Máj 1897. Dvaja priatelia z detstva a čerství absolventi univerzity Bill Haskell a Byron Epstein ešte nevedia, čo budú robiť po skončení štúdia, a tak vyrazia z New Yorku na západ, aby sa dali viesť osudom. Vtedy sa dozvedia o zlatej horúčke, ktorá vypukla na Klondiku. Desaťtitíce ľudí z celého sveta migrujú na severozápad Kanady do provincie Yukon, kde boli objavené významné náleziská zlata v pustej oblasti Klondike pri meste Dawson. Obaja muži zmenia plány a zamieria do Yukonu, aby skúsili šťastie a zbohatli. Pri ťažbe zlata na pozemku neďaleko Dawson City ich sužujú drsné podmienky, nestále a nepredvídateľné počasie a zúfalí a nebezpeční jednotlivci, ktorí sa v honbe za bohatstvom neštítia priživiť na úspechu iných alebo dopustiť ťažkého zločinu. Rovnako ich ohrozujú chamtiví obchodníci, zvodné kurtizány aj domorodé kmene, šokované skazou vlastného národa a devastáciou pôdy, ktorá sa ocitla v rukách neľútostných ziskuchtivých obchodníkov. (TV JOJ)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (7)

Klondike (2014)

Pro někoho je to pravé zlato onen zlatavý kov, pro někoho jsou to nádherné záběry přírody. A obojí se spojuje do velmi povedené série Klondike. Naturalistické, syrové a špinavé zpracování. Takhle nějak si představuju, že opravdu mohl vypadat život zlatokopů na drsném severu. ()

Part 1, Chapter 1 (2014) (E01)

Výborné znázornění cesty průsmykem. Tohle je přesně ta drsná příroda, kterou chcete vidět v TV, ale v realitě byste se do takové situace nikdy dostat nechtěli. Špína a pot jsou cítit z každého metru půdy drsného zimního prostředí. Každý, kdo se chtěl vydat cestou za zlatem, musel mnohdy zaplatit mnoha silami, a někdy i mnohem větší cenu. ()

Part 1, Chapter 2 (2014) (E02)

Jack London byl podle tohoto znázornění přesně takový frajer, jakého byste našli v jeho knihách. Svérázný snílek, hledající příběhy o dobrodružstvích, a zároveň se je i sám prožít. Mezitím se také začíná více rozvíjet příběh. Postavy už jsou jasně načrtnuté. Roth si dává dalšího ze své bohaté řady arogantních záporáků. ()

Part 2, Chapter 3 (2014) (E03)

Trochu až moc viditelné zpomalení děje. Rozjíždí se nám tu i vcelku prvoplánová romantická linka, bez které bychom se asi dokázali obejít. ()

Part 2, Chapter 4 (2014) (E04)

Veškeré úsilí zdá se vyplatilo, a zlato se konečně objevuje na scéně. Karty na finále jsou jasně rozdány, a zbývá tedy vyřešit, kdo odpráskne svini Rotha. Jen škoda, že Jack London už nasbíral dost příběhů, a raději odplul zpět do civilizace. ()

Part 3, Chapter 5 (2014) (E05)

Pohledy na nebesky kráskou zimní krajinu jsou naprosto geniální, a srdce každého fanouška se prostě tetelí blahem. V podstatě všechny hlavní linky už jsou zde rozřešeny, a každý si jde pro svojí spravedlnost. ()

Part 3, Chapter 6 (2014) (E06)

Klondike je prostě nemilosrdný a neodpouští. Ani taková prostoduchá, ale vesměs dobrá duše, jako Meeker si tak nemůže dopřát své zasloužené odměny. Na Jacku Londonovi zas vidíme, co možné zážitky a následná popularita můžou udělat s lidskou psychikou. Co se na první dobrou může zdát jako výhra, je v rámci dlouhodobých následků spíše prohra, což platí snad pro všechny postavy, které se dožili konce. ()