42

Druhá část mafiánského života Krejčíře - velkého kamaráda Míši Redla, který je zase velký kamarád Gazdíka s Polčákem z mafiánského projektu STAN. Mafiánská sebranka STAN není zralá jen na okamžité odstoupení z vlády a z politiky obecně, nýbrž tihle zmrdi patří rovnou do tepláků, nebo ideálně na šibenici. Doufám, že jsou jejich voliči maximálně spokojení, že svěřili ministerstvo vnitra do rukou mafie a přispěli k rozkradení zbytku státu, který se ještě rozkrást nepodařilo. Druhý díl je podobně dobrý a podobně zajímavý jako ten první. V podstatě se jen změnilo prostředí, které se znatelně podepsalo na Krejčířově duševním stavu, kdy začal tropit jednu magořinu za druhou a právem skončil tam, kam zmrd jako on patří. A všichni ti Rakušané a podobná verbež by jej měli velmi rychle následovat. [80 %] ()

• Děj se odehrává na Seychelách, kde se jezdí po silnicích vlevo. Ve filmu vidíme pravý opak. Ve skutečnosti se točilo na Kanárských ostrovech. (db78)
  • Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta napsal o Radovanovi Krejčířovi knižní trilogii „Padrino Krejčíř“. Tato trilogie posloužila jako (velmi volná) předloha pro natočení filmů Gangster Ka (2015) a Gangster Ka: Afričan. Ve filmu Gangster Ka: Afričan si zahrál i Jaroslav Kmenta, a to dokonce dvojroli.  V první „roli“, kdy není vůbec vidět, alternoval za hlavního představitele Radima Kraviece (Hynek Čermák). Kmenta místo něj řídil černé Porsche Carrera a jezdil s ním v horských serpentinách. V druhém případě hrál Jaroslav Kmenta roli novináře, který přebírá od policisty (Filip Čapka) dokumenty. V titulcích není Jaroslav Kmenta uveden jak herec, protože na tom netrval. (Rollo_Tomasi)
  • Ve filmu dva „agenti“ deklarují, že pracují pro BIS. To ale neodpovídá realitě, protože BIS je zpravodajská služba s vnitřním polem působnosti, nemůže tedy působit na Seychelách. (gecko)