Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

elanius

(114/2015) / Začiatok filmu navnadil a síce potom prišlo pár hluchých miest hlavne v prvej polovici, druhá ponúkla nadštandardnú porciu hlášok, zábavy a akcie. Statham zabavil, zahral paródiu na samého seba, sebareflexia sa ráta:). (6/10) ()

terunka003

Vtipné, ironické, americké x dlouhé, zbytečně napnuté. Ale tak je to komedie, co by jiného od toho čekat. Skvělá ironie na všechny agenty, kteří rozdrtí a zlikvidují celou hordu banditů, a jdou se dál bavit na večírek, aniž by se zpotili, rozcuchali či si dokonce ušpinili či natrhli oblek. Vtipy byly, ale ne všechny úplně vtipné. A děj byl také zbytečně dlouhý. Ale film splnil svůj účel - nenudila jsem se, nemusela jsem o ničem jiném přemýšlet a nic nevzal. ..a nejví mě stejně pobavil(a) Věrka Serďučka.. "nanananana".. ()

neoBlast

AUTOMATICKÝ GENERÁTOR KOMENTÁŘŮ Špión 2015. Pamatujete si na Dostaňte agenta Smarta se Stevem Carellem? Oddychová, neurážlivá špiónská komedie, je to celkem podobné. »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» Nový film XXX v roce 2022. Pamatujete si na Špióna s Melissou McCarthy? Taková ta pohodová špiónská komedie, bylo to vlastně celkem podobné. »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» 2029 Pamatujete XXX? Celkem slušná komedie, dělala si srandu z bondovek. »»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»» VZOREC OPAKUJTE 50 % ()

uiu

Nestačím zírat na zdejší hodnocení, protože jste se asi dívali na jiný film než já. Humor posazený na tom, že hlavní hrdinka je tlustá velryba, kterou každý ponižuje a podceňuje a Jason Statham se tu a tam objeví, aby řekl ku*va nebo do p*dele. Tohle mi vážně na komedii nestačí. ()

Bobik9

Bohužel nemohu jinak než 2*. Melissa McCarthy je tlustá, hnusná, nesympatický a pos*re každý film, do kterého vleze. Miranda Hart je to samé, jen o metr vyšší. Ostatní fungovalo dobře. Příběh průměrný a vtipy sem tam dobré. Jude Law ušel, i když dokáže lepší. Rose Byrne byla úchvatná! Ale kdo to u mě totálně vyhrál, byl naprosto dokonalý a vtipný Jason Statham! Geniální role! ()

hroubek

Fakt jsem nečekal, že na tento film půjdu do kina a ještě se na něj budu těšit. Přesto pozitivní recenze a šeptanda, že je to povedená komedie, která připomíná bondovky mě přesvědčili, abych tomu dal šanci. A film mě to splatil vrchovatě. Tak dlouho jsem se v kině nenasmál a nepobavil. Paul Feig mě bavil svými Ženy sobě, ale tady jde ještě dál, jelikož přidává parádní akci, chytrý humor a postavy, kterým lze fandit. Líbilo se mi jakým způsobem Feig, ze všech mužských postav udělal naprosté hlupáky, slabochy a individua, které vede jejich přirození. Feig si je jistý jak v klidných pasážích, tak i v akci, která je dobře natočená a zábavná(honička po Římě, souboj v letadle, na party a hlavně v kuchyni, kde je parádní choreografie a nechybí tomu vtipný gagy a pointa). Největší výhrou celého filmu je pak Melissa McCarthy a její postava, která je opravdu sympatická a není hloupá. Není to ten typ postavy, které mu všechno padá do klína, ona si to musí pěkně odedřít a na spoustu věcí přijít logicky či vlastní chytrostí. Trošku zamrzí, že z ní tvůrci v závěru dělají postavu, která do káže všechno, ale to je tak asi jediná výtka k Melisse a její postavě. Jason Statham je tady dokonalý a je vidět, jak moc si užívá, že může přehrávat o sto šest a říkat, tak absurdní dialogy s tak vážným výrazem. Jude Law ukazuje, že moc velká škoda , že neskončil u agenta s povolením zabíjet, jelikož tady ho zvládá zahrát parádně. Peter Serafinowicz jen co vkročí na scénu, tak si jí krade pro sebe a jeho hlášky a vtipy nemají chybu. Rose Byrne je tady nehorázně sexy a navíc má ke všemu velmi těsné a přiléhavé oblečení, navíc taky přehrává a užívá si, že může hrát trochu hloupější postavu, která neustále nadává. Moc jsem se těšil na Morenu Baccarin a moc mě zklamalo, že je ve filmu asi pět minut, škoda pro všechny fanoušky Firefly a Homelandu. Další perfektní obsazení je Miranda Hart, která je parádní parťačka hlavní hrdince a taky má skvělé momenty. Jak už jsem psal, akce je ve filmu docela dost a každá se povedla, má dobrou choreografii, nápady, gagy a pointy a využívá se u nich fyzická postava Mellissy(v dobrém smyslu slova). Rád bych ještě zmínil, že mě potěšil drsnější humor plný peprných hlášek a urážek, ale taky to, že je to sebevědomá a chytrá podívaná, která několikrát připomene bondovky. Špion je kvalitní podívaná, kterou si snad užijí všichni, jelikož je tam pro každého něco. PS: Dost mě zklamaly titulky, které byly občas zbytečně rychle a nebyly tak peprné. ()

