Fargo - Season 3

(séria)

Ústredným motívom tretej série, ktorá sa bude odohrávať v Minnesote v roku 2010,  je rivalita dvoch bratov Emmita a Raya Stussyových, ktorá vyplýva z nevyriešeného dedičstva. Emmit a Ray sú úplne protiklady. Emmit je úspešný realitný boháč, šťastne ženatý človek, minnesotský „kráľ parkovísk“, ktorý si žije svoj americký sen v nádhernom dome, zatiaľ čo jeho mladší brat, Ray, je jeho vizuálny protiklad, smoliar, sociálny kurátor, ktorý má na starosti prepustených väzňov a žije v celkom chudobných pomeroch. Je zatrpknutý a  zo svojho neúspechu viní svojho brata Emmita, za to, že si zle rozdelili dedičstvo: zatiaľ čo Ray si zobral starú Korvetu, Emmit vzácnu zbierku známok.  Jedného dňa sa Ray rozhodne, že s chudobou skoncuje a východisko vidí v tom, že si najme zlodeja, ktorý má  ukradnúť Emmitovu vzácnu archívnu známku. A ako je to už pre Fargo typické, všetko sa zvrtne úplne iným smerom a namiesto do Emmitovho domu, sa zlodej vláme do úplne iného domu, ktorého obyvateľ sa stane obeťou vraždy. Bude to starý muž s tajomnou minulosťou, ktorého nevlastná dcéra je policajtka a jej pátranie ju navedie na úplne inú stopu.  Avšak na prvý pohľad nespojiteľné puzzle udalostí, ktoré sa nám odhalí na začiatku seriálu, sa spojí v jeden majstrovský celok, v ktorom nebude ani jeden jediný chýbajúci alebo nadbytočný element. (RTVS)

malets

Na mě až moc filozofický, docela složitý. Je to sice gengstrská lahůdka, herecké výkony byly taky hodně silné, ale nechytlo mě to jak první dvě. Možná taky proto že mi nejely titulky. ()

bonovox

Aj tretia séria je vydarená, hlavne je iná jako predchádzajúce dve. Opäť je ale dostatočne absurdná, tragikomická a plná čierneho humoru. Z hercov exceluje Ewan, ktorý si dvojrolu patrične užíva, ale absolutným démonom je David Thewlis, ten postavu tajemného Vargu zahral dokonale. Vrele odporúčam. ()

hony23

Bohužel celý seriál pokračuje v sestupné tendenci, kdy každá další série je o trochu slabší, než ta předešlá. Ano, máme tu luxusně nechutného záporáka ( jeho scénka s hrníčkem je vrcholem celé série ), i ostatní postavy jsou slušně napsané, ale příběh není nic moc, fargovského humoru je pomálu a některé díly byly neskutečně nezáživné. ()

vandamator

Na seriálové poměry nevídaný herecký koncert Mcgregora. Skvěle napsané a minimálně stejně dobré jako předešlé dvě série. Fargo si drží laťku každou sérii neskutečně vysoko a já už se nemohu dočkat další série. Doufám že nezklame vysoké očekávaní. ()

Ironhead

Z prvních tří sérií rozhodně ta nejslabší, i když to své kvalitní momenty má a je tu i skvělá Elizabeth Mary Winstead. Bohužel jak mám jinak Ewana rád, tady mi jeho dvojrole moc neseděla. Takže ano, pořád kvalitní seriálový nadprůměr, ale už vůbec ne taková pecka jako první dvě série. ()

Kozlowski8

Třetí série, v níž exceluje Ewan McGregor v dvojroli bratrů Stussyových a také David Thewlis v roli neskutečně odporného padoucha Vargy, mne tolik nenadchla. Příliš mnoho nezáživných a dlouhých dialogů a méně napětí a absurdního humoru = pád v mém hodnocení na tři hvězdy. 65 %. ()

Rian_witcher

Zajímavý rozjezd a zápletka se ale mezi 4-6 dílem poněkud protahuje. Evan MCGregor, Carrie Coon a Mary Winstead jsou úplně boží a svým postavám dávají opravdové kouzlo. David Thewlis ovšem hraje nudného padoucha bez charismatu, což je asi největší vada třetí série.  Finálové díly nám však opět plně dávají to, co na sérii Fargo milujeme :-) ()

PeteBuck

Tak ako v predchádzajúcich sériách, aj tu sledujeme osudy viacerých postáv, ktorých osudy sa viac či menej preplietajú a vyvrcholia v šialenstvo, kde bude pekných pár mŕtvych. Tentokrát je to dvojka Raya a Nikki, potom Rayovho brata Emmita a jeho poradcu, svojrázna šerifka, či bláznivý podvodník V. M. Varga a jeho dvojka nájomných vrahov. O šialené postavičky tu nie je núdza, opäť sú vykreslené výbore. Dej je zaujímavý, ale treba povedať, že je tu akýsi kvalitatívny posun oproti predchádzajúcej sérii. Dej sa trochu viac vlečie, odbočka v jednej časti, kde sa dozvedáme osudy nevlastného otca šerifky, bol trochu úlet. Dočkáme sa aj tajomného pána neznámeho, ktorý sa objavuje, aby si pokecal s hrdinami seriálu a naviedol ich, kam potrebujú. Finále je tentokrát trochu srandovné, ale séria si stále zachováva veľmi slušnú kvalitu. Ja som bol spokojný, bol tam cítiť kvalitatívny posun trochu dole, je to trochu uťahanejšie, ale stále dobré. A dať Ewanovi McGregorovi dvojúlohu, tak to bol parádny nápad. ()

Hane

Prvni a druha rada naprosta pecka a hodnotil jsem pěti hvězdičkami ale tahle rada byla docela "slabota"... takze jen 3 hvězdy. Začalo to slibně,Thewlis borec, McGregora mam rad, líbila se mi tato rada fakt hodne, ale to finále nic moc. ()

WugWugs

Tie rozhovory :D :D Žiadny seriál nemá také dobré dialógy. Tretie Fargo je pomalšie, menej akčné, subtílnejšie a ku koncu až lynchovsky podivné, sám Lynch už dnes na niečo také proste nemá. ()

deac

Pomalý rozjezd, při kterém jsem měl chuť po nepříliš zdařilé 2. sérii, to vzdát. Zhruba při 4. díle mě to kupodivu začlo bavit, až do doby než Winsteadová dostane zaslouženou nakládačku. Kdyby ji utloukli, nebo ji následně zlikvidovali nějakým jiným způsobem, s klidem tomu vypálím 5 hvězd. Hlavní záporák po většinu děje luxusní, dokud se v závěru nevyprofiluje jako kašpar, se kterým si výše zmíněná persona div nevytře řitní otvor. Závěrečné díly byly natolik stupidní, že úspěšně srazily hodnocení na jakýsi lehký nadprůměr. ()

Hombre8

Hned od začátku bylo jasné, že tato řada nebude pro každého. Odpudivá hudba, nesmyslné rozzáběrování, nelogické vazby, divotvorně natočené. Snad jen Varga tomu dával smysl... To vše se ale ukázalo jako záměr a úspěšná snaha o atypično, nakousnuté už v předchozích řadách. Takže dobrý. Škoda že v posledním díle už došel scénáristům dech a jako by to chtěli mít už za sebou, takže to dost pokazili. Do té doby chladnokrevný Meemo si nechá uondaným amatérem sebrat zbraň, precizní Varga vleze do pasti jako slepý krtek, Mr. Wrench, majitel kufru plného prachů, místo aby se zdekoval do Karibiku, riskuje kejhák a zcela nesmyslně jde sejmout chudáka Emmita a Nikky? Ta mne zklamala nejvíc. Tím, že to nebyla jen chladnokrevná mrcha využívající nýmanda Raye. Ještě že to v závěru napravili a adorovali celou podstatu Farga - zlo - tím, jak ukázali na jeden z "českých vynálezů", čili nepřátelské převzetí a vytunelování firmy s následným krytím ala Karel (Bony a klid). Tak ve čtvrté řadě nepřátelské převzetí a vytunelování Minnesoty? ()

Unlikelyhero

Miluju "licenci" Fargo, ale poslední počin mě zklamal. Nevím zda byla volba na Ewana McGregora dobrým nápadem. On sám za to těžko může, určitě odvedl svůj klasický dobrý výkon, ale jeho vizualizace byla spíše komická, a to spíš v tom špatném smyslu. Příběh nebyl klasicky neotřelý jako v ostatních fargopočinech, postava hlavního zlosyna sice vypadala působivě, ale jeho věčné pseudofilozofické úvahy časem spíše už jen otravovaly. Závěr nebyl špatný, je na nás a našem vidění světa, kdo vstoupí do dveří, takže ten kapku otevřený konec mi nevadil, spíše naopak. Určitě bych uvítal další řadu a myslím si, že by rozhodně neměla mít problém předčít onu řadu poslední. ()