Nová generácia hviezd sa pripojí k najlepším svetovým akčným hviezdam a spoločne prežijú adrenalínové dobrodružstvo vo filme Expend4bles. K Jasonovi Stathamovi, Dolphovi Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesterovi Stallonemu, ktorí sa znovu stretávajú v úlohe tímu elitných žoldnierov, sa prvýkrát pripájajú Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipi . Vyzbrojení všetkými zbraňami, ktoré sa im dostanú do rúk, a schopnosťami ich použiť, sú Expendables poslednou obrannou líniou sveta a tímom, ktorý je povolaný, keď sú všetky ostatné možnosti mimo hry. Noví členovia tímu s novými štýlmi a taktikami dajú "čerstvej krvi" úplne nový význam. (Forum Film SK)

DJ Kritik

Dá sa na to pozerať s tým, že nič od toho neočakávate. A všetko, čo si myslíte skutočne uvidíte. Nič nečakané, ale nič tak hrozné. Len neviem, či by to niekto dokázal pozrieť aj druhý krát. ()

PlysovyMacko

Zabitie hlavnej postavy v prvej tretine ma prekvapilo, lebo bez neho aj napriek novým tváram chýba partičke charizma. Dej je prevarený, humoru málo, ale keď sa vypne mozog, dá sa na film pozerať. ()

jokino

Z môjho pohľadu rozhodne najhorší a najslabší diel série. CGI na lodi vyzerali (asi bez komentára), mal som pocit, že sledujem snáď akýsi "D", až "É"-čkový film. Herci vyzerali, že to vyslovene "ťahali", lebo museli, ale nechcelo sa im do toho. Aj hlášky mi prišli také, akoby na silu písané, len, aby niečo bolo. Miestami sa to pokúšalo byť aj snáď vtipné, no mne to nesadlo. Možno som aj rád, že sa na to neupísali práve zvučnejšie mená, bolo to dosť také nijaké. Mám veľmi rád Sly-a a jeho klasické filmy 80' + 90', vtedy to malo predsa len iný nádych a šmrnc, šťavu, malo to čo do seba.. Snáď už nebude ďalší sequel.. ()

Pecan206

Spousta akce, zábavy a vtipů. Je tu sice i spousta přehnaných scén, což se ale dalo čekat. Za mě určitě podstatně lepší než 3. díl. Film je zaměřen převážně na akce, útoky a ničení Jasona S., což sice není na škodu, ale zbytek týmu byl tak trošku odstrčen na druhou kolej. Sly zde sice účinkuje méně, ale i tak splnil očekávání, na svůj věk je to stále sakra velký borec. Fanoušci této série určitě nebudou zklamáni. Co se týká Megan Fox, tak ta mi tu úplně neseděla, akční scény jsem jí moc nevěřil, zkrátka mi tam zcela nezapadla, spíš by se hodila do jiného žánru. Leč je to pouze můj názor. ()

chr0ust

Wow! To byla hrůza :-( Příběh předvídatelný a céčkový. Akce nepřehledná CGI břečka. Nesympatická Megan a až nedůstojný Dolph, zbytek party nestojí za řeč, kromě Jasona, který si asi vytáhl nejkratší sirku a musel to oddřít skoro celé sám. Prosím už dost! Jedna za film, druhá za Iku a Tonyho. ()

TR4XY_CZ

Poblil jsem se, ty pičo. Že já jsem na tu sračku vůbec chodil. Fakt to vypadá jak hovno. 100 Mega spláchnutých do hajzlu. Nechápu jak jsem si mohl myslet, že horší než trojka to být nemůže. Trojka mě ale akorát nudila, tohle mě mě totálně nasralo. Kameraman něco šňupal a režisér s tím byl asi v poho. Zápletka se akorát opakuje z předchozích filmů, protože scénaristům už prostě došly nápady. Jedna hvězda asi jako cena útěchy nebo nevim. Asi že herci a pár joků nebyli k zahození. A prosím obsaďte Megan Fox v něčem normálním už konečně. Já vím, že je teď 90% plast, ale prostě na ní rád čumím, jenom ne na filmy, ve kterejch hraje. Film teda 2/10 RIP tahle série. ()

Mikecat

Jednu hviezdu dole dávam za megan fox, umelá krasna kočka,  ktorá sa tu ale absolútne vôbec nehodí. Uvidíme ju vo fialovom cipkovanom bodyčku. A blondata aziatka s retiazkou? To nee, pokazilo to celkový výsledný efekt. Akčné scény fajn, aj celkom dosť osobných bojových súbojov. Sem tam padne aj vtipná hláška. Stallone so Stathamom to je geniálna dvojka. Dolph s tou ťapkou nemal chybu. ws ()

blazma odpad!

Absolutní nesmysl. Měl jsem nulová očekávání, ale že film bude ještě horší, tak to jsem opravdu nečekal. Vůbec nic tady nefunguje. Nové postavy a herci nemají žádný prostor, takže jsou tam zbytečně a nezajímavý. Herecké výkony tragické, dialogy hrůza.. Celá zápletka vám dojde brzy po začátku a pak jen trpíte než bude konec a zjistíte, že máte opravdu pravdu. Místo toho aby akce jela od začátku do konce, tak se film zbytečně táhne a až posledních 40 minut se ukazuje značka EXPENDABLES, ale i tak ta akce je o mílové kroky pozadu oproti prvnímu nebo druhému dílu... Myslel jsem že po Flashovi neuvidím horší CGI, ale tohle byl next level. Vážně ta kamera byla otřesná, protože to vypadalo, že i bitka v obyčejném baru nemá kulisy, ale je to celé udělané před zeleným plátnem s otřesným vizuálem. Kompletně zbytečné a zběsilé střihy. Upřímně mám pocit jako bych viděl film natočený v otřesném stylu žraločího tornáda, s trochou větším budgetem a se známými herci. Všechno to zamíchejte dohromady a vznikne nejhorší film letošního roku. ()

kacir

Už meno režiséra, ktorý nezvládol ani jeden film poriadne hovorí za všetko. CGI efekty mi dosť vadili, celé sa mi to zdalo už silené akoby zdonútenia a som z toho smutný. To čo zdobilo prvé dve časti, táto dúfam posledná, to všetko podupala. Ach ach škoda slov. ()

ESNYR

Stallone už se na starý kolena nedvažuje točit akční scény, tak rychle opustil herní pole, Arnold se jim na 100% vysmál že nebude hrát v potápějící se lodi, Willis nerozezná vařečku od boty (celkem smůla co ho postihlo) a třeba VanDamme a Ford, nebo Jet-Li, už se nechtějí ztrapňovat v kliší klišoidní serii plné klišé. Stathamova kariéra začala slibně, mohl tyhle akční ikny následovat do síně slávy, jenže spadl do "B" a "C" fimů moc rychle, takže pochybuju že někdy natočí ještě slušný film. Záporáka podle mě odhalíte celkem rychle (doslova bez překvapení, kdo by asi tak mohl být .... ) a co se týká těch nounejm zbytečných postav, tak kromě (kdysi) pohledné Megan Fox, tu není jediná tvář která by to dokázala nějak táhnout sama - Megan tam má alespoň 2, 3 světlejší momenty. Na Lundgrena je smutný pohled, půl dolar je výsměch herectví (i když počítám béčka) a u těch dalších netuším co jsou zač. Ani poměrně svižný Iko Auwajs se svým uměním tohle nedokáže zachránit, hlavně proto že nedostal ani šanci. Celá tahle komedie doslova kulhá jako ti staříci co se pokouší lidi přesvědčit že ještě nepatří do starého železa (patří a už dlouho) To co začalo jako "pojďme si udělat srandu z akčních 80 a 90 filmů" , to se už ve dvojce pokazilo a místo "bereme to ze srandy" se z toho stala parodie. Chybí už jen 200 kilový Segal aby to uzavřely definitivně (I když čert ví jestli nemá domácá vězení když teda je ruský občan) ()

smarkus

Človek by povedal, že po slabšej trojke a po toľkých rokoch prídu s niečím lepším. Pôvodná myšlienka spojiť hercov z akčných filmov rokov minulých išla do stratena. Banderasa, Snipesa, Willisa, Van Damma, Jet Liho tu nahradila Megan Fox kožený ksicht neherečky, či 50 Cent, ktorého každá replika bola úplne odveci?? Ta kvalita išla zásadne dole, som sklamaný, pretože som veľký fanúšik. Druhá časť je úplný top, nechápem ako sa mohlo toto stať. Slabé až trápne triky, neúčasť akčných hrdinov, celé to vyzeralo veľmi lacno. Scenár nemá zmysel komentovať, o to tu nešlo ale aj bulharské exteriéry bol 100x lepšie ako CGI loď dpči. uff reálne sú to dve hviezdy ale to by mi svedomie nedalo, hlavne za Slya. subjektívne 3*. ()

]V[()Rt

Největším šokem není ten propad kvality ve všech myslitelných disciplínách tvořících ve finále film jako takovej - to se bohužel občas stává. Ale fakt, že tahle naprosto amatérská a snad v každým jednotlivým záběru uboze lacině vypadající nedůstojná blitka, do který se vysral někdo s krvácející prdelí, stála 100 000 000,- USD !!! Bejt investorem tak už dávám do kupy tým právníků a auditorů, protože YT je plný amatérskejch videí, který maj lepší CGI a stály zhruba jako vstupenka na tuhle, všechny zůčastněný ponižující, kupu smrdutýho hnisu. Film, u kterýho mi bylo prakticky celou dobu stydno za ty ubožáky, co se tam snažili předstírat, že jim není naprosto jasný do jakýho septiku to spadli. ()

Facerr

Asi by to nebyla špatná "akčňárna", KDYBY. Kdyby nešlo o pokračování jednoho obrovského kultu. KDYBY v hlavních rolích nebyly hvězdy akčních filmů - i když vesměs to bylo o princi Jasoňovi. KDYBY se SLY na velkou část filmu nezdekoval. KDYBY se to celé neodehrálo vlastně jen v jednom prostředí. Takhle mi to prostě přijde, že se jen šetřilo, přičemž reputace Postradatelných šla rapidně dolů. ()

xxmurphyxx

Z úcty k Slyovi a Stathamovi tomu dám jednu hviezdu, lebo objektívne to je čistý odpad a jeden z najhorších filmov, čo som v živote videl a to som už videl iné pičoviny. Každý kto tomu strelil viac ako za tri, by mal vyhľadať urýchlene odbornú pomoc. Hlava mi neberie, ako sa takejto sračke galaktických rozmerov mohli chalani upísať. Pochopím zhorené hviezdy/hviezdičky typu 50 Cent, Lundgren, či ne/herecké mega poleno Fox, ale Sly a Jason? Jediné ma napadá, že sa podpisovalo niekde po dotočení dvojky, prípadne trojky, alebo sa dali jednoducho na fet a kurvy, čo im rozbilo rodinný rozpočet. Iné vysvetlenie pre tento shitstorm kolosálnych rozmerov nemám. Ale úprimne to na ich prejave aj vidieť, že to majú v piči ako jarný sneh. Jediný, kto si to vyslovene užíva je ten no name Španielský kokotko a Megan Fox, čomu sa po pravde ani nedivím, keďže tieto zúfalé existencie by za mňa nemali točiť ani reklamu na zubnú pastu a tento film je jedna z mála príležitostí zahrať sa na to, že vedia hrať. Odhliadnuc od otrasného obsadenia, otrasných výkonov, otrasnej hudby a otrasného akože príbehu a otrasnej zbytočnosti a nulovej ospravedlniteľnosti existencie tohto filmu tu je niečo, čo žiari viac ako černoch v snehu. Efekty a akcia. Základ tohto typu filmov. Akcia jedným slovom. Nulová. Ak niekto považuje za akciu, to že sa dvaja kokoti váľajú po seba, dávajú údery pol metra od xichtu, jeden urobí kotrmelec a druhý vie roztiahnuť nohy od seba, ok, jeho vec. Ja som videl lepšiu choreografiu, keď sa v jašidielni bili deti s downovým syndrómom s autistami. Ale tie efekty. OMG, tie EFEKTY. ČO TI JEBE. OMG.....Na stupnici, ako moc na piču to vyzerá, pričom 10 je najhoršie, je toto čistá 1888čka. To sa nedá slovami opísať ako moc na piču to vyzerá. Keď už prvé Sharknado malo lepšie efekty ako toto, tak to je čo povedať. Tu nie len že všade kričí zelené plátno, nezvládnutá hĺbka prostredia a digitálne efekty z dôb Atari, ale tu nedokázali postaviť ani pojebané kulisy domu, alebo baru bez toho, aby to nepôsobilo ako z nejakej lacnej slovenskej inscenácie. Zlatý klinec mejdanu je rozjebaná figurína Andy Garciu na konci filmu. Cesta do praveku by sa hanbila pustiť do obehu film s takým praktickým efektom. Bez srandy. Toto....ja jednoducho fakt nemám slov. Otras. S prehľadom najhorší film roka. ()

blondboss

Nesúhlasím veľmi s tým, že to bolo až nejako veľmi podpriemerné. Podľa mňa taká akčná klasika v rámci tejto série, ktorá jemne pobaví, ponúkne kvalitnú akciu a množstvo klišé, ktoré k tomu snímku proste patrí. Je patrné, že je to umieračik, ale v konečnom dôsledku to asi nie je až taká veľká strata. Už sa to tu dejovo dosť opakuje a neprináša to už ten good feeling prvých dvoch častí. Sly a Statham potešili a meganádherná Megan Fox to tak správne oživila, takže za mňa vcelku ok. 60 % ()

jack_scott

Jeden by si řekl - super, další pokračování slavné série, pořád plné slavných hvězd - a pak v reálu je to sice plné hvězd, ale se scénářem a provedením ala televizní produkce! Jo sice tam jsou fajn hlášky, ale jinak je to plné i těch nejhorších klišé. Navíc mě nasrali tím, že Tony Jaa a Iko Uwais nedostali větší šanci se předvést. Takže hlavně to bylo o Stathamovi, a Megan Fox, kteří nejenže vytvořili "pár" ve filmu, ale byli taky zdaleka nejlepší. No, celkově fakt 50% a víc ne. ** a půl hvězdy. ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (viac)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023