Steny94

Nemyslel by som si, že príde deň, kedy sa mi zapáči film, v ktorom je hlavnou hviezdou neuveriteľne nesympatická Melissa McCarthy. Film som z počiatku ani nemal chuť vidieť (napriek skvelému obsadeniu mimo hlavnej hviezdy. Áno, až tak sa mi tá žena protiví), no rozhodol som sa, že si ho pozriem, kvôli nadšeným reakciám od ostatných. Po Spy však musím svoju nevraživosť k Melisse prehodnotiť. Zázraky sa predsa len dejú a tento projekt je skvelou akčnou komédiou, pri ktorej som sa párkrát celkom slušne rozrehotal, čo sa mi pri nových komédiách stáva čoraz menej. Pochváliť musím hlavne vtipný scenár, ktorý je plný úžasných hlášok. To dokazuje aj fakt, že samotná Melissa bola trápna len vo veľmi malých dávkach. A aj keď ju musím viac menej za tento film pochváliť, oveľa viac som žral ostatných členov obsadenia. Jude Law, Rose Byrne a hlavne Jason Statham boli perfektný. Rovnako ako aj nevyužitá Allison Janney (Imagine my surprise when I saw footage from this drill back at the farm. I must have watched this 15 times now, cause what the fuck? I almost put it up on YouTube). Z filmu skrátka srší, že herci si svoje postavy užili a že sa s ním tvorcovia slušne pohrali. Ku koncu mi to síce prišlo trošku zdĺhavé a skrátiť film o takých 20 minút by neuškodilo. Tak či tak som však spokojný a film je pre mňa veľkým prekvapením. Za mňa 80% ()

uglug

Pár fakt dobrých vtípků, ale na celkovou stopáž 130 min málo. První Stathamova role, která mě tak nějak uplně nesedla, byť tady hraje jen druhé housle. Celkově uřvaný "b*tch you're ugly mdfk" styl humoru, mě tentokrát tady nějak nesednul. 50% ()

JohnSmith

Melissu McCarthy moc nemusím a ani Feigův humor. Tentokrát musím, ale uznat, že se Feigovi bondovská parodie celkem povedla. Law je teda nechutně slizký. Statham naopak akčně komický. Naštěstí tu je třešinka na dortu a tou je Rose Byrne. Jinak prostě parodie s hodně vulgárním slovníkem, který mi nevadil, ale překvapil mě. ()

Mishqo

75-80% ... Pri pánovi Feig-ovi som si zvykol, že mi môže naservírovať kadejakú pičovinu. Teraz mal ten film hlavu aj pätu a navyše bol neskutočne zábavný. Sem tam klišé, no niekedy je ťažké sa tomu vyhnúť. Melissa je studňou zábavy a zvyšok castu hral to čo mal hrať a vynikajúco dopĺňali celkovú atmosféru filmu. ()

VanTom

Ve výsledku celkem fajn, ale očekával jsem o dost víc. Především ve 3. čtvrtině překročilo oplzlé urážení (chci se vyhnout spojení "slovní průjem") únosnou mez, protože si hrdinka začala hrát na uřvanou drsňačku, přitom dosavadní poloha inteligentní, sympaticky uťáplé, nicméně odhodlané "kancelářské krysy poprvé v terénu" jí velice slušela (mimochodem, Melissa McCarthy snímek suverénně táhne, což berte buď jako doporučení, nebo jako varování). Jinak se jedná o fandovsky nadšenou variaci na bondovky s (ne)vtipně přepálenou akcí, které by rozhodně prospělo výrazné prostříhání mnoha natahovaných improvizací. ()

Bad Guy

Kurevsky zábavné! Je to přesně ten typ akční komedie se správnou porcí nadsázky, které by se člověk nahledal. Samotné herecké výkony byly na jedničku. Paul Feig se s tím nesral, v dobrém slova smyslu, a poprvé spojil akci s komediálními prvky tak, že vytvořil skvělou podívanou od začátku až do konce. Možná je přece jen Špión o jednu laťku výše než Kingsman. Takže neseďte doma a vyrazte do kina na tento bravurní biják, který za to sakra stojí. Více ZDE. ()

svobik

Smekám před Feigem. Ještě před pár hodinami bych říkal, že natočit film, kde by byla Melissa McCarthy stravitelná, ne-li mě rovnou bavila, je zhola nemožné. Omyl. Špion je výbornou komedií (pravda, hlavně ze začátku se vtípky a hlášky do černého úplně netrefují, pak se ale přeřadí na vyšší stupeň) se skvěle natočenými akčními scénami, propracovaným scénářem a výborným obsazením. Nekompromisní McCarthy, sexy Byrne (konečně přestala být zakřiknutou puťkou), elegantní Law a geniální Statham. Nejlepší role jeho kariéry, kterou si krade všechny scény pro sebe. Překvapení roku. 8/10 ()

mkubalikova

Jason Statham je naprosto boží! A Rose Byrne. A Peter Serafinowicz. A (překvapivě) Melissa McCarthy (slibuju, od této chvíle si budu pamatovat, jak se píše její jméno :-)). 80% ()

zigíš

nejen, že snesitelná, ale často fakt vtipná melissa mccarthy a jason statham jako bizarní kombinace inspektora clouseaua a chucka norrise (!) feig ve formě ..a nic bych neměl proti, kdyby se v podobně komediálně akčním duchu, drželi i jeho krotitelé duchů :) ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni