Jubei je nindža, kterého si můžete najmout za peníze. Jeho schopnosti a dovednosti ovládání meče jsou výjimečné. Okolnosti ho donutí k tomu, aby jednomu staříkovi pomáhal zlikvidovt osm ďáblů Kimon. (sheen)

IvoB

Dospělé anime, které si nebere servítky. Brutality, násilí i nahoty je tu dostatek – nic pro mravokárce nebo děti. Díky těmto berličkám se filmu daří úspěšně vyhýbat konvencím, a zobrazuje tak jedny z nejoriginálnějších a nejpamátnějších WTF momentů, co jsem měl u anime tu čest vidět. Dočkal jsem se boží kresby, cool záporáků a anti-hrdinů a skvělých, nepředvídatelných soubojů. Film ale bohužel svým tlačením na pilu zazdil svoji zápletku, která mě postupně přestávala zajímat. „Mačo“ přístup navíc v některých scénách vyznívá trošku nepatřičně a směšně. Stále je to ale velmi výrazná záležitost. – 8/10 ()

Rozjimatel

"Každý, kto sa s ňou pomiluje, zomrie. Takže vidíš, v tomto amorálnom svete je dokonalá."     Tak toto je teda na "rozprávku" poriadne drsné - postavy umierajú jedna za druhou, krv strieka na všetky strany, je to tu samá nezvyčajne otvorená sexuálna scéna. Priznávam, že spočiatku som bol dosť zaskočený, keďže som netušil, do čoho idem, ale postupne si ma to dokázalo získať svojím parádne temným príbehom odohrávajúcim sa v nápaditom fantazijnom svete so zaujímavými postavami. Super postavy sú napríklad "kamenný démon", či "hadia žena" a samozrejme dve hlavné postavy Džúbei a Kageró, medzi ktorými je výborná chémia a pekne je vykreslený aj vývoj vzťahu medzi nimi. A napokon i samotná animácia sa nadmieru vydarila (pekné výtvarné stvárnenie).     "Je pravda, že muži, s ktorými spíš, zomierajú na otravu?" "Vyspi sa so mnou a dozvieš sa to." ()

Emo-haunter

Skvěle zpracované anime, jehož největšími klady jsou bezesporu výtečná temná atmosféra, skvělé postavy, hudba a dobře zpracovaný děj s brutálním finále! Ta charakteristika postav s existenciálními prvky, kdy o nich mnoho nevíme, kdy nedávají najevo žádné city, emoce (kromě konce filmu) se zde podle mého názoru hodně hodí a zkvalitňuje to dojem celého filmu. Takové méně typické anime velice rád vyhledávám a jsem rád, že jsem tuto klasiku mohl konečně spatřit. Určitě legenda mezi milovníky tvrdého a temného proudu anime (y) 90% ()

Zombi

Parádní anime s hutnou atmosférou, skvělou animací, potoky krve a sem tam nějakou nahotou. Příběh zajímavý, souboje dobře natočené a kruté, hlavní hrdina není nezranitelný, ale je to dost velký masér a by si s tou hordou zajímavých záporáků poradil. Slušné 4 hvězdy. ()

Furmi

Podstivé staré shinobi anime. Sugestívne, bez zbytočných "vtípkov" a trápnych hlavných hrdinov, s dobrým dejom a hlavne pre dospelých ! No ale i mierne klišé. 80% ()

Horak

Animace sice dobrá, ale příběh nic moc, délkově snímek nestačí na propracování tolika postav a proto jich většina nepůsobí příliš životně. Příběh je lehce předvídatelný a napětí tu najdete poskrovnu. Rozhodně existuje celá řada kvalitnějších anime. Jsem lehce zklamán. Lepší ***. ()

TaanStari

Na Vampire Huntera to ani náhodou nemá, pořád je to ale dost nadprůměrný kousek. Někdy až moc přehnaná brutalita, což by někomu mohlo vadit. ()

