Fargo - Season 3

(séria)

Ústredným motívom tretej série, ktorá sa bude odohrávať v Minnesote v roku 2010,  je rivalita dvoch bratov Emmita a Raya Stussyových, ktorá vyplýva z nevyriešeného dedičstva. Emmit a Ray sú úplne protiklady. Emmit je úspešný realitný boháč, šťastne ženatý človek, minnesotský „kráľ parkovísk“, ktorý si žije svoj americký sen v nádhernom dome, zatiaľ čo jeho mladší brat, Ray, je jeho vizuálny protiklad, smoliar, sociálny kurátor, ktorý má na starosti prepustených väzňov a žije v celkom chudobných pomeroch. Je zatrpknutý a  zo svojho neúspechu viní svojho brata Emmita, za to, že si zle rozdelili dedičstvo: zatiaľ čo Ray si zobral starú Korvetu, Emmit vzácnu zbierku známok.  Jedného dňa sa Ray rozhodne, že s chudobou skoncuje a východisko vidí v tom, že si najme zlodeja, ktorý má  ukradnúť Emmitovu vzácnu archívnu známku. A ako je to už pre Fargo typické, všetko sa zvrtne úplne iným smerom a namiesto do Emmitovho domu, sa zlodej vláme do úplne iného domu, ktorého obyvateľ sa stane obeťou vraždy. Bude to starý muž s tajomnou minulosťou, ktorého nevlastná dcéra je policajtka a jej pátranie ju navedie na úplne inú stopu.  Avšak na prvý pohľad nespojiteľné puzzle udalostí, ktoré sa nám odhalí na začiatku seriálu, sa spojí v jeden majstrovský celok, v ktorom nebude ani jeden jediný chýbajúci alebo nadbytočný element. (RTVS)

Alergius

Místy mi to přišlo až nepřirozeně (oproti ostatním počinům) překomplikované jen na efekt, což ve výsledku hrálo proti atmosféře série. Trošku tomu chyběl drajv, každopádně stále vysoce kvalitativně nahoře. A asi jsem se zamiloval do Carrie Coon, neskutečně nekompromisní charisma! ()

Hank

Rozhodně nejslabší série. Problém není ani tak v atmosféře, nebo v množství mrtvol, ale v tom, že je to prostě špatně napsaný. Vybroušenost prvních dvou sérií je pryč a třetí část je kopie, která si sice nechává skvělou atmosféru, ale nepřichází s ničím novým, jenom kopíruje a to bohužel má za následek některé značně dýchavičné díly a v porovnání s minulými díly i značnou nudu. VM Varga je předpisově ukecaný a geniální záporná postava, Glorie Burgler je zase ta správná mamka šerifka a Emmit Stussy dává všemu aspoň trochu charisma, ale to mám dojem nestačí na 10 dílů a pevně doufám, že ani na další sérii. V relativně dobrém (už ne nejlepším) se má skončit. ()

boombang

Místy to trochu nudilo, ale černohumorné momenty to rozhodně vynahradily. Postavy i obsazení vesměs naprosto špičkové: královnou se ovšem stává (trochu nečekaně) Mary Elizabeth. Těším se na další sérii "podle skutečných událostí". ()

DarweyD

Ve třetí sérii se dostáváme zpátky do součastnosti k dalšímu sněhem zahalenýmu, a stále skvěle vymyšlenýmu krimi příběhu. Pravda je, že 3. série postrádá akci, hromady mrtvol a více zde panují dialogy, i tak je brilantně napsaná a z hlavního záporáka se mi zvedá žaludek. Otevřený konec je boží, hned jsem si při něm vzpomněl na závěr coenovic flmu “No country for old man”. Obrovská chvála za velice povedenej casting. Ewan McGregor je mega frajer a David Thewlis s Goranem Bogdanem jsou vskutku děsivý. ()

MyrnaAlec

Úplně jiná řada, míň akce. ale stejně kvalitní kus. Padoucha si pamatuju ze sociálních filmů Kena Loache, a jeho držka je věru nezaměnitelná. I tady hrají prim ženy ve složení : šerifka, strážnice a kráska. A Leland s koťatkem ? Fakt dobrý. ()

0verseer

This is a true story. The events depicted took place in Minnesota in 2010. At the request of the survivors, the names have been changed. Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred. Tretia séria Farga mala aspoň na môj vkus príliš pomalú prvú polovicu. Potom sa síce tempo rozbehlo, v konfrontácii s nadupanou prvou a druhou sériou mi však táto prišla predsa len o niečo slabšia. Mala síce svoje silné momenty, sánka mi však tentokrát nepadala tak často ako som očakával. Vyzdvihnúť by som chcel predovšetkým geniálne stvárnenú postavu V.M. Vargu v podaní Davida Thewlisa, bol to asi najslizkejší týpek, akého som kedy v seriáloch či filmoch videl. Nebojím sa teda povedať, že tretiu sériu si bezmála podobným štýlom ako Lorne Malvo prvú opanoval len a len sám pre seba. Naproti tomu som malinko sklamaný z bratskej dvojroly Ewana McGregora, od ktorej som čakal predsalen niečo viac (nutno však na jeho obranu jedným dychom dodať, že po stránke scenáristickej a nie hereckej). V tomto som po skončení cítil trochu nenaplnený potenciál. Potešil však v celku veľkolepý návrat jednej postavy z prvej série. Suma sumárum mi to tentoraz vychádza na poctivé 4 z 5. ()

ACDCKL

Slabší série oproti dvoum předchozím, nesedla mi dvojrole Ewana McGregora, i celkově hlavní záporáci zde byli podstatně slabší než ti předchozí, Billy Boba asi už nikdo nepřekoná. I tak to tajemno a zvláštní humor tato řada pořád má a Ray Wise, ten snad nehraje nic jiného než pany záhadné, jeho roli jsem fakt nepochopil a zdálo se mi, že koukám na Twin Peaks, když se objevil. 4*. ()

nula87

Třetí série Farga je zase jiná, ale pořád hodně dobrá. Tentokrát hrají prim bratři Stussyovi, ale kolem nich je spousta dalších skvělých postav a zápletek. Mr. Varga jako by vypadl spíše z Quentinových filmů. 80% ()

Mamlas odpad!

Zatím nejhorší série. Ještě unylejší než ta první. Nezajímavý příběh vyplněný bezprecedentním množstvím otravného žvatlání. Z 90% naprostá nuda, samé kecy a tuna vaty. (8%) ()

jfaba

Asi se nenabažím tohoto seriálku! Jedna série lepší než druhá... a třetí, ta je úplně skvělá. Zase úplně z jiného soudku. Přišli Rusi, ekonomická mafie, malí zločinci, ubohý majitel firmy, atd. A všechno souvisí se vším. Perfektní konec! Skvělé herecké výkony. Nemůžu jinak než ***** ()

IZFNP

Všetky série majú rovnaký, správne fargovský nádych, absurdný a nekompromisný, ako keď sa nadejete uprostred kafkovského snu, absurdného a predsa dokonale fungujúceho, kde všetci vedia, len vy nie. Tretia séria nie je výnimka, predstavujúc príbeh akosi komornejší, rodinnejší, ale s kartami rozdanými tak lákavo, s charaktermi tak skvele vymyslenými i zahranými, že nie je ťažké sa do tohto plastického sveta ponoriť, zaboriť nohy do snehu a vydýchnuť obláčik pary. Priemerné hodnotenie za všetky diely by vyšlo na 4 hviezdy, vinou kvalitatívnej nevyrovnanosti jednotlivých epizód a slabšiemu záveru, avšak vo výsledku se určite nejedná o sklamanie, pre mňa možno dokonca ide o najsympatickejšiu a najlepšie rozvrhnutú sériu, a práve preto ten plný počet. Kvôli tomu boju naivity a kalkulácie, úmyslov a výsledkov, dobra a zla, moci a bezmoci, bielej a krvavej. Navyše nám táto séria predstavila jedny z najvýraznejších charakterov celého seriálu, pri čom Winstead, Thewlis a McGregor sa predbiehajú vo famóznych výkonoch, človek absolútne zabudne, že ich pozná ako hercov (McGregor zaslúži chválu dvojnásob, uňho človek dokonca zabúda, že oba jeho charaktery hrá jeden človek). ()

matolos1

Kvalitou omnoho lepšia než druhá séria ale zdaľeko má čo dohánať oproti prvej. Skvelá séria, ktorá sa hlavne perfektne dokázala sústrediť na každú jednu postavu a jej osobitný príbeh. Mám pocit, akokeby si táto séria od svojich dvoch hlavných tém ( bratský spor a prevzatie spoločnosti pomocou podvodmi od diabolsky zahraného V.M. Vargu) nič nekazila tým, že sa čisto zámerne sústredila iba na ňe a nekazila si kompaktnosť a ucelenosť zbytočnými vedlajšákmi alebo postupným pridávaním viacerých postáv. Čo je na jednej strane fajn, čo sa ale po čase stane je to ( ako už pri každom seriáli), že pri záverečných epizódach získava divák kompletný prehľad o tom, kto to prežije a kto nie ( "neuveriteľne prekvapivá scéna pri chladničke na konci). Fargovský duch a bizarnosť niektorých momentov predsa len vyhráva. Má to vskutku kopec vtipných scén, obidve postavy Stussy brothers sú tak ironicky komické ale zároveň perfektne zaujímavé a vrcholom seriálu je scéna v bowlingárňi. Príjemná záverečná séria. ()

Vasyl

Hodně pomalej rozjezd a celkově slabší než předchozí série. Ale zase dost jiný a zajímavý. V. M. Varga je ďábelsky dobrej záporák. A nikdy jsem si nevšiml, jak musí byt Winstead vysoká, asi dost. ()

MT_Y

3. Série oproti ostatním byla absolutně nejslabší, první 3. Díly bych hodil do jednoho a zbytek byli zajímavé momenty, ale to bylo tak všechno. K postavám, dle mě nejde nalézt žádný vztah, byli mi všichni ukradený, což u seriálu nemám rád. Něco tam v plusu bylo, ale říkám že by to udělali velký hodnocení určitě ne. 1 hvězda 10% ()

Víteček

Pro mě lepší než druhá řada. Všechny postavy mi tu sedly a každá byla něčím zajímavá (Vargas úplně dokonalý), příběh také úplně v pohodě, atmosféra dobrá a ani nadpřirozený prvek tady nebyl tak hrozný jako v druhé řadě. ()