Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

JohnCZ

Bondovské úvodní titulky a hláškující Jason Statham za to stojí, ale jinak mi nepřišel Spy nijak zvlášť vtipný a po hodně pozitivním přijetí jsem čekal mnohem více. Úplně obyčejná komedie na jedno zkouknutí. ()

corpsy

Humor ( a vlastne celková filmová prítomnosť ) Melissi MacCarthy, mi príde z roka na rok čoraz viac nepríjemnejší a trápnejší. Dúfam teda, že ned0kurví budúcoročné KROTITEĽKY DUCHOV. Tento jej najnovší prírastok do väčšinou obludnej filmografie má parametre veľkého fiaska. Absolútne nevtipný, akčne nedotiahnutý a odrážajúci sa od toho, ako prehliadaný človek s nadváhou a nevymáchanou hubou ( začo je paradoxne neobľúbený ), zachráni svet a uistí všetkých ľudí na tejto planéte s podobnými ´´problémami´´, že na to majú. Takže hor sa do toho, ešte stále na to máme. ()

DEXTER099

Další z řady filmů s Mellissou McCarthy se ,která se poslední léta objevuje opravdu čím dál častěji,hlavně tedy v rolích ujetých žen co si rádi dělají srandu ze své tloušťky.Když už zkusila být co se dá tak přišel na řadu film kde bude hrát špionku a po boku jí budou sekundovat herecké esa v podobě Jasona Stathama (který si zde opravdu dělá legraci sám ze sebe jak se patří...:-) ) a Juda Lawa co by hezouna a platonickou lásku naší špionky.Příběh je jednoduchý a to na čem film chce stavět je hlavně ta vtipnost,ale kromě několika scén kde jsem se upřímně zasmál (jízda Melissy na skútru...) mi film nepřišel nějak zvlášť vtipný.Po akční stránce je to průměrné a tak to hlavní co se mi na filmu líbilo byla účast právě zmíněních herců.Za mě tedy celkově 65% a tři hvězdy. Doplnění:Po druhém zhlédnutí měním pohled a přidávám tomu 5 %,hlavně tedy za Jasona Stathama a tím pádem za mě 70% a čtyři hvězdy. ()

PauloZ

Já se u toho bavil, za poslední dobu asi nejvíc. Melissa, jako střeštěná a slepě zamilovaná agentka tady funguje parádně. Feig dokáza dobře odhadnout situaci a využít její proporční potenciál a naservíroval velmi zdařilou zábavu, která nepůsobí trapně a velmi baví. Kolegyně a kámoška Mirandu Hart k ní sedí jako prdel na hrnec. No a to co předvádí Statham... v každé jeho scéně mě totálně rozsekal! Je to povedené s kupou zábavných scén. Podíváme se hned do několika velkoměst EU, přitom to nepůsobí vůbec uspěchaně. Děj samotný je sice typický, ale v téhle rovině filmů na pohodu :-). Nevím, proč to není britské, když je tam samý brit a celé se to odehrává v Evropě .:) ()

maddy

Melissu McCarthy mám ako komičku veľmi rád, ale po tých ohlasoch som od Špióna čakal podstatne viac, než v zásade zase tu istú komédiu, kde tlstá Melissa je tlstou Melissou a ocitá sa v situáciách, v ktorých tlsté postavy vo filmoch bežne nevídame (akčné prenasledovanie na skútri, súboj jeden na jedného a pod.). No ja jej jednoducho skôr uverím úlohu neohrabanej drsnej policajtky (Heat), než špiónky, ktorá v závere robí saltá a mláti protivníkov ako v regulárnom akčnom filme. Spy má fajn cameo úlohy (Statham), fajn hercov ktorí si svoje postavy evidentne náležite užili (Rose Byrne) a schopnú réžiu, ktorá zvláda ako akčnú časť filmu tak aj tú humornú, ale humor tu je prakticky bez obmien ten istý ako filmy s Melissou praktikujú už cca posledných päť rokov. Spy je tak film dvoch rôznych polovíc, tou prvou ktorá trefne využíva špionážny žáner vo svoj prospech a robí si z neho žarty a tou druhou kde sa mierne vymkne spod kontroly a stavia výhradne na až zbytočne vulgárnom humore, čo ma za následok, že sa postavy niekoľko desiatok minút opakovane urážajú a častujú rôznymi výrazmi. Niežeby mi to vadilo, puritán určite nie som, ale vtipné to je tak prvú minútu, tú dvadsiatu by som už privítal niečo inovatívnejšie. Samozrejme je tu niekoľko skutočne vynikajúcich, vtipných situácií a aj dobré akčné sekvencie, ale mám pocit, že režisér Paul Feig už dosť vykráda sám seba a to je dosť problém. V každom jeho filme sa musí zvracať, musia padať nadávky najhrubšieho zrna a je to stále o tom istom. Prístup k Spy tak asi bude záležať od toho kto má koľko od tejto dvojice napozerané. Po XY komédiách od Feiga a XXXY od Melissy som od Spy predsa len čakal niečo málo odlišné, ale vo výsledku sa líši akurát tým, že dianie situuje medzi špiónov a akože paroduje Bondovky (a aj to robil tisíc krát efektnejšie a nápaditejšie tohtoročný Kingsman). Keď si k tomu pripočítam pár zbytočností ako napríklad cameo 50 Centa alebo kamošku-agentku na telefóne s britským prízvukom, ktoré sú pre film maximálne nepodstatné, tak sa k vyššiemu hodnoteniu jednoducho nedopracujem. CELKOVO: 3* (6/10) ()

VojinRyan

Ja som taktiež pochopil z názvu a hlavne z pozície hlavného hrdinu, že kino nebude to pravé. A veru ako kolega Shakers, dobre som urobil. Kombinácia Jude Law, Jason Statham či Morena Baccarin (keby niekto nevedel, tak to je tá sexica zo seriálu FireFly a filmu Serenity), že to bude pecka ala "James Bond krížený s KingSmanom". Žiaľ všetko to zastrela so svojím veľkým za.... Melissa. Nič proti nej, ale ako hlavná hviezda nemá ten šmrnc, aby to dokázala ťahať. A zápletka taká typická pre takýto film. Absolútne ma nebavila ani jej keci a na silu humor, ktorý tu nefunguje. A priznám sa, 2x som pri tom zaspal. Neviem, buď to mňa tak pôsobilo, alebo som si vybral zlé časy na zhliadnutie filmu. Paul, takto to nepôjde. 65% - 3*. ()

agentmiky

Mně se to celkem líbilo,ale takový například Kingsman se mi zamlouval více.Špión je americký film,tudíž je zde humor úplně odlišný od toho britského.Hlavní roli si zahrála Melissa McCarthy,která mě mnohokrát pobavila výbornými vtipy a hláškami.Celkově bylo herecké obsazení výborné,zejména Jason Statham v roli namyšleného agenta CIA,kterému jeho práce moc nejde.Příběh byl slabší,ale to už tak prostě u těchto filmů je.Nakonec jsem za dobrou dvouhodinovou zábavu filmu dal ty čtyři hvězdy.Hodnocení:70% ()

SaNcHeZ_cz

Vražda, smrt, zabití a utrpení. Máloco vystihuje Špióna lépe. Asi budu tentokráte v menšině ale ne, tohle si vážně nepředstavuju pod pojmem dobrá akční komedie. Hloupé, stereotypní, kýčovité a klišoidní jako máloco a tak neskutečně otravné, že jsem vážně zvažoval odchod z kina. Škoda, že jsem tak neučinil. Ani brilantně trefný Jason Statham nezachrání tuto potápějící bárku, která je ukázkovým příkladem toho co je špatné na současné americké komedii. Očividně je to ale to co lidé chtějí a to co masy baví, takže chyba je asi na mém přijímači. Ta jedna hvězda je za Jasona. [30%] ()

MartinezZ

Asi takhle. Mellisu fakt nemusím, ačkoliv vím, že hrát umí, ale ty komediální role josu u níc dost přepísklé. Navíc typická americká komedie dělá humor hlavně ze sexismu, tělesných tekutin, buranství a krvi, za což bohužel humor ne zcela považuji (pokud je zmíněné jeho jedinou ingrediencí). Proto jsem ignoroval nadšené kritiky. Až doteď, protože jsem prostě chtěl jít do kina a ono v něm zrovna nic "na tom chci být" není. A tak jsem to risknul s tím, že snad neusnu a neznechutím se nudou. --- Kupodivu jsem se ale i zasmál, sice ne jako spolusedící o pár sedadel vlevo (někdy závidím, že se někdo dokáže pobavit nad každým doslovným prdem), ale kupodivu pobavil. To ale neříkám, že bych si to uměl představil i lepší a plno humorů vyhodil (kdybych měl seznam ingrediencí americké komedie, mohl bych si postupně škrtat sexistické narážky, prdění, zvracení, krev...), ale docela škoda poměrně mála místa pro Stathama, poslouchat jho vzpomínky fakt stálo za to :) A k tomu také velké plus za zparodování sebe sama a své tvorby :) z těch ostatních si vzpomínám snad už jen na Rose, která nám, holka, stárne a role téhle zločinecké pipky mi k ní moc nesedla. Jinak ale docela spokojenost, překvapivě. ()

kareen

Tohle je prostě ideální letní blockbuster, který si neklade za cíl nic většího, než jen dvě hodiny parádně bavit. A já se bavila, ať už u různých identit Melissy McCartney, dokonale nažehleného, šarmantního Jude Lawa, mé oblíbené komičky Mirandy Hart, nadrženého „Itala“ Petera Serafinowicze, záporačky se stylem Rose Byrne nebo fanfarónského Jasona Stathama, který si toho špiónského blba zahrál očividně s velkou chutí. A aby toho nebylo málo, tak se nakonec do vší té bláznivé akční mely (mimochodem, docela vychytané) ještě zapojil v malé roličce 50 Cent. ()

Vxxx

Ach-můj-bože. Ze všech filmů na filmovém víkendu pro mě bylo tohle asi největší překvapení. Film jsem před tím neviděla. Trailer mě absolutně nezaujal a považovala jsem to za ptákovinu typu The Heat (2013). Proto jsem byla dost zklamaná, když to ten film dotáhl na filmový víkend a jéééje jak já si teď vyplachuju hubu hovnem. Bavila jsem se od začátku do konce. Bylo to svižné, vtipné a opravdu komedie! Jsem moc ráda, že jsem "byla donucena" film vidět a jako příjemnou oddechovku si ho určitě někdy zopakuji. 4* ()

Rosana

Naprosto úchvatná a po dlouhé době povedená komedie. Nechybí akce a napětí, ale hlavně je to sranda. Hlavní hrdinku si zamilujete a svitne ve vás světýlko naděje, že i blbá a tlustá ženská může něco dokázat :D ()

ivishka

Na své nové pouti po filmových trhácích v kinech jsem zabrousila na Špiona/špionku. Věčně vtipná (i ve vážných situacích) Melissa McCarthy svým vzezřením a prostě vším - to mi nesmělo uniknout. Už u traileru na tuto žhavou novinku jsem se válela smíchy. Kupodivu musím podotknout, že sál byl úplně prázdný a tak jsme v kině na tento snímek byli úplně sami. Všechny tyto šiponky a podobné agentky jsou vždy krásné vyhublé žirafy - ne tak u Susan. Ve snaze pomstít se za vraždu svého "parťáka" sexy Juda Lawa alias Finea se stala právoplatnou agentkou CIA. Snímek nabídl vše co bychom očekávali, ale zároveň měl do nabídnout. Perfektní honičky, nadupané vtípky a v neposlední řadě nesmrtelný všeználek Jason Statham. Podle mě pokud se člověk chce královsky pobavit, tak by určitě měl zajít na tento film. ()

javak810i

Průměrná parodie na "bondovky" a špiónské filmy obecně, kterou drží nad vodou skvělé herecké obsazení vedlejších rolí. Bohužel obsazení hlavní role film alespoň pro mě spíš potápí a není to pouze nadbytečnými kily Melissy McCarthy. Nemůžu si pomoci, ale tahle herečka mi přijde absolutně nesympatická a nedokážu si vysvětlit, proč je tak často obsazovaná do komedií, když vůbec není vtipná (leda tak svým vzhledem, ale je rozdíl mezi tím být k smíchu a být vtipný). Naštěstí tu jsou ostatní, kteří se dokáží o pár těch vtipných scének postarat a díky nim alespoň není sledování tohoto filmu nuda. Srandychtivý divák má ovšem mnohem lepší možnosti - ať už se jedná o výborné Kingsman či Man from U.N.C.L.E a nebo starší klasiky jako Johnny English nebo Get Smart. Dávám slabší 3* ()

Praxis

Extrémně ulítlá komedie, která pálí kulometné salvy břitkého humoru na sto a jedno kilo úchylné Melissy. Ta dala dohromady, spolu s Feigem, Stathamem a Lawem neuvěřitelné úchylnou společnost, ve které se rozhodně těžce parodují bondovky, Mission Imposible a kdoví jaké další špionské filmy dohromady. McCarthy vlastně nějak extra neznám, jen vím, že se objevuje v rolích různých blbek v dementních komediích. Tady mi přišla jako moc fajn, i s jejím zběsilým převlékáním. Její slovní výměny s pipinou Rose Byrne (která si svojí kravskou roli vážně užívala) byly odzbrojující. A pak ještě Statham, který byl prostě jedním slovem ulítlej. Mno, potěšilo mě to tento večír moc. 87% ()

Ellmariachi

Tomuhle kousku jsem nevěřil. Od začátku, vůbec ani trochu. Naštěstí se má nedůvěra naplnila jen z půlky. Strašně moc jsem se netěšil na pro mě těžko stravitelnou Melissu McCarthy ( Ta narážka na její proporce nebyla úmyslná..asi ) Je mi prostě absolutně nesympatická. Těšil jsem se naopak na Stathama. Začneme tedy právě Jasonem. Hraje zde hroznýho vocase a pitomu. Přiznám se, že tomu moc nerozumím. Pokaždé, když se objevil na place jsem měl pocit, že to jde zachránit a role kterou dostal mu prostě neseděla. A stejně jako jemu jsem nevěřil ňoumu, tak ani Melisse jsem nevěřil ve fázích kdy šlo do tuhého. Jenže jedním dechem musím dodat to, že byla prostě dobrá v komediálních, vyhrožovacích a vůbec kecacích polohách. Jude Law si to dal přesně jak měl a byl v pohodě. Jenže můžu tu popisovat jak to nebo to mě nesedělo, ale podstatný je to, že nějakým zvrhlým způsobem to na mě zafungovalo. Dávám opravdu silný 3 a 68 procent. ()

filmsim

Nečekaně vtipné a přiměřeně drsné. Mnoho důvěry jsem do tohoto snímku nevkládal i přes chválu opěvující ohlasy a místní hodnocení. Nečekal jsem, že film s Melissou McCarthy se mi bude tak líbit, ale opak je pravdou. Včemkoli jsem jí viděl dřív to byla právě ona, která mi ničela zážitek, ale tady mi opravdu vytřela zrak. Dokáže tu přehláškovat i největšího machra Jasona Stathama a s klidnou hlavou jí věříte i všechny ty akční kousky, které tu předvede. Ani trochu za ní nezaostává J.Statham, který tu sice je po celou stopáž tak 20 minut, předvede tu však dokanale přestřelenou kreaci sama sebe, neskutečně nahláškovaného a vtipného "superagenta", který zvládne cokoli si zamane. Trochu nevýrazný je tu zbytek osazenstva, ani uhlazený J.Law ani roztomile hloupá záporačka v roli R.Byrne nepředvedou nic světoborného, i když sem i přes to pěkně zapadají. Musím také pochválit akční scény, které jsou na rozpočet 60 miliónů opravdu povedené a doplňuje je vytříbený soundtrack s jednou z nejlepších bondovských znělek, kterou kdy jaký špionážní film měl. 8/10 ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni