Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

pavlina.soch

Věřím, že pro spoustu lidí se jednalo o nudný nic neříkající film. Pro mě? Srdeční záležitost, která přinesla nádhernou vzpomínku na svět Harryho Pottera. Fantastická zvířata je jen krátký pohádkový úvod, na základě kterého bude vystaven další, mnohem temnější příběh. Série si nemohla přát lepší začátek. ()

cenitel

Tak přidávám po velmi dlouhé době svůj další komentář. A k čemu jinému bych to mohl napsat než mému zaslíbenému fantasy viz. HP a Pán Prstenů. Byl jsem velmi zvědav jak se toho Rowlingová ujme a co si pro nás připraví a všechno nevymyslí. Abych řekl pravdu, z počátku jsem se bál, aby to nebyl úplný propadák. Myslím, že po 133 minutách tomu tak nebylo. Z kraje filmu to byl pro mě nezvyk a hodně jsem srovnával s Harrym, ale druhá fáze filmu mě natolik zaujala, že toto dílko trvající přes 2 hodiny uteklo velmi rychle. Co se týče kouzel, nebyly tam vůbec použity nějaké ty víc smrtící a nebezpečná kouzla - viz. Krucio. Trochu mi to chybělo. Byly to pořád jen samé bílé záblesky - mdloby. Moc časté využití přemisťování. Celý snímek na mě působil dětským dojmem, chybělo tam víc napětí, ano efekty a akce tam byly, ale nebylo to úplně ono. Ale líbila se mi tady moc originalita uniklých zvířat, Dugalík, Větvík a spol. :3 Film mi přišel jako spíš sólovka než aby to mělo nějakou velkou návaznost. Spíše mě víc zajímá, co se bude dál dít s Grindewaldem :) Film vyjadřuju 4 hvězdičkami - 82%. Hudba filmu velice pomohla, ta se cení. ()

Fraktální

Vlastně nejsem zas tak velký fanoušek Harryho Pottera. Filmy jsem asi všechny někdy viděl a knížky skoro určitě ty poslední 2-3 nečetl. Na fantastický zvířata jsem šel trochu z nudy, trochu z nostalgie k prvním dílům HP. A světe div se ono mě to bavilo ! Vykrádá Rowlingová opět druhou světovou válku ? Vykrádá! Ale budiž jí odpuštěno. Vykrádá sama sebe? no kdybych řekl, že vůbec ne, tak by my to nikdo neveřil. Ale nepřišlo by mi že byto dělala moc a nějakým velmi okatým způsobem. Změnila se doba, místo, věk hrdiny atd. atd. Rozhodně mi to přišlo mín než se vykrádaj Marvelovky, i mín než režijně vykrádal Hobit , Pána prstenů. Přišlo mi to, že se to posunulo někam jinam, z pohádkového světa pro rodinou zábavu, měnícího se v děsivou teenage romanci v HP, jsou fantastická zvířata retro historicko dobrodružný film, trochu víc právě k Marvelu, trochu víck k hororu. ()

Nolanster

V prvom rade chcem zase skritizovať ľudí, ktorí ako stádo dokážu nasledovať iných bez vlastného názoru. Ak tento film nemá dej, som africký bôžik pohlavného zblíženia. Po piatich rokoch tu máme Pottera bez Pottera a Fantastické zvery, ktorým by bolo lepšie bez zverov. Všetky ťahy na strunu milovníka týchto filmov sa stali. Klobúk dole pred Rowlingovou, všetko má do detailu premyslené a napriek tomu, že z filmu cítiť, že nie je podľa knihy, sledovať obrazy jej fantázie je stále rovnaký zážitok ako predtým. Jasné, recyklujeme videné, ale pridávame nové (ťažko niečo pridať do už tak komplexného sveta). Najväčší problém filmu je, že sa snaží naraz budovať nový svet, nerieši neznalého diváka a rýchlo konzumuje úspešné časti posledných potteroviek. New York je úžasný, historické umiestnenie poteší a zvýrazní čaro. Som si istý, že Rowlingová s týmto filmom mala oveľa väčší problém. Každý Potter sa odohrával na Rokforte a aj Dary Smrti I. bola zväčša lúka a les. Tu sa musíme orientovať v priestoroch "muklovských" a to prináša várku nápadov. Komplexné témy, ktoré film obsahuje sú maximálne adekvátne, akurát mám pocit, že sa každej snaží režisér prikladať rovnakú váhu, čo film nedrží stabilným. Ďalší problém je gradovanie scén do kulminačného bodu a následný strih, ktorý neznášam u Yatesa. Prečo to robí, film má potom krivku ako staré hrable. Najhoršie na tom ale je, že zvery ako také film hrozne spomaľujú. Stále k nim musíme odbiehať, hoci sa rieši téma, ktorá presahuje všetko ostatné, rieši ju enormne veľa postáv, my ale musíme behať po jazere a loviť nosorožca. Je to zábavné, je to príjemné, ale zavadzia to. Ústredná trojica a ich nútené vzťahy ma nemilo prekvapili a ťažko mi bolo stotožniť sa, čo i len s jedným z nich. Prvému stretnutiu vo vlaku sa to ani len nepribližuje. Keby sa štartu filmu venuje rovnaký dôraz, ako jeho koncu, tak by sme sa cítili byť oveľa viac "in". Skvelé efekty, prekrásna hudba hoci zle nastrihaná, úžasná výprava a hlavá plná nápadov proti sileným vzťahom, zbytočným dejovým linkám a príliš veľa obsahu. Pre mňa starý dobrý Potter to už nie je, aj keď sa tak séria tvári. Potešil ma Grindelwald, o ktorom ale zase prd vieme. Burtonov Domov je lepšia fantasy. ()

Bixbi

Film na mě, jako na člověka, kterému kniha a filmy o Potterovi zpříjemnili dospívání, působil pozitivně. Další prohlídka kouzelnického světa, poznání nových fantaskních stvoření a zhruba jedno nové kouzlo :-(. Avšak polovinu filmu je to vážně jako prohlídka a to prohlídka, na které jste nejmladší a nejživější návštěvníci. 133 minut je přespříliš, film měl být o půl hodiny kratší, oproštěn o zbytečné scény, jako je například hned ta první, koho to tam Depp zabil? proč? kdy?. To se zřejmě dozvíme v dalších dílech. Navíc ten idiotský vzhled Grindelwalda, za mě 75%. ()

agent_R.M.

Paráda, oddechovka s lehce šíleným dějem a postavami, ale vlastně proč ne? Začátek lehce nudný (ale to začátky bývají) ale potom to je jízda: akce,vtipu,gegů a absolutně šílených zvířátek. A že to nemá hloubku a ani pořádný děj? Na co....tohle je snímek pro zábavu a ne film na přemílání o vlastní existenci....Je to sice slabší a většina toho se dá předpovídat ale nudit se u toho snad ani nedá!!! PS: přiznávám že do poslední chvíle, než jsem zasedl do sedačky, tak jsem si říkal jestli raději neodejít......ještě že jsem to neudělal..... ()

KT_2011

Na jedno až dvě skouknutí kvůli efektům. Příběh plytký a nezajímavý stejně jako postavy, které jsme už viděli tolikrát. Zajímavý production design titulních fantastických zvířat, což jsme čekali. Nečekal jsem kouzelnickou POPRAVU, nečekal jsem kouzelnickou policii, která vypadá přesně jako gestapo, nečekal jsem fábor kouzelníků Ameriky podobný nacistické vlajce, ale čekal jsem, že chudák Colin Ferrell bude opět vypadat dobře a opět nic nezahraje. Snad jen v úplném závěru dostalo jeho herectví šťávu (kdo viděl, ví, jak to myslím). Celkově zbytečné dílko, lepší si dát znovu kteréhokoliv Pottera. ()

Bojinda

Špatný to nebylo, ale když to srovnám s tím výletem na Kokořín... Nejsem sice zarytý fanda světa Harryho Pottera, ale závěr mě trochu zklamal. Jinak chválím špektákl, pokoukáníčko pěkné, efekty jak stehno, ale s tím jdu na akční pecku a ne na něco, jako je Harry Potter. ()

rozika

EŠTEŽE mám kino permanentku /bola drahá/. Hollywood = Bollywood. Kvantina vyhráva. Kvalita/originalita/ ide neuveriteľnou rýchlosťou dolu z kopca. V prvej tretine filmu sa dokonca premohol mikrospánok /film ma nedokázal zaujať???/. Niečo z MiB ale na čarodejnícky spôsob + Arrival /Příchodzí/-čierna perokresba. Na druhé pokračovanie v roku 2018 už nepôjdem. 2 hviezdičky za pekný pohľad na ryšavú čarodejnícku pannu /jedno z mála potešení z filmu/. STOP. ()

Kumbik

Achjo, tak tohle se vážně nepovedlo. Dříve jsem byl docela fanda Harryho Pottera, ale tady nepomohla ani sentimentální nálada, přišlo zklámaní a fiasko v podobě tohoto díla. Čáry máry a efekty si vysloužily aspoň tu jednu hvězdičku, ale příběh byl absolutně mimo mísu a vůbec nic zajímavého nepřinesl. Zápletka byla spíše vymyšlena desetiletým dítětem, které má lehké postížení. Zvířatka jsou sice zajímavá, ale když budu chtít vidět zvířata v plné akci, tak půjdu do ZOO či do nějaké džungle. Hlavní postavy mě štvali od pohledu. Týpek, kterej měl náznaky Hagrida (jelikož měl rád nestvůrky) tak si snad pokaždé šlehl před natáčením a tlustý, nechutný "nečaroděj" sbalí pěknou, mladou čarodějku... O tom psychoušovi ani nemluvím... Harry Potter měl skončit v nejlepším a tohle se mělo vést jiným směrem. Už další díl ne! ()

ivour

Bohužel mě film dost zklamal. Měla jsem pocit, že tvůrci si v polovině řekli, že hlavní dějová linka je docela nudná (což je) a tak připlácli další. Bohužel to spolu příliš neladí a na konci jsem nechápala, proč to tam vlastně bylo. Například celá odbočka o druhých salemistech, která je vlastně úplně nadbytečná a kdyby se vypustila, vůbec nic se nestane. 3 hvězdy ale dávám za kouzelnou atmosféru, za krásné vykreslení kouzelného zvěřince a fantastických zvířat, na které byla radost pohledět. A také za dobře zpracované 3D, které mě vtáhlo do děje, což se mi málokdy stane. ()

yvides

Eddie Redmayne byl skvely, Johny Depp prekvapivy, 3D jako obvykle hloupe a zbytecne. Ale 3D navzdory to byl bajecny zazitek; dospelejsi Harry Potter, asi tez akcnejsi, v bajecnych kulisach. Fantasticky zazitek. ()

TrokUruk

Fantastická zvířata mi skutečně přišla fantastická...za celých 133 minut jsme od filmu neodtrhl oči a ani na chvíli jsem se nenudil... ()

Aidzi

Návrat do sveta pani Rowlingovej sa vydaril na jednotku. Vážení Pottermaniaci. Pamätáte sa ešte, keď ste boli v kine na Harry Potter a Kameň mudrcov no a prišla scéna ako sa Harry zo spolužiakmi plavili na člnoch cez jazero? V tom momente ukázali prvý krát Rokfort. Mal som z toho zimomriavky. Rovnako som sa cítil pri vstupe do Scamanderovho kufríka. Trošku som sa toho bál, ale keď sa v kine na záver rozsvietilo, bolo mi až ľúto, že film skončil. Tento stav som zažil aj pri filmoch o Potterovi. Eddie ako hlavná postava to zahral bravúrne, jeho výrazy a povaha mi sadli. Dan ma chytil za srdce a z pána Farrella sršala temnota. Mr. Depp ma presvedčí až v pokračovaní, na ktoré sa rozhodne teším. Magický príbeh, s rovnakým nádychom. Navyše mi sadla doba, do ktorej bol príbeh vsadený. Šialenstvo pokračuje. ()

adelfilm

po dost dlouhé době film na který se vyplatilo jít do kina. neměla jsem čas sledovat, kdy a kde a co, ale i tak jsem byla rozhodnutá, že na něj zajdu. nejlepší se mi zdála hudba herecké obsazení. a také jsem byla vyvedená z míry nad tím, kolik druhů kouzelných zvířat se zde vyskytovalo. tenhle film fakt stojí za to :D ()

JurkoNatalka

> J:Na film sa pekne pozerá, ale to je asi tak všetko. Nový Harry Potter sa nekoná. Treba sa pripraviť na záplavu Merchandisingu, to je vlastne asi jediné, kvôli čomu sa tento film natáčal ;]. Za mna 55per.------------------ N: Jéj, to boli zlaté zvieratká :) Ale to je asi tak všetko. Pekná rozprávka, ktorá nemá nič spoločné s tajomnosťou HP ságy. To však samozrejme nebolo ani reálne, čo len znamená, že kedže som of filmu ani nemala väčšie očakávania, tento ma nesklamal ani neprekvapil. Príjemné na jedno pozretie. Avšak ja, ako najväčší životný fanúšik HP ságy, ktorý prežíval od 11 do 19 roku svojho života každým rokom ďalší vývoj príbehu, pričom zároveň s mojím dospievaním dospievala aj úroveň a vyspelosť každého ďalšieho príbehu, nemám pocit, že by tento film zapadal nejak do mojej skladačky, ktorú mám už ucelenú u HP a ani ho nepovažujem za príbeh, ktorý sa odohral 2 dekády pred narodením HP. Považujem ho len za iný príbeh, v ktorom bol využtý svet, vytvorený HP. 60per ()

Martin29

Více než 3 hvězdy nedám. Nejsem fanda Harryho Pottera nicméně tohle mě přišlo,že to má to něco do sebe rozhodně dám šanci všem 3 dílům. Když se objevují na obrazovce ty zvířata je to zajímavé naopak, když ne příjde mě to hodně slabší. Stopáž bych zkrátil minimálně o 30 minut příjde mě moc dlouhá a ke konci, že se to táhne. Záporák ve tvaru digitálního mraku s ksichtem též nic moc navíc mě to připomnělo Mumii 2 s Imhotepem kde byla podobná scéna. Dalo se z toho vymáčknout více zvláště, když začátek s těmi novinovými ústřižky byl hodně parádní. Jediným výrazným mínusem je postava toho tlusťocha, která byla trapná a ty jeho pokusy o humor typu hlasitý smích šly totálně mimo. ()

Cuffini

Neřekla bych, že jsem velký fanda, ale jsem odkojena na HP. Podle řečí z okolí "jo, bylo to docela hezký," a podle hodnocení tady, jsem se fakt těšila. První část děje, respektive neděje, jsem brala na vědomí pouze vtipného hrabose. Dále se odehrávalo něco, co zapříčinilo moje poklimbavanim hlavou (!) což beru jako za největší buranství. Mrzel mě i Eddie, kterého mám jinak ráda, jako introvertní podivín, který věčně kouká do země či boku, jako bílá Bella, to na mě nepůsobilo nejlépe. Vztah ke zvířatům si nešel vůbec vybudovat (možná k malýmu Grootovi), svatej Klofan, a to o zvířata ani nešlo. Kapkou všeho byl kluk obětí šikany a domácího násilí jedny fanaticky macechy, jménem Kredenc s účesem ala hrnec... ()

ThaFilmGuy

Universum Harryho Pottera je můj druhý domov, stejně tak New York, na který se v tomto snímku dívá báječně. Krása až z toho bolí oči, ale na konci si člověk uvědomí, že toho vlastně moc nebylo. ()

Nubligo

film jako takový se mi líbil, jediné co mu chybělo je trochu lépe propracovaný nosný příběh bylo to takové zvláštní sledovat půlku filmu a nevědět o co vlastně jde.. ve druhé půlce filmu se děj rozjede, efekty jsou skvělé.. za 4 hvězdy ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy