V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

Alekks80

Cha cha cha ho ho ho hu hu, smál jsem se u toho jak puberťák kradoucí otcův pornočasopis. Je to plný hodně drsnýho humoru, takže nic pro útlocitný povahy. Všechny fóry se dějou tak mimochodem a bez přípravy a jsou tak absolutně přirozený, že je to o to vtipnější. Rozhodně žádná krejzy komedie typu Scary Movie. I když.... ten konec.... ho ho cha cha cha Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru. ()

Martin.Proko

Relativně nízkorozpočtový, ale velice dobře povedený film. Je to správně černá hororová komedie. Bojím se říci, že jen dobrá, protože se toho nechopili Američané a je to prostě evropské.... ....účel filmu je prostě bavit publikum, bavit a zase bavit A to od začátku do konce. a nakonec ...Total eclipse of the heart. ()

psychokiller

Wirkola se opět překonal. Od prvního dílu, kdy partička studentů medicíny, vyráží na chatu, kde si chtějí užít prázdniny, přičemž najdou truhličku se zlatem, a oživí tak německé vojáky, kteří je postupně povraždí, musím říct, že jsem nečekal nic lepšího. Příběh se posouvá dál, kdy se Martin probouzí v nemocnici s omylem přišitou rukou, která patřila samotnému Herzogovi. Upřímně, lepší navození atmosféry dalšího dílu, nemohlo být lepší. Avšak kde je Herzogova ruka, tam začínají i potíže. Jednoznačně mě pobavil Herzogův výstup, v době, kdy si přivlastnil ruku jiného člověka. (povedený efekt). Vydává se tedy dokončit svůj nesplněný úkol, který mu zadal sám Hitler, ale netuší, že Martin si na něj přijde se svou vlastní armádou. K tomu všemu se tam připlete Glenn, bohužel s povahou takového teplouška, už jen od pohledu. Během několika dalších minut se samotný příběh rozjede na maximum. Přichází debakl v momentě, kdy na scénu nastupuje tzv. "Zombie Team". Tři členové v jejichž velení Daniel. (a dvě ženské???), nákoupí v železářství veškeré nářadí, o kterém si myslí, že jim pomůže vypořádat se s nacistickými zombie. Efekty se u filmu také povedly, avšak jednoznačně nejlepší byly, při oživení ruské armády. WTF??? Následuje ohromná bitva. Nevím, zda tento film má nějaké temné stránky, někde by se možná našly, ale za mě prostě - výkony herců, efekty, krev, masakr, dokonce TANK, jedno velké plus. Na druhou stranu, se mi udělalo poněkud špatně... při pohledu, že si to člověk se zombie rukou rozdává s přítelkyní, kterou oživil, prostě nechutné... Nejvíce u mě vedla scénka s tankem ustřelenou hlavou, tomu se prostě nedalo nesmát, že sem až spadl ze židle :D Rozhodně tento film doporučuji všem, kteří upřednostňují takovéto krváky, plné akce a vtipu, který z toho přímo sálá. ()

Trescha

Teda v jedničce se Wirkola ještě držel na uzdě a chvílemi to vypadalo jako horror v regulích žánru. Zato ve dvojce už se nedržel vůbec ničeho, žádná pravidla, žádné žánrové klišé. Tomy do toho pořádně šlape už od začátku. ()

Pythonator

Wirkola není Jackson a další Braindead se stále nekoná. Přesto je to mnohem lepší než jednička a mně nezbývá, než tomu dát o hvězdičku víc, ačkoli mám trochu výčitky, že film na ty 4 nedosahuje. Ale co... Byla to řádná prdel, místy sice až nechutně brutální (při zabíjení civilistů - fuj). Některé scény jako vyproštení auta pomocí zombíka pod kolem vejdou do dějin. Zoobie tým neměl chybu. "Nechť tě provází síla." Romantický závěr filmu pak celou tu skvělou kokotinu pozdvihuje na kokotinu naprostou. ()

Andy.222

Je to naprostá šílenost, ale co je nejdivnější, tak to skvěle funguje. Základní myšlenka je úžasná, není to ani tak předvídatelné jak bych čekal a humor (byť místama trochu nechutný) černý a suchý jak to mám rád. ()

Kr0syty

Poněkud svérázně pojatý 'horor', kde se rozhodli zkombinovat klasické zombie, a filmovým světem úmyslně přehlíženým nacistům. Výsledkem jsou, ano správně, 'Zombí nácci'! Věřte, nevěřte filmová crew si s tím poradila velmi dobře. Obvzlášť ve druhém díle, kde zažijeme rekonstrukci 2.SV zvýšili filmu rozpočty a všechno skvěle zapadá. Ve zpracování skandinávců je humor dobře vystavený, postavy jsou udělané perfektně a vše vyúsťuje v poměrně jednoduchou, ale o nic ochuzenou komedii zkříženou s pořádnou bezmyšlenkovitou řežbou. ()

vinducha

No a tady ve 2 se jim navíc podařilo oživit nejen nácky , ale i soldáty krásné armády , taktéž po nějaké době u ledu , takže je to ještě větší akčňák , než jednička. ()

Holly_Molly

Spolu s jedničkou jedny z nejlepších zombie filmů! První díl sázel víc na typickou slasher atmosféru a postupně se přerodil v akční černou krvavou komedii s odkazama na Evil Dead. Dvojka naopak už od začátku sází na tunu černýho humoru, gore, fantasy děj a je to totálně boží! <3 ()

Little_Sawy

Musím uznat že jednotka byla sračka u ktorý se delo zasmát, občas mít takový ty nechápačky typu wtf jako třeba kdy nacek rukama jen tak rozmláti hlavu vejpůl jako kdyby to byla smaška. Nemeckému Firerovi odseknou ruku a tady v pokračování mu strčej ruku vod typka v nemocnici kterýmu udělají to isty, jenomže ta ruka bude tak nějak dělat ty vole.. Alespoň pri tomto jsem se taky nasmala.. Rip malej parchant, si vysloužil cestu oknem. A když náckové použili střeva typka jako hadicu vod benzinu, jo jak ja tohle mlsam! Zig Hail vole! Hlavně vtipný bylo když zapili ty starý páprdi v koupelně kde se babka koupala a dedko vedle ní sral, a tudle! Babka na vozíčku tlačici vnučkou nebo ktera se rozhodla raději kurva babku nechat chcípnout jelikož mladej chybět nebude. A ten miláček v aute se sekerou v oku, takovéj mazel. ()

maestrum

První díl byl nudný a nezáživný horror, i když má dobré téma nazi/zombie, které snad ještě nebylo použito v žánru horroru. Druhý díl už pojal režisér ve stylu Evil dead...horor s komediálními prvky. Není to špatné, je to o dost líbivější než první díl, ovšem je tu pořád vidět nevyzrálost režiséra, často zbytečně přehnaná recese, chyby ve filmu a neherectví některých "herců". Nejsympatičtější postavou tak je natřikrát oživený vozíčkář, který vzbuzuje odpor, soucit a smích zároveň. Pokud se kvalita bude nadále zvyšovat s každým dílem, třetí part už by mohl být docela solidní nářez. ()

Hanes749

Neskutečný masakr! Takhle jsem se dlouhou dobu nepobavil. Skvělé od začátku do konce a hlavně o mnoho lepší než jednička-od masek až po příběh. K tomu třeba hrající hudba v rádiu nebo úplně na konci mě dorazila úplně. Jasných 5*!!! ()

renegad

No teda. Dlho som sa takto nepobavil na nejakom novom filme. Dod Sno 2 si podľa mňa dokázal udržať kvalitu jednotky a má pomerne zaujímavý dej. Gore sa strieda s odľahčenými scénami a v celku to spolu šlape ako švajčiarske hodinky. Oživovanie a zabíjanie prvého zombie, pop-kultúrne odkazy a hláškovanie ako keby išlo o život posúva film do nebies. Jednoznačne najlepšie hororové pokračovanie aké som v poslednej dobe videl. Jediné mínus ktoré by som tomuto filmu dal je fakt že z tej hororovej stránky sa pomerne dosť ubralo. Nervy drásajúce scény tomuto filmu nič nehovoria. Takže 4 * a dúfam že sa uvidíme zas a zas. ()

pretorij

Reznicina hoch Zwei. V mnozstvi krve ma i Tarantino s Snider opravdu co dohanet. Legracni horor. Super masky- na tenhle rozpocet vubec efekty super. A je to proste zabavne. Opet pridavam positivni hodnoceni za uchylne masakrovani vseho a vsech- tomu se rika cista liberalni demokracie v praxi. ()

Pe4Ce22

Tenhle film se snad nedá ani nějak rozumě komentovat. Je to taková převrácená klasická zombie mlátička. Původně jsem chtěl dát horší hodnocení, ale nakonec jsem se přece jen občas i trochu pousmál, takže to tak hrozné být nemohlo. Nicméně na 2 zkouoknutí už to určitě není. Jednou a dost ... 3 hvězdy. ()

r6AndrEw

Pecka švanda, povedená taškařice, potoky krve a pěkný holky - všechny tři, co se tam ukážou na více záběrech a nejsou zombie! ()