Milenci tých druhých

• Česko Milenci těch druhých (viac)

Jake Harbor (Jason Sudeikis) a Lainey Daltonová (Alison Brieová) na univerzite spoločne zažili prvú sexuálnu skúsenosť. Keď v súčasnosti, o desať rokov neskôr, sa náhodou stretnú v New Yorku, zisťujú, že im to v živote - a hlavne vo vzťahoch - veľmi nevychádza. Ich najväčším problémom je partnerova vernosť. Kým Jake je profesionálny sukničkár a záletník, Lainey je neustále zraňovanou a podvádzanou kráskou. Obaja preto uzavrú úprimnú priateľskú dohodu o vzájomnej, prísne platonickej vzťahovej výpomoci, ktorej cieľom je obojstranná podpora pri hľadaní zdravého a šťastného partnerstva. Takého partnerstva, ktoré žiadna nevera - alebo niečo podobné - nemôže narušiť. Alebo áno? (TV JOJ)

maddy

Vo svojom jadre vlastne klasická romantická komédia pre dospelých, akurát obalená do trochu viac vulgárnejšieho, rozumej sexistickejšieho obalu. Zase tu je nejaká tá dysfunkčná dvojica, ktorá väčšinu filmu predstiera, že sú iba kamaráti, aby v závere došla k tomu, že ako partnerom im to bude klapať najlepšie. Maximálne neoriginálny scenár, predvídateľnosť a neprekvapivý vývoj všetkých udalostí tu však celkom slušne zachraňuje sympatické ústredné duo medzi ktorým funguje príjemná komediálna chémia. Zároveň sa to celé neberie nijako zvlášť vážne, len škoda toho všetkého klišé naokolo. Vďaka uvoľnenej atmosfére, občasným fajn vtípkom a faktu, že tu toho „romantického medu“ nie je ani zďaleka toľko, aby zamazal celú obrazovku sa v prípade Sleeping With Other People jedná o pohodovú jednohubku, ktorá ničím neurazí (teda pokiaľ nie je divák prehnaný puritán), no zároveň ani ničím výrazne nenadchne. Za pár dní si na to asi nikto nespomenie, ale na jedno pozretie ten film účel splní. Akurát zamrzí, že sa tu scenár nesnažil o väčšiu originalitu alebo sa neubral smerom k väčšej príbehovej odvahe, pretože táto komediálna dvojka, ehm hlavne Sudeikis, by si zaslúžila nejakú poriadnu novodobú romanticko-komediálnu kultovku. CELKOVO: 3* (6/10) ()

Anderton

Tak tu máme opäť jeden film z toho dokonalého sveta, kde stačí ísť na jedno rande a sex je istý, kde sa o ničom inom, ako o sexe nerozpráva a kde aj podpis dôležitého kontraktu musí sprevádzať pokec o....sexe. Môžete namietnuť, že veď také sú aj z tej najlepšej éryAllenove filmy, lenže tie majú v sebe istú nadsázku, ktorú cítite už pri pohľade na nedokonalého Woodyho a pri vypointovaných dialógoch. Sleepeing.... sa snaží tváriť ako veľmi indie vzťahová pohodovka, lenže nakoniec je iba vykonštruovaným kalkulom. Oceňujem, že Sudekis a Brie nie sú typickí krásavci a že vyzerajú ako každý druhý na ulici, ale svojimi rečami túto autentickosť nepotvrdzujú. ()

dr.fish

Je to romantická komedie. Má všecky negativa svého žánru, ale její výhodou je, že dialogy jsou v rámci žánru debilní jen minimálně. Místy docela dobré situace, některé věci je zas lépe přejít bez povšimnutí. Celkově ale docela příjemný film, který sice není nutno vidět podruhé, ale nudou jsem rozhodně nezíval. Amanda Peet vypadá na svoje roky velmi dobře. Jason Sudeikis mi obvykle vadí, ale tady ho režisérka udržela v rámci vkusu. 70% ()

castor

Přijde mi, jako by si každý druhý tvůrce řekl, že když to Woodymu Allenovi podle mnohých kritiků zdaleka nejde jako před lety, zkusí ho tak trochu zastoupit. A bude se vyjadřovat ke komplikovaným vztahům, k přátelství mezi muži a ženami, k sexu. Tady na to jdeme hrubozrnnou moderní formou, plnou zběsilých dialogů, při kterých se tvůrci nebojí přitvrdit. Jason Sudeikis a Alison Brie jsou moc fajn, je vidět, že mnohdy improvizují, chemie je mezi nimi poměrně slušná. Kdysi na vysokoškolské koleji do toho spolu poprvé praštili, dnes jsou přáteli, na památný moment s úšklebky vzpomínají, a coby ne zrovna citově vyzrálí jedinci si sdělují svá sexuální dobrodružství. Sakra, jak tohle asi dopadne? Dá se u toho odpočinout, v žádném případě se z toho nedá vytáhnout něco do života a kvůli docela mizernému tempu se dá klidně i usnout. Přesto docela milá bezprostřední záležitost. ()

Spooner

Boží a totálně sehraná hlavní dvojice utopená bohužel v naprosto zaměnitelné romantické komedii. Kdykoliv se hláškující Sudeikis a sexy Alison baví o sexu či o vztazích, je o zábavu a skvělé momenty postaráno. S postupující stopáží se však zpočátku svěží komedie mění v naprosto rutinní a nenápaditou romanťárnu, jež vás nemá moc čím překvapit. Závěrečnou půlhodinkou se tak divák už spíše pronudí a marně doufá v návrat hlášek z úvodu. A to je fakt škoda. Potenciál byl díky sehranosti hlavního dua úplně někde jinde. ()

• Film si odbyl svoji premiéru v lednu 2015 na filmovém festivalu Sundance v americkém městě Utah. V České republice pak v červenci 2015 na mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. (ragnar1)
  • Jake (Jason Sudeikis) si na rande s Lainey (Alison Brie), asi v 32.minutě filmu, zmíní webové stránky noodlesalad.org, které by měly obsahovat něco o specifické sexuální praktice. Pokud tuto adresu zadáte do příkazového řádku, budete přesměrováni na stránky filmu Milenci těch druhých (2015). (Gyl)