Máj 1897. Dvaja priatelia z detstva a čerství absolventi univerzity Bill Haskell a Byron Epstein ešte nevedia, čo budú robiť po skončení štúdia, a tak vyrazia z New Yorku na západ, aby sa dali viesť osudom. Vtedy sa dozvedia o zlatej horúčke, ktorá vypukla na Klondiku. Desaťtitíce ľudí z celého sveta migrujú na severozápad Kanady do provincie Yukon, kde boli objavené významné náleziská zlata v pustej oblasti Klondike pri meste Dawson. Obaja muži zmenia plány a zamieria do Yukonu, aby skúsili šťastie a zbohatli. Pri ťažbe zlata na pozemku neďaleko Dawson City ich sužujú drsné podmienky, nestále a nepredvídateľné počasie a zúfalí a nebezpeční jednotlivci, ktorí sa v honbe za bohatstvom neštítia priživiť na úspechu iných alebo dopustiť ťažkého zločinu. Rovnako ich ohrozujú chamtiví obchodníci, zvodné kurtizány aj domorodé kmene, šokované skazou vlastného národa a devastáciou pôdy, ktorá sa ocitla v rukách neľútostných ziskuchtivých obchodníkov. (TV JOJ)

fabecc1222

Pro někoho je to pravé zlato onen zlatavý kov, pro někoho jsou to nádherné záběry přírody. A obojí se spojuje do velmi povedené série Klondike. Naturalistické, syrové a špinavé zpracování. Takhle nějak si představuju, že opravdu mohl vypadat život zlatokopů na drsném severu. ()

Jacob23

Vyborna vyprava (hory,mesto,Indosi vse gutt) dobri herci - po pulce velka spokojenost..3 x 90 min se proste krasne vygradovalo a zakoncilo - super serie ()

BMAJTZ

Hodně drsná melancholická a ve výsledku i tragická minisérie. Hltal jsem každý díl a protože těch dílů je jenom 6 tak to za celou domu neztrácí vůbec dech. ()

netahlo

Nejaky mouchy to melo, dokonce pomerne dost. Tempo nebylo nijak zavratny a akce taky mohlo byt vic. Nicmene dva klady tohle vsechno vyvazuji. A sice paradni priroda Yukonu a v neposledni rade Abbie Cornish, ktery je neuveritelne sexy i v drsnych kanadskych podminkach! Na takovou stabajznu se proste nasinec vzdycky rad podiva. ()

Prochy38

další z dnes moderních mini-sérií. O zlaté horečce se toho natočilo už hodně, ale dílo do Discovery jsem si nemohl nechat ujít. Zvláště když hlavní roli dostal R. Madden a v hlavní ženské úloze uvidím krásnou A. Cornish. Klondike skvěle popisuje poměry lidí, kteří nechali své životy někde daleko za sebou a vše investovali do jediné idey - zlato. Riskovali majetek, zdraví, životy jen pro zlato. A když ho našli? Bylo to dobře? Závist, boj, zrada, vražda, a mnohem více neřestí, které čekají na každého, kdo by se chtěl mít lépe než ostatní. Drsný příběh mladého muže, který chtěl být jiný. Povedlo se mu to? Na to musí přijít každý sám. Skvěle vyobrazeno. Nádherná příroda a moc dobré herecké výkony. Líbilo a jen tak nezapomenu. ()

vander19

Richard Madden známejší ako Rob Stark sa opäť vydáva do snežných krajín. Už mám pocit, že to robí zámerne a je závislý na víchrici a snehu. V prvej časti sa zoznamuje s hlavným hrdinom a tým je Bill Hasskell. Mladý a čerstvý absolvent výšky sa rozhodne vziať svoj život do vlastných rúk a odcestuje na Aljašku. Seriál z dielne Discovery tu ešte nebol a tak som bol zvedavý, ako táto dokumentárna stanica dokáže spraviť niečo takéto. Hlavne prvé dve časti a pohľad na nádhernú prírodu si ma získali. Ale čakal som trošku viac. Je to síce o zlatokopoch, ale Billa moc často kopať nevidíme. Skôr sa snaží presadiť takú tu civilizovanú spravodlivosť na mieste, kde smrť je bežná súčasť každého dňa a nik nevie, kedy si príde aj poňho. Zvyšné 4. časti už tak kvalitné nie sú a preto je aj moje hodnotenie 4* a ne maximálne. Inak som sa opäť dozvedel viac o tejto časti sveta hlavne a hlavne ako to tam chodilo ku koncu 19. storočia. Potešila aj postava Jacka Londona, vtedy neznámeho pisálka, ktorý v meste Dawson získaval materiály na svoje bestsellery. ()

Mikino00

Seriál nabízí jiný pohled na zlatou horečku, než můžeme vidět ve westernech, realističnost, zde sice trochu kazí scénář plný náhod, ale jinak je to zajímavá a mrazivá sonda do srdce zamrzlé Aljašky. Do scénaře se podařilo zakomponovat veškeré aspekty i problémy doby a tak nějak to skloubit ve provázaný příběh, ten bohužel místy dost stagnuje, některé postavy jsou nepřesvědčivé a hlavně druhý díl je slabý, zachraňuje to akcí a zvraty nabitý díl závěrečný, ale rozpačitý dojem to seriálu neodpáře. ()

Bukk

Vzhledem k tomu, že to má jen 3 části, tak se po té první nebojím dát prozatimní slušné 4*. I kdyby tohle zůstalo jediným hraným počinem Discovery, tak by to bylo zatraceně dobrý první/poslední. Na Richarda se musí lidi prostě chytnout a když se přidá zajímavý kus historie a scenérie za všechny prachy, to už není cesty zpět. Navíc ty postavy mají opravdový charakter. Sakra ten 2014 nám ale začíná! ()

barrahir

Jako hodně slušný, ale trošičku klišé se asi v těhle příbězích nevyhnete. A na to, že jde o Diiscovery, překvapí i pár logických chyb. 75% ()

Illy

Chápu že pro někoho to může být průměrné, ale já na těchto dobrodružných příbězích prostě vyrůstal a rád se tam vrátím. ()

BlackHood

Jediné, co se mi na pilotu líbilo, bylo prvních 40 dobrodružných minut, kdy putovali po nádherném Yukonu. Pak je už to o ničem. Strašná nuda. ()

gonga

Tak je tu zase, nevěrohodné postavy, zejména ty hlavní, chovající se v rozhodujících situacích jako dementi. Nuda s nudou křížená, na čsfd jako obvykle hustě nadhohodnoceno. Reálně zaslouží slabých 40 % a ty dávám. ()

Lmslaver

Tohle není žádný sentimentální, romantický snímek, ale drsný zlatokopecký příběh plný dřiny, bláta, chamtivosti, nenávisti, mrazu a smrti. ()

Selixinho

Moc pěkná minisérie nabízející krásu Yukonu, kvalitní herecké výkony a hlavně tu atmosféru! Richard Madden v hlavní roli perlí, dále Tim Roth a jeho fešácká záporná role, která mě bavila. Všude sníh, všude hory ale zlata je málo. Dobrodružné drama doprovázející výtečnou hudbou. 1. Epizoda: 80% 2. Epizoda: 85% 3. Epizoda: 90% ▐ Celkový průměr: 85% ()

RAFT

Dobrý seriál ,ani už si nepamatuju ,který seriál mě tak nadchl.Herci hráli dobře ,příroda byla prostě skvělá . za mě 90% ()