Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Hansk75

Ačkoliv nejsem cílová skupina, i tak jsem se ocitl na půlnoční premiéře. Oceňuji, že jsem po brzkém ranním vstávání a celkem náročném dni v práci neusnul. Bylo zde pár vtipných momentů, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že se film stále motá na jednom místě. Eddie Redmayne je sice fajn, ale už se mi lehce okoukává... Stále hraje dokola to samé, stejné pohledy, grimasy, pohyby tělem... Neberu to jako vyhozené peníze za lístek, nicméně doma na DVD/BR si to nepustím a na pokračování se do kina taky nepohrnu. Nutno ale podotknout, že většina věrných fanoušků (v sále s sebou měli různé rekvizity) odcházela nadšená. *** ()

sunny.day

Kouzelné, lepší slovo bych pro to těžko hledala. Naprosto mě to uchvátilo, zvířata byla úžasná. Nezkaženost a čistá duše hlavního hrdiny úplně pohádková a skvěle zahraná Eddiem Redmaynem. Bylo to krásné, stejně jako 1. díl Harry Pottera. Takové pro děti, ale i pro dospělé. Jasné určení stran dobra a zla. Byla jsem nadšená. I když žádné filmové zvraty ani překvapivé scény se ve filmu neděly, děj byl plynulý bez jakéhokoliv narušení a to mohlo některým divákům připadat až třeba nudné. Mě teda rozhodně ne. Zkrátka naprosto okouzlující fantasy. ()

Lucinda458

Jeden z těch filmů, při kterých jsem se přistihla, že na něj koukám s otevřenou pusou a naprosto fascinovaně. Na Fantastická zvířata jsem se těšila jako malé dítě na Vánoce a to z hned několika důvodů. Jedním byl příběh samotný a druhým pak obsazení hlavní role. :) Jak už první věta napovídá, rozhodně jsem nebyla zklamaná, že jsem šla na půlnoční předpremiéru. Skvěle zpracovaný snímek, u kterého se člověk zasměje, ale i popláče. Vážně dobře odvedená práce, z kina jsem odcházela plná dojmů a jsem jimi nabytá i teď :) takže zaslouženě plný počet! :) ()

Oxytocin

"Právě jsem se vrátil z kina..." , jak by řekl bývalý náš komunistický prezident a musím říct, že se jednalo o naprostou kokotinu a vykrádání hrobu Harryho Pottera, kterého mám velmi rád a četl několikrát. Odpad to není, ale dějově o ničem. Málokdy se stane, že nudné ukázky filmu jsou překonány skvělostí samotného celého snímku. Zde se to opět potvrdilo. Ty scény v zoo, chytání modrého dráčka na hmyz... fuj a HANBA. ()

Orech

Škoda toľko času v kine sedieť. Čo týmto chcel autor povedať, fakt netuším. Asi nič, lebo to sa mu podarilo! (pardon! !! - Pár milých zverov minimálne času na plátne) Mix toho celého "strih-strih-strih"plus hudba neustále vterná a presladká a dlhéééé dialógy zabili nádej po pol hodine. A tá už nevstala.. ()

Gagin

5 hvězd dát nemůže, protože ono to až na pár výjimek zase tak fantastický nebylo. Natočeno parádně o tom žádná, ale příběhově? Slabé, slabé... ()

SimcaJB

Nový film Fantastická zví­řa­ta a kde je najít sice na posled­ní díly s Harry Potterem nemá, přes­to je to dob­rý film na odpo­led­ní sle­do­vá­ní v kinech. Pro fanouš­ky kou­zel­nic­ké­ho svě­ta je to povin­nost, pro­to­že kou­zel­nic­ký svět nesto­jí jenom na Harrym Potterovi. Určitě má svo­jí his­to­rii, slav­né bitvy o nad­vlá­du nad svě­tem. Po nových pří­bě­zích fanouš­ci prahnou, rádi se dozvě­dí, co se dělo před bitvou o Bradavice. ()

r3musko

Chcel by som napísať, že to bolo fantastické, ale nebolo. Bolo to dosť dobré, kúzla boli parádne a atmosféra 30tych rokov v New Yorku magická. Všetko sterilne zabalené a podávané bez výraznejších emócií, alebo vtipu. Teším sa na pokračovanie a dúfam, že tvorcovia sa nebudú báť viac experimentovať. ()

Ihor

První polovina filmu má grády, je o zvířatech. Ve druhé polovině , kdy se řeší zlo mezi čaroději, to jde dolů. Autorka se měla držet hezkého nápadu, jak lidem připomenout, že člověk tu není králem zvířat, který rozhoduje, koho vyhubí a koho ne. Zkrátil bych to o půlhodinu a zaměřil bych se na záchranu zvířat a ne těch zlých čarodějníků... Nejhezčí byl pohled zpod kufru, tam se Rowlingová opravdu vyřádila , připomnělo mi to svět Avataru. ()

LeerdamerSK

Už odmalička milujem svet Harryho Pottera. Pri oznámení tohoto filmu som začal chytať skepciu a hovoril si či to nerobia len kvôli peniazom. Skepcia ma však prešla v kine. Film bol úžasný, presne taký aký som chcel. Výborný herci, príbeh bol napísaný dosť dobre podľa mňa a taktiež mu nechýbal humor, hudba vynikajúca a takisto aj triková stránka filmu. Za mňa obrovská spokojnosť, teším sa na ďalšie časti. 5/5 ()

Franta852 odpad!

Fantasmagorická slátanina bez ladu a skladu. Už samotné názvy postav zní směšně (alespoň v češtině). Celý systém kouzelníků a jejich hierarchie - směšné, trapné, otravné a nekoukatelné. Rozhodně to není vhodné pro děti, bohužel ani dospělý z toho není nijak chytrý, spíš obráceně. Lidi do sebe sypou takovéto srač...y a pak se diví, že to mají v hlavě pomixované a nerozeznají realitu od fantazie. ()

KcarlosK

Pěkně se na to kouká, Mlokův kufr je o několik levelů lepší, než Hermionina kabelka, vtípky fungují, zvířata jsou nápaditá, Alison Sudol je kočička a ten malej čorkař by si zasloužil svůj vlastní film. Ale co je to všechno platné, když to nemá vůbec žádný příběh. Ani náznak toho, na co se máme těšit dál. Pokud je vůbec na co. ()

EPA

Nudila jsem se celý film, ale ten natažený začátek byl zoufalý. Nezajímavé figury, děj o ničem, neustále se bouraly ulice, domy, převracela se auta, praskaly výlohy a kouzelníci to opravovali. Několikrát za film. Jaký byl vlastně úmysl hlavního záporáka Farrell/Depp jsem nepochopila. Jediný, kvůli komu dávám aspoň jednu hvězdičku, byl nečara Jacob, Holt si Rowlingová a WB zoufale potřebovali namastit kapsu, jinak nechápu, jak takový paskvil mohli vypustit do světa. ()

SeeSaw

Zatímco drtivá většina "potterfans" měla převeliká očekávání, tak já byl spíše skeptik. Nevěřil jsem tomu, že se Yatesovi podaří navodit takovou atmosférou jakou jsme měli v Bradavicích, nevěřil jsem, že Redmayne může utáhnout celovečerák coby kouzelnický zoolog a už vůbec jsem nevěřil tomu, že by se mohlo Rowlingové podařit vybudovat nový kouzelnický svět dostatečně záživný na to, aby oslovil mladé generace. Avšak trochu jsem se zmýlil, i když ne zcela. V první řadě klobouk dolů před autistickým Mlokem Scamanderem, který byl spolu s jeho vizuálně skvostnými zvířaty naprosto k sežrání. Pak je rozhodně nutno uznat, že Amerika v dvacátých letech minulého století má něco do sebe a celkově se dá říci, že Yatesovi spolu s J. N. Howardem se podařilo přinejmenším uchovat audiovizuální atraktivitu z předešlých dílů. Trable přicházejí až s Rowlingovou. Ta, ač na ní většina fanoušků nenechá dopustit, chtě nechtě uškodila zvířatům nejvíce. Nechci spoilovat, ale bohužel je to tak. I přes kouzelnost tvorů je až trapné, jak je děj prázdný a takřka o ničem. Jediná zajímavá scéna je hned na začátku a pak se film veze na vlně vizuální exhibice a samoúčelnosti až do konce, který zklame ze všeho nejvíce. Jako fanoušek série HP nedokážu Rowlingovou vyloženě zkritizovat, ale tady jí to ujelo. Do pokračování to chce dostat více dějových zvratů a kvalitní obsazení, protože jinak Fantastic Beasts moc šancí nedávám. ()

jiri.juricek

Sérii Harry Potter mám rád, takže jsem si nenechal ujít ani tento film,, na který jsem ale moc natěšený nebyl. Ale mile překvapil. Příběh a postavy, ale dost nedotažené a konec zbytečně zdlouhavý a nudný. Přesto jako celek si nadprůměr zaslouží a na další pokračování se rád podívám, snad už to bude promakanější. Tohle bych označil jako takový pilotní díl na seznámení se světem a zvířaty :) Hrabák je nej. Takže můžu doporučit, efekty špičkový a i v 3D cz dabingu to bylo nad moje očekávání a to chodím na 99% filmů v originále :) ()

Filmslover14

Přiznávám, že nejsem schopna rozpoznat, jestli jsem tak nadšená z toho důvodu, že jsou Fantastická zvířata skvělým filmem a nebo proto, že jsem se na pár desítek minut zase mohla ocitnou zpátky ve světě, který bude už navždycky spojen s mým dětstvím. Každopádně pokud se vám HP filmy líbily, zklamaní nebudete. Plusové body u mě film získává i za Eddieho Redmayna v hlavní roli, protože je pro mě jedním z nejtalentovanějších a nejzajímavějších herců současnosti. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy