X-Men: Apokalypsa

• Česko X-Men: Apokalypsa (viac)

Na začiatku ľudskej civilizácie bol uctievaný ako boh. Apocalypsa (Oscar Isaac), prvý a najsilnejší z mutantov marvelovského sveta X-Menov, získal v ére prastarých civilizácií silu ostatných mutantov. Stal sa tak nesmrteľným a neporaziteľným. Teraz sa po tisícoch rokov prebudil a je hlboko rozčarovaný zo sveta, ktorý okolo seba nachádza. Nikto ho už neuctieva ako boha. Svetu a ľuďom už nevládnu len tí najsilnejší. Zem je znečistená, plná konfliktov, násilia a ľudia sa klaňajú falošným modlám. Apokalypsa preto chce zničiť súčasnú civilizáciu, očistiť planétu a nastoliť nový svetový poriadok, ktorému chce vládnuť. K naplneniu tejto úlohy potrebuje nasledovníkov, jazdcov Apokalypsy. Preto získa na svoju stranu štvoricu mutantov vrátane sklamaného Magneta (Michael Fassbender).
Osud ľudstva visí na vlásku a tento vlások tvoria predovšetkým ďalší mutanti, študenti školy pre nadaných žiakov, vedení profesorom Charlesem Xavierem (James McAvoy). Táto skupina mutantov, označovaných ako X-Meni, je poslednou silou, ktorá sa môže účinne postaviť najsilnejšiemu mutantovi a jeho pomocníkom. Osud ľudstva závisí nielen na ich nadprirodzených schopnostiach, ale aj na ich vôli bojovať za jeho záchranu. (Cinemart SK)

Adelaides

Tak já tedy nevím, na co si tady spousta lidí stěžuje, já jsem ty nedostatky nějak nevnímala, odcházela jsem z kina naprosto spokojená. McAvoye já prostě žeru, hlavně ten jeho úžasný hlas, Fassbender skvělý jako vždy, i vsichni ostatní až na unylého Scotta. Při Quicksilverově evakuaci jsem dostala záchvat smíchu a i vše ostatní šlapalo parádně, hudba, tempo, kostýmy. Takže za mně plná palba! ()

Fraktální

Některé scény fungují, film je nabitý skvělími herci a neméně sexy charaktery, ale celé je to tupý jak Averangers. prostě přišel ten nejzlejší, největší a nejsilnější záporák který je neporazitelný a nakonec ho ale deus ex machina dostaneme... Wolverin což je vůbec ten nejvíc cool x men vubec , tady působil fakt blbě a našroubovaně. jen sem celou scénu bál, že promluví... to by šlo všechno do kytek. Abych nebyl jen negativní, ale spon že apokalypsa byl reminiscence na egyptskýho boha a ne zase nejak bezejmenej emzák. Vlastně mi to nakonec ani nevadilo a pěkně jsem si pokoukal, ale od xmenů se prostě čeká víc... ()

Max.Majer

Pěkný film. Myslím, že se prostě povedl. Bryan Singer opět dokázal, že X-meni jsou jeho. Ani mi nevadí kompletní překonání celé série, protože se mi líbil jak příběh, který nijak nenavazuje na první trilogii (spíš 1. Třída nebo budoucí minulost), ani nové obsazení skoro všech postav. Taky se mi líbilo to seznámení mladších verzí postav, které znám z první trilogie a vůbec historii Xavierovy školy a studentů. Nový záporák byl velmi silný se spoustou schopností. Proto se mi ovšem nelíbí to, že najednou příjde jeden člověk a hravě ho napohodu porazí, zvlášť ještě, když je to mladá studentka, která zatím neovládá plně své schopnosti. To je dost nereálné. Jinak byl příběh skvělý, dramatický, výbuchů a efektů jsem si samozřejmě užil dostatečně. Takový výkon jsem nečekal a nic si od toho nesliboval o to víc mě film překvapil. ()

Wiceman

Zase je jednou vidět, jak se většina lidí nechá zblbnout shnilym rajčetem. Přijde mi, že ti kritici museli být nejen slepí, ale i úplně vypatlaní. Pravdou je, že je to asi nejslabší díl z nový trilogie, ale pořád toho dokáže dost nabídnout. Hlavní záporák i přes počáteční obavy mi .... docela dost sednul. Není sice úplně to pravý ořechový, ale je dobrej. Co mi ale přišlo absolutně dokonalý na celym tomhle filmu, byla scéna s Quicksilverem a jeho zachraňováním za zvuku Eurythmics - Sweet Dreams. Pokud existuje nějakej žebříček Top pamětihodnejch filmovejch scén, tak tohle do toho rozhodně bude patřit a na dost vysokym místě se chytne (rozhodně lepší než ta Quicksilver scéna z Days of Future past). Čtyři hvězdy. PS: Srovnávat to s BvS je čiré kacířství. ()

SeeSaw

Ignoruju převážnou kritiku, mě se noví X-Meni líbili. V této "trilogii" jsou možná pozadu, oproti ostatním Marvelovkám jde ale pořád o nadstandart. Vždyť ono První třída i Budoucí minulost nahodili laťku dost vysoko. Pro Singera to snad bude menší ponaučení do budoucna. Méně apelovat na digitální efekty, silnější dějová linka dvou hlavních mutantních protagonistů (X a M) a snad důvěryhodnější záporák. Jinak nemám žádný problém. ()

Mesmerino

Veľká diera v príbehu....prečo Apokalysa neabsorboval telepatickú schopnosť Profesora X a až potom nepovedal všetkým, že zomrú??? U mňa 3 hviezdičky, podľa mňa jeden z najhorších filmov série. ()

coolsender

Mno, jestli tohle má být posun kupředu, tak se zjevně posunulo hov.o směrem k abortovacímu otvoru. Pro to hov.o je to správný směr. Pro sérii řekl bych nikoli ... ()

Icewalk

Velmi podařené pokračování série X-Men hrdinů. Bryan Singer odvedl galantně režisérskou práci. Chválím taktéž pestré herecké obsazení. Scénář měl jistých pár mezer, ale jinak rozhodně do očí bijicí a dramaticky podaný. 80% ()

ensabahnur

Klasický superhrdinovský film na začiatku ktorého sa predstaví zjavne nezdoľatelný súper ktorého nakoniec skolí banda osemnásťročných deciek. X-meni sú ako vždy najväčší chudáčikovia pod slnkom ,wolverine ako vždy nemá na tele jedinú ranu po niekoľkominútovom kropení z automatických zbraní ale to sa ešte viac menej dá prekúsnuť . Čo my ale na filme najviac chýbalo, bola deštrukcia zeme ktorú nám sľubovali z trailerov, bohužiaľ vo filme sme nedostali takmer žiadne nové zábery .Celkovo to nebol zlý film, ale dalo sa z toho vyčarovať určite viac . Minimálne z toho dôvodu, že naši hrdinovia stoja proti najsilnejšiemu mutantovi všetkých čias . Za mňa bola jednoznačne najlepšia scéna na začiatku filmu v pyramíde , škoda, potenciál bol skutočne veľký , 60 % . ()

Wolfchant

Na film jsem šel v obavách s komentářů co jsem tu četl, nejsem žádný zažranec Marvela a proto nechápu jak tu všichni kritizujou jak je to strašný a že herci jsou trapný a podobně.Film mne nadchl a byla to prostě super podívaná.A oproti třeba Captain America obcanska valka je film x men proste super a pobavi, Capitan je fim u ktereho jsem se chtěl zabit po pulce filmu.X meny doporučuji ()

KcarlosK

Může obsahovat spoilery. Co si budeme nalhávat, to srdíčko v tom prostě není. Staré figury fajn, nové naprosto mdlé. Apocalypse je celkem tragéd. Ale pár pěkných momentů se přeci jen najde (Magnetova rodina, Quicksilver, Dark Phoenix, Wolverine). Celkově se dá říct, že i když jsem od Singera čekal víc, stejně letos dokázal porazit veškerou konkurenci, tj. Bat vs. Sup, CA 3 a hlavně SW 7. ()

s0re

aj tento krat sa mi osvedcilo to ze netreba pozerat na hodnotenie pretoze je vo vela pripadoch silno subjektivne, Singer nesklamal, sice Prvou Triedou nastavil latku vysoko no rozhodne ju prilis nepodliezol. Som spokojny, boli aj vtipne situacie(QuickSilver), ale aj situacie ktore mozno ziadali slzy (Magneto).. ()

LUCCKE

Áno, je to klasická zápletka s klasickým rozuzlením. Objaví sa veľký zloduch, niekomu veľmi ublížia a stane sa zlým, potom sa chce pomstiť a na záver sa stane dobrým a pomôže zneškodniť záporáka a končí to šťastne. Ale je to komixovka! Ja som sa skvele bavil od začiatku až do konca a myslím si, že každého fanúšika tejto ságy tam veľa vecí poteší. Palec hore! ;-) ()

Artess

Příliš překombinované. Tím, že dáme dohromady zloduchy z předcházejících dílů a přidáme k nim ještě arcizloducha, kvalitní scénář prostě nevytvoříme. Od režiséra, který natočil první a druhý díl, byl čekal něco podstatně lepšího. Vůbec mám pocit, že už by se další X-meni vůbec točit neměli. První dva díly už totiž nepřekonají, jednak kvuli vyýborným scénářům, které se jim tehdy povedly a taky kvuli úžasnému hereckému obsazení. Nic proti mladíčkům ale Hugh Jackman, Patrick Stewart nebo Ian McKellen jsou prostě legendy a ty už ve svých rolích nepřekonají. Přiznávám, že už si X-meni na své dno sáhly, když tvůrci poslali Logana do Japonska, ale stejně tomuto dílu nemůžu dát víc než dvě hvězdičky. ()

NagatoPein

Toto teda nemôžem odpustiť. Tak úžasné rozbehnutá séria týmto dielom jasne recykluje a vyznieva ako: potrebujeme ďalší diel? Poďme niečo natočiť. V náznakoch bolo cítiť to, prečo sú predchádzajúce dva diely tak úžasné. Celé sa to ale nejako pomarvelovalo a nakoniec to nebolo už o kvalite charakterov, vzťahov a deja, ale iba naháňačka za #čímnajväčšietrápnezničenie. Bože prečo? X-Meni boli jednou z mála sérií, kde sa netlačilo na pílu cez efekty a nutne sa hneď nemusel ničiť svet a sme tu zase. Ten tichý epický aspekt predchádzajúceho dielu sa celkom vytratil, dej nemá kto niesť ani podporiť. Citeľne chýba Hugh Jackman ala Wolwerine, z Erica sa stala pubertiačka v menštruácií, ktorá mení názory ako sa zobudí. Jediný, kto mi spravil radosť bol James McAvoy, jeho linka bola rozvinutá pekne. A záporak? No tak tu azda ani nie je čo dodať? Čo to bolo? Človek? X-man? Superman? Boh? Aké mal vlastne schopnosti? Kde bola hranica jeho síl? O čo mu šlo? Kde sú časy Jokera, že? Stále si myslím, že kvalita týchto diel nemôže byť iba jednostranne nesená na hrdinoch, že musí prísť aj kvalitná protistrana aby vznikol dobrý celok. Poďme teda spoločne prosím zabudnúť na tento diel a tvárme sa, že sa nestal. Disney, toto sa X-menom nerobí! ()

GOTFAN

No nevím myslel jsem že future past byl celkem odjeb , ale tohle bylo pokračování odjebu. Měli u toho nechat režiséra first class a ne rvat tam toho debila co už jednu svou triologii má. Jediné co je dobrého na future past a následně i Apocalypse je to že Deadpool se tou změnou v čase změnil na deadpoola co má být a není z něj šiťák z x men origins wolverine. To jediné pozitivní vidím na těchto dvou filmech co si do rukou vzal ten debil. První triologie měla fajn první film . Druhý ... Ok no ok , a třetí .... Dobre dejme tomu nic extra . Ale tohle je zklamání a taky ten Apocalypse ... OMG WHY ? On neviděl komiksy ? A proč jim dával ty síly když jsou to stejně nakonec jen kecající a skoro nic nečinící loutky . Ok magneto destroyer jak pi.a ale co ti ostatní ? Co to bylo ? Určitě ne čtyři jezdci ale jen ozdoby . Ty vogo čím dál jsem s timhle textem tím víc ubýrám hvězdiček. Ale ok 3 hvězdy za efekty a ujázku mutantů . Mluvících a málo schopnosti využívajících. ()

PORTER44

Opět výborná komiksová podívaná,efekty,herecky,akční scény a dokonalý nový hlavní padouch který roznáší strach a zkázu a tak to má být,navíc nechyběla ani vtipná scéna a to když vybuchuje sídlo mutantů a jeden z nich ve zpomaleném čase za doprovodu vtipné hudby všechny zachraňuje,prostě povedený další díl série. ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (viac)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (viac)