Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

Gilmour93

Kterak Miss Moneypiggy jednoho amerického Bonda přešla z kanceláře do terénu.. Vtipností velmi kolísává exhibice zámořské Nadi Konvalinkové s pár vydařenými hláškami, sebeparodujícím Stathamem, nečekaně špatným Lawem a trochou té nezbytné fascinace vyměšováním. „Špióna, který mě zalehl“ házím do jednoho hype-pytle s Kingsmanem (Feig to jen vzal za female konec) a ten vak, ač hodně nafouklý, patří na dno jezera, jenž ústí někam na jih směr Řecko a Itálie.. ()

genetique

Nekorektná, odvážne sprostá a miestami aj originálna vtákovina, pričom ale treba zároveň dodať, že nieje určená pre náročné publikum, Melissa Mccarthy je rovnako otravná ako v každej inej roli a celé je to rovnako vtipné, ako aj nudné. Vtipné scény totiž razom striedajú hluché miesta, film má vyše dvoch hodín a nemám ten pocit, že tá prvoplánová zápletka potrebovala tak dlhú strednú časť na jej rozuzlenie. Neviem teda, či počas postprodukcie strihač načapal svoju manželku s režisérom, či majiteľom štúdia, ale tak odfláknutú robotu som ešte nevidel. Každopádne nadšenci stupídneho humoru budú krochkať blahom, pretože táto hollywoodska zlato-malinová mainstreamovka ponúka všetky tutovky, aké má kasová tuctovka mať. Hlasný humor, svoje miesto si nájdu fekálie, sexizmus, či rasizmus. Peter Feig to ale zabalil do pomerne klasa štýlu a tentokrát to nebol až taký prešľap ako to býva zvykom vo filmoch s podobným scenárom. Nemalou mierou k tomu prispeli aj Statham a Law, ktorí boli triumfom tohto filmu a mám pocit, že bez nich by po ňom ani pes neštekol. 65%. ()

Ainy

Vzhledem k tomu, že jsem Melissu skutečně nikdy moc nemusela, musím přiznat, že agenta v sukni jménem Susan Cooper, zahrála vcelku obstojně a v téhle komedii se mi jakžtakž i líbila. Ona ovšem neklame jen tělem a proporcemi, klame i svými fyzickými schopnostmi. Výcvik měla naposledy někdy před deseti lety a přesto dokáže vyběhnout několik pater, zneškodnit záškodníka a ještě ho z výšky poblít! Na svou korpulentnost úctyhodný výkon, teda! Když si odmyslím celou tuhle absurdnost, tak mě jednoznačně a bezvýhradně pobavil můj milášek Jason Statham a jen díky němu má ode mě tato komedie plnou palbu. "Jsem imunní na 179 jedů!" ..... "Nikdo si mě nevšimne! jsem jako ten zasraný stín!" ..... "Kde jsi vzal ten oblek? - "Jsem si ho ušil!" major Flagg jak vyšitý, haha. Hoooodně moc se mi tam líbil. Dokážu si živě představit, jak se těmi různými scénami musel on i celý štáb prosmát, viz úplný konec. Na place musela být neustálá řezanice jako blázen! :-) Jinak je fakt rozdíl, když tenhle film vidíte v turnovském, letním kině, se svými přáteli a nebo na obrazovce počítače, se sluchátky na uších. V kině za pět, teď bych tomu dala o hvězdičku míň. Jo a skvělý soundtrack! ()

Spiker01

Opravdu bych po Drsňačkách a podobných slátaninách nečekal, že obtloustlá Melissa McCarthy dokáže zahrát sympatickou postavu, ale české ohlasy nelhaly a filmový světě div se, je tomu skutečně tak. Letos je opravdu bohatý rok na alternace bondovek a ačkoliv vynikající Kingsman je ještě o level víš, i ve Špionovi se najde mnoho vtipných gagů a co je nejdůležitější, skvěle to funguje jako celek. Ať už hláškuje Melissa nebo morduje padouchy Jude Law, nevím, jak se to povedlo, ale je to vynikající zábava. Nečekal jsem nic a dostal jsem super přisprostlou komedii, co víc si přát. PS : Jason Statham je tady naprosto geniální! ...80%...[14.6.2015_Cinestar_Černý most] ()

castor

Dvě rozdílné poloviny, chtělo by se napsat. Zatímco první půlka mě bavila a měla spád, ta druhá se už lehce zajídala. Tahle špionská akce odkazuje tak trochu k devadesátým létům, mění lokace a hlavně přináší hodně netradičního agenta v sukni. Tou je totiž obézní přihrávačka ostrých chlapíků v terénu, kteří ji mají připojenou k uchu. Zatímco oni zachraňují svět, ona ničí bránice diváků. Tedy jen do určité chvíle. Jakmile začne scénář, který má jinak docela široký záběr, vykrádat sám sebe, je to docela problém. Jeden „neočekávaný“ závěr další nebezpečné akce ji totiž vrátí od počítače k bouchačkám a tajným převlekům (za kočičí ženu nebo homofobní tetu), což odstartuje mix kreativních urážek, úderných hlášek a překvapivě solidně natočené akce (třeba ta v kuchyni). Obejít se naopak můžeme bez rappera 50 Centa, několika zvratů už přes čáru i divně (alespoň pro mě) napsané kámošky na drátě. A Paul Feig, ač tu a tam stříhat mohl, si včas uvědomil to, co Judd Apatow často nedělá – ukrajovat ze stopáže. Utrápená Melissa McCarthy není můj šálek kávy, ale tady dobré!! ()

D.Moore

Taková víceméně průměrná komedie s nadprůměrným Jasonem Stathamem ve vedlejší roli, s několika opravdu povedenými vtipy, s řadou očividně improvizovaných a ne tak dobrých vtipů a s akčními scénami, kterým chybí zuby. Dvě hodiny byly příliš a mnohem více se mi líbily Drsňačky. ()

kulyk

Vážně jsem se obával, že výzvy uposlechnu a usnu, nakonec však Spy po oné Pomalé, zato o to více zběsilé píčovině č.7 působilo jako balšám, mám-li se přidržet výraziva Brianovy matky. Poměrně jednoduchý fórek, postavený na nekonvenčním výzoru tajné agentky a faktu, že se má jak k jídlu, tak i k dílu, byl víceméně vyčerpán nevyčerpávající formou. Jednou stačilo, snad se toho nechytne třa tv. Barandov a nenatočí českou mutaci s názvem Třicet příprdů majora Halina, případně Jak utopit Rajko Dolečka s Naděnkou Konvalinkovic v hlavní roli. ()

freddy

Když není kde brát, hodí se i neforemná žena aneb kterak Melissa McCarthy ke štěstí přišla a jako agentka CIA hned při své první misi zachránila svět (nebo minimálně jedno velké město, nevím, kolik by toho ta bomba dokázala zničit). V tomto filmu se Melissa McCarthy nesere s nikým a ničím a neohroženě si jde za svým, jen aby pomstila smrt Juda Lawa, svého idola, kterého z bezpečí a šera své kanceláře dlouhé roky tajně milovala. A jde jí to sakra dobře, dokonce tak dobře, že dává divákům mnoho záminek k totálně destrukčním výbuchům smíchu. Tohle totiž byla krásně ujetá šílenost, která mě opravdu hodně pobavila. A samozřejmě to bylo i milé, zajímavé, napínavé, a těch zvratů, které ve filmu byly, bylo fakt hodně a v podstatě každý zvrat byl z mé strany opravdu nečekaný, a to je neklamná známka toho, že film si zasloužil mou pozornost plným právem. Navíc zde byl i neodolatelně arogantní a sebevědomý agent v podání Jasona Stathama, a rovněž Miranda Hart, která snad ani nemusela nic hrát a přesto byla perfektní a její eskapáda s 50 Centem byla vážně nezapomenutelná. Abych to shrnul, je to za lepší čtyři hvězdy. ()

Spooner

Ať Jason Statham zláme ve své kariéře kolik chce vazů, geniálnější postavu než tady už si nikdy nezahraje. A úvodní výtečný song bych ihned poslal do Spectre místo toho ukvičeného prasete. ()

Wacoslav1

Au tohle bolelo. Neměl jsem původně vůbec v plánu na tento spektákl vyrazit, ale jeden známý který je fanatickým fanouškem Stathama mě na to ukecal a to dokonce na předpremiéru! Budiž je za to proklet až na věky věků, protože jsem opět pouze nekonstruktivně zabil 2 hodiny života. Nevím co jsem si myslel... Říkal jsem si ok posledních 5 Stathamových sólovek byli veledíla od starých žumpařů, ale když si zkusí zahrát v něčem jiným, tak jako třeba sehrál výborně svůj part v Rychle a zběsile 7, tak to možná tak hrozný nebude. A kdo ví třeba ani ta zkurvená bečka sádla a odporná chrochtající prasnice a parodie na herečku Melissa Mc Carthy to nakonec nezkurví... No a ona to zkurvila a to přímo epicky!!! Já vím, že jsem asi zaujatý a taky porušuji CSFD pravidla ohledně hodnocení filmů a sice, že hodnocení by nemělo být ovlivněno nenávistí k některému z protagonistů, ale nejde to. Kdykoliv je ta trapka na scéně a snaží se bejt vtipná, tak film klesá do hlubokýho bahna. Škoda, protože Jason i když ho brutálně upozadili se snaží seč může, je vtipnej a táhne to jak se dá. Akce taky ušla i záporáci mě bavili, ale na víc než na slabý 2* to u mě tyto aspekty nevytáhnou.25% ()

Davies182

Pojďme prosím do jinak parádní špionské komedie - s výtečnou akcí z ranku mendesovských 007-ček - narvat několik vyloženě trapných scén a přehnaně buranských dialogů! Nemůžeme přeci dopustit, aby někdo Melissu bral byť i na jedinou vteřinu smrtelně vážně! Ať žije zvracení, obří penisy a 69-ka ve smokinzích a divím se, že se tam nikam nevešel fekální humor. Možná sem ale zrovna na chvilku usnul. ()

pepo

Veľmi fajn zábava. Ale skôr nepretržite úsmevná, než skutočne vtipná. Teda až na Jasona Stathama vo svojej životnej roli. Ten je fantastický 7/10 ()

Tom_Lachtan

Co dokáže udělat filmový víkend čsfd z průměrné komedie? Nadprůměrnou prdel, které se tlemí několik set lidí a i když vnitřně víte, že je daný vtípek humorný asi jako ožralý prodavač tureckého medu na trzích v dolním Břežněvodí, tak se prostě smějete a bavíte. Naštěstí je tu i spousta vtipů, které jsou opravdu vtipné (zdravice pro páně Stathama) a i když hraje Melissa McCarthy další z řady přisprsostrlých blbek, dává ji scénář pár míst, kde je alespoň v náznacích vidět, že dokáže i hrát (nehledě na neskutečně vtipnou špionskou akci, která dosahuje humorózních kvalit Edgara Wrighta!). Ano, pane kolego Moeno, nebudete jediný, kdo si to bude vyčítat. " Vypadám snad jako někdo, kdo chová kočky?! " ()

Xmilden

Paul Feig pro mě začíná být po čertech zajímavým tvůrcem. Jeho Ženy sobě se mě moc líbily a Špión je ještě lepší. V životě bych si nepomyslel, že můžu přežít film kde hlavní roli hraje Melissa McCarthy. Tady má k sobě, podobně jako v Ženách, skvělou sestavičku. Jason Statham si svou roli užívá naplno, stejně jako Rose Byrne. Kdo mě ovšem nadchnul je Peter Serafinowicz. Kdo neví o koho se jedná, tak je to ten týpek co umí svým hlasem přivodit Fren z Black Books orgasmus. Tady dostal malinko větší roli italského agenta jménem Aldo, který má trošku slabost pro ženy. 80% ()

Ampi

Komedie Špion má hned několik hvězd, ale dvě hvězdy Melissa McCarthy a Jason Statham v konstelaci s Rose Byrne na platně (u někoho na monitoru, obrazovce) ve svých rolích září poňekud více. Vtipy v dialozích a hlášky musely jít scénáristům sami od ruky nebo jim dala hodně práce. Co ve filmu kombinovali až překombinovali jsou konspirace ohledně Rose Byrne v roli Rayny, i když špionský svět není jednoduchý. Cameo Björna Gustafssona pobavilo, jen nevím, kde bylo jeho brečící cameo dřive, jestli v Kung Fury nebo v Špionovi. Aldo nebo Albert taky bavil zdárně. Závěrečně titulky s identitami Susan Cooper pěkně zakončily celkem zdařilý film. ()

cheyene

Nebýt Jasona Stathama a Judea Law, nedal bych asi ani 3*. Nejvíce mě zaujaly počáteční scény, které jako kdyby parodovaly Jamese Bonda, avšak poměrně vkusně. Zbytek snímku už se mi zdál poněkud... řekněme ujetý víc, než jsem ochoten přijmout. ()

Shakers

Pfúúú, to som si ale vydýchol. Že som nešiel na to do kina. Teraz aspoň viem, že som rozumne ušetril. Paul Feig a Melisa McCarthy je duo, ktoré moc nepoznám (čo tu trepem, vlastne vôbec), ale keď som videl plagát, kde bol Jason a Jude, tak som si povedal, že to skutočne môže stáť za to. Pche, ja idiot som sa nechal zlákať na jeden plagát. Úplne som aj zabudol, že presne takto majú tie plagáty fungovať. Blbé plagáty. Tak som si to teda pozrel a je to strašné. Nie nekukatelné, ale trpel som viac ako keď Melisa McCarthy musela zo svojej kondičky podať maximum (ktoré v jej prípade neexistuje). Fajn akčný úvod, kde Jude Law po skoro Bondovských titulkoch, skoro Bondovsky zlikviduje nepriateľov ma potešil, ale keď mi docvaklo, že najväčšie (teraz nemyslím Melisu) esa budú mat niečo ako cameo vystúpi, tak ma skoro šľak trafil. Keby tam dali aspoň nejakú buchtu nič nepoviem. No, vlastne tam tu buchtu fakt dali. Doslova. Keby to bolo o pol hoďku kratšie som spokojnejší. Tie babské vtipy a americké prdy ma moc nebavia. Na záver len dodám, že Jason, ktorý je v titulkoch druhý zhora a vo filme ma priestor druhého zdola, bol aj tak najlepší. P.S. čeknite aj za titulky. 65% - 3* ()

lamps

Je to sice takřka ve všech ohledech tak ujeté, jak jsem doufal, ale přesto nebo právě proto nemohu hodnotit zcela kladně. Příběh ok, byť zběsilé střídání lokací a sbírání stop evokuje spíše nějakou lacinou počítačovou hru, ale zarazilo a zklamalo mě, že tak značné procento vtipů bylo na bázi sprostých sexuálních narážek, jako kdyby snaživému Feigovi po nocích tajně přepisovali scénář bratři Farrellyovi. Naštěstí vše zachraňuje hromada zajímavých vedlejších postav v čele s dokonalým Stathamem, který je v parodii na sebe sama nezapomenutelný a každý jeho výstup pozvedá celý film z šedi průměru až do společnosti "Good to see"..... I když celý opravdu jen jednou. :)) 60% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni