Kung Fury

(festivalový názov)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový názov) (viac)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

kaylin

Naprosto parádní ukázka, že kvalitní snímek před zeleným pozadím je možné natočit i bez příliš velkého rozpočtu. Tady se ukazuje, že to prostě jde, ale velká studia nám budou tvrdit opak. Jenže on má film kromě toho ještě skvělý příběh a já doufám, že se ho podaří převést na celovečerák, anebo rovnou na nějakou sérii. tohle je přesně to, co mě baví. ()

Rakosnicek77

Tak tohle mne opravdu pobavilo a to že sakra moc! :-)) Vlastně od prvních vteřin jsem ležel v křeči :-) a to až do úplného konce. Povinost vidět! ()

stration

Naprostá dokonalost! Až mi slzička ukápla, smíchy i z nostalgie. Ta hudba, ty triky, ty nápady, ten David! No prostě bomba jak prase. Včetně rozhovoru o árijském knírku. Muhehe. ()

Duotone28

Totálny masaker, úlet úplne do inej galaxie! Božské retro, ktoré sa vám po zhliadnutí bude točiť v hlave ešte dalších 24 hodín! nazdar ()

JohnMiller

Po takmer dvoch rokoch čakania som sa konečne dočkal. Ide bezpochyby o najvydarenešiu a najlepšiu poctu akčných filmov z osemdesiatich rokov. Ide o projekt jedného filmového fanúšika menom David Sandberg, ktorý sa v minulosti živil ako režisér a scenárista reklám a hudobných videoklipov. Túto snímku financoval zo svojho vrecka až kým nedostal podporu od fanúšikov zo stránky kickstarter (ani sa nečudujem po tak skvelej upútavke) Patrím ešte do tej generácie, ktorú poznačilo video. Ešte ma to zachytilo, takže viem presne čo touto snímkou chcel tvorca povedať. Je to tak vychytané a zároveň tak absurdne prehnané ako správne 80´s béčko. Tie detaily, odkazy a štýlové nasteroidované pózy musia rozosmiať každého. Jemne rozmazaný obraz, kde miestami preskakuje poškodená páska, elektronická hudba syntetizátorov, jednoducho celá vizuálna stránka sú dávkované tou správnou odmerkou. Príbeh je takisto štylizovaný tak, že to už šablónovitejšie ani nemôže byť, a pri takýchto poctách práve o to ide. Príbeh rozpráva o bývalom policajtovi Kung Furymu, ktorému zabijú šéfa. Furymu to nedá spať a tak sa vydá cestou pomsti. Zistí, že vrahom nieje nikto iný ako najväčší zloduch v dejinách Adolf Hilter, takzvaný Kung Fuhrer. Fury sa preto vydá strojom času späť do Nacistického Nemecka aby pomstil svojho nadriadeného a zachránil celý svet. Príbeh znie absurdne a verte mi, že spracovanie je ešte absurdnejšie. Rozhodne si to treba pozrieť!!! Do projektu sa zapoijl aj David Hasselhoff, ktorý k filmu nahral jednu skladbu a videoklip. Je to takisto 80´s šialenosť. Dokonca si v snímke zahral aj cameo ako počítač v aute (niečo ako Knight Rider) Hoff9000 čo je odkaz na snímku Stanleyho Kubricka 2001: Space Odyssey. ()

dawe04

No do #$@&%*! 30 minutový amatérský kraťas zasponzorovaný fanoušky na Kickstarteru je naprosto BOŽÍ pocta a parodie akčním VHS béčkům. Je tam naprosto všechno: drsné hlášky, pitomé dialogy, mortal kombat akce, kung fu, vraždící hrací automat, dinosauři, bohové, sexy bojovnice, Hitler cestující v čase...vše geniálně podkresleno tou příšernou 80. hudbou. Závěrečná bitka Thora, tyrannosaura, dvou sexy vikingských válečnic s armádou nacistiského Německa je jeden z největších mindfucků ever. Naprostá povinnost! "Then I was hit by a lightning and bitten by cobra". ()

dee-key

Tak tady je to buď, a nebo. Pět nebo nula, nic mezi tím není. Líbilo nelíbilo. Dokonalý a ujetý tribute všem akčním filmům který má dost rozumu na to, aby se sám nebral vážně, protože tohle někdo udělat na hodinu a půl, pošlou ho tu všichni do hajzlu. Ale takhle je to super. ()

fmash

Žhavé výstřely a podobné legrácky se tomuhle kousku nehrabou ani po kotníky, což ale možná ocení jenom lidé kolem čtyř křížků na hřbetě a mladí filmoví maniaci. Druhá nejlepší věc hned po skvělé nápodobě efektů a vzhledu starých kousků, odzbrojující nadsázce a bezohledném ignorování všeobecně známých vědomostí, i kdyby to byly kupecké počty, je samozřejmě půlhodinová délka. A kdyby to bylo dvacet minut, o jiné známce než 5 bych ani neuvažoval. Takhle 4½. ()

