Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

MrHlad

Drsné, chytré, vypointované, dobře napsané i zrežírované, překvapující a neskutečně vtipné. Ani jedno z těch přídavných jmen bych u filmu s Melissou McCarthy ještě před týdnem fakt nečekal a i když tu je pár slabších míst a některé fóry se do černého úplně netrefí, těch povedených je pořád výrazně víc. A Jason Statham je naprosto boží! ()

verbal odpad!

Opravdu lapám po dechu a s politováním musím konstatovat, že někteří čelní představitele mé topky bohužel stále nepřestali čichat ten toluen. Takový pocit studu a trapnosti jsem měl naposled u Žen sobě a nevěřícně kroutím hlavou nad tím, jak to každý druhý mongoloid srovnává s Klingsmanem. Svým způsobem ale asi mají pravdu. Ono je to totiž opravdu úplně jako Klingsman. Klingsman pro duševní invalidy, slaboduché smíšky z řad absolventů zvláštních škol a všechny ty výsledky experimentálního křížení hajzlbáb a obráběčů kovů, jímž meningokok může způsobit akorát tak zápal plovacích blán a ten vskutku vytříbený sysel pro tumor jim tryská rovnou z volného konce míchy. Fejg není nic jiného než fekální holyvůdký Troška a tato ultratrapná, zhnisaná velesračka se docela dobře mohla v originále jmenovat Hagscreamville I – III nebo Killingjoke I-IV. Kdyby se tu jen tupě stádově nepózovalo, byly by dle tohoto vzoru všechny ty Babovřesky a Kameňáky v červených číslech a urputně by dýchaly v žebříčcích na záda Forestovi. A pokud bych teď začal pět ódy na tu nejodpornější a nejtrapnější prasnici, jaká kdy byla zachycena na celuloid a která je k tomu všemu asi tak stejně skvělá herečka jako retardovaná a mimořádně vyžraná samice tapíra, poblil bych se už úplně a můj zvratek by nebral konce. Tak se tedy jen otřepu odporem, rychle na to svinstvo zapomenu a rozloučím se s domněnkou, že pánové Žid Zákon a Termostatická Šunka asi museli obdržet nejméně milión až dva přesvědčivě šustivých argumentů, proč si v téhle mentálně zaostalé žumpě kurvit renomé. ()

Matty

Stejně jako nedávno Matthew Vaugh, také Paul Feig si konečně splnil sen natočit film ve stylu Jamese Bonda. Vyjma stylových úvodních titulků (již v nich není ženská silueta jen okrasným objektem, ale aktivně jednající figurou) se namísto narážek pro zasvěcené omezil na převzetí základního příběhového mustru a struktury vyprávění (akční prolog, brífink v agentské centrále, vyfasování speciální výbavy, cestování po světě, plán na zničení světa, zajetí a útěk... ). Ozvláštnění nespočívá v dovedení žánrových znaků do parodických extrémů (ty zosobňuje pouze postava supermačistického trotla Jasona Stathama), ale – ještě podvratněji – v nahrazení neohroženého, vždy elegantního sexistického dinosaura (copyright: M) ženou ve středních letech, která je občas trapná nebo neohrabaná a musí si oblékat šaty, které z ní dělají „homofobní tetu.“ Díky pozvolnosti a nedokonalosti její proměny v akční hrdinku (před akcí má trému, při pohledu na krev omdlévá nebo zvrací) je v každé situaci velmi autenticky lidská a ženská. Ani jako špičková agentka v terénu se nezačne chovat jako alfa-samec. Naopak musí neustále střídat různé „ženské“ role (z nichž jen jedna má blízko k neotesané militantní feministce, jaké McCarthyová hrála v dřívějších filmech) a zároveň využívá toho, že ji soupeři coby ženu podceňují a shazují. Částečně ze strachu, že by jim mohla přebrat jejich místo (stvrzení její pozice neambiciózní holky z kanclu formou „diblíkovského“ dárku ve finále vtipně poslouží k likvidaci jednoho z padouchů). Za úspěch nevděčí fyzické síle a erotické přitažlivosti, ale svým vyjednávacím schopnostem, citu pro detail (pamatuje si, co bylo na letmo zahlédnutých fotkách) a hraní na city. Zločineckou organizaci dokáže infiltrovat právě díky tomu, že je členka pomyslného celosvětového „sesterstva“ (aneb ženy sobě). Na různorodosti rolí, mezi kterými přepíná, je nejlépe patrná herecká flexibilita Melissy McCarthy. Každá změna identity je přesvědčivá a zároveň nikdy zcela nezazdí skutečnou lidskou bytost, která se pod strašlivou parukou a strašidelným tričkem s obří kočičí hlavou skrývá. Namísto jednorozměrných karikatur k pobavení vidíme ženu zápasící s požadavky zvnějšku, kterým se v určitém bodě vyprávění vzepře (přesáhne vnucené role) a v zájmu splnění mise se vydá po vlastní cestě. Akčně-špionážní rovinu osobně vnímám jako osvěžující bonus ke komediálně nadlehčenému, ale poměrně nesmlouvavému komentáři k trvající nerovnosti napříč pracovním trhem (včetně „naučenosti“ žen na podřízenou roli – viz Susanin nekritický obdiv k Bradleymu), nikoli jenom ve vedoucích pozicích (dvě karikatury mocných žen, upjatých a bez smyslu pro humor, jsou z feministické perspektivy nejnapadnutelnější složkou filmu). Divákovi, který se do kina přijde hlavně pobavit, přitom film nebrání v tom, aby jej četl z opačného konce – tedy jako zábavu funkčně mixující extrémní násilí a obhroublý humor (obojí paradoxně funguje díky vážnosti, s jakou jsou scény natočené), která až ve druhém plánu oslavuje ženské přátelství a odvahu jít proti předepsaným rolím. Jestli alespoň zámořské tržby potvrdí schopnost filmu oslovit divačky hledající neurážlivě „ženský“ film i diváky lačné něčeho akčního se široce srozumitelným humorem, mohlo by podle Feiga jít o začátek vícedílné franšízy. Ve světle úspěchu feministického blockbusteru (Šílený Max) mi představa špionážní komedie vytěsňující šovinismus silným ženským prvkem nepřipadá úplně nesmyslná. A rozhodně je mi, jakkoli se považuji za fanouška bondovek (včetně těch, které virilitu a maskulinitu adorují nejokázaleji), velmi sympatická. Pro příště, bude-li nějaké, bych prosil víc Jasona Stathama a nesmlouvavého střihače, který zčásti improvizované výměny ostrých hlášek utne dřív, než začnou svou délkou unavovat. 80% () (menej) (viac)

Cervenak

Má to aj pár trápnych momentov a Melissu stále neznášam. Napriek tomu ohromná zábava, celkom schopný scenár a všetci herci si to zjavne užili - najmä Statham v geniálnej sebaparódii, ktorá si kradne celú show. ()

Malarkey

Jsou komedie a komedie. Pak dlouho nic. No a až potom jsou filmy, které dokonale sednou lidské duši daného diváka a pobaví ho tak, že je schopný další týden žít s tak širokým úsměvem na rtu, že je s ním schopný kdekoho i nasrat. Špion je třeba přesně ten příklad. Melissa McCarthy si užívá její klasický komediální postoj. Rose Byrne si pro změnu perfektně užívá klasicky nafintěnou mrchu. Jude Law zase hraje naprosto klasickou kopii elegantního Jamese Bonda. U Mirandy Hart, pokud ji znáte, přesně víte, co čekat...tedy Mirandu. No a Jason Statham - ten se tu předvádí tak, jako v žádném jiném filmu. Je tu sice spíš vedlejší postavou, ale nikdy se mi nestalo, abych si ho přál mít ve filmu všude, kde to šlo. On totiž, kdykoliv se objevil, sypal z pusy jednu brutální hlášku za druhou. Čekal jsem cokoliv, ale takovej nástup teda fakt ne. A nejlepší na tom všem je, že ačkoliv se film odehrává po celé Evropě, ani na chvíli mě nenechal vydechnout. ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $110,825,712Tržby Celosvetovo $235,666,219Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,822,795Tržby za predaj DVD v USA $8,436,105║ obyčajná tuctová trapošina, neviem kto čo na tom videl, som to odpozeral bez toho aby ma čo i len jeden trápny frk pobavil, bez poriadnej iskry natočené, Paul Feig je riadne vyvarený, jedine kto mi tam nevadil bol Jude Law ostatný bleee, suchý otras /20%/ ()

