X-Men: Apokalypsa

• Česko X-Men: Apokalypsa (viac)

Na začiatku ľudskej civilizácie bol uctievaný ako boh. Apocalypsa (Oscar Isaac), prvý a najsilnejší z mutantov marvelovského sveta X-Menov, získal v ére prastarých civilizácií silu ostatných mutantov. Stal sa tak nesmrteľným a neporaziteľným. Teraz sa po tisícoch rokov prebudil a je hlboko rozčarovaný zo sveta, ktorý okolo seba nachádza. Nikto ho už neuctieva ako boha. Svetu a ľuďom už nevládnu len tí najsilnejší. Zem je znečistená, plná konfliktov, násilia a ľudia sa klaňajú falošným modlám. Apokalypsa preto chce zničiť súčasnú civilizáciu, očistiť planétu a nastoliť nový svetový poriadok, ktorému chce vládnuť. K naplneniu tejto úlohy potrebuje nasledovníkov, jazdcov Apokalypsy. Preto získa na svoju stranu štvoricu mutantov vrátane sklamaného Magneta (Michael Fassbender).
Osud ľudstva visí na vlásku a tento vlások tvoria predovšetkým ďalší mutanti, študenti školy pre nadaných žiakov, vedení profesorom Charlesem Xavierem (James McAvoy). Táto skupina mutantov, označovaných ako X-Meni, je poslednou silou, ktorá sa môže účinne postaviť najsilnejšiemu mutantovi a jeho pomocníkom. Osud ľudstva závisí nielen na ich nadprirodzených schopnostiach, ale aj na ich vôli bojovať za jeho záchranu. (Cinemart SK)

Toombar

Tento nezajimavý a taky nejslabší díl X-Menovské série který nezachrání ani James McAvoy který je zarotlý ne úplně mlád a taky už to není takovej sympaťák jako předtím.Ale nový X-Meni mi přišli zajímavý to se musí uznat ale taky jenom to. 4/10 PŘÍŠERNĚ ZKLAMALO ()

Sumichalek

Nechápem. Proste nechápem. Reciklovaný scenár - stále je to o tom istom a celé to nemá zmysel. Ak by som mal film vystihnúť jedným slovom tak je to slovo "nezmysel". Bez toho aby som urážal. Len mám z toho taký dojem. ()

d-nao odpad!

A stačilo. Ako milovník komiksu a filmov s ich tématikou musím rozhodne povedať, že toto bola trefa mimo. Nič horšie od čias X3 tu nebolo a dúfam ani nikdy nebude! ()

aurynn

Je to jako třetí díl starého Batmana. Všichni co mají rádi tenhle styl to chtějí vidět a v kontextu dnešní doby to je asi tak stejně dobrý film. Podívejte se na to, pokud máte rádi X-meny nebo komixy obecně a nebudete litovat, ale že byste přišli o vzpomínku, která vás potěší ještě za 20 let, to zas ne... Tři hvězdy pro normály... plus jedna za to, že jsem komixák. ()

tomkat

Co mě nepřestává fascinovat: jak je to velkohubé, vyumělkované a místy klišovité, tak to pořád neztrácí drajv a styl. Jestli on o tomhle není i celý fenomén komiksu... Moje druhá filmová kontaktáž se světem X-Men, která mi zaplnila hodně dějových mezer - a pořád se bavím. ()

panfilmu

Apokalypsa, to je výstižný název, možná ještě ultrablud, by se tam hodilo napsat do názvu. Když se povedl první a druhý díl, tak proč to nesprznit a naprosto nezabít třetím, zbytečným, unuděným dílem, že. O akčních scénách se ani nebavím, ale jen díky těm, se ta věc co nemá s X MENY nic společného dala dokoukat. Příběh, byl otřesnou směsicí Ordinace v růžové zahradě a Komanda. Díval jsem se proto, že tento žánr, mám moc rád a že když výjde vždy, něco takového musím to vidět. Ale tady jsem viděl narychlo slepený příběh, jen proto, aby z toho někomu káply prachy. Ani vynikající herci jako je Fassbander a McAvoy, tenhle průser nedokázali zastavit. Mám trochu pocit, že pan Singer, měl průjem a podělil se o něj s námi v podobě X MEN APOKALYPSA. ()