easaque

obdivovatelem béčkových videohitů 80-let rozhodně nejsem, ale bylo docela zajímavé shlédnout tuto povedenou parodii, která vznikla díky sbírce Kickstarteru. Provedení bylo slušné a pobavil jsem se přiměřeně na 3 hvězdy. Bohužel pro mně nic navíc nenabízí, ale pro pamětníky a fanoušky parodií by to mělo uspokojit víc. Já si to našel i s titulky na uloz.to [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Nejsem cílovka, takže to nedokážu adekvátně ohodnotit a docenit. Sice jsem se u toho párkrát pobavil, dost nápadů v tom se mi líbilo a asi většinu odkazů na filmy z osmdesátek jsem v tom poznal + se mi líbil soundtrack. Je to fajn, ale že bych z toho byl nějak odvařený a že bych to musel vidět znova, to taky říct nemůžu, i když se mi to líbilo. Jak už jsem naznačil, je to pro fandy žánru a já na ty akčňáky bůhvíjak nejsem, i když sem tam se na nějaký vždycky rád podívám. Možná bych i dal tu slabou čtvrtou hvězdu, ale nemyslím si, že by to v tuhle chvíli potřeboval nějak nadhodnotit, takže radši dám "jenom" silné 3*. Ale třeba až se mi to rozleží v hlavě... ()

(mOnkey)

Věřím, že svěřit tento mix Trona, Danger 5, Iron Sky, Miami Vice / Vice City, Far Cry 3: Blood Dragon, Wolfenstein: The New Order a dalších nějakému kuchařskému neumětelovi, vzešel by z toho přinejlepším nepoživatelný filmový ekvivalent kombinace piškotů, džemu, pudingu, malin, banánů a hovězího na cibulce s hráškem. Sandberg se však očividně umí s vařečkou ohánět (důkazem budiž jisté režijní vedení Johnnyho Deppa v hlavní roli, který tu předvádí svůj nejlepší výkon za dobrých deset let) a servíruje nám tak mimořádně vydatné menu, jež je neuvěřitelnou (kalorickou) bombou, která na sebe v jednotlivých pasážích vrší tak moc různých chuťovek (ovšem stále neuvěřitelně sympatickým způsobem, rozhodně to není žádný maglajz), že člověk stráví většinu stopáže s jednou rukou na hrozivě se vzdouvajícím přecpaném břichu a s prstem druhé ruky v permanentní pohotovosti, aby byl připravený přetočit scénu o kousek zpět a mohl si tak dosyta vychutnat akční sekvence probíhající ve více plánech či obyčejné detaily na pozadí dialogových scén. Drobnou pihou na kráse Kung Fury je pouze naprostá absence momentu překvapení, protože od spuštění kickstarterové kampaně na konci roku 2013 až do minulého měsíce, kdy vrcholila marketingová kampaň zveřejněním Davidovy brilantní skladby (která by dost dobře mohla být pěveckým vrcholem jeho kariéry, protože pokud jsem se správně díval, tak se za tu krátkou dobu svého online života dokázala počtem zhlédnutí na YouTube vyšvihnout na absolutní vrchol a nechala za sebou i takové Davidovy šlágry jako Hooked on a Feeling či Du), se tvůrcům „podařilo“ zveřejnit v propagačních materiálech ukázky téměř všech scén a momentů, jež se ve filmu nakonec vyskytují. Zelené plátno, klávesy CTRL+C a CTRL+V a Hasselhoffovy herecké schopnosti nicméně vydřeněné na maximum. ()

Joe321

Perfekce! Do detailu propracovaná fantasmagórie, na kterou jsem se těšil moc dlouho o a absolutně nezklamala. Klidně bych se podíval na celovečerní zpracování, ale i kdyby ne, tak si snad autoři zaslouženě na tomhle projektu udělají jméno. -"I decided I would use my new super kung-fu powers to fight crime. So I became the best cop in the world. I became Kung Fury." ()

M.i.k.e

ultimátně šílená pocta všem těm hloupoučkým filmům 8O.let,které se přesto pro mnohé z nás staly klasikami,na které nedáme dopustit.Kung fury disponuje na ploše 30 minut větší smrští nápadů než většina filmů na ploše dvou hodin...a když do toho vstoupí ještě Kung Führer je vymalováno úplně.V celovečerní podobě bych to asi nedal...repsketive by hrozilo,že toho bude až moc,ale krátkometráž tady vyloženě sedne jak pr.el na hrnec...85% ()

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (viac)