V zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia. (Continental film)

TOPmoovie

vyborne natocene. obcas fakt strhujuce. potesi to kazdeho cloveka , ktory citi co clovek robi zo zvieratami...aj dnes..zere ich, muciii, len aby si napchal tucne brucho. ()

raru

Poviem to takto,cez všetky nedostatky(Chris Hemsworth v hlavnej úlohe,digitál až hrôza,klišé na klišé) ma to chytilo za srdce a páčilo sa mi to. ()

Martens14

Příliš dlouhý a místy nudný film. A celý oceán zdigitalizován mi připadlo nefér vůči divákovi a šlo to hodně znát. Ptám se proč? Jistě, efekty kvůli velrybám být museli, ale ten zbytek? ()

RoyBatty444

Javí sa to ako seriál s dobrou výpravou a je to dosť nechutné. Nie pre milovníkov prírody a zdravého rozumu. Čítal som ako to skončí, tak som to nedopozeral. Neočakávajte žiadne veľdielo. ()

Alvin

Tu knížku jsem nikdy nevzal do ruky, tak jsem dal šanci aspoň filmu. A nic. Přerostlí kytovci mě prostě nijak neuchvátili. Ale vymyslel jsem nový song na melodii žluté ponorky. Začíná to asi takhle.... In the hárt ....of the sííí ... mí and máj girl... fell aslíííp. ()

Pythonator

Sympatický Chris Hemsworth jako jeden z debilů majících na svědomí částečnou velrybí genocidu. Děsivá ukázka toho, co je člověk schopen vymyslet (lovecké techniky z člunů), aby zavraždil mírumilovného tvora kvůli blbému oleji (resp. kvůli penězům). A ještě děsivější je skutečnost, že se ty mnohatunové kolosy nechávaly zabíjet (koho by napadlo, že ti malí tvorečkové v člunech tam jsou, aby je zabíjeli???), aniž by se snažily bránit, protože zřejmě nemají takovou nesmyslnou brutalitu v krvi (na rozdíl od lidí). Naštěstí jeden vorvaň se bránit dokázal a o něm celý tento film bez pořádného scénáře vlastně je. ()

fabregas1

Kdo si dá velrybí koktejl? Dobrodružné drama se špetkou akce a čekání na očekávaný kontakt s rybičkami na malejch loďkách :) které je trochu poškádlí , vymlátí z nich duše a zbytek děje je o tom, jak přeživší posádka strádá mnoho dní na moři, takže nějakou 2hodinovou velrybí řežbu určo nečekejte. Film je určitě stravitelný a koukatelný, ale chtělo by to trochu té surovosti a smrtelného napětí jako třeba v Čelisti. ()

SaMaeL98

Mám novou fóbii z hlubokých vod a macatých rybišek. Ale vážně, tento film mě hodně oslovil. Atmosféra na moři byla autentická a dokázal jsem se dokonale vžít do situací, pocitů... Chris se ukázal, že kladivo není to jediné, čím umí zabíjet, Cillian ukázal, že když seš střízlivej, prostě umřeš a celý tento povedený kousek nám ukázal, že historické filmy mohou být na špičkové úrovni. ()

zeromen

Docela slabé, na to kdo to režíroval a kdo tam všechno hrál. Čekala jsem teda víc, to už jsou mnohém lepší béčkové filmy o velrybě. Zatím asi nejhorší film od Rona Howarda. Jinak docela brutální, co všechno je člověk schopný udělat přírodě, doufám že někdy bude i on (člověk) ohroženým druhem. Fandila jsem velrybě.// viděno na DVD: 45% ()

Raziel811

Promarněný potenciál v docela dost ohledech - mizerně vybudovaný vztah Pollarda a Chase, respektive jejich rozkol není vytěžen. Mnoho scén působí doslova studiovým bazénem a v neposlední řadě chybí napětí. Tu a tam pěkná kamera snímek nezachrání od průměru a Murphy i Gleeson nemají až tak moc prostoru zazářit. ()

zurivymlok

Na můj vkus to Ron tentokrát trochu přehnal s filtry. Už mi docela vadí rostoucí počet filmů, kde obloha je zelená či zelenožltá a zde, v příběhu, který je z moře, je to vidět ještě víc. Někdy mi přijde, že dnešní děti z rodin, které moře a další věci znají jen z televize, nebudou za chvíli ani vědět, jak vypadá skutečné moře. ()

Pavlo

Dobre zahraný film, s pútavým dejom, dobrou výpravou a efektmi. Najväčšou, pre mňa zásadnou chybou je však ploché vykresľovanie postáv - v podstate sú od začiatku dané a to spôsobí v konečnom dôsledku nemastný/neslaný dojem z filmu. P.S. Históriu lovenia veľrýb, kvôli oleju na osvetľovanie ulíc a príbytkov, som doteraz netušil. Drsné. ()

Camel91

vizuálně pěkné, příběh klasický/známý, mě toto dílo ničím neuráží, navíc je vidět že Thor neumí krotit jen blesky ale i moře a velryby ()

slavikzbojni

Je to nanovo nakrútený- natočený film- ktorému vravia na Západe remake. Režisér Howard sa usiloval- ale Melvillovu ideu okolo bieleho vorvaňa pozmenil- naprosto v duchu modernej neúcty ku knižnej predlohe. Napriek e tomu je film pozerateľný- aj keď mne pôvodný film s Gregorym Peckom ako kapitánom Achabom svieti oveľa viac kvalitou a hereckými výkonmi. ()

Hombre8

Ten krásný digitální svět, vyvažovaný nudnými dialogy... Když se to někomu líbí... Čas sledování: cca15minut. Díky za Ctrl + Vlevo! ()

Bogrant

Mrazivý, ale svojím spôsobom i krásny film podľa skutočnej udalosti, ktorému trochu podľamujú kolená tie občasné digitálne smršte, ktoré sa ale dajú akceptovať. Príbeh je pútavý, má viacero rozličných bodov, ťažko však povedať, čo je jeho hlavnou podstatou. Howard sa však na nič nehrá a pláva si vo svojich pokojných vodách. Najlepším článkom filmu je však asi to dojemné rozprávanie príbehu v podaní vynikajúceho Gleesona, a nie akcia na mori. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Co chystá režisér Rivalů?

Co chystá režisér Rivalů?

14.02.2014

Ron Howard je hollywoodský veterán, jenž se blýsknul Apollem 13, Čistou duší nebo Duelem Frost/Nixon. Nejvíc lidí ale zřejmě potěšil loňskými Rivaly, kteří momentálně drží 8. pozici v žebříčku… (viac)