mad.dog

MÍNUSY: Nudný a naprosto nevyužitý záporák, trapný scénář, ze kterého je cítit křečovitá snaha o hluboké a filozofické kecy, málo Wolverina, špatný casting Nightcrawlera a špatně napsaná role pro Quicksilvera, Jean a Cyclopse, nevýrazná hudba. PLUSY: Olivia Munn v kostýmu (mňmňmň). VÝSLEDEK: Trapný digi bordel, který v hlavě nezůstane ani 15 min po shlédnutí. ()

spike.sg

Za mě, nejhorší X-men z celý série. Absolutně nevyužitý potenciál, na místo akce se tam jen žvatlaj blbosti o ovládnutí světa a podobný blbiny, který nepotřebujeme slyšet každých pět minut. Nevím na co mysleli, když tohle tvořili. Trikově skvělá práce ostatně jako vyždycky a to je tak asi všechno. ()

Pavlis.xxx

Kromě jisté spojitosti s předchozími díly se mi tento film nějak extra nezamlouval a po Budoucí minulosti mi přišel docela zbytečný..Záporák mi přišel trošku natvrdlý a nezajímavý. Trošku mi to začíná připomínat ságu Transformers,kdy první díly měly něco do sebe, než začali vařit z vody a zbytečně vše překombinovávat a zamotávat samo do sebe.Uvidíme co X-Men: Dark Phoenix,ale podle mě měli ságu po Budoucí minulosti ukončit. Skákání z minulosti do budoucnosti (Logan: Wolverine) a zase zpět do minulosti začíná být docela zmatené stejně jako umírání a zase vracení určitých postav.Jediný návrat bych ocenil Wolverina,ale po přidání postavy X-23 to nedopadne. Možná nějaký mezistupeň s jinými herci a návrat populárních jmen,ale v dnešním přeplněném trhu by to nedopadlo beztak dobře. Spojení X-Men vs. Avengers by stálo sakra za to,ale to je spíš sen.Každopádně tohle vaření z vody už neeeeeee!!! Body navíc za opět výborného Quicksilvera ()

Welington

Když se začal snímek vracet hlouběji do historie, bylo mi jasné, že se tu začíná líhnout podstata něčeho, čeho jsme svědky ještě nebyli, ale zároveň něčeho, po čem jsem ani já netoužil. A upřímně, ani to nezafungovalo, jak mělo a scénáristicky to začalo zavánět a logičnost se vytrácela, až zmizela úplně a mně tu zůstala patlanice, kterou Singer prostě neuhlídal. Nejvíce neukáznění X-MENi, jaké jsem kdy viděl a nebýt úchvatné Psylocke, která tam doslova vtrhne a ukradne si mou pozornost a scény, kde se Quicksilver opět předvedl a strhl na sebe tu lepší podívanou, dopadlo by to ještě hůře. Všichni tu křepčí a blázní a lítají a zápasí a já to nějak ani nestihl všechno zaznamenat a je to celé fuč. Hlavní záporák je jako figurka, kterou si vyměníte za body na čerpací stanici, humor a akce se tu křižují a vyměňují si fusekle a emocionální stránka tu skřípe, přestože to držela nad úplnou propastí. Musel jsem tušit, že to tak nějak dopadne, poněvadž jsem měl zvláštní pocit a filmu se dlouho vyhýbal, ale že to dopadne takhle špatně, to jsem nečekal. ()

Dazlidios

Ikdyž je to podle všeho nejhorší díl ze série stejně mě bavil. Tržby se zastavily na cca 543mil a to je oproti předešlím filmům serie cca o 200tis méně a to je velký skok. Věřim tomu, že se studio poučilo a dokonce i Kinberg napsal "Myslím, že jsme se příliš zaměřili na klasickou zápletku, kdy hlavní prim hraje globání destrukce s vizuálními efekty na úkor vývojů postav a emocí. V novém filmu se chci soustředit na postavy, dát jím skutečné a uvěřitelné emoce. I vizuální efekty se musí zase jinam vyvinout. Divák musí mít pocit, že jsou přirozené a že by to takto nějak podobně mohlo vypadat i v našem světě." Doufám, že se z chyb poučily a další film bude opravdu stát za to. Stejně tomu nedám nižší hodnocení než 4*, protože mě filmy bavil a odcházel jsem z kina spokojený ()

Ollivander

O třídu lepší než předchozí nanicovatý mišmaš v minulé budoucnosti nebo v budoucí minulosti nebo co to bylo. Ale v první třídě ještě nejsme. ()

Beginek87

Konečně se tady objeví Bůh hodný následování a kulelízání a oni se s ním zase začnou prát. Já mám spíš takový pocit, že problém je v nich a ne v tom milém egyptském šmoulovi. Je bohužel smutné, že aby jej vůbec dokázali porazit, musel si polovinu z andělů apokalypsy vybrat mezi postiženými dětmi, poněvadž kdyby si vzal ještě dva tak silné jako Magněťák a Storm, mohl jít klidně do důchodu a mladí by se o to postarali. Finální bitka trapas. Jako chápu, že Jean je mazačka a když se nasere, je to horší než podebraná pata, ale týpek tady celou věčnost místo pokémonů sbírá mutantní vlastnosti a je vlastně ten úplně nejvíc nejsilnější, kterému chybí Charlieho telepatie a měl by všechno ... a ona ho sfoukne tím, že si zakřičí a roztáhne imaginární křídla? No way sir, no way. Ten ji měl zplivnout z oblohy, Magneťáka si zase ochočit, Bouřce nechat dorůst vlasy aby nevypadala jak totální kráva, vysát z Charlese i poslední motorické funkce a začít nám diktovat pravidla podle svého. Jenže zase museli zvítězit slabí, aby nám mohli vládnout .... podle mě je to celé kampaň...ale film skvělej a opravdu poprvé jsem celou dobu fandil záporákovi a jsem fakt nasranej, že to mělo happy end. 90 %, jen proto, že Apocalypse nevyhrál, jinak by to mělo 100 % a ještě bych se kál, že tomu nemohu dát víc. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Impérium je nejlepší... Nejsložitější, nejpropracovanější a nebáli se špatného konce." - "Jo, ale nebýt toho prvního, další dva by nevznikly." - "Aspoň se shodneme, že třetí je vždycky nejhorší." Bryan Singer je takový taťka X-Menů, protože má na svědomí úplně první dva filmy a fantastickou Budoucí minulost. O jeho režijních kvalitách, tak nelze pochybovat. Bohužel tento kousek mne neoslovil. Proč? Má to opravdu ubíjející dlouhou stopáž, že jsem se místy dost nudil, protože se to po většinu času jen kecá. U závěrečné bitky: Když se všichni vrhnou na chlápka, který chce zničit svět. Bylo jediné, co jsem chtěl já - konec. Ta měla tak pomalé tempo, že se mé myšlenky rozběhli na všechny strany. Líbilo se mi těch pár minut s Wolverinem, který ten čas využil k masakru vojáčků. "Doufám, že už ho nikdy nepotkáme!" Pak pomalá rychlo-scéna s marvelovským Flashem, který vyhazoval studenty z vybuchující školy. Zněla u toho písnička Sweet Dreams od Eurythmics. To byla asi nejlepší scéna z celého filmu. Nádherný pohled pak byl na Munnovou, která měla bohužel minimum prostoru. - 40%. ()

teekanee

Mně se tenhle film prostě líbí, tak a je to venku. Film ubíhá pravdu moc hezky, herecky je stejně skvělý jako jeho předchůdci, Magnetova linka je tu fakt výborně udělaná, kdy s naším antihrdninou fakt soucítíte. Sophie Turner jako Jean umí podle mě hrát lépe, než to co tady předvedla, přesto to žádná tragédie nebyla. Mladí X-meni jsou sympatický, Mystique už v tomto filmu trochu méně, Quicksilver is zase ukradl film pro sebe a technicky je film na vysoké úrovni. Co se týče samotného Apocalypse, tak mi nepřišel tak hrozný.Fanoušci komiksů by se mnou nejspíš nesouhlasili, ale za mě špatný nebyl. Za mě 80% ()

StarFsh

Poľská milícia za komunistov miesto strelných zbraní používala luky a šípy. A naše VB (ZNB) asi používalo oštepy. Asi preto v ČR teraz obvinili Jakeša a spol. kvôli strieľaniu prebehlíkov na hraniciach. Dementnosť USA je možno nákazlivá, tak si dávajte pozor! ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (viac)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (viac)