Narciska

Od kreslených filmů nečekám výraznou hudbu, o to větší překvapení se skrývalo v tónech, jež dokázaly rozvibrovat emoce a posunout děj do nových dimenzí. Dalším překvapení je, že ačkoliv se vyhýbám animé, jejichž smysl spočívá v porcování démonů a stříkání krve, toto pojetí zvládá úchvatně balancovat mezi krvavou surovostí a povzneseným světem krásna. Okamžitě si mě získal i dokonale zenový hrdina bleskurychlých reflexů a bezchybného máchnutí mečem, který umí projevit citlivost a zůstává čestný a jehož kreslená podoba je tak působivá, že si jde snadno za ním představit podobu muže z masa a kostí. Osobně mi pak imponovala stejně silně i postava ledové a nesmluvavý amazonky s bezchybnými slovy a pohyby, která vlivem osudu zapomněla, jak projevit zranitelnost... ()

GMVajgl

Svižný a stručný film, který se vyznačuje dost zapeklitým příběhem - několik klanů bojujících o nadvládu. Ale i bez pochopení příběhu stojí za to - jednak je to v podstatě série důvtipných soubojů protagonisty s různými "bossy" a také díky japonské kresbě, která neztrácí tvář před konkurencí v Disneyho ateliéru, kde už si pomalu začínali pomáhat 3D grafikou. ()

Hapretor

Dobré anime, to určitě. Ale viděl sem kousky z hutnější atmosférou - "Vampire Hunter D" jen tak něco nepřekoná. Postavy byly nápadité. Démoni zvláštní. A taky mě dostal ten "sex"uální náboj v ději. Zklamal mě konec. Ovšem hrdina musí na konci zůstat vždy osamělý. ()

yossarian-

Jubei je frajer co chodí po kraji a za mrzký peníz dává na frak padouchům a ještě u toho trousí drsné kecy. Prostě hrdina jak má být. Vizuální zpracování nemá chybu a krev teče proudem.To vše tvůrci doplnili zajímavím příběhem a sem tam se objeví nejaká malovaná nahotinka, z čehož plyne, že film nemá chybu:-) ()

Meiers

Ach moje srdce zaplesalo, protože tohle bylo přesně to co já si od anime představuju. Skvělé animace podpořené nutnou dávkou násilí a ninja soubojů heroických, až nadlidských bojovníků. Nechyběla ani troška erotična a dvojice, která se obdivuje, ba dokonce miluje, ale nemůže navázat bližší vztah, až do chvíle, kdy už je pozdě. No řekněte, není to poetické? Mám dokonce pocit, že podle tohohle byl udělaná automatovka, do které jsem jako kluk házel své, od rodičů těžce vyškemrané dvoukoruny. ()

Dr.Cilka

Skvele akcne samurai-fantasy anime. Dej je sice trochu jednoduchsi, no filmu to vobec neskodi, nakolko je vymakany co sa tyka spominanej akcie ci prepracovanosti postav. Uputa urcite aj niekolkymi erotickymi (hoci neviem ci to nie je slabe slovo) scenami, ktore davaju tejto mlaticke to prave korenie. ()

papaguy

Naprostý klenot. Jubei ninpucho řadím mezi filmové zážitky roku. A to i přesto, že mangoidní styl jako takový až tak moc nemusím (připadá mi takový... do sebe zahleděný, kýčový). Ale tonhle je úplně jiná liga. Nepochybuji, že by to skousnul i zavilý odpůrce. Některé obrazy si nic nezadají s grafikami starých mistrů japonského dřevořezu (no skoro - milovníci Hokusaie ať prominou):-). ______ Umění meče, technika a magie se tu zcela plynule prolínají a vytvářejí poutavé rekvizity příběhu prošpikovaném efektní akcí. Ten dědek - vládní agent, ten mě opravdu bavil („...na pár chvil se jí podařilo být normální dívkou a milovat tě.“ „Tohle bylo také součástí tvého plánu?“ „Přesně tak. Číst a ovládat lidská srdce je pravé tajemství ninji. Stále platí, pouze opravdová upřímnost může pohnout lidským srdcem. Zvrácený starý bastard jako já tohle nedokáže...“ _____ Co dodat. Výtvarně brilantní, surové, humorné. Doporučuji. ()

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

17.01.2014

Ve dnech 22. – 28. ledna 2014 ovládne pražské kino Lucerna 7. ročník festivalu japonského filmu a kultury EIGASAI 2014. Návštěvníci se mohou těšit na 16 jedinečných filmových projekcí a bohatý… (viac)