Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

borec999

Jedno z mála pokračovaní, ktoré je kvalitnejšie než jeho predchodca a ešte k tomu je príbehovo a spracovaním o dosť iné ako originál- jednotka priniesla znepokojivý námet a zamerala sa na prežitie 1 rodinky v ich dome, dvojka nám priniesla náhľad do ulíc počas konania Očisty- čiže to čo sme všetci chceli vidieť a čo v 1ke viacerým určite chýbalo. A celkovo musím uznať, že DeMonacovi a Blumhousu sa tento sequel podaril. Výborne skĺbili žánre hororu a akčného filmu, znova dobre obsadili hlavnú postavu (asi jeden z najlepších filmov Franka Grilla) dali filmu jednoduchý príbeh, ktorý udrží diváka a trochu aj rozšírili príbehové univerzum Očisty. V mojich očiach o niečo lepšie ako jednotka, no o niečo slabšie ako vrchol série- trojka. Poctivé 4* a kvalita. 80% ()

MareT.

Prvni dil je vedle tohoto jen experimentalnim malym bratrickem, ktery v podstate nevysel. Nevim, jestli mam napeti pripsat k dobru scenari nebo rezii, ale kazdopadne mi napeti nedalo vydechnout az do posledni minuty. Globalni pojeti tomu slusi vice a z nejakeho duvodu me hlavni postavy nenudily ani neiritovalt, ba neopak jsem jim fandil a chtel jsem at se doziji konce. V tomhle dilu je dost zvrhlych napadu, jak by lide mohli reagovat na neco tak nechutneho jako je noc plna vrazd az mam strach, ze v potencialnim tretim dile uz nic podobne zajimaveho neuvidime. Kazdopadne spokojenost! ()

Corpsegrinder

Tak tohle by šlo. Jednička přišla s dobrým nápadem ale zbytečně šetřila na provedení kvůli áčkovejm hercům. Tady máme béčkový obsazení ale film už se blíží celkem kvalitnímu masakru, ačkoliv je stejně poznat že tomu těžce chybí prachy. Opět tomu nelze upřít fajn nápady (vládní náklaďáky naložený rotačníma kulometama, gangy jak z Warriors, zvrhlý zbohatlíci atd) ale pořád je vidět že se film drží trošku zpátky. Trojku bych dal do ruky zkušenějšímu (a bohatšímu) režisérovi co se nebojí rozpoutat pořádnej nářez plnej ustřelenejch hlav. A hlavně tam nesrat novodobýho Che. ()

Hanys_

Už první díl nebyl žádná pecka a tohle pokračování budí rozpaky ještě více. Bohužel to ale vypadá, že se z Očisty stane další každoroční dojná kráva. 3.5/10 ()

Litvicek

Už znám nový výraz pro psí lejno, budu mu říkat "Purge". Nevím, jestli lidé, kteří pro tento film vymýšlely scény, byli psychicky narušení, nebo to mysleli vážně. Vážně nevím ale to co vím je, že tohle je neuvěřitelně obrovské hovno, kterému jak doufám, se nepodaří natočit další díl. Sračka, probírat detailněji to nebudu, ještě ted jsem sám na sebe nasranej, protože jsem se na to donutil dívat. ()

Paity

Tři hvězdy v podstatě za námět a představu, že opravdu někteří by pro takový systém společnosti zvedli ruku. Je tam také krásně vidět, jak by někteří byli proti, hned jak by se očista týkala také jich samotných. ()

HonzysKISS

Druhý díl je sice akčnější, ale zase to ztratilo ten prvek hororu. Ani nevím jestli je dvojka lepší. Pořád mám dojem, že kdyby neplatily zákony, tak bych si to představoval jinak. No aspoň že jedna z postav byla konečně sympatická. 45/100 ()

J*A*M*A*L

Na druhou Očistu jsem se těšil hodně, první díl se celkem povedl a hlavně měl sice nesmyslný ale naprosto originální děj i když se to pak stejně všechno dostane do typické vyvražďovačky. Uvažoval jsem i nad kinem to nevyšlo bohužel, ale netrvalo dlouho a dnes jsem si ji krásně užil a musím říct, že opět celkem spokojenost. Dvojku spolu s jedničkou bych hodnotil lehce nadprůměrně, řekl bych totiž, že si z obou dílů beru skoro úplně stejný zážitek, ale přeci jen z tohoto o něco málo větší díky trošku "prostorovějšímu" filmu a ne odehrávajícím se v jedné budově to je tak vše co bylo na tomhle lepší. Klidně bych přivítal trojku. ()

Vadriano

Daleko lepší než jednička. Občas sice scenáristicky nedotažený a někdy z chování postav zůstává rozum stát, ale možná i proto cukr film do postele s holkou. Nebo dvěma. ()

Disease

Jiná než první díl, to je asi tak jediné plus. Úhel pohledu z "druhé strany" mohl být zajímavý, pokud by nebyl využit jen na v poslední době velmi frekventovanou levičáckou agitku. ()

Harapes

A opět klasika.Co fungovalo v prvním díle,tak určitě bude super i v druhém díle.Zavedeme hrdiny do ulic,zvýšíme násilí....a ona to je nuda,u které jsem usnul.Prostě vykrádání z prvního dílu,ale tady to fakt nefunguje. ()

Marius_ss

68% Lepšia hudba, lepšie natočene akčne sceny, štylizacia, vela novych napadov. Takto ma vyzerat spravne pokračovanie, hoci jednotka moc vysoko latku nenastavila :) ()

TERRORDROME

U prvej očisty sme všetci šomrali, že tá základná myšlienka na ktorej to stálo bola vlastne celý čas niekde po kobercom a ostala len tragédia jednej rodiny. Dôvodom bol možno rozpočet ktorý nedovoľoval nič moc iné než prehliadku tmavého domu. Dvojka už to vidí v širšom kontexte, ulice sú plné vyšinutých magorov ( vybavuje sa mi tá hnusná mesiáška na moste ), boháči si kupujú obete na luxusnej párty a vláda to všetko využíva na likvidáciu nepohodlnej chudiny. A nechýba ani tradičné hnutie odporu. Akcie je tu tentoraz dosť, ale spracovanie v štýle "ja pálim, ty páliš a niekto z nás to schytá" nie je nijako oslnivé. Trebárs to ako ten týpek v dodávke strieľa rotačákom po aute a to reaguje len decentným digi zaiskrením ma vyložene zamrzelo. Kvôli tomuto suchému prístupu sú aj scény ako bugina s plameňometom v tuneli skôr vlažné než nakopávajúce. Ale nuda to určite nie je a hlavný (anti)hrdina Frank Grillo dokáže utiahnuť akčný film bez problémov ( Ten chlap potrebuje natočiť nejakú brutálnu pecku ). Očista je vlastne niečo ako dospeláckejšia verzia týnedžerských ság typu Hungergencia, s porciou krvi naviac. Najväčší problém dá uveriť že by úderom sirény ( divné spojenie ) všetci tí rozbesnený gangstri a maniaci zložili na povel zbrane a pokojne sa rozišli a to na sekundu presne. Ale aj oni musia niekedy spať, takže dajme tomu. Mohla by to byť vcelku paráda, ale príliš béčkové podanie utlmuje zážitok a tak je to opäť za tri . ()

Patrik256

Rozpočet_ 9 milionov dolarov // Tržby_ 111.9 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 2 322 146 Kč // Diváci v ČR_ 17 891 // Tržby v USA*_ 71.9 miliona dolarov ()

Prochy38

Druhá Očista naopak z "bezpečí" domova vyběhla do ulic. Zajímavé, už ne tak "prostě první", ale sympatické obličeje, i když ne vždy logicky uvažující s nějakým průměrným pudech sebezáchovy.... Líbilo, bavilo. ()

Santino7

Námet na Očistu opäť vcelku zaujímavý, avšak na mňa miestami až prehnane akčný - to striedanie rôznych silových zložiek od a po zet mi tam skrátka nepasovalo, nemôžem si pomôcť. Za seba môžem povedať, že by som ocenil možno trochu iné smerovanie príbehu, viac komornejšie. Partia vyvádzajúcich tínedžerov v maskách ma zaujala viac ako táto armáda, či čo to malo byť (i keď uznávam, že večierok bol vcelku zaujímavý). Ale to je samozrejme iba vec názoru, niektorým sa to môže zas pre zmenu páčiť viac takto, prečo nie - a je viac než nad slnko jasné, že svojich fanúšikov si to rozhodne našlo. Chápem, že DeMonaco sa tentokrát rozhodol ísť ešte viac cestou kritiky americkej spoločnosti ako-takej, lenže ako vravím, komornejší štýl mám radšej, je pre mňa viac napínavý (otvorené priestranstvo ponúka tvorcom samozrejme omnoho viac možností, no uzavretý priestor jedného domu mi vyhovoval viac, malo to svoje čaro). Pokiaľ jednotka mala v mojich očiach s hororovým žánrom len pramálo spoločné (rozumej takmer nič), dvojka je od neho už na míle vzdialená, skutočne ani náznak. No aby som len nekritizoval, tak čo sa mi na druhej strane páčilo a tak trochu aj vylepšilo celkový dojem z filmu, to je rozhodne dôslednejšia práca s postavami, s ktorými sa tentokrát dalo omnoho viac sympatizovať, keďže nie sú tak odfláknuté ako minule. V jednotke boli totižto až nepríjemne ploché, tu sa už našťastie DeMonaco poučil a tejto chyby sa vyvaroval. Takže suma sumárum, obe časti síce kvalitatívne radím na zhruba tú istú úroveň, no dvojka je asi predsalen natočená o niečo kvalitnejšie. Je to teda pomerne slušný film, avšak bohužiaľ tak trochu mimo môj vkus. 55% ()

mosnak

Druhé pokračovaní Očisty mě nepřekvapilo, ale zároveň ani nezklamalo. Když jsem viděl první díl, tak jsem žadonil nad tím, že je velká škoda, že nebylo k vidění více naháněček ve městě. Nyní jsem dostal to po čem jsem "toužil". Výsledek je čistý průměr. Plusem jsou - atmosféra, vylidněné ulice, maskovaní psychopati a hlavní herecké obsazení. Mínusem jsou - vojáci co se snaží držet nesmyslnou rovnováhu očisty, bohatí důchodci a zvláštní konec. 55% ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (viac)