Japonsko 12.století. Mladý muž Kurou utíká do hor poté, co prohrál souboj se svým bratrem. Pronásledovateli je zahnán do divočiny, kde najde útočiště v osamělém domě. Žije tam krásná žena jménem Kuromitsu, skrývající děsivé tajemství … Anime je adaptací manga od Baku Yumemakura, kde se mísí prvky romance, hororu, nadpřirozena a sci-fi. (Scylla)

Subjektiv

Kurozuka je vlastně pod vším tím audiovizuálním vyumělkovaným nánosem vcelku obyčejným příběhem o "putování za láskou" přes milion překážek nakladených z různých důvodů nepřejícími lidmi. Tuhle skutečnost však dosti dovedně zakrývá promícháním časových linií, dezorientací hlavního hrdiny trpícího amnézií a hutnou atmosférou postavenou na kvalitním ozvučení a osobité animaci. Obzvláště u zdařile provedených soubojů člověk mnohdy zapomene na vlastní děj. Ono ponoření v atmosféru" mi však ve výsledku přišlo přespříliš dlouhé, fabule prostě není dostatečně obsáhlá na to, aby unesla jednoduchý příběh Kurozuky po 12 dílů - delší celovečerák by byl snad vhodnější volbou. Přesto hodnotím spíše kladně, lepší ***. ()

Mi Nü-Chai

Viděn pouhý jeden díl, tedy ponechávám bez hodnocení. Krásné, leč poněkud zmatené obrazy, kterými Kurozuka disponuje, mne ku sledování dalších episod zatím nenalákaly. Nicméně mne seriál dovedl k průzkumu mangy, která se jeví býti podstatně výživnějším soustem. ()

_Moon_

Velmi temný a krvavý seriál. Jak tomu u anime seriálů často bývá, tak i zde je zpočátku děj nepřehledný. Během několika epizod však divákovi dojde proč. Pokud vydrží, je odměněn skvělou audio-vizuální podívanou. Hudba je úchvatná a velmi dobře používaná k posílení atmosféry. Přes svou krvavost a akčnost je však Kurozuka především příběhem pronásledované lásky. Trochu mi to připomíná Kulhánkova díla, kde hlavní hrdina nakonec stojí sám proti všem. Paralel s Kulhánkem nalezneme více. Pominu-li upíry, pak podobně jako u Kulhánka hrdina postupem času objevuje a učí se ovládat své schopnosti, tak v Kurozuce se zase hrdina snaží objevit sám sebe. Narozdíl od Kulhánka ale v Kurozuce nenaleznete žádný humor, nadsázku, parodii ani extra drsné hlášky, po kterých se válíte na zemi smíchy. Často jsem přemýšlel, jak by vypadal zfilmovaný Kulhánek. Tento seriál by mohl být jednou z možných odpovědí. ()

Scylla

Dle mého velmi zajímavý seriál. Má hutnou atmosféru a osobitou animaci. Trochu mi připomněl Ninja Scroll, protože i tady se objevuje nemalé množství krve a lehké nahoty (spíše náznakově). Zatím jsem u šesté epizody a každým dalším dílem mé nadšení jen sílí. Doufám, že tomu tak i zůstane. Zatím hodně slušný 4 hvězdy. ()

Monoxid

Já vám dám, dělat příběh „bez konce“! Takový to mohl být perfektní seriál. Představovala jsem si něco jako: Upíří páreček páchá nepravosti napříč japonským středověkem... A vono né. Von se do toho začne motat Matrix, Star wars, snad i nějakej Mortal Kombat a dokonce i na Pána prstenů došlo... Začátek (resp. první dva díly) mě naprosto pohltil, prostředek bych úplně vystřihla, nebavil mě a byla to jen taková ilustrace, aby konec nepřišel moc rychle. Téměř všechny postavy mi už od svého objevení připadaly celkem zbytečné, a časem se mi ta domněnka jen potvrdila. A konec bylo spíš takové zadostiučinění, že jsem to těch dvanáct dílů vydržela. Atmosféra moc pěkná, ale výjimečně moc konkrétních věcí, co ji zároveň kazily. ()

Fox85

Můj první dokoukaný anime seriál. Hodnocení je celkem obtížné. Jednak se příběh pořád zamotává a trošičku i rozmotává, aby nakonec vygradoval v poslendím díle do....těžko říct v co, protože jsem to moc nepobral. A jednak se to celkem vleče a občasná akce je sice vítanou změnou, ale nakonec se to zase vrátí do starých kolejí. ()

DaeGurth

Líbí se mi vizuální ztvárnění světa, méně už postav. Oproti manze je to snáze sledovatelné a s každým dílém se jí to vzdaluje (byť samotné jádro myšlenky zůstává). Také ubylo sexu, pletichaření... jen soubojů je zhruba stejně. ()

umisk

Začátek byl slibný a s nadšením jsem se vrhla na další díly... ale zhruba od půlky se z příběhu stávala pořád větší slátanina, kterou nevyžehlili ani koncem. Asi jsem očekávala zázraky, ale slabé 3* ()

JohnyTrava

Zas anime, ktoré malo ísť smerom k hre (žeby Danteho peklo nečerpalo len z Danteho božskej?). Začnem hneď výhodou a to je len 12 dielov (niekedy až moc), v ktorých sa vlastne len efektne za doprovodu CG vyvražďuje a vyvražďuje... . Asi celé anime som mal na jazyku vetu o postrádaní logiky ale konečné pointa, či čo to bolo, ju aspoň trochu zmiernila a teda nepozastavovať sa nad logikou, kde nie je. A tak pôvodné "pristupoval som k tomu bez toho než by som o tom niečo vedel a hľa Benkei a Jošicune to bude isto štýlove prerozprávanie kúsku Heike monogatari alebo nejakého iného, tradičného príbehu o tejto dvojici v krvavom kabátiku a ono nič" stráca trochu na význame. Ale k logike sa predsa len trochu vrátim. Nevyužením-zmrzačením "Historického pozadia" a príbehu ako takého som sa zmieril ale chovanie postáv bolo niekedy až moc. Nevraviac o tom, že ku koncu to už páchlo paródiou na seba samu (vážne, musel som sa pri tom smiať, však tie postavy boli tak psychotické, nelogické a postrádali na význame, že to bolo až k smiechu). Je to smutné, dalo sa z toho vytrieskať aj viac, efekty nie sú všetko. 4,5 bodu. ()

Alwirian

Atmosférou dosti hutné a temné anime, dosti připomínající Shigurui. Avšak kvalitativně se Shigurui rovnat nemůže. Nápad není špatný, pokusil se trochu vybočit z "tradičního" pojetí /spoiler/ tématiky. Dějová linka nemá dostatečnou sílu na to udržet kompaktnost celého anime. Některé díly byly dobré (začátek a konec) a zbytek byl podprůměrný. Naprosto souhlasím se Subjektivem, že to bylo zbytečně natažené. Tvůrci se možná inspirovali u Baccana, jenže promíchání časových linií je dost nebezpečné - režie musí udržet promíchávání na uzdě, jinak přijde zmatek nad zmatek. Zatímco u Baccana se to povedlo, zde nikoliv. Animace je spíš lepší, postav i pozadí. Hudební doprovod je dobrý, ovšem v ničem mě vysloveně nezaujal. Od tohoto anime jsem nic neočekával, ale moc emocí (ať kladných nebo záporných) nevyvolalo. Celkové hodnocení: 6,5/10. ()

Dharmma

Tohle téma smíchané s romantikou atd se mi fakt líbí.Bohužel film zaměstnává tak nějak akorát mou fantasii a to jak hluboká může být láska,prostě mi tam něco chybí a vše je to takové na jednu bránu.Ačkoliv bych tohle anime označil jako oblíbené,tak bych ho hodnotil mezi 3až4,je to prostě takové nekompletní,moc přímé,krátké a mám pocit že z toho šlo vymáčknout víc. ()