KarelR

Velké překvapení. Tedy ne zas tak velké, protože Feigovi šlapaly už Ženy sobě a trailery Špióna se dost povedly, i tak to ale dopadlo nad očekávání dobře. Důvod? Je jich hned několik. Především je Špión takřka klasickou bondovkou s překvapivě dobrou akcí, atraktivními lokacemi a žánrovým švihem. Ze dvou třetin je to vlastně regulérní brosnanovka (jen poctivě eRková!), háček je ale samozřejmě v tom, že tu rozdává rány Melissa McCarthy. Kdekomu už tahle dáma možná leze krkem. Špión je ale dalším důkazem toho, že když jí dáte dobře napsanou roli a necháte ji dostatečně improvizovat, bude z ní padat komediální zlato. Stejně jako ze Stathama. A Juda Law. A Rose Byrne. A vlastně každého, kdo se v téhle komedii objeví (Statham je geniální prakticky v každé scéně!), čímž vznikl dvouhodinový vodopád kreativních urážek a skvěle provedených gagů. Ano, najdou se i slabá místa, protože se tu vyrábějí humory s takovou kadencí, že to vždycky vyjít nemůže. Chvilek trapného ticha ale není zase tolik a zdaleka je přebíjejí momenty, které spolehlivě složí celý sál. Vlastně mám už teď pocit, že z toho bude zasloužená trvalka. (8/10) ()

Superpero

Sprostá bachyně, coby agent bondovského střihu. Zní to blbě, ale je to fakt sranda, která je i dobře natočená. Bitky mají mají fakt dobrou choreografii a to se v nich pere Melissa McCarthy! Ve scéně s chlápkem, co si furt fotil svůj penis jsem se fakt gebil. Navíc je tam dost známých herců, kterým jednoznačně vládne Jason Statham v sebeparodické roli namachrovanýho agenta. Akorát by to chtělo tak o půl hoďky zkrátit. ()

Fr

„…STAČÍ DROBNÁ CHYBA A TERORISTÉ SE ZMOCNÍ JADERNÉ ZBRANĚ…“ /// Tak určitě si u toho nejde říct - TO URČITĚ! Spíš si říkám – to určitě, a strašně bych se chtěl někdy i zasmát. Snažím se víc než Jude Law a to musím napsat, že mu to tady celkem jde. Bohužel jsem na rozdíl vod něj zřejmě suchar. Určitě jsou tady třeba hodně povedený úvodní titulky (ale u nich se nezasměju, že). Zato nejhorší je, jak se snažej bejt vtipný! Nejvíc samozřejmě homofobní teta Melissa McCarthy, vod který bych si teda fakt ušní lalůček piglovat nenechal (navíc není ani k smíchu! Nebo jo…?). Na filmovou sračku to má hodně slušný chorea a akční scény. Takže to przní asi ten humor pro obyvatele Babovřesk a vokolí. Ovšem jestli se v noci budíte s vlhkou představou, že Melisa je nebezpečnej tajnej agent, tak máte vo zábavu postaráno. Ale abych nekecal – ano, je to blbý, ale ty 3* dám. Překvapivě mě nesere dýlka a je jen dobře, když si vobčas někdo udělá prdel sám ze sebe. Třeba takovej Statham brzo bude zábavnější v podobnejch tyjátrech. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spolkl jsem a pak vysral tolik mikročipů, že by se z toho dal sestavit počítač.. 2.) Melissa McCarthy je můj sexuální idol. 3.) Thx za titule „marieet“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Objev roku. Nejlepší mix Komedie a Akce za poslední dekádu s velmi solidním hereckým cástingem. Mccarthy nasledovanou příliš nemám, ale zde dokazuje, že je opravdu zábavná a skvělá herečka, Jude Law jako vždy solidní, Rose Byrne neuvěřitelně atraktivní, ale také typická ženská ( Nesahat na vlasy !! ) a úplně tím největším překvapením se stává Jason Statham, který si krade celý film pro sebe, předvedl zřejmě svou životní hereckou roli a je úplně jiný než jak ho známe ( Má drsný hlášky, ale doopravdy je spíše nemotora a vše vyzní krásně ironicky). K akci musím také vyslovit chválu, nejen, že souboje jsou téměř bez střihu, kamera zaobírá vše hezky z dálky a nechybí perfektní choreografie i slušné chvaty alá wrestling, což v podání Melissy vyznělo obdivuhodně, rkový rating místy také dodá slušné grády. Jedná se tedy o velmi zábavnou, stylovou,vymazlenou a elegantní špionážní komedii se spousta pamětihodnými scénami ( Scéna, kde má Statham monolog vysvětlující proč je nejlepším agentem na světě je ten největší náser slovních spojení, co jsem kdy viděl). Skvělá věc s netradičním a neokoukaným humorem, která i intoušům polechtá bránici. PS: Je škoda, že na ČSFD existuje pouze sekce oblíbení uživatele, rád bych uvítal něco ve stylu všemi nenáviděná entita, kde by Wacoslav1 zaujal přední příčky. 95% ()

tron

Fúha, nebudem spoilerovať, ale ten penis som fakt nečakal. Ale bola to sranda. A sranda boli aj viaceré WTF scény, ktoré Paul Feig zrežíroval veľmi zručne a vtipne. Také tie suché frky, kedy neviete, či sa máte smiať alebo len zúbožene prechádzať očami z obrazovky na strop a zo stropu na obrazovku. Anglický humor bol však vždy môj obľúbený. Bohužiaľ, ozaj dobrý vtip sa v Špiónovi objaví len tak raz za 30 minút, čo je jednak málo a jednak (vzhľadom na jeho vysokú úroveň) škoda. Law alebo Statham ma nebavili, ale Melissa to v pohode dala. Oceňujem vtipy na pokračovanie (krysy). ()

dO_od

// Životní role Jasona Stathama, první snesitelná Melissa McCarthy od konce Gilmorek, skvělá výchozí pozice pro Paula Feiga a jeho remake Ghostbusters a potvrzení, že Peter Serafinowicz prostě potřebuje dostávat víc podobných rolí. Jeho komediální timing je dokonalý :) ostatně stejně jako i zbytek tohoto humorem a akcí našlapaného filmu. 8/10 ()

Jara.Cimrman.jr

Melissu McCarthy považuju za zoufale nevtipnou osobu, jejíž popularitu nedokážu pochopit patrně proto, že nejsem občanem hamburgery vykrmeného národa. Tentokrát mne opět nezklamala, byla spolehlivě vhodná k utracení a tento pocit nezachránila ani jedna hodně povedená jízda na skútru a ani ta druhá z výcviku. Naštěstí jí tentokrát zdatně sekundují dementní agent Ford a nadržený agent Aldo, jejichž zásluhou se občasné výbuchy smíchu statečně popraly s temnými sílami trapnosti. ()

H34D

Bondovky si vyloženě říkají o parodii, pole působnosti je široké, a proto je překvapivé, že větší předností filmu je jeho technická stránka, než humorná složka. Hned od počátku vám do očí udeří slušná výprava a překvapivě povedené akční scény včetně chytlavé choreografie. Bohužel snaha o to, aby příběh nebyl vyloženě stupidní a fungoval sám o sobě nepříjemně limituje humor. Přitom to tak dle mě být nemuselo. Sečteno a podtrženo, tady smíchem ze židle nespadnete... 6/10 ()

Morien

Tak jsem poprvé viděla Melissu McCarthy v hlavní roli a můžu myslím říct, že kdyby film stál jen na ní, tak z něj zase tak nadšená nebudu. Režisér se ale díky bohu rozhodl do další hlavní role obsadit stereotypy macho-agent žánru a docela zábavně si s nimi zatwistovat. Plus si ještě zasloužil bonusové body za to, co si dívka řekne při úplně posledním rozhovoru se svou filmovou antagonistkou a také že dívka ve finále odmítne situací-hnanou pozvánku od hlavního hezouna a místo toho odchází zevlit s kamarádkou. Girl power. ()

ORIN

V podstatě všechny špionské filmy jakkoli tento žánr tematizují se musí nějak popasovat s kultem Jamese Bonda. Co se týká komediálních variací, byli tu Austin Powers, Spy Kids, Johnny English nebo snad Get Smart. Právě s posledním jmenovaným má Spy nejvíce podobného. Přesto si tyto dva filmy spojí jen málokdo díky vhodnému a ozvláštňujícímu obsazení hlavního hrdiny, resp. hrdinky, která zvládne utáhnout celý film (i za pomoci Jasona Stathama a Judea Law). ()

choze

Paul Feig a Melissa McCarthy skládají po slabých Drsňačkách reparát z akční komedie a úspěšně - společné fuckování se s Rose Byrne funguje výrazně líp než se Sandrou Bullock, Statham je boží, akční scény vychutnané (hlavně catfight v kuchyni) a i když se i tady vyskytne nějaká ta hlušina, je to celé mnohem vtipnější a zábavnější než minule. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni