Máj 1897. Dvaja priatelia z detstva a čerství absolventi univerzity Bill Haskell a Byron Epstein ešte nevedia, čo budú robiť po skončení štúdia, a tak vyrazia z New Yorku na západ, aby sa dali viesť osudom. Vtedy sa dozvedia o zlatej horúčke, ktorá vypukla na Klondiku. Desaťtitíce ľudí z celého sveta migrujú na severozápad Kanady do provincie Yukon, kde boli objavené významné náleziská zlata v pustej oblasti Klondike pri meste Dawson. Obaja muži zmenia plány a zamieria do Yukonu, aby skúsili šťastie a zbohatli. Pri ťažbe zlata na pozemku neďaleko Dawson City ich sužujú drsné podmienky, nestále a nepredvídateľné počasie a zúfalí a nebezpeční jednotlivci, ktorí sa v honbe za bohatstvom neštítia priživiť na úspechu iných alebo dopustiť ťažkého zločinu. Rovnako ich ohrozujú chamtiví obchodníci, zvodné kurtizány aj domorodé kmene, šokované skazou vlastného národa a devastáciou pôdy, ktorá sa ocitla v rukách neľútostných ziskuchtivých obchodníkov. (TV JOJ)

IQ Tiqe

Pilot: Ne, že by mi seriál úplně vytřel zrak, ale určitě mi otevřel oči. Doteď jsem si představoval zlatou horečku jako skautskej tábor, kde banda dobrodruhů rejžuje na sluníčku u řeky; ale realita je ÚPLNĚ jiná. Zpracování slušný, občas byl děj na můj vkus pomalejší, ale na druhou stranu se jindy tvůrci nebáli k radikálnímu kroku. ()

Radiq

Podle mě to na malym prostoru chtělo vytvořit co největší děj. Prostě nasázet tam hrozně moc různejch problémů, který se v té době a na tom místě mohly stát, a omotat to kolem jednoho až dvou hlavních postav. A kolikrát se tam řešijou věci jak z nějakejch obyčejnejch nudnejch seriálů. Spešl na tom bylo teda jedině to, že se to odehrávalo na Klondiku. A jestli to bylo podle pravdy, tak zas až tak moc tomu nevěřím. Teda kromě těch skutečnejch postav jako Jack London nebo Swiftwater Bill. Bylo trochu poznat, že to bylo televizní - tou televizností a kvalitou zpracování mi to připomnělo Deadwood. Záběry krásné přírody potěšily, ale tak nějak jsem jim nevěřil tu zimu, sněhové bouře a jiné přírodní podmínky. Jinak Tim Roth to tady měl asi jako chystačku na Hateful Eight... a Sam Shepard je už pěknej dědek. Jinak dát do hl. role Richarda Maddena nebyl ani dobrej, ani špatnej nápad a Abbie Cornish sice byla gut postava, ale ve skutečnosti určitě nebyla tak pěkná. Spíš jsem tuhle minisérii proseděl u obrazovky, než abych si to skutečně užíval. Tři tomu dám, ale už po mě nechtějte, abych na to koukal znovu... ()

JohnCZ

Na televizní dílo velmi zdařilá výprava, ovšem radši bych Klondike ve formě jednoho filmu. Občas je to poměrně roztahané a snaha o reálnost je spíše ku škodě. Scénáristicky to působilo poměrně chudě, málo vykonstruovaně a mnohé události se děly náhodou (ale je to od Discovery, takže to beru). Naopak herecky je to více než slušné, postavy jsou dostatečně zajímavé, jen občas trochu černobílé. Hodně brzy víme kdo je a kdo není záporák. Do úplné spokojenosti mi tam něco chybělo. ()

misterz

Škoda, že je dejová linka prešpikovaná nudnými filozofickými rozpravami a hluchými miestami, neboli to vyslovene hlúposti no faktom je, že dosť uberali na atmosfére. Ale kostra samotného príbehu bola zaujímavá a dobrodružne pútavá, ponúkla široké spektrum ľudských charakterov a v súvislosti s nimi aj niekoľko zaujímavých situácií. Páčila sa mi aj výprava a technické spracovanie. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

TedGeorge

Právě dokoukaný komplet a sem naprosto nadšenej. Ano, teďka přestřelených 10/10. Famózní minisérie, která v mých očích překonává i Hatfields and McCoys, se kterým to hraje na stejným písečku. Neskutečně zajímavý postavy, náááááádherná romantická linka, muž se psem, parádní psychopat Tim Roth, přesnej Sam Shepard, neskutečně sympatickej Rob Stark a hlavně Belinda, kterou chci okamžitě domů. Úžasnej dobrodružnej seriál, na kterej se nesmí zapomenout. Ideální kombinace surovosti toho prostředí a romanticko-dobrodružnýho příběhu, kterej ve vás zůstane. Už sem říkal, že je to pecka ? ()

• Kostel Otce Judge (Sam Shepard) několik let po jeho smrti shořel. Dodnes je známý jako Sv. Dawson. (TomasB.)
  • Belinda Mulrooney po Zlaté horečce prodělala své druhé jmění. Zemřela v chudobě v Yakimě ve státě Washington roku 1967. Pracovala jako hospodyně. (TomasB.)
  • Bill Haskell se roku 1901 vrátil na Klondike. Poté už ho nikdo nikdy neviděl ani o něm neslyšel. (TomasB.)