Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiálny text distribútora)

Názorožec

Spíš než o jednotlivé počty, pí, dvěstěšestnácti místné číslo, židy, burzu atd... to vnímám spíš jen jako vnější konstrukt k posání něčeho jiného - co je nám umožněno vědět a chápat? co jsme schopni pochopit? a jsme- li schopni jít dál máme jít dál? (domyslíme důsledky?)... Otázka zní: smíme to co umíme? Hodnotím pozitivně - mimo jiné - délku filmu a super kameru. ()

Hopsik

Mysl strhující snímek naplněný depresivnější hudbou, která to celé hrne tím správný témpem k nekonečnému poznání. Stačí být. Naco čísla, rozum a ty divné věci. Dnes za 5 ()

Paul_Banks

Úžasné, geniální, depresivní, skličující, nový Lynch, skvělá muzika. Film, který musíte vidět, ale když už se na něj budete koukat, budete chtít přestat. Ale ono to nepůjde. Budete si muset tou sklíčeností projít až do konce. Stačí? Všechno ostatní už je tu totiž popsáno. ()

RoyBatty444

Lynchovský film rozoberajúci základnú otázku je boh a ako sa s ním spojiť. Tvorcovia to skúšajú cez matematiku a dávne pravidlo, že všetko v prírode sa dá vyjadriť číslami. Hlavný hrdina je génius proti svojej vôly. Nešťastnou príhodou v detstve nadobudne schopnosť popasovať sa s riešením ale taktiež k zachovaniu rovnováhy je postihnutý častými neznesiteľnými záchvatmi. Podmanivá techno hudba z pera Clinta Mansella (Lux Aeterna-Winter) dokresľuje chaotickú a bolestivú púť hlavného hrdinu. ()

Naranyan

Osobě věřím, že katarze se dá dosáhnout pouze pořadím Fontána --> Pí. Věřím proto, že taková byla má cesta. Uvědomění života od nuancí základních pravd po nejkomplikovanější syntézu principů chápání světa a vesmíru. O čem Pi pojednává je snadné říci. Život "obyčejného" člověka kontra bádání géniů po nezměrném vědění. Stejně tak pravda "nejsvětější" - nekonečné vědění je zahaleno rouškou míry poznatelnosti. V téhle myšlence byl dle mého názoru film poměrně jednoznačný. Není vyloučeno, že svět je dokonale determinovatelný (to opravdu), ale otázkou je, co k této cestě vede, jak vypadá a hlavně co je na konci, jestli bychom vůbec byli schopni něco takového pojmout, uchopit. Snadná je cesta k šílenství dlážděná dobrými úmysly, v životě ale vždy sledujeme jen to, co považujeme za dobré a pravdu nám neodhalí ani čas. Čas totiž není nic jiného než životní cesta a úmysly v ní. ()

Parsek

***1/2 Velice zvláštní dílo s fantastickou atmosférou (rozuměj depresivní). Ovšem nemůže se nepřiznat, že jsem některé nuance scénáře a režie "nekapíroval". Předpokládám, že všichni hodnotitelé tady to viděli přinejmenším 10x, protože jinak by tak jednoznačná hodnocení nemohli dávat. Nebo je to ve mě??? :-) ()

sidthekid

Prve musím říct, že Aronofskyho filmy rád nemám. Přesto jsem se donutil podívat na Pí a rozhodně nelituji. Přestože všechny jeho filmy působí stejně chladným a depresivním dojmem, tak zrovna tento mě absolutně ohromil. Černobílý obraz jenom podtrhuje celou psycho náladu filmu o šíleném matematikovi, který dokáže s čísly neuvěřitelné věci a trpí těžko pochopitelnými halucinacemi... ()

DrCreo

Aronofskeho prvotina, ktorá sa v jeho rukách stáva pokusným experimentom, asi nepredstavuje film určený pre širokú verejnosť, no účel, t.j. ukázať svetu režisérove kvality, bol bezpochyby splnený. A keďže som už videl aj väčšie psycho-filmy, s týmto som nemohol mať žiadny problém. Čo k tomuto počinu viac povedať...akosi sa mi nedostáva príznačných slov, ktorými by som π opísal. Takže, v konečnom zúčtovaní, žiadne dominujúce klady či do očí bijúce negatívy, je len na vás, či po tomto filme siahnete alebo nie. Za mňa je to 3,5*, ale keďže nás na matematike učili, že 5 sa zaokrúhli smerom nahor, tak sú to 4*. ()

B.e.r.n.y

6.10. 2013 - Aktualizace hodnocení Skutečně velmi zajímavý film. Viděno již několikrát a vždy mě na něm zaujalo něco jiného. Zpracování Maxových pocitů prostřednictvím trefných zvukových efektů a působivých vizí se povedlo skvěle. Dějem jsem byl při prvním zhlédnutí poměrně rozčarovaný, nicméně tento pocit se postupem času zcela převrátil a troufám si tvrdit, že bez zrnitého a černobílého obrazu by snímek takových kvalit nedosahoval. 88% ()

Hal9k

Uživatele, kteří se zde zmiňují o tom, že matematické stránce filmu moc nerozumí, mohu ubezpečit, že mi jako teoretickému matematikovi zněla asi jako kdyby např. číňan poslouchal čecha napodobujícího čínštinu, tak jak jsme to někteří dělávali ve školkách. Stručně, nedává absolutně žádný smysl a je to naprosto dadaistické plácání. Také mě „pobavila“ klasická představa matematika jako člověka, který z hlavy počítá něco jako 13 odmocniny z dvaceticiferných čísel během pár sekund jako nějaký vzácný autista. Sledování filmu mi působilo fyzickou bolest nejen z tohoto důvodu, ale jako celek. ()

LucinkaSKS

Film se mi zdál zpočátku opravdu podivný, ovšem po chvíli byl i zábavný. Celý je to takový zvláštní, ovšem v divákovy to zanechá výborný dojem, nejen svou tajuplností, ale také výborným obsazením. Sean Gullette předvedl skvělý výkon a celý film je vlastně postaven především na něm a jeho bravurně zahrané roli. Není se čemu divit Darren Aronofsky má skvělé filmy. ()

RavenSpector

Vizuálně sugestivní show o naprostém hovně, aneb forma opět suveréně vítězí nad obsahem. Vyjma impregnované muziky. Ta je totiž vážně našlápnutá. ()

Johgas

Film o geniálním matematikovi, který se pokouší rozluštit fungování burzy. Náhodou zjistí, že má klíč k fungování světa, a je toho na něj najednou moc. Film je černobílý, přesto vizuálně dokonalý. Hodně se mi líbila hudba. ...upřímně - působilo to na mě depresivně. Ale to je prostě Aronofsky. Dá se z deprese a bezvýchodné situace vyjít sebepoškozením? Není to jediný Aronofského film, kde se objevuje vrtačka. ()

gizi

Hodně ujeté, ale pro milovníky filmu a umění to nejspíš stojí za to. Pravda, místy už to bylo až moc, ale naštěstí po 84 minutách bylo tak akorát skončit. 75%, 11.7.2016. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (viac)